Autor Wątek: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka  (Przeczytany 22166 razy)

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2007, 20:45:30 »
My tez mamy terminal (platana) w Simplus. Czytałem gdzieś ze dużo zależy od operatora. SMS wychodzi co 2 sek czyli ok 25 numerów to jest 50 sekund jak wszystko działa poprawnie. My mamy jeszcze ustawione opóźnienie czyli ze najpierw terminal wysyła smsy i po ok 20 sekundach załancza sie syrena. Ogólnie bardzo dobre rozwiązanie a przede wszystkim tanie. Terminal ok 1000 zł no i smsy tanie ^_^

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2008, 21:03:13 »
No dobre urządzenie i to fakt bo sam jestem za większym rozpowszechnieniem tego typu urządzeń. Ostatnio jednak mieliśmy z nim niemiłą przygodę bo zapalila się kontrolka w czerwonym kolorze, czyli awaria. Jednak wszystko szybko się rozwiązało bo przychodzące na ten numer SMS ze świątecznymi promocjami zapchały terminal i ten nie wysyłał SMSów, jednak wszystko wróciło do normy po opróżnieniu skrzynki.

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 01, 2008, 23:52:24 »
Niby jest to dobre, ale w komórkach nie ma możliwości przypisać dzwonek do numeru jeśli dostajesz SMS. Więc ten sam dzwonek w komórce masz jak przyjdzie SMS od znajomego, alarmowy z terminala czy reklamowy z sieci GSM. W nocy trzeba się zrywać do każdego SMS czy to czasem nie syrena  :angry: A pozatym nie każdy jest przyzwyczajony do tego żeby od razu lecieć do komórki i odczytywać SMS. Dlatego jest kwestia w komórce ustawienia odpowiedniego innego dzwonka do SMS alarmowych. Może już są takie komórki.

strażak79

  • Gość
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2008, 08:18:07 »
MOTOROLA V3 ma taką funkcję. Ustawiasz numer terminala jako grupę rozmówców i wybierasz dzwonek dla tej grupy. Wszystkie połaczenia z tego numeru będą miały osobny dzwonek.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:14:29 »
Połączenia tak ale smsy nie.
Dzwonki można przypisać konkretnym kontaktom w prawie każdym telefonie
natomiast przypisać indywidualnego sygnału sms chyba się nie da
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:43:32 »
Wiem ze na pewno niektóre model motoroli mają możliwość przypisania dźwięku sms. Dawno gdzieś sie spotkałem z takim wpisem. Chłopaki ustawiają sobie taki mix na początku dźwięk załączanego selektywnego a później syrena. jeżeli ktoś się dowie jaki to dokładnie model niech da znać.
P.S. jak by ktoś chciał to mogę sie postarać i zmontować taki dzwonek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2008, 10:45:38 wysłana przez Kielonsky »

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:13:06 »
Witam. U nas jest Platan DTG-52 w sieci Plus i mamy z nim duży problem. Mianowicie urządzenie bardzo często gubi zasięg, co najgorsze nadajnik Plusa stoi około 800 m od remizy wiec telefony komórkowe w tej samej sieci nawet wewnątrz remizy mają pełny zasięg. Antena od terminala jest na wysokości 8 m. Daliśmy urządzenie do przeglądu technicznego i wypadł on pomyślnie (nie stwierdzono żadnych usterek). Problem jednak nie zniknął. Zauważyłem pewną prawidłowość. Kiedy odłączam zasilanie od terminala w momencie kiedy stracił zasięg to po ponownym podłączeniu przez jakiś czas nie straci zasięgu. No ale niedługo znowu go traci i sytuacja się powtarza. Już kilka razy zdarzało się że w czasie alarmu terminal nie wysłał smsów bo nie miał zasięgu. Kolejnym problemem jest to że nie wysyła smsów gdy syrena zostanie załączona lokalnie i jest to tym bardziej irytujące że zaprogramowany jest na wysyłanie smsów z syreny załączonej lokalnie. Miał ktoś z was styczność z którymś z tych problemów? Jak można to naprawić?
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:57:00 »
Co do zasięgu to może spróbujcie umieścić antenę w garażu obok terminalu. My mamy ok 50 % zasięgu a do nadajnika ok 3 km.może jest za blisko nadajnika. A jeśli nie pomoże to spróbujcie z kartą w innej sieci. jeśli chodzi ci o załączanie lokalnie tz z włącznika umieszczonego na zewnątrz to jeśli macie selektywne dtg50 i terminal dtg 52 istnieje możliwość wyprowadzenia kabla który można podłączyć. My mamy wyprowadzenie pod alarm włamaniowy i gdy załączy sie alarm idą smsy WłAMANIE W OSP.Pewnie można wyprowadzić jeszcze jeden kabel i wtedy nie ma problemu. Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale mając taki zestaw jak dtg 50 i 52 to wciskając i przytrzymując przycisk TEST na selektywnym załącza sie syrena i również idą smsy (przycisk kasowanie wyłącza) u nas o treści ALARM Z REMIZY. A gdy przez PSK to ALARM W OSP.Możliwości jest dużo wszystko zależy od instalatora czy was poinformował. Można również załączyć terminal zdalnie wysyłając sms na numer terminalu i on wtedy wysyła sms i załącza syrenę.

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2008, 12:10:32 »
... wciskając i przytrzymując przycisk TEST na selektywnym załącza sie syrena i również idą smsy (przycisk kasowanie wyłącza) u nas o treści ALARM Z REMIZY...
hmm... no u nas właśnie po naciśnięciu przycisku TEST smsy nie idą... A ile macie przewodów oprócz doprowadzającego napięcie 12 V do urządzenia? My mamy 2, więc może to kwestia tego że coś jest nie podłączone?
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 02, 2008, 12:19:25 »
Witam. U nas jest Platan DTG-52 w sieci Plus i mamy z nim duży problem....

Są dwie opcje - tak jak napisał kolega wyżej przy samej antenie BTSu zasięg ginie, u Was jest to 800 m więc nie powinno być takiego problemu ale może warto popróbować z tą anteną i ją przenieść.
Druga sprawa to wada lub uszkodzenie telefonu - każdy terminal to układ mikrokontrolera i jakiś telefon, najczęściej dobry, przemysłowy, no i taki telefon może się czasem psuć jak zwykły telefon. Osobiście ze względu na odległość i to że czasem, po restarcie jest ok a potem nie wydaje mi się, że coś się dzieje z układem telefonu i sami tego nie naprawicie.

Pozostałe rzeczy (alarm z przycisku, czy centralki alarmowej) to kwestia zaprogramowania i podłączenia - instalator powinien to poprawnie zrobić - jak nie potrafi to niech sie douczy, od tego jest.

Słowem naciskajcie tych instalatorów, albo piszcie lub dzwońcie do Platana - tak jak u Was jest to nie ma prawa się dziać.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 02, 2008, 12:46:26 »
No to dziwna sprawa. Spróbujcie wstawić do terminalu kartę SIM z innej sieci. Startówka kosztuje do 10 zł i zobaczyć jak działa w innej sieci.

Co do telefonów w których dzwonki można przypisać do SMSów to kiedyś było to na forum ale ni chce mi się szukać, ale mam linki do tematów w których istnieje prawdopodobieństwo że jest napisane o tych telefonach.
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1402.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,264.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,798.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1137.0.html

Miłego szukania...
Mi się wydaje że taką funkcje mają Motorolki i Sony Erickson

strażak79

  • Gość
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 02, 2008, 13:16:00 »
Połączenia tak ale smsy nie.
Dzwonki można przypisać konkretnym kontaktom w prawie każdym telefonie
natomiast przypisać indywidualnego sygnału sms chyba się nie da

Da się bo mam taki telefon. nie wiem jak w innch modelach ale V3 ma tę możliwość

Offline Rafaello-OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 02, 2008, 15:53:29 »
Moja jednostka ma Platana i jak na razie nie zawiódł. Sprawuje się całkiem ok niestety trzeba cały czas pamiętać żeby doładowywać konto przed utratą ważności . Mamy startówkę simplusa i co 2 sek idzie esik:)) bardzo fajne rozwiązanie w przeciwieństwie do pagerów które się we wielu jednostkach poprostu nie przyjęły...

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:46:08 »
Moja jednostka dostaje smsy od razu z podaniem rodzaju zdarzenia i miejsca. U Was może tak samo??

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2008, 08:29:28 »
Moja jednostka dostaje smsy od razu z podaniem rodzaju zdarzenia i miejsca. U Was może tak samo??

Nie, w przypadku terminali montowanych w jednostkach raczej nie ma takiej możliwości. Jest możliwość zaprogramowania kilku treści smsa i przypisania ich do różnych wejść (np alarm, włamanie) ale system DSP firmy Platan nie ma na dzień dzisiejszy możliwości transmisji komunikatu - idzie tylko sygnał na uruchomienie alarmu więc tym samym nie ma możliwości przekazania go to terminala i rozesłania.

Opisz system, który macie. Domyślam się, że sygnał macie wysyłany bezpośrednio z MSK/CPR, które ma program na kompie z dostępem do Centrum SMS danej sieci. Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania jest tak, że można się dogada z siecią i smsy mogą mieć wysoki priorytet - słowem ideał. Tylko, że to rozwiązanie dla PSP, pojedyncza OSP nie ma nic do gadania...

Napisz też jak aktualizujecie numery telefonów bo na pewno w takim systemie to będzie duży problem (większy niż pojedynczy terminal gdzie ktoś w jednostce o to dba).

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2008, 08:45:22 »
Tak, smsy są wysylane z MSK. Naczelnik pozbieral numery naszych telefonow i zlożyl z odpoiednim wnioskiem. Dziala to dopiero od kilku dni. Mamy też pagery.

Oto treść ostatniego smsa: Alarm: dachowanie samochodu na zakopiance w Gaju.

 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:25:47 »
Czy to coś takiego: http://www.ewid.pl/?set=abakussms&dl_group=SWD_ST

Niestety Abakus nic nie pisze o współpracy z Centrum SMS a wysyłanie jak oni to podają przez kabel to niestety tak samo jak nasze terminale - smsy idą po kolei.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:17:05 »
Nom to jest jeszcze lepsze rozwiązanie niż terminale i z tego co wiem KM PSP w Kielcach chce założyć u siebie na Stanowisku Kierowania taki system i wtedy już w drodze do remizy wiesz co i jak i jak są np. jakieś pszczoły to już nie gonisz tak szybko. Wtedy terminale w OSP już nie są potrzebne

Offline dyduś998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2008, 19:54:06 »
Witam !!!!
Jezeli chodzi o system alarmowy DSP to jestesmy z niego zadowoleni . Od jakiegoś czasu mamy właśnie przystawke na fesz sms to bes problemowo jestesmy alarmowani . a wracając do pagerów jest jeden minus ich , mają mały zasięg . a sms są dostępne wszedzie tam gdzie jest zasięg telefoniczny . I syrena niejest w takim razie potrzebna .
Pozdrawiam dyduś998

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2008, 20:39:42 »
Flesz SMS to chyba najlepsze rozwiązanie !
Też to mamy i się sprawdziły w 100 % - polecam wszystkim OSP !
Pagery też mamy ale za często się psuły i mają za mały zasięg - leżą w szafce.
Pozdrawiam  :rolleyes:

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 12, 2008, 21:11:54 »
Witam !!!!
 a wracając do pagerów jest jeden minus ich , mają mały zasięg . a sms są dostępne wszedzie tam gdzie jest zasięg telefoniczny .Pozdrawiam dyduś998
Widzę, że są zwolennicy powiadamiania przez SMS-y. My mamy powiadamianie przez pager. Jeżeli chodzi o zasięg pagera jest to około siedem kilometrów. Czy to jest mały zasięg? Z takiej odległości podczas alarmu nie dojadę szybciej jak w pięć minut do remizy. Wyjazd jest szybszy. Mogę jedynie posprawdzać czy garaże są pozamykane. Mieliśmy swego czasu wiadomość tekstową ale rzadko kto czytał bo nie ma na to czasu alarm a więc jazda. Teraz jest tylko sygnał dźwiękowy.

Offline dyduś998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2008, 21:19:41 »
nasze pagery miały zasięk 5 km i to na naszą obsade było czasami zamało .

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2008, 08:01:23 »
My posiadamy niezawodny system "Stef GSM".
Kiedy wyje syrena Stefan łapie za telefon, siada i dzwoni do wybranych numerów.
System bardzo dobry, nie zawodny, w miarę szybki i co najważniejsze tani w eksploatacji.

Cytuj
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 21:58:23 wysłana przez Emil »

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2008, 21:11:18 »
Cytuj
No jeszcze jest trzecia możliwość, że robisz to specjalnie ale powód mi nie znany.

My posiadamy niezawodny system "Stef GSM".
Kiedy wyje syrena Stefan łapie za telefon, siada i dzwoni do wybranych numerów.
System bardzo dobry, nie zawodny, w miarę szybki i co najważniejsze tani w eksploatacji.


Nie było to zbyt grzeczne. Spójrz lepiej wyżej i uderz się w pierś. Tylko w tej krótkiej wypowiedzi znalazłem 2 błędy ortograficzne i 2 interpunkcyjne. Więcej pokory.

Co do tematu. U nas pagery mają zasięg około 3 km i na szczęście to wystarcza. Pisałem wczesniej, że smsy działają dopiero od pierwszego stycznia, więc za jakiś czas podzielę się informacją na temat skuteczności.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 21:13:29 wysłana przez Matys »

Offline 1982tomek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 02, 2008, 21:35:46 »
Witam.
Jestem z OSP w Libuszy . Chcemy na wlasna reke zakupic terminal do powiadamiania nas sms o akci. Poniewasz jest nasz corzs mniejsza ilos .( resta po zagranicami kraju). Moze kto poda jakies namiary na taki terminal oczywiscie jak mozna to nawet urzywany. lub cos podobnego dzieki pozdrawiam :wub:

**Nie pisz tego samego w wielu kategoriach**
dago
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 21:45:34 wysłana przez dago »