Autor Wątek: Jak zostać strażakiem?  (Przeczytany 6728 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak zostać strażakiem?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2007, 12:08:34 »
Artykół spoko według mnie można go umieścic ponieważ ludzie zmienią troszke nastawienie.
Opowiem wam coś z życia mojego chyc niedokładnie  ,,Rozmawiałem kiedyś z grupka koleżanek i powiedziałem że chcę być zawodowym strażakiem a one na to po co poszłem[ do takiej trundej szkoły skoro chcę być strażakiem mówiły że lepiej mogłem iść do zawodówki i do straży(mnie aż zatkało i byłem cicho niewiem czemu) Wtedy ja im powiedziałem że muszę miec średnie i wtedy studiować na strażaka. A one były takie ździwione że by zostac strażakiem to trzeba studiować myślały że wszyscy strażacy to mają tylko krótki kórs i tyle" innym razem jak gadałem z nauczycielką to reakcja była nieco inna powiedziała tak ,,Tak wiem idz najlepiej do szkoły oficerskiej w warszawie na strażaków na takie stanowiska idzie mało osób więc łatwo się dostać(a sami wiecie jak się trudno dostać do SGSP" teraz dla odmiany jak rozmawiałem z nauczycielką od podstaw bo mieliśmy akurat temat o tych zawodach gdzie szybciej na emeryture się odchodzi więcpo lekcjach rozmawialiśmy ,,Znam strażaka i wiem jaki to cięzki zawód( no i zaczeła chwalić straż za wszystko) rozmawiałem z nią o mych planch na studia i choć mówiem że chcę do aspirantki to ona mówiła żebym própbował na oficera no i rozmowa trwała na ten temat ok 25minut"  Więc widać jak luidzie mają różne nastawienie co do strażaków jedni myślą że strażacy to że tak powiem tępaki jak ci co rowy kopią a inni doceniają nas i chętnie do nas przychodzą

Ta twoja szkoła to jednak chyba nie tak trudna... ortografii i gramatyki w niej chyba nie uczą.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Jak zostać strażakiem?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2007, 12:14:19 »
Mam dyslekcje i mam to napisane w opisie i to że ortografia i gramatyka moja jest zła to już nie moja wina ale cóż co prawda to prawda błędy robie. Ale zawsze jak coś piszę to nauczyciele już w podstawówce chwalili nawet chyba w 1 czy 2 gim ksiązke napisałem więc nie tak źle ze mną. I przepraszam że tak zboczyłem z tematu ale uznałem to jako mały atak więc musiałem się obronić

Offline urbi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Jak zostać strażakiem?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2007, 17:19:29 »
Niektorzy , umieja jechac tylko po innych -_-
wiecej sie nie przejmuj dh Kubo : )
Głowa do góry!- rzekł kat zarzucając stryczek...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak zostać strażakiem?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:49:18 »
Witam!
Co jakiś czas /średnio 2-3/ razy w roku wiele KP,KM ogłasza nabór do PSP na stanowisko np: <ratownik> Trzeba śledzić w prasie, bezpośrednio, lub choćby w necie, strony poszczególnych Komend i o ile spełniacie stawiane tam wymagania ewnt. starać się o przyjęcie.
Zwykle, bynajmniej na razie u mnie jest 15-20 osób na 1 miejsce. Z tego przeważnie więcej niż połowa odpada na testach spr. fizyczn. kilku na rozmowach i pisemnym teście ogólnym, później jeszcze komisja lekarska MSWiA i zostaje 2-3, góra. Dostaje się jeden! Nie wnikam już w szczegóły, ale to co napisałem jw. b.ważne. Powodzenia -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.