Autor Wątek: Jaka Literatura? Proszę O Radę  (Przeczytany 1344 razy)

Offline Szymon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Jaka Literatura? Proszę O Radę
« dnia: Styczeń 28, 2004, 15:20:17 »
Witam!

Poszukuję informacji nt. sposobu wyznaczania i kreślenia na mapie rejonu zagrożenia w przypadku zagrożeń chemicznych, z uwzględnieniem warunków atmosferycznych i ilości środka chemicznego.
Posiadam instrukcję wojskową nt. ataków z użyciem broni chemicznej w której jest opisany sposób wyznaczania rejonu uderzenia i rejonu zagrożenia ale nie tego szukam. Mnie interesują raczej wypadki cystern lub wycieki z instalacji przemysłowych a nie ataki rakietowe.

Drugi temat który mnie interesuje to sposób kreślenia takich stref w przypadku pożarów.

Czy ktoś może mi polecić jakąś literaturę na ten temat ?
Na pewno istnieje jakaś instrukcja na ten temat, szukałem w bibliotece ale nic nie znalazłem :(

Z góry dziękuję za pomoc!
Szymon
 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Jaka Literatura? Proszę O Radę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2004, 19:55:42 »
Teraz to już chyba nikt tego "ręcznie" nie liczy. Są za to programy komputerowe, które radzą sobie z takimi zagadnieniami. Kiedyś był taki program "Obłok". Wprowadzało się dane (np. rodzaj substancji, kierunek i siłę wiatru, temp itp.) a on podawał strefy skażenia. Nanieść to na mapę to już łatwizna. Teraz są pewnie nowsze programy. Może jakiś student SGSP się odezwie - mają to na zajęciach.

Offline Szymon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Jaka Literatura? Proszę O Radę
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2004, 09:09:15 »
ja właśnie chcę napisać taki program :)