Autor Wątek: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dobrymi i złymi)  (Przeczytany 51884 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 24, 2007, 10:13:56 »
nie chce bronic  ,,ideologii,, kształcenia w cs psp , ale cały czas przewija sie  tekst..,, system szkolenia,, . wydaje sie ,ze system jest znaczeniem ogónym i tu racja ... taki jaki jest system szkolenia w psp tak i szkolenia i kształcenie w szkołach jest do bani a w szczególnosci w cs. dlaczego..? system tworzy organizacja czyli kg a kształci  - czynnik ludzki. w naszym przypadku organizacja jest niewydolna, nie potrafi nadazyc za potrzebami struktur operacyjnych ( ciagłe zmiany programów - niestety na gorsze, brak nadzoru pedagogicznego - ci co sie znali wycięci lub zmuszeni do odejscia a nie wszystko co stare to złe), szkoleniówka zlikwidowana i wrzucona w kadry czyli zmarginelizowanie kształcenia poz itd.
czynnik ludzki - [rzypadkowy, z układu, za kare... i nie dziwic sie ,ze pasjonaci dydaktyczni nie maja motywacji ...bo skoro dzieli sie po równo kase a nie za pracę i wkład to po co sie wysilać?
ankiety? ha ha ha śmieszne.... po co one są?...pomyslcie  z tego co wiem to tylko po to by upirdzielic ludzi... wyników ankiet sie nie podaje a tylko je wykorzystuje jako straszak ( bo zlepiszą o tobie to sie pilnuj), - mamy na ciebie haka...bo...itd..
ciekawym czy jest tez pozytywny aspekt ankiet czy ci o których dobrze sie elewi czy kadeci wypowiadają to są nagradzani itd... chyba nie. wiec działa to w jedna stronę. a nie od tego jest socjometria pan CH jako doktor chyba o tym wie ale czy to wykorzystuje...?
z drugiej strony przy takich badaniach trzeba wziąść poprawke ,ze są przedmioty , które sa , lepsze , fajniejsze i trudne , czasem wrecz nieprzyswajlne dla niektórych  i co ...jak klasyfikowac ludzi którzy takie przedmioty prowadzą. nie lubie np sprzetu to i faceta od sprzetu nie lubie  a czy on zle te zajecia prowadzi ... trzeba i takie aspekty brac pod uwage.
inna sprawa ,ze niektórzy wykładowcy (w cs psp pewnie tez) nie maja predyspozycji do rowadzenia zajęć a w szkole są z powodów o któeych wczesniej pisałem. zreszta to tyczy sie innych szkół tez.
no i liczy sie atmosfera w pracy , kontakty interpresonalne miedzy kadrą a  wszystkimi podmiotami szkolenia i kształcenia...ot to takie rozwazania...

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:14:55 »
Wydaje mi sie,że wszyscy którzy piszą "sysytem szkolenie" mają na myśli całokształt a w szczególności wykorzystywanie czasu wolnego po zajęciach,co za tym idzie w większości bezsensowne prace. Jeśli chodzi o samo kształcenie strażakow to jest tak jak napisał mój przedmówca,braki,niedociągnięcia itd....,ale na to chyba nikt nie narzekał ponieważ jeśli ktoś chce sie czego nauczyć to sie nauczy a jeżeli ktoś inny nie przyswaja wiedzy to niestety żadna szkoła temu nie zaradzi....szkoda,że dziwny system nagród i kar za wykonywaną pracę działa tylko w jedną stronę,zawsze byłaby to jakaś motywacja do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Na koniec dodam jeszcze,że w naszej profesji liczy się jednak doświadczenie ponieważ nie ma dwóch jednakowych zdarzeń i za każdy razem kiedy wyjeżdżamy do akcji uczymy się i zbieramy nowe doświadczenia...

Offline olo29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:05:55 »
Witaj elewwww widze ze trafilo to do ciebie i bardzo zabolalo bo wlasnie jestes jednym z SUPERMENOW hahaha ja nie oceniam wszystkich kursantow tylko was .....juz nie bede sie powtarzal ^_^ (równie dobrze jakim prawem wy oceniacie wykladowcow, skoro wcale ich nie znacie????) i nie chce przed nikim zablysnac tak jak ty to robisz i zarazen osmieszasz sie  , bo przez 3 miesiace siedziales jak mysz pod miotla a teraz sie obudziles ^_^ i wypisujesz glupoty jeszcze raz ci powiem gdyby dokrecili srube a mogli jestem pewien na 100 % tez by ci bylo zle. A blaznisz to sie kolego ty ... niestety biedny pokrzywdzony elewwwik ktorego tak skrzywdzono w CS , az mi ciebie szkoda  ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 20:20:24 wysłana przez olo29 »

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 25, 2007, 01:05:36 »
olo29 wszyscy nadal czekają aż napiszesz coś na temat. Jak do tej pory to obrzucasz wszystkich tutaj piszących błotem a argumentów jak nie było tak nie ma więc rusz wreszcie swoją mózgownicą i zastanów się czego Ty tutaj szukasz i kogo bronisz??? ....Wrzuc na luz i wracaj skąd przybyłeś a tak na marginesie to jakem supermen powiadam Ci,że takich jak Ty zjadam na śniadanie hahahaha....

Offline olo29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 27, 2007, 18:07:47 »
elewiku smieszny wszystko co tutaj pisze pisze do ciebie bo twoje wypowiedzi najbardziej mnie denerwuja. Przeczytalem wszystkie jeszcze raz i musial bym byc idiota gdybym nie wiedzial kim jestes  ^_^ bo ktorz inny robil by zdjecia przy ukladaniu trelinki prawda??  :huh: zniknij prosze z tego forum i nie zasmiecaj go wiecej bo na wszystko co tu jeszcze napiszesz zaprzecze ci i podam konkretne przyklady bo takich cwaniaczkow jak ty to jeszcze da sie zagiac. Przez 3 miesiace palcem nie ruszyles i jeszcze narzekasz , biedny pochlaniacz wiedzy tak malo nauczyli w CS a to szkoda ^_^ trzeba bylo samemu sie doksztalcac tak jak prawdziwy SUPERMEN hahaha . Pochwal sie dla swego komendanta jaki jestes WIELKI szkoda ze tylko na forum  ^_^ hahahaaa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2007, 21:34:02 wysłana przez olo29 »

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 27, 2007, 22:30:12 »
Miałem nie odpisywać na to co pisze olo29,ale pomyślałbys sobie ( o ile potrafisz mysleć),że sie czegoś obawiam.otóż drogi kolego czytajac moje wypowiedzi zapewne zauważyłeś,że operuję faktami a Ty możesz sobie zaprzeczać do woli,tylko czym podpierasz swoje wypowiedzi??? ..Jesli idzie o moja wiedzę to ciagle ją doskonalę a mój komendant to widzi i możesz być pewien,że nie pozostaje to bez echa i wynagaradza mnie za to godziwie... Na koniec moja rada,nie denerwuj się za bardzo jak czytasz moje wypowiedzi bo tylko idiota tak reaguje na litery i uważam,że słusznie w porzedniej wypowiedzi sam się w ten sposób oceniłeś...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 22:38:38 wysłana przez elewwww »

Offline olo29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 28, 2007, 10:20:04 »
Drogi elewie odpisze ci jeszcze raz: gdybym nie znal ciebie  i twego zachowania na kursie nic bym nie pisal ale ty byles poprostu inny i nie pozwole zeby ktos taki wypowiadal sie na forum. Nie nazywaj mnie idiota bo napisze kim jestes tak jak jeden z kolegow opisal wykladowcow i dopiero wszyscy sie dowiedza o SUPERMENIE z Z. .P.S slabo ci wyszly fotki z trelinki  ^_^ moze za slaby masz telefon  ^_^ chociaz filmikow sporo nagrywales ^_^ i jeszcze jedno jak bedzie cie komendant tak wynagradzal jak do dej pory (chodzi mi po ilu latach poszedles na kurs) to zycze dalszych sukcesow  ^_^ hahahaha

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 28, 2007, 11:09:12 »
Do @elewwww, @olo29, i innych !!

Panowie nie muszę przypominać o istniejącym regulaminie i jego przestrzeganiu na naszym forum.
Wasze niewybredne słownictwo i obraźliwy sposób odnoszenia się do innych i nic nie wnoszące do dyskusji bezsensowne posty, zaśmiecają tylko forum.
Wypowiadajcie się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne, unikajcie wulgaryzmów i obrażania się.
Od tonu waszych wypowiedzi, będzie zależała liczba i ton odpowiedzi.
Przed wysłaniem nowej wiadomości proszę się zastanowić nad tym co napisałem !!
Pozdrawiam Mod.
 
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ali G

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Booyakasha!
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 02, 2007, 00:44:40 »
Yo! Nie chce mi sie czytać tych kłótni...ale prawde trzeba napisać ! Na kurs do Częstochowy idzie się za kare jak do pierdla.Wydawałoby się że na kurs podoficerski idzie się w nagrode ale niestety CS PSP to normalnie 3 miesiące drogi krzyżowej na ktorej tylko zmarnujesz czas a nic pożytecznego się nie nauczysz. Nie nazywajcie tego szkołą !!! Bardziej pasuje kolonia karna !!
Gdy Ci życie ucieka kochany to nie goń go...małe piwko z korzeniami...

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 02, 2007, 01:10:47 »
ali masz rację,forum nie jest po to aby się kłócić,ale olo29 przyczepił się do mnie zapominając o czym tak naprawdę należy tutaj pisać (polecam dokładnie przeczytać temat forum). A może jednak olo29 napiszesz o tym co Cię tam spotkało dobrego ?? bo jak do tej pory nikt o czymś takim nie przeczytał w Twoich wypowiedziach. Ja czekam cierpliwie na kolejne Twoje wypowiedzi dotyczące tematu forum,pewnie pozostali uczestnicy również....Pozdrowienia dla Białegostoku  :-)))

Offline kazik1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 02, 2007, 09:41:39 »
Witam panowie mam tylko jedno pytanie na zakończeniu kursu (na sali gimnastycznej ) robili mase zdjęć niały być na stronie CS PSP ja sie pytam gdzie one są pewnie je gdzieś zgubili albo co !! pozdrawiam III pluton


Offline JohnBv

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • „WALCZYMY Z TYM CZEGO TY SIĘ BOISZ!".
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 02, 2007, 11:37:48 »
Witam wszystkich!!!
Chciałbym się odnieść do pytania Kazika1. Kolego jak chcesz te fotki to podaj maila to Ci je prześlę. To samo dotyczy wszystkich innych. Wystarczyło się trochę zainteresować fotkami to nie musiałbyś ich szukać na necie. Pozdrowionka.
Ps. fotki od zakończenia kursu już zdążyli oglądnąć ludzie z pierwszego plutonu kursu o którym tak dużo piszecie.


 ^_^ Kazik do Ciebie fotki z zakończenia kursu już poszły. Jeśli jest ktoś jeszcze to piszcie maile i wam wyśle. Pozdrawiam


 :mellow:witam ponownie!!!
Podaję link gdzie można zobaczyć i pobrać fotki z zakończenia kursu uzupełniającego strażaka ochrony przeciwpożarowej zakończonego 20 lipca 2007r w CS PSP w Częstochowie.



http://picasaweb.google.pl/johnbv4/ZakoCzenieKursuPSPWCzStochowie

przepisz lub wklej kliknij enter i oglądaj lub pobierz.

Pozdrawiam wszystkich.

@ Połączono trzy posty!!! Nie piszemy post po swoim poście. Jeśli chcesz coś zmienić – dopisać użyj funkcji MODYFIKUJ. Patrz punkt 11 regulaminu. Pozdrawiam Moderator

ok. Wielkie sorry. Zapamiętam to sobie. Pozdrowienia dla Moderatora
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2007, 16:00:17 wysłana przez JohnBv »

Offline Strażak_2007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:55:13 »
Witam wszystkich, którzy wypowiadali sie na forum!
Przeczytałem Wasze wszystkie opinie dotyczące zarówno Szkoły jak i ich pracowników i chciałbym odnieśc sie do Waszych odczuć po skończeniu kursu lub aspirantki dziennej bądź zaocznej.
Co do pracy?
Trzeba pracować choć nie jest to taka praca jaka była za poprzedniej władzy chodź władza tamta była tym do czego obecna nie jest w stanie dorównać. Każdy miał inne doświadczenia co do robót ponieważ były osoby, które pracowały ciężej jak i Ci którzy "ściemniali". Na pewno wiecej powinni robić młodzi czyli dzienna aspirantka bo czasami to co wymyślają Elewą to jest wielka przesada.
Co do systemu szkolenia?
Porawił sie troche na kursach podoficerskich ale co do aspirantki przemiennej to jest dno ponieważ ani uczniowie ani wykładowcy nie wiedzą tak do końca jak mają prowadzić zajęcia. Nie wiem czy jest to spowodowane mało zorientowanym we wszystkim Naczelnikiem WN Panem elegancikem Cho... (do niego jescze wrócimy) czy też Z-ca Komendanta od nauczania Panem Ł... który minął się zdecydowanie z powołaniem, a którego funkcja i obowiązki przerosły jego doświadczenie ale tak bywa gdy zamiast Pana Sur... obecnego naczelnika kadr-osoby idalnej na to stanowisko daje się po znajomościach Pana Ł.
Co do bazy szkoleniowej?
Wszyscy mamy pretensje o to, że nowy sprzęt, nowe samochody przychodzą na Szkołe. Z jednej strony mamy rację patrząc na sprzęt będący wyposarzeniem naszych jednostek, z drugiej idąc na kurs powinnismy uczyć się na nowym sprzęcie, powinniśny zobaczyć nowinki jakie zostają wprowadzane.
Co do Wykładowców?
Zacznijmy od wykładowców bo to z nimi najwięcej czasu spotykamy i to od nich oczekujemy aby czegoś się nauczyć pożytecznego.
Największy problem jest z psychologią czyli Pania O. która przesadza z weryfikacją wiedzy, którą nam przedkłada. W tym przedmiocie nie chodzi o to aby zrozumieć i potrafić samemu o tym powiedzieć lub napisać tylko o to bym wykuć na pamięć  "słowo w słowo" lub ściągnąć choć to dość ryzykowne u tej Pani.
Dużo nauki jest również u Pana P. z budownictwa, Pani K. z prawa i Pani Ż. z rozpoznawania ale są to osoby, którę nie robią problemu jeśli się nauczymy, a to da się nauczyć.
Wielki szacunek dla Pana Pielki K. i T., Poterka, Berusa, Przygody, Koniecznego, Szymanka- są to osoby, które potrafią prowadzić swoje przedmioty, potrafią zaciekawić ucznia, a co najważniejsze potrafią przekazać to wiedzę.
Co do pracowników?
W tym przypadku różnie to bywa...
Są osoby wporzadku tak jak Sztaba i Małek-jeśli ktoś jest wporządku do nich to Oni są wporządku do kogoś. Każdy wie co mu wolno, a czego nie.
Co do dowódcy Kompani to Pan K.-dowódca elewów o którym tak dużo pisaliście jest osobą dość specyficzną, nie mającą dość szacunku do kursantów, osobą mało czułą na ludzkie problemy życiowe bo większość z Nas ma rodziny, żone, dzieci. Na dodatek jest osobą wulgarną. Tak w ogóle szkoda gadać...
Dowódca dziennej PAn G. jest ok. ma swoje humory, które odbijają się na kadetach ale prowadzi kompanie w nalezytym pożądku-może troche za luźno czasami ale facet ma kulture i szacunek do ludzi.
Pisaliście również o Panu Z. od Poligonu, byłym dowódcy JRG.
Jest to osoba w moim mniemaniu, która czuje się urodzonym Komendantem ale jest to ewidentny przerost ambicji nad formą...
Facet nie ma szacunku do swoich podwładnych, traktuje ich jak "śmieci" za przeproszeniem, brakuje mu człowieczeństwa.
Za aferę paliwową w której brał udział w raz z Panem J. (również z poligonu) został wyrzucony z JRG do poligonu. Przez miękkie serce byłej Pani Komendant nie został wyrzucony z służby a jedynie przerzucony do innego wydziału nie tracąc przez to nic.
Tak to bywa bo u Nas za pierdołe
Komendant obcina dodatki a gdzie indziej ludzie na jawnym złodziejstwie się bogacą...
Sama władza Szkoły jest tak samo polityczna jak większość stanowiś w Polsce. Sam komendant-wiadomo z jakiej partii, a co najważniejsze związkowiec który przyszedł po to aby mógł odejść na emeryture z wysokiego stołka bo brakuje mu niecały rok do pełnej. Oczywiście będąc na takim stanowisku przyjął sobie do pracy młodego z doświadczeniem zerowym Pana Ch. na stanowisko naczelnika nacuczania tylko dlatego bo znał kogoś od Niego z rodziny ale takich sytuacji jest dość dużo w naszym kraju niestety...
Najbardziej śmieszy mnie osoba Pana W. od pododdziałów szkolnych czy coś takiego również traktuje wszystkich z góry, czuje władzę ale po alko tak była..:)

To co napisałem to moja opinia ale ocena tej Szkoły, tych ludzi nie jest bezpodstawna-byłem tam 2 lata wiec wiele rzeczy widziałem i wiele się dowiedziałem. Całą Szkołę wspominam różnie bo różnie bywało ale to nie chodzi o Szkołę tylko o to by mięć po niej dodatkowe kwalifikacje niezbędne w późniejszy awansach jeśli takie w ogóle będą ...

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 02, 2007, 22:36:39 »
Wydaje mi się,że nie trzeba spędzić dwóch lat na szkole aby zauważyć dokładnie to co napisał mój przedmóca.Byłem tam trzy miesiące i stwierdzam jednoznacznie czego doświadczyłem:kumoterstwo,układy polityczne,luzusostwo i normalni ludzie w pełnym tego słowa znaczeniu,których można policzyc na palcach jednej ręki.To tak jak wszędzie,nic sie nie zmieniło od czasów dawnej jak to znazywano "komuny". Obawiam sie ,że w naszym przedziwnym systemie nalażaloby zwolnić tych którzy zostali zatrudnieni przez swoje "wielkie plecy" a na emeryturę wysłać tych którzy powinni już dawno odpoczywać w cieniu pod gruszą a zatrudnić młodych nie przesiąknietych jeszcze łapówkarstwem i korupcją ludzi bez układów politycznych,ale czy to jest możliwe? chyba jeszcze długo nie i nikt jak narazie nie jest w stanie tego zmienić. Może nasze dzieci kiedys w przyszłości będe mogły powiedzieć,że żyją,uczą sie i pracuja w kraju mlekiedm i miodem płynącym. Najbardziej przykre jest to,że wszyscy na to patrzymy i żaden szary człowiek nie jest w stanie się z tym uporać,bo i w jaki sposób??? Nauczylismy sie tak życ i akceptować to co nasi przełożeni nam nakazują ,ale czy wszystkiej ich decyzje sa sluszne??? ocene pozostawiam kazdemu z osobna...pozostaje nam chciażby takie forum ,gdzie każdy może wylać swoje żale ,tylko czy to coś zmieni???....

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 03, 2007, 09:55:40 »
tyle tu zostało napisane, większość to bla bla bla, jedynie pan strazak 2007 normalnie odpowiedział na treść tematu. tak więc personalia panowie zostawcie sobie na priva...
pozdrawiam

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 05, 2007, 09:37:15 »
jestem za tym aby nie operować nazwiskami ani psudonimami,ale czy więszkość która została tutaj napisana to "bla bla bla"??? po to jest forum aby pisać o wszystkim i nie bardzo sie zgadaza z moim przedmówcą.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:02:04 »
zgadza sie pisać o wszystkim ale ...na temat a nie przekomarzać sie czy ten a tamten robił zdjecia , nosił cegły czy jest batmanem i supermenem... a wytarczy przeczytac pierwszy post...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 05, 2007, 21:18:47 »
Witam Panów strażaków
W większości chyba absolwentów szkół podoficerskich. Czytam to forum i żal mi wykładowców oraz absolwentów. Wykładowców mi żal za to że starali się czegoś nauczyć , przekazać wiedzę, (w systemie skoszarowanym musi być dyscyplina ) więc i wprowadzali dyscyplinę i karność, a za to wszystko są mieszani z błotem , wszak nie kadra opracowuje i zatwierdza system szkolenia w PSP.
Absolwentów mi żal że trafili na kilku ( być może nieodpowiednich) wykładowców którym pomieszały się epoki. Ja kończyłem jeszcze opolską szkołe i powiem tak:
Złym ptakiem jest taki który we własne gniazdo …. Panowie absolwenci opamiętajcie się wasze pisanie na forum niczego nie zmieni GWARANTUJE ,a jeśli już to tylko może zaszkodzić . Mam jedno pytanie .
- Dlaczego teraz po ukończeniu kursu tak paplacie?? Dlaczego w czasie trwania nie domagaliście się zwiększonego nacisku na naukę?? Na praktykę?
Chodziliście na pewno jeden za drugim i we własnym gronie narzekaliście na wszystko co związane z nauką , szkołą, i opowiadaliście sobie bajeczki jak to jest u was na jednostkach i co by było gdyby.
Prace budowlane, hm to dopiero była dla was kara prawda?? A może po cichu każdy z was liczył na jakąś ulgę?? Może nie??
 Na koniec  nie jestem pracownikiem szkoły zapewniam , ale znam CS uczyłem się tam i wspominam ja bardzo miło różnie bywało zapewniam , minie rok dwa zapomnicie o złym zostanie w pamięci tylko dobre, pozdrawiam i życzę rozwagi.
  Do admina .
Powinien Pan wycinać wszystkie inicjały ,pseudonimy, każdy kto był na szkole rozpozna o kogo chodzi.
Dziekuje

Offline olo29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 06, 2007, 09:21:26 »
Bardzo popieram to co napisales firepl ja juz jednemu koledze probowalem to wytlumaczyc(elewww) ale niestety nie da sie. Juz po dwoch tygodniach mozna bylo wyciagac wnioski ze szkolenia gdzie byliscie wtedy ?? mozna bylo isc do komendanta i powiedziec ze system szkolenia jest zly , ze wykladowcy nie odpowiedni  :huh: ale niestety niektorzy czekali na forum jak na zbawienie zbierali twarde dowody ktore uwieczniali nawet na aparatach cyfrowych itp. Tak jak jeden z kolegow napisal dobrze ze jest takie  forum to mozna sie posmiac i poplakac  ^_^ tylko nestety to nic nie zmieni bo za pozno na zmiany kurs sie skonczyl juz dawno.(chyba ze dbacie o pszyszlosc swoich mlodszych kolegow w co bardzo watpie bo takim pisaniem mozna tylko zaszkodzic ^_^). Pozdrowienia dla wszystkich sekcyjnych ^_^ 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 21:07:31 wysłana przez olo29 »

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:28:31 »
olo proponuję wreszcie popracować trochę na ortografią,może wreszcie delikatnie mówiąc "odczepisz" się ode mnie bo jest mi już duszno. Cała Polska czyta i załamuje ręca jakich to mamy strażaków i to nie po byle jakim kursie bo w CSPSP.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 19:40:12 wysłana przez elewwww »

Offline olo29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 07, 2007, 15:47:05 »
Elewww nie wiesz co zrobic jak duszno...... taki SSUUPPEERRMMEENN ...... no tak  :angry:  nic nie bylo z ratownictwa medycznego na kursie bo SYSTEM SZKOLENIA ZLY  ^_^  ^_^ (a moja rada jak ci duszno to zmykaj z tego forum) ^_^  ^_^ Nie zalamuj RECA bedzie dobrze. ^_^  ^_^ hahahahaa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2007, 09:08:09 wysłana przez olo29 »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 17, 2007, 20:05:14 »
I są chyba dobre wiadomości.
Jestem po rozmowie z chłopakami, którzy uczęszczają do CSPSP. Okazuje sie, że na obecnym kursie wszystko wygląda inaczej (lepiej dla słuchaczy). Nie ma na siłę trzymania podczas weekendu (jeden weekend w szkole 3 w domu), jeden posterunek wartowniczy, nie ma łowców talentów na zbiórce o 16.00, bardzo korzystna zmiana na stanowisku jednego Pana naczelnika, brak chamstwa ze strony niektórych niemiłych wykładowców i opiekunów.
Mozę ktoś po ankiecie na koniec kursu poprzedniego i tym forum wyciągnął wnioski. Jeżeli tak to bardzo dobrze świadczy o tych co maja coś do powiedzenia w tej szkole. Z mojej strony ogromny szacunek, bo myślę, że to dobry kierunek. I fajnie, że obie strony potrafią się czasem trochę zrozumieć.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 18, 2007, 09:52:52 »
nowe idzie , wkrada sie niepewność wiec i ostra twarz łagodnieje.
ciekawe czy w innych szkołach tez ( mam na mysli kraków).

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:28:07 »
WITAM

Tak sobie myślę że zarówno po stronie kadry jak i elewów  bez znaczenia czy to strażak , sekcyjny , aspirant ,kapitan lub brygadier najważniejsze jest to aby BYĆ CZŁOWIEKIEM.
Jak widać władze szkoły potrafią zadbać o dobre imię "uczelni" co zresztą widać na stronie CS. Nareszcie widać że oprócz kadetów szkoła prowadzi inne szkolenia. Mam nadzieje że na stronie internetowej  więcej będzie informacji oraz zdjęć z życia szkoły.
Pozdrawiam Kadrę Centralnej Szkoły PSP i trzymam kciuki za pozytywne przemiany.  -_-

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 18, 2007, 15:24:09 »
na razie nie liczyłbym na cos wiecej na stronie cspsp. mają problem z plagiatami, prosze zauwazyc ,że niektóre artykuły poznikały , biuletyn coś sie czesto nie otwiera.