Autor Wątek: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5  (Przeczytany 4887 razy)

Offline antekstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
    • http://
Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« dnia: Marzec 19, 2007, 13:06:51 »
Art. 104. 1. W razie śmierci członka rodziny strażakowi przysługuje zasiłek pogrzebowy w wysokości:
1) dwumiesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym, jeżeli koszty pogrzebu ponosi strażak,
2) kosztów rzeczywiście poniesionych, nie wyższych jednak od kwoty określonej w pkt 1, jeżeli koszty pogrzebu ponosi inna osoba.
2. Za członka rodziny strażaka, o którym mowa w ust. 1, uważa się:
1) małżonka,
2) dzieci własne, dzieci małżonka oraz dzieci przysposobione,
3) dzieci wychowywane w ramach rodziny zastępczej,
4) dzieci przyjęte na wychowanie przed osiągnięciem pełnoletności, jeżeli ich rodzice nie żyją albo nie mogą im zapewnić utrzymania, bądź zostali pozbawieni lub ograniczeni w sprawowaniu władzy rodzicielskiej,
5) rodziców i byłych prawnych opiekunów strażaka albo jego małżonka,
6) osobę, której opiekunem prawnym został ustanowiony strażak lub jego małżonek.
Odmowa Pana Komendanta dotyczy pkt.5 tego artykułu co mam dalej zrobic Pozdrawiam  :wacko:[/i]
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 20:57:03 wysłana przez bulon »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: USTAWA o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2007, 20:33:26 »
Zacytowałeś ustawę i OK, ale o co Ci tak naprawdę chodzi, może nas oświecisz?

Nie rozumiem (przynajmniej ja) o jakiej odmowie komendanta piszesz?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: USTAWA o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2007, 23:39:09 »
Cytuj
Zacytowałeś ustawę i OK, ale o co Ci tak naprawdę chodzi, może nas oświecisz?

Nie rozumiem (przynajmniej ja) o jakiej odmowie komendanta piszesz?

Chodzi mu zapewne o to, że tu przykład:
umiera teściowa, jego żona dostaje pieniądze z ZUS-u, ale koszty pogrzebu były wyższe. On po przedstawieniu rachunków powinien dostać zwrot kosztów od KP, ale ten nie chce wypłacić tych pieniędzy. Zaznaczam, że nie wiem za co mogą być te rachunki, ale wiedzą to w kadrach. To tak w skrócie.

Do antekstrazak
Odwołaj się od tej decyzji,bo ten zasiłek ci przysługuje. O ile się orientuję to rachunki muszą być na ciebie. Jak masz kadrowca w porządku to wszystko ci powie, lub poproś któregoś przewodniczącego o pomoc.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Tokles_Wawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2007, 00:18:46 »
cytat:
"Odwołaj się od tej decyzji,bo ten zasiłek ci przysługuje. O ile się orientuję to rachunki muszą być na ciebie"
...rachunek może być na kogoś innego,ale i tak należy ci się zasiłek - mówi o tym
art.104 punkt 1 podpunkt nr 2

Offline antekstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
    • http://
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2007, 08:51:50 »
Dziękuje panowie za tak szybką reakcje nie uzasadniłem do końca jak sprawa wyglądała ale chodzi mi o to ze zmarł mi Tato dostałem tylko pieniądze   z ubezpieczenia .ZUS wzięła moja siostra z którą nie mam kontaktu poniosłem koszty pomnika załatwienie miejsca na cmentarzu ksiądz (bez Faktury)itd. Odmówiono mi zasiłku za śmierć Taty

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2007, 09:37:58 »
...rachunek może być na kogoś innego,ale i tak należy ci się zasiłek - mówi o tym
art.104 punkt 1 podpunkt nr 2
Art. 104. 1. W razie śmierci członka rodziny strażakowi przysługuje zasiłek pogrzebowy w wysokości:
2) kosztów rzeczywiście poniesionych, nie wyższych jednak od kwoty określonej w pkt 1, jeżeli koszty pogrzebu ponosi inna osoba.

Koszty rzeczywiście poniesione muszą być udokumentowane rachunkami/fakturami.
@antekstrazak
Jeżeli nie możesz udokumentować poniesionych kosztów, zasiłek Ci nie przysługuje - niestety.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2007, 10:55:00 »
Temat zasiłków pogrzebowych dość szczegółowo jest opisany w przeglądzie pożarniczym nr 4/2004 "Leoncewicz_Świadczenia w razie śmierci strażaka"
Sprawdż sobie, jeżeli nie masz dostępu do tego numeru wyślij maila do redakcji z prośbą o skan.
Lub daj maila to ja Ci wyślę

Offline antekstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
    • http://
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2007, 15:24:56 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2007, 07:50:56 »
Dziękuje panowie za tak szybką reakcje nie uzasadniłem do końca jak sprawa wyglądała ale chodzi mi o to ze zmarł mi Tato dostałem tylko pieniądze   z ubezpieczenia .ZUS wzięła moja siostra z którą nie mam kontaktu poniosłem koszty pomnika załatwienie miejsca na cmentarzu ksiądz (bez Faktury)itd. Odmówiono mi zasiłku za śmierć Taty



Z tego co  wiem to było  ,że w razie śmierci (taty,mamy,teścia,teściowa) powinieneś mieć rachunki NIE NA SIEBIE(czyli strażaka- mogła być żona , brat, siostra) bo przeciwnym przypadku zasiłek pogrzebowy przepadał , widać  ze coś sie już  zmieniło..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2007, 11:35:43 »
No to chyba wiadomo dlaczego odmówiono skoro zasiłek pogrzebowy z ZUS wzięła Twoja siostra.
Ty chyba się możesz teraz starać o ewentualną wypłatę różnicy w wysokości pomiędzy ZUSowskim a tobie przysługującym w KP.

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ustawa o PSP (odmowa Pana Komendanta) art.104 pkt5
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2007, 21:44:01 »
Niema znaczenia kto otrzymał kase  z  ZUS ważne jest na kogo jest rachunek.Siostra wzięła kase bo może robiła pochówek a ty możesz postawić pomnik i już masz rachunek  a jak nie masz to……..

PS. Rachunek rzecz nabyta