Autor Wątek: Jakim cudem w PSP?  (Przeczytany 23849 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 25, 2007, 11:08:29 »
W mojej okolicy nie brak chętnych do pracy w PSP...

maldrin, jesteś młody. Z tego co wynika z twoich postów jeszcze na utrzymaniu rodziców, ale ktoś kto ma rodzinę nie przyjdzie tu pracować za 1000,00 zł. A kawaler który się przyjmie a potem ożeni rzuci służbę i wyjedzie do Anglii, Irlandii czy innej Zjednoczonej Europy.
Ludzie, którzy teraz przychodzą na testy nie są w stanie ich przejść!!

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 25, 2007, 12:44:45 »
powiem wam ciekawostke moze jest to wyjatek ale u mnie na egzaminie wstepnym na szeregowcow PSP byli chlopaki pod 30 lat wiekszosc  zonaci jak rozmawialem z dzieckiem lub dwójka dzieci i mowia ze owszem jezdza np.na tirach za 3000 tys ale mowia ze dziecko i zone widza na rok z 4 miesiace i mowia ze nawet pojda do roboty za te 1000 zl ale nie jest to praca codzienna i zawsze moga dorobic....ja sie nie moge wypowiadac na ten temat bo tez jestem kawalerem i na czesciowym utrzymaniu rodzicow ale tez dorabiam gdzie tylko moge i powiem wam ze tez mieszkam w okolicy duzego miasta gdzie zycie nie jest tanie ale my strazacy musimy sobie jakos radzic a nie tylko narzekac...ja jestem zdania ze na pewno juz nasze dzieci beda mialy lepiej od nas...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 25, 2007, 14:24:57 »
Wszytko jest ok. Tylko czy macie pewność, że ten wspaniały dla chłopaków z PB (bo dla SK już nie) system utrzyma się w dalszym ciągu? Że nie wejdą 12-tki dla PB? I co wtedy?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 25, 2007, 14:34:06 »
Wszytko jest ok. Tylko czy macie pewność, że ten wspaniały dla chłopaków z PB (bo dla SK już nie) system utrzyma się w dalszym ciągu? Że nie wejdą 12-tki dla PB? I co wtedy?

Wtedy do PSP będą szli sami zapaleńcy...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Anonim

  • Gość
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 25, 2007, 14:46:08 »
Cytuj
Wszytko jest ok. Tylko czy macie pewność, że ten wspaniały dla chłopaków z PB (bo dla SK już nie) system utrzyma się w dalszym ciągu? Że nie wejdą 12-tki dla PB? I co wtedy?

Spokojna głowa, prędzej na SK wróci 24 niż 12 wejdą na podział, nie martw się na zapas, szkoda zdrowia :mellow:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 25, 2007, 19:36:59 »
@Anonim. Oj nie był bym taki pewny, po ostatnim spotkaniu w KW stary przywiózł informacje ,że być może od nowego roku na terenie naszego województwa, pracować będziemy po 12 godzin.Takie są plany , a jak to się będzie miało do przyszłej rzeczywistości,to czas pokarze.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2007, 21:12:24 »
powiem wam ciekawostke moze jest to wyjatek ale u mnie na egzaminie wstepnym na szeregowcow PSP byli chlopaki pod 30 lat wiekszosc  zonaci jak rozmawialem z dzieckiem lub dwójka dzieci i mowia ze owszem jezdza np.na tirach za 3000 tys ale mowia ze dziecko i zone widza na rok z 4 miesiace i mowia ze nawet pojda do roboty za te 1000 zl ale nie jest to praca codzienna i zawsze moga dorobic....ja sie nie moge wypowiadac na ten temat bo tez jestem kawalerem i na czesciowym utrzymaniu rodzicow ale tez dorabiam gdzie tylko moge i powiem wam ze tez mieszkam w okolicy duzego miasta gdzie zycie nie jest tanie ale my strazacy musimy sobie jakos radzic a nie tylko narzekac...ja jestem zdania ze na pewno juz nasze dzieci beda mialy lepiej od nas...
  Masz rację fakt kasa marna zwłaszcza dla młodych ale biadolenie  to nawyk polaków jak świat światem wielu z nas dorabiało sobie i będzie dorabiało . Czy jak jeden z drugim  zarabiał by 4 czy 5 tys to by nie dorabiał  to nie do końca z niskich zarobków lecz z  wolnego  który nie sposób nie wykożystać by coś dorobić .Co nie neguje że kasa parszywa w PSP ale z drugiej strony moja ślubna po 30 latach pracy na panstwówce ma netto 1200zł  i co na to powiecie ogólna sytuacja jest chu.........wa nie tylko w PSP dlatego jak coś się nie zmieni w nie dalekiej przyszłości w kraju zostanom tylko emeryci ci strażaccy też.
Pozdrawiam Cięń em.

barwa

  • Gość
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 27, 2007, 10:29:56 »
Cień, zgadzam się z tobą i podpisuję się dwoma rękoma pod tym co napisałeś wyżej.
Kasa kasą, wole wolnym, a jak można dorobić to każdy bierze fuchę. Zawsze to dodatkowa forsa.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 28, 2007, 11:11:00 »
Witam, Panowie gdyby w straży nie było osób z protekcja czy jak kto woli ”plecaków” to nasze stany osobowe byłyby o 60% inne od dzisiejszych. Już po 89r. w czasie przemian ustrojowych bez poparcia ciężko było się dostać od tak z ulicy. Jeden z kolegów słusznie zauważył że nie ważne kto od kogo jest i jaki ma „garb” a ważne jest jakim człowiekiem jest i co sobą  reprezentuje i jak się ze zmianą identyfikuję. Obecne kryteria doboru młodych kadr są moim zdaniem mocno wyśrubowane, bo jeśli je kto przejdzie to czy jest już jednym z najlepszych z pośród wszystkich chętnych?, a powinien być. Osobiście znam przypadek takiego co na drążku zaliczył jedno podciągniecie i spadł potem drugie i spadł i dostał 4 za 11 pociągnięć, można tak Można. ^_^ 
Ale jeśli inny zrobi na jego miejscu 22 pociągnięć, a nie będzie sobie umiał radzić ze stresem z wysokościami to, który z nich jest lepszy?
Już trochę pracuje w tej branży i zauważyłem ze dużo u nas jest chłopaków po szkołach stolarskich, piekarskich i kucharskich i wielu z nich bardzo dobrze sobie radzi, czasami lepiej od tych specjalistów po szkołach. Z drugiej strony gdyby w straży pracowali by  sami po studiach i specjaliści najlepsi we wszystkim, to kto by tam czarna robotę chciał robić.
Pozdrawiam


Kompletnie nie logiczne myślenie. Gdyby nie było "plecaków" a nabór odbywałby się normalną drogą - wniosek jest jedny - pracowaliby tam NORMALNIE PRZYJĘCI LUDZIE a stany nie wyniosłyby 60 % :(
Co to za matematyka? Czyli Finlandia jako kraj o najmniejszej korupcji ma 40% stany?

Offline engine 35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 28, 2007, 21:08:15 »
Korupcja. Naszczescie i tak mamy największe poparcie wśród społeczeństwa i to sie liczy
"Gdy obowiązek wezwie mnie
tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił"

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2007, 21:27:19 »
Korupcja. Naszczescie i tak mamy największe poparcie wśród społeczeństwa i to sie liczy

Co do tego poparcia…
Mam w głowie czarną wizję – obawiam się, że w najbliższym czasie zostanie przeprowadzony medialno polityczny atak na formację, jaką jest straż.
Dlaczego?
Sytuacja w kraju jest napięta jak baranie jaja. Obawiam się, że w celu odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów ktoś w swojej ptasiej głowie wymyśli sobie dziwny plan. Lekarze, policjanci i górnicy nie omijając pogotowia to tematy, które wypaliły się dawno. Jednak atak na straż to coś nowego! Atak najsilniejszego przeciwnika może przynieść oczekiwany efekt. Nie wiem czy zauważyliście zwiększonego ostatnio zainteresowania środków przekazu tematami PSP i OSP. A to podpalacze a to pracuje bez wymagań, a to coś poszło nie tak, a to drabina nawaliła… Nie wiem może z moją głową coś nie tak, ale wydaje mi się, że coś wisi w powietrzu. Oby moje słowa za przeproszeniem w gów..o się obróciły!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Anonim

  • Gość
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2007, 22:53:27 »
Cytuj
]
@Anonim. Oj nie był bym taki pewny, po ostatnim spotkaniu w KW stary przywiózł informacje ,że być może od nowego roku na terenie naszego województwa, pracować będziemy po 12 godzin.Takie są plany , a jak to się będzie miało do przyszłej rzeczywistości,to czas pokarze.

Raczej złe info, w sensie nieprawdziwe.
Przelicz sobie, ile kasy trzeba na 12 na podziale?
NO FUCKIN' WAY, ale to dobrze :mellow:

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 29, 2007, 07:12:59 »
Korupcja. Naszczescie i tak mamy największe poparcie wśród społeczeństwa i to sie liczy
Dobra rada na początek nie używaj słów w którym nie znasz ich znaczenia.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 29, 2007, 07:40:15 »
@Mgnaczus - obyś okazał się złym analitykiem!
@Anonim - nie jestem przekonany do tego co piszesz a mianowicie do szczególnych konsekwencji finansowych związanych z czwartą zmianą służbową. To się naprawdę dałoby zrobić!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 29, 2007, 08:09:37 »
Czwarta zmiana w tym czy innym systenie to dodatkowi ludzie a skoro ludzie to i pieniądze dla nich. Bo nie piszcie że z tych stanów można zrobić 4 zmianę  z jako taką obsadą komu się wydaje że tak można zrobić chyba jest nie spełny rozumu.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 29, 2007, 08:26:10 »
W okresie 09.-12.2006 pracowaliśmy w systemie 4 zmian służbowych na podziale bojowym. Cztery zmiany zostały utworzone z istniejącego stanu jednostki. Wszystko było jasne, klarowne, bez żadnych trudności. Powiem więcej - po krótkim okresie "nieufności" wszyscy przekonali się do tego systemu.
Tak, że przerobiliśmy to w praktyce i nikt nie może powiedzieć "że się nie da!" A kwestia kasy - obserwując systuację finansową w znanych mi KP - też się da "wykroić" te kilka dodatkowych stanowisk.

Anonim

  • Gość
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2007, 08:33:32 »
Cytuj
@Anonim - nie jestem przekonany do tego co piszesz a mianowicie do szczególnych konsekwencji finansowych związanych z czwartą zmianą służbową. To się naprawdę dałoby zrobić!

Może by i dało radę, ale muszą za tym iść pieniądze, i to konkretne :mellow:




Cytuj
W okresie 09.-12.2006 pracowaliśmy w systemie 4 zmian służbowych na podziale bojowym. Cztery zmiany zostały utworzone z istniejącego stanu jednostki. Wszystko było jasne, klarowne, bez żadnych trudności. Powiem więcej - po krótkim okresie "nieufności" wszyscy przekonali się do tego systemu.
Tak, że przerobiliśmy to w praktyce i nikt nie może powiedzieć "że się nie da!" A kwestia kasy - obserwując systuację finansową w znanych mi KP - też się da "wykroić" te kilka dodatkowych stanowisk.

Ależ tak jak napisałem - da się wykroić z trzech zmian cztery.
Tylko system wtedy może stać się wysilony, przyjdą urlopy, choroby, to tamto i może być nieciekawie..
A KP w kraju mamy dość sporo i jedne może i mają dobrą kondycję, ale są takie, gdzie tak różowo nie jest.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 29, 2007, 08:37:21 »
 Anonim "Dokładnie"         -  Mario68  To powiedz czemu  msk czy psk wracają w system 3 zmianowy . Właśnie przychodzi zwolnienie czy urlop i zaczynają się schody pewnie powiesz to nie podział bojowy ale strukture pracy mają podobną chyba że nigdy nie byłeś na PSK czy MSK .Lecz wydaje mi sie że lekko zboczyliśmy z tematu.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 08:44:19 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 29, 2007, 10:40:15 »
czemu  msk czy psk wracają w system 3 zmianowy

Cieniu - nic nam nie wiadomo żeby PSK wracały na system 3-zmianowy!

Właśnie przychodzi zwolnienie czy urlop i zaczynają się schody pewnie powiesz to nie podział bojowy ale strukture pracy mają podobną chyba że nigdy nie byłeś na PSK czy MSK

Tu z przykrością muszę stwierdzić, że nie bardzo wiem o co ci chodzi.

Lecz wydaje mi sie że lekko zboczyliśmy z tematu.

Zgadzam się w zupełności

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 29, 2007, 16:46:06 »
czemu  msk czy psk wracają w system 3 zmianowy

Cieniu - nic nam nie wiadomo żeby PSK wracały na system 3-zmianowy!

Właśnie przychodzi zwolnienie czy urlop i zaczynają się schody pewnie powiesz to nie podział bojowy ale strukture pracy mają podobną chyba że nigdy nie byłeś na PSK czy MSK
To ja ci mówie że wraca, wychodzi na to że widzisz czubek własnego nosa poszperaj trochę po innych powiatach co do "pszychodzi zwolnienie" czyli ktoś z obsady MSK idzie na zwolnienie  i wtedy się zaczyna pożyczanie ludzi z podziału lub komendy czyli zastępywaniu a co o MSK wie  na przykład pani księgow siedzi tam jak piąte koło u wozu.I podobnie jest na podziele z mojego przykładu wódz posadził technika kobitkę  bo u nas jest to akurat kobieta ale nie oto chodzi na centrali bo brakowało ludków i nawet spożądzić meldunku nie umiała i co to mi za pomoc . Jeżeli jest jeden wyjazd to można puźniej napisać lecz jeśli jest tak że jednostka jedzie z miejsca na miejsce i meldunków do spisania i wprowadzenia jest więcej to wtedy D.......a bo nikt nie przyjedzie by jej pomóc pisać .Nie można zastępować z łapanki ,przemyśl sobie te realja coby gdyby i dopiero pisz. Co środka piano twórczego masz tyle co na wozie czy masz jakąś rezerwe ,podobnie jest z załogą nie na styk bo kiedyś to się zemści.



« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 16:50:00 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 29, 2007, 17:07:52 »
STOP!!
Panowie panowie…. Wątek jest „ogólny”, ale bez przesady!! Piszecie jedno i to samo w kilku wątkach! Zmiany, płace, obsady… Zboczyliście z tematu chyba bardzo za bardzo….
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 29, 2007, 17:22:47 »
Prosze prosze teraz się obudziłeś  moderatorze pogratulować refleksu szachisty i pewnie to skasujesz jak zwykle.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 29, 2007, 17:33:23 »
Jak zwykle z sarkazmem… Wyobraź sobie, że „inni zgłaszają” wątki do moderacji. I nie skasuję, bo nie widzę powodu. Poza tym masz jakąś dziwną przypadłość – wszystkie tego typu posty mające na celu „utrzymanie porządku” traktujesz bardzo osobiście niczym bezwzględny atak na Twoją osobę.
A sprawa jest prosta – trzymajmy się „w miarę” tematu. No chyba, że na forum ma być 120 wątków na jeden i ten sam.

AAAaa!! Jeszcze dziękuję za uznanie (za refleks szachisty).

Pozdrawiam
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 29, 2007, 17:36:10 »
Prosze prosze teraz się obudziłeś  moderatorze pogratulować refleksu szachisty i pewnie to skasujesz jak zwykle.

Po co ta złośliwość ? Pępek świata jesteś? Trochę krytyki dla siebie... i szacunku dla innych...

I jak tu takiemu nie dawać minusów ?! Widać jaki to człowiek po jego karmie...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Jakim cudem w PSP?
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 29, 2007, 17:50:34 »
Prosze prosze teraz się obudziłeś  moderatorze pogratulować refleksu szachisty i pewnie to skasujesz jak zwykle.

Po co ta złośliwość ? Pępek świata jesteś? Trochę krytyki dla siebie... i szacunku dla innych...

I jak tu takiemu nie dawać minusów ?! Widać jaki to człowiek po jego karmie...
Chłopie czep sie lepiej swojej kobity  . Co do moderatora  piszesz o sarkazmie możliwe lecz śledzisz ten wątek  i jak 2 ątki temu pisałem o zboczeniu z tematu  to gdzie byłeś widzę że część z forumowiczów to poprostu { i tu moment do wykasowania  } PALANCIARZE. I to nie to że ktoś ma inne zdanie  bo to jest nawet wskazane lecz dlatego że część pitoli takie bzdury jakby straż znali  z 19 wieku albo wskoczyli tu z ulicy a podają się z pogromców płomyka.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 18:10:28 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.