Autor Wątek: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!  (Przeczytany 4405 razy)

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:29:47 »
Pytanie do składających podanie w Szkole Aspirantów:

Czy takie zaświadczenie można uzyskać tylko w Krajowym Rejestrze Karnym? Ile trzeba czekać na uzyskanie takiego zaświadczenia? Należy go złożyć razem z podaniem?

PS Trochę przesadzają.... 50 zł za jeden papierek...

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:43:28 »
ten krajowy rejestr karny znajduje sie tylko w warszawie czy w innych miastach tez??

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2007, 12:01:24 »
Dostępne są w każdym Sadzie w byłym mieście wojewódzkim i obecnym województwie.

Wykaz Punktów Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego przy sądach powszechnych na terenie kraju znajduje się na tej stronie: http://www.eracareers-poland.gov.pl/page.html?kid=554:741&sct=402:4061

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2007, 14:14:40 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:52:54 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2007, 14:32:23 »
cos mnie dziwi u mne zalatwia to kadrowiec wobec nowo przyjetych oni nie ponosza kosztow rzy przyjeciu na szkole zalatwiali tez oni wystapienie przez straz o takie zaswiadczenie jest bezplatne

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2007, 19:36:19 »
cos mnie dziwi u mne zalatwia to kadrowiec wobec nowo przyjetych oni nie ponosza kosztow rzy przyjeciu na szkole zalatwiali tez oni wystapienie przez straz o takie zaswiadczenie jest bezplatne
Nie widzi mi się, że szkoła pokryje koszt tego papierka. Jednostka pokrywa, bo jestes jej pracownikiem, a szkola jak narazie ze mna zadnych powiazan nie ma i niby z jakiej racji ma mi pokrys koszty uzyskania tego dokumentu. A poza tym i tak jak np. dla mnie kiedy mam 450 km do szkoly to sie nie oplaca jechac, bo zaplace wiecej za dojazd.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2007, 20:59:15 »
w zadnej szkole nie wymagaja zaswiadczenia o niekaralnosci abys im pokazal wypelniasz tylko formularz zgloszeniowy a po przyjeciu do szkoly zalatwiaja wszystko juz kadry i oni juz sprawdzaja wiec za przeproszeniem nie siej tu zametu bo sobie chlopaki pomysla ze to jest potrzebne na egzaminach

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:58:11 »
lukaszp, czyli ta wizytata w KRK jest niepotrzebna w 100% ??

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2007, 05:10:41 »
moze  teraz cos sie zmienilo ale masz wykaz dokumentow jakie masz dostarczyc i nigdzie nie znalazlem aby zaswiadczenie bylo potrzebne tak jak mowilem zajmuja sie tym kadry ozniej po przyjeciu

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:19:30 »
na stronie cspsp w pkt 5 pogrubioną czcionką: http://www.cspsp.pl/nabor/
na stronie sapsp w krk pkt 1 http://www.sapsp.pl/szkola/warunki.html

Pytałem dzisiaj kadeta z CSPSP, powiedział że zajmuje się tym szkoła. Tylko że on w 2005 roku zdawał do aspirantki, a teraz mogło się coś zmienić... Pytanie: czy się zmieniło???

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2007, 12:38:35 »
z tymi zaświadczeniami to jest jakaś nadgorliwość; albo wcielanie w życie idei taniego państwa (raczej rozbójniczego)
w ankiecie zawiera się chyba oświadczenie o niekaralności?
jeżeli tak, to organ prowadzący postępowanie (a takim jest Komendant Szkoły) może w jego toku (ale wcale nie musi) sprawdzić prawdziwość tego oświadczenia
takie sprawdzenie ze strony szkoły nie wiąże się z rzadnymi dodatkowymi kosztami, jak w przypadku zapytań składanych przez zainteresowanych
wypełnia się druki zapytania o osobę do KRK, dołącza pismo przewodnie, kurierem do SO i po tygodniu są gotowe odpowiedzi
tylko po co to robić, jak można wyciągnąć od kandydatów dodatkowe 50PLN?
ZŁODZIEJSTWO i tyle panowie oficerowie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2007, 08:24:36 »
a to łachudry przeciez to zalatwiala szkola i nawet grosza za to nie placili   pewnie komus z biura nie chcialo sie wypelniac papierkow darmozjady

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2007, 11:09:23 »
i co się okazuje? dzisiaj moja siostra (mieszka w Krakowie) była mi złożyć podanie, zaraz po tym zadzwoniła i powiedziała, że zaświadczenie o niekaralności trzeba będzie złożyć dopiero po tym, jak się pozytywnie zda egzamin wstępny. Jak widać ilu ludzi, tyle zdań na ten temat. Postaram się jeszcze dokładniej o to dowiedzieć, ale wszystko będzie jasne, gdy przyślą do domu blankiet do opłaty egzaminacyjnej i wzór zaświadczenia lekarskiego. Powinni dołączyć jakąś adnotację dotyczącą tych zaświadczeń o niekaralności bo zamęt straszny się zrobił...
ale tak jak ktoś już pisał - na składaniu podań jeszcze chyba nikogo nie odrzucili :PP

pozdro

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2007, 14:29:05 »
Wydzieraja od nas jak najwięcej pieniedzy. Ja juz wyslalem kopie Zaswiadczenia o niekaralnosci. Aby je uzyskac zaplacilem 50 zl + ksero potwierdzone notarialnie( jesli beda potrzebowali ogrinal dam im w dniu egzaminu) pozdrawiam

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2007, 15:42:09 »
Na stronie jest wyraźnie, że zaswiadczenie trzeba dostarczyc najpozniej do dnia egzaminu, wiec niczego nie rozumiem. Ale lepiej miec te zaswiadczenie niz pozniej maja nie dopuscic do egzaminu, bo moze byc i tak. Bo wycieczka z podlasia do Poznania troche kosztuje, wiec glupio by bylo gdyby nawet do egzaminu nie dopuscili.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Zaświadczenie o niekaralności - PILNE!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2007, 08:09:03 »
doskonale was rozumiem i dlatego chcę się jeszcze raz upewnić - jak będę miał jakieś konkrety to dam znać