Autor Wątek: Działania Ratownicze.  (Przeczytany 1988 razy)

Offline dar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Działania Ratownicze.
« dnia: Styczeń 19, 2004, 20:49:36 »
Koledzy czy zwróciliście  uwagę na to jak zdefiniowano działania ratownicze w ustawie o ochronie ppoż.:

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

  1)  
a)  
B)  
  2)  działaniach ratowniczych - rozumie się przez to każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidację przyczyn powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,


Lekarz podający leki na grypę wykonuje czynność w celu ochrony zdrowia , cieć pilnujący samochodów na parkingu wykonuje czynność w celu ochrony mienia, kierowca szambowozu wywożąc ścieki do  oczyszczalni ścieków podejmuje czynność w celu ochrony środowiska itp. itd.
W myśl tego przepisu, jeśli żona zabroni mężowi pić(wiadomo co) na imprezie (gdy ma jechać samochodem) to podejmuje działania ratownicze gdyż wykonuje czynności , które likwidują przyczynę miejscowego zagrożenia (wypadku, który można spowodować po pijaku).
       Czy ktoś , kto pisał tę ustawę zastanowił się co pisze   i jakie tego mogą być   skutki,"lub czasopisma " to pryszcz.

Dar
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2004, 23:13:07 wysłana przez dar »

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Działania Ratownicze.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2004, 21:03:36 »
to co piszesz to zwykla prewencja, zapobieganie itd. w szczegolnosci wychowanie w trzezwosci :D
ale powaznie - pojecie jest bardzo szerokie, chyba brakuje dokonczenia w stylu "w miesjcu do tego nie przeznaczonym" przypom. def. pozaru. moze powinno byc zakoczenie ze dzialania ratownicze sa nastepstwem "naglego zdarzenia" i likwiduja albo ograniczaja jego skutki.

Witamy na forum. milego forumowania.
P.S. masz jakas propozycje definicji? wtedy krytyka bylaby konstruktywna. :D
 ale nie przejmuj sie krytyka jest pierwszym krokiem do tworczosci :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2004, 21:04:24 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Działania Ratownicze.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2004, 21:19:38 »
:D  spoko @dar, a teraz poważnie. Cytat z ustawy:
Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) ....
2)  działaniach ratowniczych

zakres definicji dotyczy tylko ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Innymi słowy definicję tę (nienajszczęśliwiej) ustawodawca użył tylko na potrzeby danej ustawy. Nie ma ona zastosowania wobec jak piszesz Cieciów, lekarzy oraz kierowców szambowozów i innych pojazdó wolnobieżnych :) :P  

Offline dar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Działania Ratownicze.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2004, 23:09:03 »
Do Firemana. Ma zastosowanie do cieciów , lekarzy i szmbonórków . Zapis art. 2 ilekroć w ustawie mowa itd....  oznacza że jeżeli w ustawie jest napisane "działania ratownicze" to oznacza , że to co pisałem wcześniej dotyczy tego np.
Art. 1. Ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub  "innym miejscowym zagrożeniem" poprzez:

  1)  zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  2)  zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  3)  prowadzenie "działań ratowniczych".

a inne miejscowe zagrożenie to:

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

  1)  
  2)  
  3)  innym miejscowym zagrożeniu - rozumie się przez to zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody niebędące pożarem ani klęską żywiołową, stanowiące zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska, któremu zapobieżenie lub którego usunięcie skutków nie wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków,


Czyli choroba zagraża zdrowiu, nie jest pożarem ani klęską żywiołową , wynika z naturalnych praw przyrody i nie wymaga zastosowania nadzwyczjnych środków (chyba że lewatywa będzie nadzwyczjnym środkiem) , czyli podanie leku będzie działaniem ratowniczym bo będzie przedsięzięciem mającym na celu ochronę zdrowia przed miejscowym zagrożeniem . Wszystkie pozostałe przypadki można tak samo wyjaśnić.
Zachęcam do szczegółowej lektóry ustawy a znajdziesz więcej takich ciekawostek.
Dar
 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Działania Ratownicze.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2004, 23:50:03 »
Nadinterpretacja w ten sposób można udowodnić , że Kopernik była kobietą ale masz prawo do zdania jakie wygłosiłeś. Idąc tokiem Twego rozumowania (cytuję zapisy pzrytoczone przez Ciebie zatem nie wiem czy są autentyczne ale skoro je przytoczyłeś posłużę się nimi i wyciągnę z zapisów ustawy przepis przedstawiony on jest tłuściutką czcionką):
Ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, (do zaistnienia ochrony przeciwpożarowej konieczny jest wystąpienie jednego z przypadkó opisanych w ustawie) mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub "innym miejscowym zagrożeniem" poprzez:
1
2 zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,
3
Innym miejscowym zagrożeniem jest:
3) innym miejscowym zagrożeniu - rozumie się przez to zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody niebędące pożarem ani klęską żywiołową, stanowiące zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska, któremu zapobieżenie lub którego usunięcie skutków nie wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków,


Czyli jak na razie jesteśmy na etapie tego że:
- ochrona przeciwoppżarowa polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia , zdrowia
- przedsięwzięcia te to zapewnienie sił i środków do zwalczania MZ
- skoro uzałeś że choroba zagraża zdrowiu i życiu i jest zdarzeniem wynikającym z rozwoju cywilizacyjnego(zgadzam się w 100%) przeciwdziałanie jej mieści się w ramach przeciwdziałaniu miejscowemu zagrożeniu co jest zadaniem ochrony przeciwpożarowej.
ZATEM wniosek, że skoro nie są zapewnione odpowiednie siły i środki przez podmioty ochrony przeciwpożarowej, które to podmioty zajmują się poratowaniem zdrowia oraz jego ochroną to tak naprawdę w polsce za zły stan ochrony zdrowia nie odpowiada NFZ a podmioty ochrony pzreciwpożarowej w tym PSP bo nie zapewniają odpowiednich sił i środków na działania ustawowe ratowania zdrowia i życia.

Zatem minister Łapiński jest niewinny
podpisano SAMOOBRONA jakoś tak mi się skojarzyło ;)

WSZYSTKO TO JAKOŚ NACIĄGANE
Cytuj
Zachęcam do szczegółowej lektóry ustawy a znajdziesz więcej takich ciekawostek.
USTAWA o PSP
2. Do podstawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej należy:
  1)  rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń,
  2)  organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń,
działania wg tej ustawy jednostki PSP mogą być podjęte w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej świadczy o tym zapis ustawowy "w czasie"
USTAWA O OCHRONIE...
ART 1, 1)  zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,
Tu mówi się o zapobieganiu powstaniu i rozprzestrzenianiu się klęski żywiołowej. Zatem Możemy jako PSP działać w trakcie klęski w zgodzie z ustawą o PSP czy już na etapie zapobiegania w zgodzie z ustawą o ochronie???????
Wiesz to naprawdę naciągane teorie ;)

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2004, 00:02:45 wysłana przez fireman »

Gość_dar

  • Gość
Działania Ratownicze.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2004, 00:08:22 »
do firemana . Dobrze kombinujesz , i wcale to nie jest nadinterpretacja tylko czytanie tego co napisane. Ustawodawca umieszczając taki zapis( bardzo szeroki) w ustawie, powinien mieć to na uwadze , że kiedyś ktoś przeczyta ustawę tak jak jest napisana i skorzysta z tego zapisu. (Szef Optimusa tak właśnie czytał ustawę podatkową, a twardogłowi próbowali tak jak ty tłumaczyć , że napisane jest coś innego  no i jak się skończyło).
W ustawie o PSP jest jeszcze lepszy numer " ratownictwo medyczne" to jest dopiero numer.

Pozdrawiam Dar