Autor Wątek: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego  (Przeczytany 15550 razy)

Offline straz Krakow jrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Mam pytanie co sadzicie o komendancie wojewodztwa małopolskiego??

wedlug mnie duzo ludzi na niego narzeka.


pracuje już 14 lat w systemie 24/48 i nie widzę lepszego systemu

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2007, 23:04:57 »
To pytanie bardziej:
http://www.straz.krakow.pl/ i linki do podległych jedn. No...może,ale ktoś zna "gościa" ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline retter99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2007, 23:05:41 »
Chłop jest całkiem OK ale jak to zwykle bywa obecna sytuacja geopolityczna paraliżuje zupelnie jego dobre intencje i na siłę pewnie tzrbe mu się wiązać w układy polityczne i tu szkoda bo to był może jeszcze jest dobry merytoryk i oby to mogło zostać na miejscu ogólnie bez polityki facet jest klasa. Jak oleje Politykę to przynajmniej na emce będzie buidził szcunek

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2007, 09:37:51 »
A ja panowie powiem tak jak by w Małopolsce nie było Komendy Miejskiej PSP w Krakowie to by komenda wojewódzka nie miała się nad czym doktoryzować nie ukrywajmy tu jest najwięcej różnego rodzaju zdarzeń a decydenci z kw zawsze szukają dziury w całym (słyszałem że po handlowym nikt nie robi dymu tylko kw) a jaki komendant wojewódzki taka cała kw. 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2007, 12:14:24 »
Jako d-ca JRG miał swoje dobre i złe strony potrafił być zarówno upierdliwy jak i wyrozumiały.
Czyli mniej więcej : zrównoważony.
Przy akcjach: mocno aktywny
Organizacyjnie: też.
Ale jest to tylko moja opinia, starałem się być obiektywny i patrzeć z punktu widzenia dnia dzisiejszego.
Nie wątpię że znajdą się tacy co będą mieli z goła odmienne zdanie.
Jako KW ?? Nie mam jeszcze wyrobionej opinii.... czas pokaże.
pozdrowienia
(szczególnie dla strażaków z małopolski których ten temat najbardziej dotyczy)


Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2007, 15:13:32 »
Niestety nie moge zgodzic sie z przedmówcami, bo znam człowieka osobiście i to wiele lat. Po pierwsze operacyjniak z niego żaden, co mogą potwierdzić jego podwładni - ma mentalność kaprala - każdy rozkaz wykona, choćby był najgłupszy. Organizator żaden - chyba że za zaletę należy uznać zorganizowanie wesela swego syna - z ciekawości kiedy ktoś rozliczy tamtą "imprezę". Kontynując temat = AŁ wsławił się jak na raie odwołaniem 6 K-tów powiatowych, a w KW 4 naqczelników wydziału doprowadzając (podobnie jak kolejny nieudacznik KK) do paraliżu KOmendy Wojewódzkiej. Zresztą wystarczy się przejść do Komendy Krakowskiej i zapytać jaka jest atmosfera - tylko kolega Komendanta  pseudo "Naczelnik" Wydziału Kwatermistrzowskiego, osoba prawomocnie skazana za przestępstwo będzie go chwalić. To be continued....

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2007, 22:52:40 »
Też go bardzo długo znam. Popieram tych którzy mówią, że to równy chłop. Oby więcej takich funkcyjnych strażaków którzy wyszli z podziału bojowego. ten co go szkaluje to musi by jakiś zawiedziony.Dajcie mu spokojne popracowac.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2007, 12:31:38 »
Ktoś napisał że to człowiek mający mentalność kaprala - niestety zgadzam się. Pamiętam jak nastał - zadbał czystość służby kontrolno-rozpoznawczej - zero wspólnych narad z SITP i zaproszonymi sponsorami - firmami. A tu niespodzianka - narada pod koniec m-ca kwietnia, potrzeba kasy na sztandar, na obchody centralne Dnia Strażaka, i co? Nagle na naradzie jest SITP, są rzeczoznawcy, którzy uzgadniają projekty budowlane, które my odbieramy potem, sa sponsorzy z firm z branży ppoż. i "prośba" do prewentystów by podczas czynności kontrolnych pozyskali od firm kasę na obchody i sztandar dla KW. Zgroza i podejrzenie o korupcję pewne. Trwoga, to do Boga, a zasady w kąt.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2007, 00:35:10 »
Jako ciekawostkę chciałbym zwrócić uwagę na kierowcę Pana KW.
Przy ostatniej wizycie ten pan w oczekiwaniu na szefa zawitał na punkt alarmowy.
Można było się między innymi dowiedzieć jacy to na podziale idioci pracują.
Idioci : bo uwierzyli związkom zawodowym i jeszcze im się godziny pracy nie podobają :)
Postraszył, że "jak pojedziemy do W-wy na jakieś idiotyczne demonstracje to nam 12-stki zrobią i łóżeczka zabiorą i wtedy będzie wesoło". A tak wogóle zamiast protestować o podwyżki dla wszystkich to czepiaja sie godzin pracy
Przekonywał, że przecież dostaliśmy podwyżki a i tak pracujemy mniej niż kiedyś. Dowiedzieliśmy się jak to my "mamy na podziale dobrze i w ogóle ZZ potrzebne są jak wrzód na dupie".
"A jak będą się rzucać to nas wywalą pod powiaty i bedziemy jeździć do wszystkiego a nie jak teraz tylko jak się coś wyleje albo jak się coś pali". - gratuluje znajomości zakresu działań JRG, mam nadzieję, że jednak w KW to odosobniony przypadek a reszta wie do czego strażacy jeszcze jeżdżą..... :wacko:
Niestety na propozycje, żeby przyszedł choć na miesiąc na podział bojowy jakoś chyba stracił słuch bo przemilczał to i znów po chwili zaczął nawijać swoje. Najśmieszniejsze jest to że gość cały czas zwracał się do nas jak do strażaków 8-godzinnych mówiąc do nas o podziale używał formy: "oni".
 ^_^

Panie KW, jak tak dalej pójdzie to jeszcze ktoś pomyśli, ze to Pan mu tak każe nas "straszyć i uświadamiać" a znając Pana, pamiętam, że zawsze wyrażał Pan swoje zdanie nie posługując się pośrednikami.  :angry:
Może lepiej zalecić mu, żeby sobie posiedział w samochodzie zamiast bawić się w "moralizatora".


Zastanawialiśmy się długo, skąd u tego gościa taka "troska" o podział bojowy?
Dlaczego tak bardzo chciał nas nawrócić na "właściwą drogę " ? I ta postawa i pewność siebie.... rewelacja jak na podoficera z nie za dużym stażem.
Ano może dlatego, że boi się, że kiedy wprowadzi się 12-stki i czwartą zmianę to z powodu braku ludzi, sam jako podoficer z czasem może stracić posadkę i trafić na podział a wtedy będzie musiał jeździć do akcji, gasić pożary i trzeba będzie czasem się bardzo pobrudzić. Bo jak na razie to ten pan widział pożar ale z bezpiecznej odległości, ale zachowuje się jak co najmniej Minister.
Pozdrawiam.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 00:41:26 wysłana przez Geddeon »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2007, 09:43:51 »
Hehe, aż samo ciśnie się na usta: jaki Pan, taki kram.
I pomyśleć, że coraz więcej po studiach, a głąby, że hej.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2007, 10:30:45 »
Cytuj
tylko kolega Komendanta  pseudo "Naczelnik" Wydziału Kwatermistrzowskiego, osoba prawomocnie skazana za przestępstwo będzie go chwalić.
Domniemam, że wiesz o czym piszesz i za jakie przestępstwo.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2007, 11:15:29 »
Odbiegnę od tematu głównego.
Geddeon
Kierowca Komendanta to bardzo ważna osoba  ^_^. Nie jest to osoba z przypadku, plecy Tej osoby mają wygląd nieszczególny i posiadają brzydkie uwypuklenie. Często Ta osoba kreuje działania swojego Komendanta lub też odwrotnie. Z przykrością stwierdzam , że opisana przez Ciebie sytuacja zdarzyła (podobna ) się i mi kilka lat temu.
Dla niektórych osób z naszych Komend nie tylko ZZ to wrzód na dupie, ale również PB przez który to tylko same problemy.
Mam nadzieję , że nie boisz się o swoje łóżko. :mellow:
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2007, 12:13:57 »
Cytuj
Mam nadzieję , że nie boisz się o swoje łóżko
Przeraźliwie się boję ..... zakupiłem na wszelki wypadek hamak turystyczny :D

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2007, 23:22:39 »
   To temat założony przez mojego ulubieńca i dla tego nie miałem zamiaru się wypowiadać, a poza tym AŁ. to za wysokie progi jak dla mnie.Geddeon jednak zmusił mnie do zajęcia stanowiska w tym temacie.
    Kierowca komendanta jest zwierciadłem Jego duszy.
Takie jest moje zdanie :wacko:.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2007, 13:30:55 »
Nie zdziwiłbym się wcale gdyby tak się wypowiadał KW.  Ale taki siusiek, który pożar oglądał na Discovery Chanel bo nawet na kursie podoficerskim więcej jeździł niż brał udział w zajęciach ma najwięcej do powiedzenia. Prawie jak Minister. Dostała się posadka i w główce się popiep..ło.
Ciekawe czy swoje (ponad 160) nadgodziny też tak oddaje na chwałę czy odbiera sobie wolne.
Ale teraz wiem skąd się biorą konflikty na linii biuro-podział.
Może kiedyś ta posadka mu się skończy i kiedyś trafi do naszego JRG  :wacko: no chyba, że "wujek" załatwi coś innego.....

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2007, 13:56:16 »
tomstrażak - no to masz pięknego ulubieńca.

Pkt.Regul.
Cytuj
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 20:15:22 wysłana przez Ajax »
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline pepo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2007, 08:58:44 »
Przychylam się do negatywnych postów. Moim skromnym zdaniem A.Ł. to najgorszy Komendant Wojewódzki w historii małopolski, a kilku już przeżyłem. Pocieszenie jest takie, że KOMENDANTEM SIĘ BYWA i mam nadzieję, że następny będzie lepszy. Na szczęście są jeszcze zastępcy którym życzę 100 lat życia albo i więcej.
Pozdrawiam Panów Zastępców: P.K. oraz J.T.
Jeśli wiara czyni cuda trzeba wierzyć, że się uda :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2007, 11:19:01 »
Cytuj
Na szczęście są jeszcze zastępcy którym życzę 100 lat życia albo i więcej.
Pozdrawiam Panów Zastępców: P.K. oraz J.T.
czyżby zamarzyła Ci się już jakaś posadka ??? Może chcesz wygryźć kierowcę KW ? :wacko:

"Łubudubu,łubudubu.. niech nam żyje prezes naszego klubu....
- To ja mówiłem, Jerzy Jarząbek"

Offline Shakugan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2007, 13:25:06 »
Ja tam nic do niego nie mam. Z początku nie cieszył się moją sympatią, ale to też człowiek i teraz co dziwne bardzo go lubie i szanuje.
Po burzy zawsze wychodzi słońce.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 17, 2007, 18:27:55 »
Chyba nie jest taki zły, albo zaczął się modlić o swoją przyszłość.
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=23734

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2007, 12:34:56 »
O!.... jest na tych zdjęciach tez mój ulubieniec :) (zresztą nie tylko mój)
 Mistrz od wydawania poleceń podczas montażu ołtarza polowego wraz ze straszeniem konsekwencjami u Komendanta jednocześnie mistrz baaaardzo długich podziękowań kończących uroczystości kościelne z często pomijaniem zwykłych strażaków.....

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Myślę, że właśnie teraz wychodzi jego prawdziwy chwrakter.
A co Panie Goddeon kto ma podejmować decyzje komenmdant czy ...........................??????????????????????

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Możesz troche jaśniej ??
jakie decyzje ? o czym ? ..... ?

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Gedeon - podejrzewam,ze jesteś  z Krakowa i ze związku więc wiem dlaczego tak "słodko" piszesz o KW, wręcz go bronisz, a powinieneś słyszeć i wiedzieć o:
buncie załogi na oddziale 3 w latach 90, kiedy został z tamtąd przeniesiony, bo czekały na niego taczki,
notatce jego przełozonego a byłego KG, w której napisał, ze nie powinien pełnic funkcji dowódczych be znadzoru bo swoim postępowaniem doprowadzi zawsze do buntu załogi / notabene ta notatka prawdopodobnie zniknęła z jego akt jak go powołano na KW ale są jej kopie,
dlaczego związek "załatwił" z KW, żeby nie został dowódca na JRG 1
dlaczego teraz chce lojalek od KP/KM zarządów OSP a sam zlikwidował niepisany zwyczaj, że OSP ma zawsze dostęp do KW
Tematów jest więcej i mam nadzieje że w końcu ktoś powie całą prawdę o Małopolskim KW.
 

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
a może to specyfia straży made in krakow i jeszcze jedno a kto powołal AŁ na to stanowisko????????/