Autor Wątek: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG  (Przeczytany 2085 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« dnia: Kwiecień 27, 2007, 14:51:04 »
W Poznaniu ZOSP organizuje przetarg dla OSP na Hełmy bojowe. Zastanwaiam się tylko dlaczego znowu ktoś popełnia ten sam błąd i jako kryterium wyboru stosuje 100% CENĘ! Przecież już wiadomo, że wygra albo Kalisz albo ich dystrybutor, który zaoferuje niższą cenę. czy już zawsze straż będzie skazana na  tego typu sytuacje, gdzie nie mają szans takie firmy jak Gallet czy Schuberth?
Proszę o komentarze!

Pozdro

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2007, 21:53:16 »
bravehart zapomnij o galletach lub innych hełmach podobnych poprostu jeśli masz kasę takie hełmy kupuje sama jednostka

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2007, 14:57:10 »
Witam

BRAVEHEART to organizator przetargu decuduje jakie hełmy chce kupić.
To on informuje jakie parametry ma hełm spełniać.
Jeżeli oferta nie spełnia wymagań to jest odrzucana, a jeżeli spełnia to wtedy wygrywa najtańsza.

Czyli kupujesz najtańsze hełmy z pośród tych, które spełniają Twoje wymagania.

Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2007, 19:31:30 »
Ok już po przetargu. troszkę się pomyliłem bo zamiast KZPT wygrał ...
KADIMEX z hełmem PABFIRE z niewiarygodnie śmieszną ceną hihi (ok. 250 zł/netto). Tego się nie spodziewałem bo myślałem, że PABFIRE zostały już dostatecznie źle ocenione. No ale wyboru nie ma 100% cena.
Powiem szczerze, że żałuję iż nie wygrał KZPT bo przynajmniej mieli by strażacy troszkę mniejsze zło a tak...
Startował jeszcze ktoś z Hełmami Schubertha ale cena była ok 50% wyższa niż KZPT.

Co Wy teraz na to chłopaki i dziewczyny?

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2007, 21:27:01 »
Ja od kiedy zmieniły się srebrne orzeszki na "normalny" hełm zawsze w  kaliszu działam, więc o innych się nie wypowiadam. I to stary kalisz - bez chowanej szybki i z wąskimi, niewygodnymi paskami pod brodą. Jak pochylam głowę to oczywiście hełm spada na oczy. Ale był czas przywyknąć.

Gallety... hmmm... ze względu na cenę nigdy ich OSP nie będzie brało pod uwagę. I dobrze bo lepiej kupić 200 niż 150 szt. (o ile oczywiście spełniają normy)

Pozdr.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2007, 21:39:53 »
Swego czasu pracowałem w PH-5. Hełm nie był zły, jednak mój mały staż w działaniach ratowniczo-gaśniczych powodował, że zawsze zapominałem o sterczącej przyłbicy i o coś nią haczyłem ;) Trochę mnie drażniły paski pod brodę, nie dlatego, że były wąskie tylko dlatego, że nie mogłem ich ustawić na stałe w jednej "długości". Praktycznie co chwilę musiałem je na nowo naciągać, żeby hełm mi się na łepetynie nie bujał.
Od około 2 miesięcy działam w ZS-03. Hełm jest duży itd, ale (przynajmniej dla mnie) bardzo dużym plusem jest przyłbica chowana pod skorupę hełmu i porządne paski pod brodę z klamrą - trwałe trzymanie.
W mojej gminie nie ma innych hełmów niż PH-5 i ZS-03. Ogólnie jest tendencja powolnego wymieniania (koszta...) PH-5 na ZS-03, ale nikt nikogo do niczego nie zmusza - jeśli ktoś woli PH-5 to nie ma problemu.
Natomiast jeśli chodzi o Gallety i Schuberty to mogę się wypowiedzieć popierając się opinią zawodowców w nich pracujących. Część z nich pracowała w Schubertach, ale zmieniła je na Gallety i są zachwyceni. Ta część strażaków, dla której nie starczyło Galletów jest zdania, że Schuberty są ok, bo dość małe, lekkie, praktyczne i dobrze chronią.
Jako ciekawostkę podam, że jeden z tych zawodowców, którzy przeszli z Schubertów na Gallety w swojej OSP pracuje w PH-5 i nie ma zamiaru zmieniać go na ZS-03. Jest zdania, ze jak na warunki finansowe OSP, PH-5 jest świetny (w jego OSP ludzie używają obu modeli 'kaliszy'). Wiem, bo z nim o tym rozmawiałem.

Co do samego przetargu... w Polsce rzadko spotyka się inne kryteria niż "100% cena"... niestety...

Pozdrawiam :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: HEŁMY DLA OSP - PRZETARG
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2007, 08:49:43 »
Proszę o zamknięcie tematu.