Autor Wątek: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dobrymi i złymi)  (Przeczytany 51857 razy)

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:23:00 »
Jestem pod wrażeniem po tym co przeczytałem a na moich ustach maluje sie uśmiech i zapewniam ,że to nie szyderstwo a radość z przemian ktore nastąpiły. Niech podniosą głowę do góry Ci którzy chociaż w maleńkim stopniu przyczynili sie do pozytywnych przemian a Ci którym było tak dobrze na poprzednim kursie niech dalej wylizują d.....ka kadrze,ale i tacy gdzieś muszą się wykazać.Pozdrawiam przyszłych elewów i aspirantów i życzę wszystkim sukcesów w szkole a potem w macierzystej jednostce.


Kolejny raz mam okazję przekonac się,że to forum nie dotyczny szkolenia a mojej osoby.Nastepnej osobie nie podobają się moje wypowiedzi a temat forum mam nadzieję jest ogólnie znany wszystkim,jeśli nie to proponuje niektórym przeczytać raz jeszcze.


Niestety ale musiałem  ^_^
Nawet na forum nie można wyraźić tego co czujesz ponieważ tutaj tez siega cenzura,zastanawiam się tylko dlaczego tak musi być??? To pytanie do moderatora.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2007, 15:13:30 wysłana przez elewwww »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 12, 2007, 12:17:48 »
A co tu taka cisza. Nikt z obecnego kursu posta nie napisał. Zastraszyli Was, czy co?
Podzielcie się wrażeniami.

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 14, 2007, 16:38:10 »
Chyba stwierdzili,że jeżeli nie mozna tutaj napisać prawdy bo i tak admin to wytnie to po co się wysilać.Moze jednak napiszecie jak wam sie tak powodzi .Wszyscy są ciekawi czy cos się zmieniło na dobre czy to co napisał ktoś z obecnego kursu na temat dobrych przemian to był tylko blef???

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 21, 2007, 16:28:02 »
No proszę ,aż miło poczytać ,że elewi zadowoleni z kursu.Oby tak do końca,życzę  wszystkim tego i pozdrawiam.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 21, 2007, 19:16:19 »
No proszę ,aż miło poczytać ,że elewi zadowoleni z kursu.Oby tak do końca,życzę  wszystkim tego i pozdrawiam.



I po zakończeniu kursu również. ^_^
P.S.
Pozdrawiam liczną grupę z Łodzi oraz pozostałych Elewów.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2007, 19:19:04 wysłana przez robert28 »

Offline kursor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 24, 2007, 08:51:28 »
Witamy tu kurs podoficerski z Częstochowy! tak strasznie nas atakujecie że postanowiliśmy napisać i zaspokoić waszą ciekawość , a więc ....na początek MIELONY!:) oczywiscie w naszej cudownej pięcio gwiazdkowej restauracji! a potem służba, służba , warta i znowu służba i to się liczy najbardziej no ale ktoś w koncu musi pilnowac tej twierdzy :) no i oczywiście zaprawa na której dbają o naszą kondycję w szczególności tak bardzo potrzebna w poniedziałek rano. Wykładowcy co tu dużo mówic przecież dokładnie ich znacie ale co do Kleszcza to się pieknie pomyliliście SUPER Gość , jest w porządku i da się z nim życ! jak was coś interesuje więcej prosimy o pytania. Ogólnie kurs jest fajny , aż szkoda że nam go skrócili :):):) POZDRAWIAMY !!!!

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 24, 2007, 10:11:05 »
Tak zaprawa w poniedziałek jest jak najbardziej potrzebna zwłaszcza że ludzie często muszą wstać kilka godzin wcześniej by wrócić z urlopu na 6:00 na zaprawę. No ale regulamin to regulamin i należy przestrzegać zasad. Inaczej nawet mogą wstrzymać urlopy.Chodzą słuchy że zlikwidowano jeden posterunek wartowniczy. Czy to prawda? Pozdrowienia dla sekcyjnego Pawła P. - kierowcy z JRG. Spoko gość.
Pozdrawiam. -_-

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 25, 2007, 20:48:28 »
BRAVOOOOOO!!!!!  Nasz kapitan K. zamianił się wreszcie w człowieka,mam nadzieję,że już na zawsze.Powiem nieskromnie,że po trosze to pewnie zasluga poprzedniego kursu,który w ankiecie na koniec opisał postawę Pana K.....pozdrawiam przyszlych sekcyjnych i cała kadre z CSPSP.

Offline elew uzupelnaijacy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 01, 2007, 13:05:25 »
ale co do Kleszcza to się pieknie pomyliliście SUPER Gość , jest w porządku i da się z nim życ!.... 
Ogólnie kurs jest fajny , aż szkoda że nam go skrócili :):):)....

Kursor chyba sobie jaja robisz. Moze jestes na jakims innym kursie?
Moje kontakty z ofierami w szkole nie dają mi tylu powodów do uśmiechu. Moze dlatego ze nie mam wazeliny we krwi jak paru elewów na kursie.
Zal mi tylko niektórych bo dopiero niedawno zrozumialem dlaczego przychodzący do Nas na służbe (na K IV) mowią że mają służbe w "Zatoce Świń" Do tej pory myślałem, że chodzi tylko o to jak niektórzy jedzą na stołówce...
Zgodnie z przewidywaniami kilku forumowiczów, wiekszośc opinii pojawi sie dopiero za miesiac (czytaj: po zakonczeniu kursu) w myśl zasady że nie sra się do własnego gniazda. Dopiero druga belka rozwiąże jezyki...
Pozdrowienia dla wszystkich "zagipsowanych" Podobno w tym tygodniu pojawił się kolejny :mellow:

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 01, 2007, 22:18:58 »
A jednak.....jak na poprzednim kursie,jedni chwalą inni zaś ganią,ale poczekamy do zakończenia kursu na dalsze opinie.

Offline QbanA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym !!!
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 03, 2007, 14:34:52 »
Potwierdzam "zatoke świń" Ja szybko podlapałem ten zwrot (jeszcze zanim ktos rzucał nożem w kierunku podoficera)
Wedle sugesti raport o kursie zamieszcze po 30 listopada . Już bliżej niż dalej wiec nie warto utrudniac sobie egzaminow i ewentualnych poprawek.



Pozdrawiam pluton Oberschlesien :mellow:

Offline junior44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 24, 2007, 09:56:37 »
Gratulacje dla tych co zdali część teoretyczną egzaminu było ciężko ale już prawie po wszystkim!!!

Offline label

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 25, 2007, 20:20:38 »
Witam wszystkich ludzi po części teoretycznej.Zgadzam się ze wszystkimi, że część teoretyczna była ciężka.POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH SEKCYJNYCH.

Offline strażak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 26, 2007, 10:39:10 »
Mam pytanie ile osób nie zaliczyło teorii ??

Offline label

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 26, 2007, 13:59:13 »
Nie wiem strazak123 ale wydaje mi sie ze ok.10 osob?!.

Offline strażak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 26, 2007, 18:22:54 »
10 osób to dużo. Ciężki był test!

Offline label

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 30, 2007, 18:15:05 »
Witam Wszystkich sekcyjnych po kursie  27.08-30.11.2007r.Wszystko co dobre szybko się kończy.Kurs był jednym, z lepszych etapów Naszego strażackiego życia.Były smutki i porażki ale tez dni wesołe i zabawne.:))).Podziękowania dla wszystkich wykładowców a szczególnie dla najsympatyczniejszego "pedagoga" Tomasza Pielki, Artura Ankowskiego, Przemka Berusa, Damiana Hajdasa, Piotrka Placka, Łukasza Koniecznego i bryg. Błaszczyka oraz bryg.Antoasa i Siemiętowskiego.Dzieki również oficerom zmianowym za dopilnowanie Nas w dzień i w nocy:) tj. dla asp.sztab.Małka, asp. sztab.Bieleninika oraz ml.kpt.Joźwiaka.
Jedzenie w porównianiu z kursem podstawowym było dobre (były też wyjątki).Podziekowania dla Piotrka Szerszeniai całej kadry dydaktycznej i Komendantów.Jesli chodzi o JRG moim zdaniem i zdaniem moich kolegów sekcyjnych serdeczne dzięki dla st.kpt.Wiesława Wernera, sekc.Przemka Soboniaka icałej zmiany 1.ta zmiana w/g mnie była i jest njalepsza zmianą:).
Teraz co do Nauki i egzaminów.Egzamin teoretyczny był cięzki, mało minut na roziązanie testu +zadania opisowe.Także nie było lekko.Jesli chodzi o egzamin praktyczny został dobrze przeprowadzony, założenia byly takie z jakimi mamy do czynienia na co dzień.
Podsumowując:Nic złego nie było przez NAS napisane (obawiali sie tego bardzo wykładowcy i oficerowie.P.S.
Starsi stopniem możecie spać spokojnie:))).
Pozdrawiam wszystkich kolegów i do zobaczenia byc może na aspirantce przemiennej. -_-

Offline label

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 01, 2007, 13:17:22 »
Pozdrowienia również dla NASZYCH dziewczyn:)tj. Ani C.,Marty Z., Violi i Sylwii W..CAŁUSY :wub: :rolleyes: :mellow:

Offline kursor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 01, 2007, 20:41:54 »
Witam po kursie naprawde było fajnie oprócz oczywiście egzaminiów teoretycznych pojechali po nas równo, za mało minut, skrócony egzamin pytania opisowe i oczywiście pytania z materiału który nie był przerabiany. Pozdrowienia i podziękowania dla naszych opiekunów kpt. Kleszczewskiego i kpt Zdziechowskiego którzy nami sie przejmowali i opiekowali, podziękowania dla dowódcó zmian za słowa otuchy i opieke. Naprawde to szkoda było juz wracać do domu. Pozdrowienia dla wszystkich wykładowców oczywiście oprócz pani Żyrkow która powinna dobrze się zastanowić nad tym co zrobiła na ostatnim egzaminie aż trudno zrozumieć dlaczego takiego człowieka trzyma się w szkole, ponieważ psuje wszystko do czego chce dążyć Komendant tej szkoły.

Offline formoza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 02, 2007, 16:58:26 »
Witam wszystkich SEKCYJNYCH, którzy ukończyli kurs podoficerski w okresie 27.08-30.11.Wspomnienia z jego przebiegu, jak przyznacie, nie są najgorsze.Ale wszystko po kolei.Na początku należy skierować podziękowania kpt. Kleszczewskiemu za dowodzenie dwoma kompaniamii, co na pewno nie było proste,a jego stosunek do nas był naprawdę super-DZIĘKI KAPITANIE!!!Szacuneczek należy się również szefom zmian szkoły(II,III)-asp.sztab.Bieleninikowi oraz asp.sztab.Małkowi za ich humor i przede wszystkim ludzkie podejście do nas (elewów) podczas kursu-DZIĘKI PANOWIE!!!Natomiast za wiedzę i sposób jej przekazania na zajęciach dziękuję mł.kpt T Pielce, kpt. M Przygodzie oraz kpt. Ł Koniecznemu. No i przyszła kolej na podsumowanie egzaminów. Praktyczny-ok.Założenia przedstawione przez komisję po wspólnym przeanalizowaniu w zastępie dało się wykonać bez większych problemów.Natomiast teoretyczny to porażka, ale nie nasza, a komisji, która powymyślała część pytań naprawdę z kosmosu!!!Szanowni wykładowcy(zwłaszcz z TDR), żeby coś wymagać to należy to najpierw przekazać na wykładach bądź ćwiczeniach.Po za tym czas na napisanie testu egzaminacyjnego był zdecydowani za krótki.Ale to nic w porównaniu z tym co zgotowała nam na egz. pani Żyrkow. Skróciła na początku egz o ok 20 min(rozdanie testów), a prawidłowo początek miał nastąpić o 8.Natomiast na koniec o ok 8 min.W tym czasie nie jeden z nas mógł uzupełnić czy też napisać kilka pytań i dostać wyższą ocenę. Naprawdę wstyd i szkoda słów na takie zachowanie.Kończąc moją dość długą opinię nt. niektórych osób i egzaminów, pragnę życzyć wszystkim kumplom z kursu sukcesów w życiu osobistym i oczywiście zawodowym. Pozdrawiam, trzymajcie się!!!

Offline kursorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 03, 2007, 10:51:31 »
Gratulacje dla wszystkich sekcyjnych i awansów, niech wasi komendanci docenią ciężką pracę na kursie podoficerskim.
Podoficerkę będę wspominał b.długo, to był kolejny rodział i przygoda w moim życiu.Szkoła jest fajowska, warunki niezłe, jedzenie zależy kiedy, ale może jak podniosą stawkę żywieniową to będziecie jeść lepiej. Dziękuję za opiekę, wsparcie dla naszego dowódcy Kleszczewskiego oraz naczelnika Zdziechowskiego.Uważajcie na kadetów niektórzy mogą was sprzedać to takie młode szuje.Dzięki za humor i dobre serce dla Sztaby (Bieleninika) i Pitt Bulla( Małka), jesteście Panowie super.Komendant powinien Was docenić za pracę.
Jeśli chodzi o egzamin końcowy to dołaczam się do wszyskich,mają rację pojechali po bandzie, chodzi o p.Żyrkow nie powinna tak z nami postąpić, nie może należeć do grona prawdziwych strażaków, bo prawdziwi pomagają sobie.
Pozdrawiam wszystkich sekcyjnych.
Kursor ty wiesz kim jest kursorek.

Offline bubu998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • bubu-zajc
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 03, 2007, 12:59:42 »
Witam Wszystkich Sekcyjnych po kursie podoficerskim w Częstochowie 27.08 30.11 2007r. Na początku gratuluję Wszystkim awansu i zaliczenia szkoły. Szkolenie nie było takie złe. Były dobre jak i złe strony. Pozdrawiam serdecznie szefów zmian: asp. Bieleninik, asp. Małek i kpt. Jóźwiak. Co do kpt. Jóźwiaka to "trochę więcej wyrozumiałości dla kursów podoficerskich". Podoficerka to ludzie pracujący nieraz po kilka ładnych lat na podziale a nie żede przedszkole czy dzieci. I przede wszystkim jak się chce wymagać kultury od elewów to trzeba tą kulturę pokazać u siebie a nie trzymać ręce w kieszeni. Co do wykładowców to jest ok. Wiadomo, trochę teorii trzeba przerobić. Największe zastrzerzenia slę w kierunku kpt. Ankowskiego. Wydaje mi się że jak pisze się egzamin z taktyki działań ratowniczych to wymagane są wiadomości z przerobionego materiału A tu się okazuje że wiadomości z egzaminu pisemnego z TDR w niczym nie pokrywały się z materiałem przerabianym na szkoleniu. To są dwie sprzeczności. Panie kpt. Ankowski. Na przyszłość proszę układać pytania na egzaminy z głową i z tego co się uczymy a nie jakieś swoje wymysły. 80% słuchaczy nie ma pojęcia jak ewakuować ludzi z wind, tym bardziej że nie było tego na szkoleniu. Co do dowódcy kompanii to powiedzmy że jest znośnie. Kpt. Kleszczewski nie pomoże i nie zaszkodzi. A szkoda że nie pomoże, bo nie raz trzeba było komuś pomóc. Ale niestety umywa od wszystkiego ręce i najchętniej jak by mu nie przeszkadzać. Życzę Mu większego zaangażowania w roli opiekuna kursu. Kpt. Zdziechowski jest różny. Czasami trzeba różnie do niego podchodzić. Przesadą są porządki w pokojach i sprawdzanie zawartości koszy na śmieci. Jesteśmy ludźmi dorosłymi i nikt nie musi się tłumaczyć i rozliczać z zawartości kosza na śmieci. Puszka po piwie? Ile my mamy lat? 10? 16? czy może jesteśmy dorosłymi ludźmi? A co do wykładów kpt. Zdziechowski to szczerze mówiąc powinien pan dać sobie spokój z prowadzeniem wykładów. Nie ma pan zielonego pojęcia na temat pracy ze słuchaczami. Przyjść na wykład i przedyktować książkę to potrafi każdy. A w momencie gdy ktoś się zapyta co to znaczy to należy wytłumaczyć przerabiany temat a nie mówić nie wiem lub że tu jest tak napisane. Z całym szcunkiem ale rola wykładowcy nie jest pana najlepszą stroną. Do tego potrzeba zaangażowania i serca. A tak ogólnie to kurs minął bez większych ekscesów. Główny nacisk w CSPSP kładziony jest moim zdaniem na pełnienie służby wewnętrznej a nie na naukę. Punk pierwszy służba, punkt drugi patrz punkt pierwszy. Delikatna przesada. Ale to jest moje zdanie. Jedzenie ok. Chociaż czasami mało. Delikatne zmiany w tej szkole by nie zaszkodziły a mogły by wprowadzić wiele nowego i dobrego. Weźcie to Wszyscy pod uwagę. Pozdrawiam i gratuluję Wszystkim jeszcze raz pozytywnych wyników.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 03, 2007, 20:49:17 »
Witam

Gratulacje dla świeżo upieczonych sekcyjnych.
 Mam pytanie. Kiedyś naczelnikiem pododdziałów szkolnych był p. Wierzchowski. :angry:
Jakie teraz zajmuje stanowisko ?
Pozdrawiam.

Offline kursor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 05, 2007, 09:22:12 »
Hej gratulacje dla wszystkich sekcyjnych i powodzenia w pracy! Kurs był bardzo fajny i na pewno będziemy go mile wspominać oczywiście oprócz egzaminu teoretycznego (potwierdzam wszystkie wypowiedzi na temat egzaminu i nie chce mi się nawet tego powtarzać , bo po co sobie humor psuć). Dziękuje bardzo za pomoc i wsparcie a także za opiekę naszym opiekunom kpt. Kleszczewskiemu i kpt. Zdziechowskiemu (super goście :) ) Podziękowania szefom zmiany szczególnie dla Sztaby i Małka (oby pracowali jak najdłużej a młodsze pokolenie brało z nich przykład bo warto) co do Józwiaka to ciężki facet , niedorobiony były kadet , za młody na gwiazdki i nie radzi sobie z władzą poza tym chamski i bez kultury , może życie samo go zweryfikuje. Ogólnie wykładowcy mogą być , Przygoda za bardzo poważny i powinien wyluzować , bo nie każdy musi kochać jego przedmiot , a [...] miarkuj słowa kolego, z takimi wypowiedziami przenieś się na onet dago
Pozdrawiam dziewczyny ! najwspanialszych facetów z podlasia !!!! chłopaków z pabu :) i całą resztę fajnych ludzi!!!! jeszcze się odezwe  bo dzisiaj nie mam natchnienia :):):)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 21:25:32 wysłana przez dago »

Offline SZOFER

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 06, 2007, 22:02:39 »
Czesc witam już po kursie państwa sekcyjnych jak bylo tak było po co narzekac chwalc kogos czy najeżdzac nie jesteście babami z małymi wyjątkami  ^_^ kursor  ^_^ nie było aż tak zle testy jedzenie kadra nikt wam pieluch nie będzie znieniac i karmil ???