Autor Wątek: Jaki profil najlepszy???  (Przeczytany 2047 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Jaki profil najlepszy???
« dnia: Kwiecień 04, 2007, 16:28:20 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 15:24:35 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jaki profil najlepszy???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2007, 16:50:51 »
Jak możesz to zorientuj się do jakiej klasy jest mniej chętnych i tam się dostaniesz, a potem się przepiszesz do innej klasy o profilu jaki Cię interesuje. Między bajki możesz włożyć historie że nie da się przepisać do innej klasy, bo jeżeli to jest szkoła która przyjmuje średnio od 170 pkt to szanuje ona uczniów i pomaga mu w rozwoju intelektualnym i nie będą Cię trzymać na profilu jaki Ci nie odpowiada. Ja też nie chodze do byle jakiego liceum i powiem Ci szczerze że to najtrudniej jest się dostać do takiej szkoły :D Ja dostałem się za pierwszym razem. Jak już się dostaniesz do tego liceum to po kilku miesiącach i tak dojdziesz do wniosku że z tą renomą to jest przesada i wcale nie jest tak ciężko. Ja radze iść do klasy mat-chem-fiz lub coś bardzo pokrewnego, ale żeby były przynajmniej 2 przedmioty z 3 które wymieniłem.

:D Licealiści trenujcie wątroby przed studiami :D

POZDR

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jaki profil najlepszy???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:40:00 »
Matematyka nauczy Cię myślenia ścisłego, a mówią, że jak umiesz matmę to nauczysz się fizy. Ja nigdy z matmy dobry nie byłem, a z fizy wręcz odwrotnie ;)
Ja bym poszedł na chemiczno-fizyczną. Matma się ściśle wiąże z fizą, to raczej dasz sobie radę na korkach. Możesz poprosić nauczyciela żeby Ci jakieś dodatkowe materiały dawał itp. Matmę można ćwiczyć samemu. -> tak twierdzi koleżanka zdająca matmę na maturze ;)
pozdro
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Jaki profil najlepszy???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:15:10 »
Ja polecam Ci wybranie rozszerzenia matematyczno-fizycznego. Pamietaj, ze do samej SGSP czy SA PSP nie bedziesz startowac, bo wiadomo, ze jest ciezko sie dostac na te studia, szczegolnie dla dziewczyny. Wiec bedziesz musiala startowac na inne studia dla wlasnego bezpieczenstwa, a matma sposrod tych 3 przedmiotow wystepuje najczesciej w rekrutacji. A poza tym jesli szkola ma wysoki poziom, jak mowisz, to chemii tez Cie naucza. No i sama duzo sie ucz, glownie pod katem testow do SA PSP. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jaki profil najlepszy???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2007, 20:34:44 »
Czy ktoś tu zna kogoś kto chodzi do renomowanej szkoły czy jestem sam. Tam się trudno dostać, a potem to jest luz, jeszcze zależy kto co luzem nazywa. Oczywiście uczyć się trzeba, ale i nauczyciele przymykają oko aby jakaś grubsza afera nie wyszła jak coś ktoś zrobi bo straci się uczniów tych lepszych.

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Jaki profil najlepszy???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2007, 02:09:16 »
jak dla mnie mat-fiz i jakoś dodatkowo załatwic sobie lekcje z chemii :)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)