Autor Wątek: Prawda Czy Makabryczny żart  (Przeczytany 1990 razy)

Offline rraaddee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Prawda Czy Makabryczny żart
« dnia: Styczeń 19, 2004, 09:13:00 »
Witam
Jestem absolutnie nowy tutaj i przepraszam za być może głupie pytanie. Mojemu przyjacielowi doradzono by do instalacji doprowadzającej wode do zraszaczy dodać glikolu aby nie zamarzła w zime. Jestem chemikiem wojskowym z zawodu i wykształcenia ale wydaje mi się, że to trochę poroniony pomys.
Serdecznie dzięduję za każdą odpowiedź i podpowiedź.
Pozdrawiam Radek.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Prawda Czy Makabryczny żart
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2004, 11:13:25 »
Witamy Cie, milego forumowania
co do glikolu :D pewnie nie dostal tego na pismie \:D
sam pomysl jest rzeczywiscie chory, nie chcialbym gasic takiego budynku.
poradz koledze zeby jednak znalazl inny sposob, moze zle dobral instalacje?
w przypadku gdyby komus sie cos stalo (o pieniadzach nie mowie) moze miec b. duzo klopoty.
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Seagrave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Prawda Czy Makabryczny żart
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2004, 18:35:51 »
glikol jest toksyczny i takie postepowanie nazywane jest trucicielstwem

Firek

  • Gość
Prawda Czy Makabryczny żart
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2004, 13:45:48 »
Stosuje się, stosuje, ale w przewodach rozprowadzających w strefach pożarowych chronionych instalacją zraszaczową, w których temperatura otoczenia może spadać poniżej zera. Szczegóły w CNBOP.

Gość_nil

  • Gość
Prawda Czy Makabryczny żart
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2004, 16:39:07 »
Ludzie czyście postradali resztki rozumu. Glikol etylenowy jest powszechnie stosowany w wiekszości płynnych (najczęściej "wodnych") produktów, które mogą mieć styczność z temperaturami poniżej 0 stopni Celsjusza! Oto przykłady: płyn w chłodnicy samochodowej, płyn do spryskiwaczy, środki pianotwórcze i wiele, wiele innych powszechnie stosowanych. O żadnym trucicielstwie nie ma tu mowy! Jest to substancja najbardziej nadajaca się do takich celów jakim jest obniżenie temperatury krzepniecia wody/cieczy, w tym także w instalacjach tryskaczowych. Więc jeżeli chcecie doradzać innym to najpierw postudiujcie trochę chemii i fizyki.
nil

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Prawda Czy Makabryczny żart
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2004, 23:44:45 »
hm nie jestem prewentysta ale. z tego co wiem (lub wydaje mi sie ze wiem) to tam gdzie temp spada ponizej zera stosuje sie instalcje powietrzne.
glikol etylowy czy propylowy oczywiscie stosuje sie w plynach do chlodnic w obiegu zamknietym.
mozecie podac dokladniejszy link do strony CNBOP gdzie jest napisane ze stosuje sie to do instalcji? nie znalazlem. inny przepis?
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..