Autor Wątek: Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F  (Przeczytany 2359 razy)

Offline florol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
 

Galeria zdjęć   http://www.iconos-system.com/schlauchbilder.htm

Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F posiadająca w 80 cm odstępach specjalnie zamontowane dysze umożliwiające utworzenie mgły wodnej na sporym obszarze. Wypływ wody zapewnia jednoczesną stabilizację węża. Dysze rozmieszczone zostały na przemian raz po lewej raz po prawej stronie. Dzięki temu uzyskujemy wypływ wody w kształcie litery V, wydostający się strumień wody przybiera kształt trójkąta równoramiennego, a nie jak tradycyjnie tarczy wodnej. Zapewnia to większą skuteczność przed przenikaniem np. substancji toksycznych i promieniowania cieplnego. Dysze są wyposażone w gwint dlatego istnieje możliwość szybkiego wykręcenia i wymiany na inne. Wąż jest dostarczany z dyszami o średnicy zgodnej z przeznaczeniem. Wąż tego typu stosowany jest szczególnie do wychwytywania toksycznych chmur gazowych, schładzania obiektów oraz zapobiegania rozprzestrzenianiu się pożarów lasów, torfowisk, itp. Istotną cechą wytwarzanej przez wąż mgły wodnej jest absorpcja niebezpiecznych gazów ciężkich (np. amoniak).
Dane techniczne kurtyny z wężem B-75:
 waż Duraflex F
 długość węża 20 m ( długość kurtyny to wielokrotność polączonych węży)
ciśnienie robocze 15 bar
 ciśnienie rozrywające 50 bar
 25 dysz ze stali szlachetnej
 waga 16 kg
 średnica węża B-75, C-52, D- 25, na życzenie klienta możliwa również średnica A-110

Zalety:
 szybkie i łatwe w podłączeniu, gwarantuje stabilne położenie
 istnieje możliwość ułożenia węża w krąg lub łuk oraz zastosowania na nierównym podłożu
 regulacja kąta nachylenia strumienia wody lub piany
 wysoka skuteczność przy minimalnym wkładzie pracy i zredukowanej liczbie osób obsługujących

Zastosowanie:
 ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia
 gaszenie pożarów lasu, wysypisk, magazynów, otwartych przestrzeni itd.
 ochładzanie palących się obiektów
 możliwość zastosowania środków gaśniczych (środki pianotwórcze)
 dekontaminacja i dezynfekcja obiektów i pojazdów
 ochrona przeciwpożarowa podczas napełniania i reperacji sprzętu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 22:49:19 wysłana przez florol »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2007, 22:31:26 »
O kurde niw wiedziałem, że MY mamy na stanie taki specjalistyczny sprzęt!! Przy ostatniej akcji, na jakiej byłem pompowaliśmy wodę z piwnicy i powstała podobna kurtyna, chociaż nikt jej nie chciał hahaha ^_^ ^_^!!! Tyle, że w naszym wężu dysze nie gwintowane a powstały w skutek przemęczenia materiału.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2007, 15:29:23 »
maja chyba jedną wadę, cisnienie robocze 15 bar, nawet jeśli pompa je wytworzy, to węże dostarczające do kurtyny juz raczej beda miały kłopot z wytrzymaniem tych 15 bar, cisnienie rozrywajace ciśnieniem rozrywającym, a nie raz bywało ze przy 10 barach wąż strzelał... ale i tak sprzęt bardzo ciekawy

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2007, 15:35:14 »
A teraz na poważnie..
Nie chce mi się (również) za bardzo wierzyć w „stabilne położenie”. Moim zdaniem potrzeba troszkę czasu i kilka prób by ułożyć to ustrojstwo w taki sposób by efekt był zadowalający. No, ale to tylko moje przypuszczenia.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Wężowa kurtyna wodna WKW z wykorzystaniem węża pożarniczego Duraflex F
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2007, 16:37:52 »
Ja jestem dość sceptyczny bo trzeba troche czasu żeby ustawić tę kurtyne. Trzeba zwrócić uwagę na to że węże przy rozwijaniu skręcają się.