Autor Wątek: szkoła średnia  (Przeczytany 1820 razy)

Offline szkola średnia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
szkoła średnia
« dnia: Marzec 29, 2007, 21:43:52 »
Witam,

Czy jest gdzieś w Polsce szkoła średnia pożarnicza albo coś o podobnym profilu?

Warto kształcić się w tym kierunku? Jest szansa na normalne życie (kasa) w przyszłości?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedź!

Młody (przed wyborem szkoły średniej.........)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2007, 21:48:51 »
W Państwowej Straży Pożarnej kokosów nie zarobisz, więc jeśli nie lubisz tego "sportu" to nie masz tu czego szukać. Co do szkoły średniej.. w Małopolsce jest liceum czy technikum o profilu pożarniczym. Nie pamiętam w jakiej miejscowości, ale była o tej szkole mowa tu, na forum. Poszukaj trochę.
pozdrawiam.

Jak chcesz zarabiać kasę to idź na mat-fiz czy mat-geo, a potem na ekonomię czy coś w ten deseń.
W Polsce na ratowaniu życia nie zarobisz, w tym kraju trzeba to lubić, żeby pracować w tej branży.

Komandos (w poście niżej) dobrze mówi.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2007, 22:05:48 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2007, 21:58:37 »
Witam,

Czy jest gdzieś w Polsce szkoła średnia pożarnicza albo coś o podobnym profilu?

Warto kształcić się w tym kierunku? Jest szansa na normalne życie (kasa) w przyszłości?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedź!

Młody (przed wyborem szkoły średniej.........)

Ja na samym wstępie pytasz czy praca z w straży sie opłaca to raczej sie do tego nie nadajesz. Każdy tutaj ci to powie. Bez obrazy
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2007, 22:47:03 »
Hmm... no nie przekreślajmy go, wkoncu mogło mu się wypsnąć! Ale Komandos ma racje, pięniądze, na ostatnim miejscu...

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2007, 23:54:57 »
Sorry może nie wyraziłem sie odpowiednio, chodziło mi o to że "to praca nie dla niego" jeśli na wstepie pyta o kase, a nie że sie nie nadaje bo to juz zweryfikuje życie - komisja MSWiA (jak ktoś juz to trafnie na forum ujął).
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2007, 12:23:41 »
No o kasie myśleć idąc do straży to źle wróży oczywiście ona jest ważna bo my(ja jeszcze nie ale w przyszłości) musimy z czegoś utrzymać rodzine i wychodzi na to że z pensji strażaka , a strażacy dużo nie mają. Lecz człowiek chcący być strażakiem lub już będący (ja i 95% z was) to pracuje nie dla kasy lecz dla straży by pomagać ludzią i spełniać woje powołanie. Więc pieniądze są istotne ale nie najważniejsze i każdy prawdziwy strażak powie to samo

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2007, 12:49:59 »
Dobrze powiedziane... Dla Ciebie powinno być teraz najwazniejsze, żebyś mógł kogoś kiedyś uratować i nie zrobić komus krzywdy! Myśl nad sobą, i pracuj, żeby jak nnajlepiej sie do tego przygotować fizycznie i psychicznie! Pięniądze, też sa ważne ale to rzecz druga planowa...

gzyms

  • Gość
Odp: szkoła średnia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2007, 13:53:54 »
Zgadzam się z rpzedmówcami. Jak chcesz robić pieniądze to pracuj w mennicy   ^_^
A odnośnie szkoły średniej to już było wiele tematów więc wpisz sobie w opcji szukaj. Pozdro mister Gzyms