Autor Wątek: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??  (Przeczytany 13925 razy)

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:48:32 »
Witam.
Jestem uczniem II kl gimnazjum. jestem straszniue napalony na zawód strażaka. Nie dopuszczam sobie mysle, iż cos mogło by mi to odebrać. mam pewien dylemat. nie wiem którą szkołę mam wybrac po skończeniu gimnazjum. ja osobiście wolałbym iśc do technikum ale rodzice woleli by abym poszedł do liceum. mam nadzieje że ktos pomoże mi w wyboże tej oto szkoły.
z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2007, 22:12:53 »
Słuchaj ja teraz jestem w III gim przede mną trudny wybór. To zależy jak się uczysz jakie są profile itp. Musisz się bardzo zastanowić. Technikum daje Ci zawód i maturę a LO maturę i musisz się dalej kształcić. Musisz dopuścić myśl że za pierwszym razem może się nie udać. I trzeba mieć za co żyć. Z kolei liceum (zależy jaki profil) daje większe możliwości i w razie nie dostania się do szkoły strażackiej możesz iśc na studia. Co nie znaczy że po technikum nie dostaniesz się na studia to zależy jak się będziesz uczył. Narazie ćwicz kondycję i umysł.

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2007, 22:23:49 »
a ty już wybrałeś??

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2007, 22:31:50 »
Znaczy się na pewno ie do liceum prawdopodobnie na mat-fiz.

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2007, 23:42:46 »
popieram liceum. a jezeli nawet bys sie nie dostał po technikum to nie mysl ze bedziesz pracował bo najpierw do woja polecisz  :wacko: chyba ze masz taką ochote ^_^
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 23:44:29 wysłana przez FireHunter »

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2007, 14:48:42 »
no raczej do woja mi się nie uśmiecha iśc.... ale mam jeszcze jeden mam problem. nie lubie fizyki i chemi a tam jest ona prawie najważneijsza po sprawności fizycznej...  :wub:

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:05:19 »
masz problem jesli nie lubisz fizy i chemi nie mysl ze teoria jest malo wazna tam tez duzo ludzi odpada a teraz po wlasnym doswiadczeniu wiem ze trzeba duzo główkowac a sila jest wykorzystywana naprawde sporadycznie

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:41:42 »
istnieją już podobne tematy na tym forum

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2007, 21:28:57 »
siema. mam pytanie do tych którzy test z fizyki i chemi mają za sobą.... trudne były zadania??

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2007, 17:00:29 »
kaka ja dokładnie robie tak samo jak Ty planujesz został mi jeszcze rok technikum (mechanicznego) na 12 miesięcy do woja + członkostwo w OSP i startuje do PSP pzdr i życzę powodzenia w osiągnięciu celu.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2007, 17:35:01 »
Dobrze kombinujecie  dobrze jest tez dostac sie do marynarki i zorbic sobie kurs pletwonurka za friko albo za kierowce do woja bo do PSP trzeba tez miec prawko C (w niektorych jednostkach) albo kurs operatora ciezkiego sprzetu itp. :rolleyes:  albo probowac do SAPSP z tego co mi wiadomo to  w tym roku bylo ok 8osob/na msc a po sprawno. o polowne mniej tak wiec warto srobowac -_-


pozdro

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2007, 17:43:37 »
yaskoow dokładnie tak jak piszesz jest coraz mniej chętnych do SAPSP ponieważ w straży sie nie zarabia kokosów chyba nie muszę tu tego tłumaczyć, a zapaleńców jest też coraz mniej. Więc jak warunki płac się nie zmienią to jeszcze parę lat i nie będzie miał kto wyjeżdżać już są ciecia na PB a będzie jeszcze gorzej :angry:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2007, 17:55:35 »
Gratuluje Wam wyboru. Bardzo słuszne i trzeźwe podejście do sprawy, czasami wybór do emerytury.
Cytuj
Więc jak warunki płac się nie zmienią to jeszcze parę lat i nie będzie miał kto wyjeżdżać już są ciecia na PB a będzie jeszcze gorzej
Ciekawe skąd u Ciebie takie optymistyczne podejście do sprawy ^_^, już się boję nawet pomyśleć co będzie jak będzie jeszcze gorzej  :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:02:17 »
kaka powiem ci jak jest w rzeczywistości (moze będe nazbyt brutalny ale wybacz )...skonczylem liceum  2 razy próbowałem do aspirantki.....mimo zaliczonych egzaminow brak wolnych miejsc ( nie mowie z czym to sie wiąże )...poszedłem do szkoły ratownictwa medycznego...poszedlem do woja ( tam prawko kat C )...po woju zrobiłem kat E na własny koszt
 ok..2000 zł w OSP jakieś 8 lat czynny udział w akcjach 70- 80 w roku itp zrobiłem kurs na aparaty ODO.....słuchaj i nie obraź sie ale denerwuje mnie naiwność ludzi którzy myślą ze papiery to wszystko......zdałem egzaminy do PSP z ulicy i co??? szczerze dostałem sie jako 6 po pół roku bo te pięć osób  przede mną miało jakies dziwnie nazwiska powiązane z komendą w której odbywał sie nabór...nie łudźcie sie koledzy że dostają sie najlepsi bo tak nie jest.......wiem to na własnej skórze teraz troche niedługo pracuje i sam wiem jak wyglądał następny nabór...nic sie ma z rzeczywistymi wynikami kandydatów pozdrawiam i życze wytrwałości...ps... puenta na koniec....nie posmarujesz nie pojedziesz

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:08:42 »
a do woja to dostajesz wezwanie automatyczne po technikum...? a jeśli ktos jest po technikum mechanicznym to próbujecie się dostac może do straży na mechanika czy nie>
Pozdro  :mellow:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:32:29 »
zapomnij o  mechaniku w straży.....dostaniesz wezwanie po technikum do woja ale mogą cie np.wziąść za sapera a nie za kierowce i nie zrobisz C...największa szansa jak zgłosisz sie na ochotnika do woja to wtedy będziesz mógł wybrać ale to też zależy od danego WKU

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:33:53 »
Więc jak warunki płac się nie zmienią to jeszcze parę lat i nie będzie miał kto wyjeżdżać już są ciecia na PB a będzie jeszcze gorzej

Jakoś pomimo otwarcia granic Unii, wzrostu średniej płacy, "zabijania się" pracodawców o pracowników nie widać odwrotu chętnych do służby. Każda rekrutacja to tłum chętnych. Czy to są frajerzy, nieudacznicy  i debile? Tez mi się przez pewien okres wydawało że zaczynają przychodzić Ci których już nigdzie nie chcą ale życie weryfikuje poglądy - oni maja lepiej poukładane swoje priorytety niż "starzy" strażacy. 
Tak że wydaje mi się że Twoja teza nie jest słuszna.
Przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę że pomimo tych "legendarnych" 1000 zł "na wejściu" nie ma lepszej roboty niż nasza.
I wszyscy dobrze wiemy dlaczego!

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:44:07 »
więc szampan polecał byś samemu zgłosic sie do wojska? miałbym wybur..??

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:07:52 »
Kaka ja byłem 4 lata w technikum samochodowym.W listopadzie idę do woja do Wojsowej Straży Pożarnej.Zgłosiłem się na ochotnika i dzięki temu mogłem sam wybrac jednostke.Po wojsku chce startowac do PSP.Jak masz jakies pytania to wal śmiało

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:32:09 »
czyli słuzbe wojskowa będziesz odbrabiał w Straży Pożarnej??

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:56:12 »
 BĘDE PEŁNIŁ ZSW W WOJSKOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.TO TAKA JEDNOSTKA KTÓRA ZAJMUJE SIE ZABEZPIECZANIEM POLIGONU A JEŻELI WSP MA PODPISANĄ UMOWĘ Z PSP TO WYJEŻDŻA TAKŻE DO NORMALNYCH ZDARZEŃ (wypadki,pożary itp)

Kto jak kto ,ale ty już powinieneś wiedzieć jak pisać, co to za krzyk, modyfikuj tą wiadomość
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2007, 20:47:54 wysłana przez maniek11 »

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2007, 20:37:32 »
Hmm... ja robię jak moi poprzednicy ( jestem w 2 klasie technikum elektronicznego), tylko że mam kilka uwag:do lacioka - zasadnicza służba wojskowa trwa 9 miesięcy a nie 12, a tak wogole to zanim Ty skończysz to technikum to z wojem może być różnie, ponieważ maja robić zawodową armie i możesz po prostu nie zdążyć...
a co do WSP to też bywa różnie... możliwe że Ci nic nie da (tylko tak słyszałem)
a i co do zgłoszenia sie na ochotnika do WP to też trzeba mieć farta, bo na początku dadzą Ci listę gdzie możesz pójść, a potem sie okazuje ze to nie aktualne i zostają same najgorsze przydziały...
pzdr...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:04:34 »
Tak jest coraz mniej osob chetnych do SAPSP ale oprocz tego 1000zl na start niz demograwiczny robi swoje ja w 2004 startowalem i jestem z wyzu tak wiec bylo ok 1200 podan na 50 wtedy msc.

Poza tym  kazdy chyba wie ze w PSP sa najmniejsze zarobki ze wszystkich mundurowek np. Ja mam 2 belki (kapral) po wojsku i to jest ok 1700-1800 na lape na strat i ok 100zl za kazdy stopien w gore tak wiec podporucznik swiezo po szkulce (13msc po studiach) oficer ma ok 2600-2700 podstawy ile oficer ma  w PSP ?????? zapytajcie zawodowych


ALE NIE O $ W PSP CHODZI TO JEST CZESC ZYCIA I  TYLKO NIELICZNI MAJA TO SZCZESCIE ROBIC CO  KOCHAJA I DOSTAWAC ZA TO PIENIADZE......


ja wole zarabiac grosze ale z usmiechem wstawac do pracy i robic to co kocham niz siedziec za biurkiem i wqrwiac sie na szewa czy prace przez cale zycie........




pozdro

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:12:45 »
czyli bez wyższej szkoły... tylko po technikum zarobie tylko ok 1000 zł?? a są jakies kursy z PSP na zrobienie jakichkolwieg większych stopni??? (pewnie źle się wyraziłem ale każdy powinien wiedziec o co mi chodzi... czy z PSP mogą mnie wysłać na jakieś szkolenia dzięki którym mógłbym uzyskać jakis papierek albo cos w tym stylu... )
Pozdro

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:40:40 »
Pewnie tak w Bydgoszczy sa takie w SGSP w wawie sa ale to juz platne i to nie malo sam w sumie jestem ciekaw bo w SGSP sa studia dla funkcjonariuszy PSP 8 semestralne i otrzymuje sie tytul inz ale jaki stopien nie wiem.

Wystarczy ze dobrze bedziesz lizal :wacko: i pokazywal ze ci zalezy to komendant moze cie wysle na jakies szkolenia i wtedy dostaniesz pare zl wiecej ^_^  (na piwko)