Autor Wątek: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka  (Przeczytany 22171 razy)

Offline darcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Darek- Dowódca OSP
Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« dnia: Marzec 19, 2007, 12:09:11 »
SIEMKA!!!!!
Mam pytanko, czy macie zamontowane terminale GSM które są podłączone do DSP i wysyłają smsy na komórki jak załańczają syrene. Jeżeli tak to moje pytanie jest następujące: jak to sie sprawuje? czy sie opłaca załorzyć? czy jast lepsze od pagerów?
pozdrawiam druch Darek z OSP BRZOZA
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 10:06:51 wysłana przez bulon »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2007, 12:24:26 »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2007, 15:21:41 »
my mamy i dziala super

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2007, 17:55:55 »
U mnie urządzenie funkcjonuje już od roku. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Dzwiękoszczelne okna sprawiają, że niejednokrotnie nie dostając smsa nie miał bym pojęcia o jakimś alarmie mimo, że mieszkam 300 m od remizy. W przypadku braku energii elektrycznej tak jak to miało miejsce w styczniu b.r. sms okazały się zbawienne.
Co do sprawności to jest nie najgorzej, mamy wpisane 15 numerów. Czas rozsyłania wiadomośc w praktyce wynośi jakies 2-3 sekundy do każdej osoby.
Ja osobiście polecam ten sposób alarmowania równolegle z syreną.
Co do pagerów nie wiem jak się to sprawuje ale myśle, że też są niezłe, jednak koszt zakupu sporo wiekszy.
Pozdrawiam.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2007, 20:35:14 »
Zgadzam się z przedmówcą. Działa nie zawodnie i się przydaje gdy nie ma prądu, a syrena bez tego nie pociągnie

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2007, 12:05:35 »
Polecam Firma Robotec.
Karta na abonament (10zł/mies) najlepiej z Plusa (szybkie wysyłanie sms-a jednego po drugim).
Jest także możliwość włączenia syreny przez max 2 osoby ze swoich komórek.
A nie wspomnę o wysyłaniu informacji sms do wszystkich zarejestrowanych o np.zebraniu.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Młodzik

  • Gość
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2007, 16:19:52 »
jedyna wada: nie posiada flash smsow ;/

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2007, 16:51:02 »
dziwne w instrukcji programowania do wersji 3 jest taka możliwosć a w instr do wersji 4 już nie ma:
http://www.robotec.pl/pliki.htm

Offline osa116

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2007, 21:20:00 »
W  terminalach Digitexa jest flash sms, i nawet jest możliwość, że np naczelnik za pośrednictwem swojej komórki może wysłać przez temnial wiadomość do jednej z zaprogramowanych grup komunikat. Odyłam na stronę firmy Platan, tam znajdziecie więcej szczegółów.
http://www.platan.pl/radio.html

Offline kazikn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2007, 23:29:41 »
Witam

Funkcje przekazywania treści wiadomości sms od jednej lub kilku grup i wysyłanie flash sms terminal roboteca ma już od 2 lat i działa to bardzo fajnie. 

Pozdrawiam

Kazik

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2007, 00:38:34 »
Popieram przedmówce. Firma Robotec jest na czasie i ma wszelkie bajery, które ma Platan. Jest tylko .... o wiele tańsza w zamontowaniu urządzenia, kosztach dojazdu itd. W moim powiecie wszystkie OSP wchodzą w Roboteca, który ma do nas ponad 600 km. a Platan ok. 100 km. Sami sobie odpowiedzcie dlaczego my z Pomorza nie wzięliśmy firmy działającej po "sąsiedzku" w Sopocie. Dzisiaj trzeba liczyć każdy grosz i nie wydawać kasy bez zorientowania się w cenach i jakości.  ^_^ Pozdrawiam - Krzysztof Datta /Komendant Gminny ZOSP w Karsinie/.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2007, 14:08:26 »
moja jednostka w tym roku tez wchodzi w Selektywne i zastanawiamy się nad firmą Robotec.

Mam pytanie dotyczące płatności za SMS-y

Jak ograniczyć płatność za wysyłanie sms-ów do minimum.
Przy karcie POP ładowanie co 3 miesiące po 50zł daje roczną kwotę 200zł rocznie. A moja jednostka nie wykorzysta tego w ciągu roku na sms-y. może da się podpisać jakaś umowę z którąś siecią żeby było to tańsze??

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2007, 20:07:00 »
Witam. Według mnie jeżeli jednostka posiada fundusze na zakup pagerów to lepiej je zakupić. W mojej OSP rozważaliśmy sprawę zakupu modułu GSM, lecz stwierdziliśmy, że nie każdy ma komórkę cały czas przy sobie. Wielu strażaków prowadzi własne firmy i przykładowo wyłącza telefony na weekend, a takze nie zabiera ich na wiele imprez z sobą. Moja jednostka póki co zainwestowała w 12 pagerów.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2007, 02:15:43 »
lepszy jest moduł gsm bo można wiecej osób zaalarmowac

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2007, 08:51:22 »
U mnie jest zamontowany platanek od roku. Powiem wam ze ogolnie to z nim problemu nie ma, ale od reguły jak zwykle sa wyjatki. Zdarzyly sie od momentu montażu trzy awarie i co ciekawe nikt nie wie czemu. Polegaly one na tym ze urzadzenie gubilo sygnal sieci pomimo ze byl on dosc silny w danym miejscu. W pierwszej chwili powiedziano nam ze to przez smsy ktore przychodza na numer urzadzenia, jednak po wyjeciu karty okazalo sie ze wspomnianych wyzej smsow poprostu nie ma... Po ponownym wlozeniu karty sim urzadzenie dzialalo jak nalezy.
Dwie z tych awarii nie mialy wiekszego wplywu na gotowosc bojowa jednostki ale jedna nastapila akurat w czasie alarmu...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2007, 14:47:14 »
Ale moje pytanie pozostaje dalej jak ograniczyć koszty związane z wysyłanie sms-ów do minimum

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:07:52 »
Ale moje pytanie pozostaje dalej jak ograniczyć koszty związane z wysyłanie sms-ów do minimum

Wcześniej już ktoś pisał, że najtaniej wyjdzie, jeśli będziecie mieli abonament 10 zł na miesiąc - jeśli wysyłacie mało smsów i nie przekroczycie go to wyjdzie 120 zł na rok. Jest tylko ryzyka, że jak coś się przytnie to terminal będzie wysyłać smsy bez końca co przy abonamencie może okazać się bardzo kosztowne, jeśli np wyjedziecie do zdarzenia i nie będzie Was kilka godzin w remizie. Przy karcie najwyżej wykorzystana zostanie kasa z konta. W przypadku kart najtaniej to 50 zł na kwartał (my tak mamy). Dodatkowo możecie sobie ustawić alarmowanie CLIP, czyli terminal będzie dzwonił (wysyłała strzała) na zapisane numery zamiast wysyłać smsy - będzie to darmowe... o ile ktoś nie zechce odbierać tego telefonu (niestety trwa to znacznie dłużej).
Są jeszcze specjalne abonamenty telemetryczne wlaśnie do kart zainstalowanych w takich specjalnych urządzeniach ale nie wiem jakie są przy nich zasady. Wstąp w wolnej chwili do jakiego autoryzowanego przedstawiciela i zapytaj. Wydaje mi się, że nie sa jednak niższe niż 10 zł.


Najnowszy terminal Roboteca (wersja 5.2) ma blokadę - po rozesłaniu smsów na alarm terminal blokuje się na 300 sekund, żeby nie wysyłać smsów ponownie.
I jeszcze co do terminalu Roboteca to ma alarmowania przez, zwykły sms, flash sms, clip (dzwonek albo jak kto woli "strzała") clip oczywiście trwa najdłużej.
Pozostałe funkcje terminala to alarmowanie (syrena i smsy) przez clip do terminala z dwóch uprawnionych numerów, przekazywanie smsów do dowolnej grupy, 4 treści komunikatu do rozesłania z terminala, dzwonienie z terminala na zapisane numery, sprawdzanie stanu konta karty pre-paid. Do tego możliwość programowania numerów z kompa, wysyłania smsów z kompa oraz zmiana treści komunikatów przez pomocy udostępnionego na stronie za darmo programu przez prosty do wykonania kabelek.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 10:12:26 wysłana przez Sylwek »

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2007, 20:56:42 »
A miał ktoś styczność z firmą KARISMA z Krakowa ??

podobno jest tańsza niż Robotec  jednak jak to się ma do funkcjonalności ??

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2007, 10:31:01 »
u nas jest i sprawia sie świetnie. Dobre jest to dla tych któży mieszkają daleko od remizy i niesłyszą syreny

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:49:26 »
ja mam takie pytanie odnośnie terminalu gsm, wiem już że może on współpracować z systemem dsp, jednak u nas w remizie gdy jest super pogoda bez chmurne niebe i abrdzo ciepło, system ten nie uruchamia syreny, poprostu nie działa w taką pogodę, chcę w tym przypadku wiedzieć czy jeżeli system nie uruchomii syreny to również nie jest w stanie uruchomić terminalu??

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:33:19 »
ja mam takie pytanie odnośnie terminalu gsm, wiem już że może on współpracować z systemem dsp, jednak u nas w remizie gdy jest super pogoda bez chmurne niebe i abrdzo ciepło, system ten nie uruchamia syreny, poprostu nie działa w taką pogodę, chcę w tym przypadku wiedzieć czy jeżeli system nie uruchomii syreny to również nie jest w stanie uruchomić terminalu??

To bardzo dziwne co piszesz, DSP powinien w każdą pogodę działać a nie włączyć syrenę może tylko i wyłącznie gdy nie ma zasilania w energię elektryczną żeby tą syreną kręcić. Nie wiem dlaczego dopuszczacie do sytuacji, że coś nie działa. Trzeba siąść na serwis i niech Wam naprawiają aż naprawią.

Trudno jest powiedzieć jednoznacznie, czy DSP pobudzi terminal GSM po Twoim opisie - jeśli problem jest w tym, że DSP nie dostał sygnału (problem pomiędzy stacją w PSP a Waszą) to nie pobudzi też terminala, natomiast jeśli DSP dostało sygnał a problem jest między DSP a syreną (np brak prądu, wyłączone zabezpieczenie silnika syreny) to terminal powinien zostać uruchomiony i wsysłać smsy.

Z zasady działania terminala wynika, ze jest on pobudzany sygnałem z DSP więc warunkiem jego zadziałania jest otrzymanie z DSP sygnału. Nowe terminale (pisze to na podstawie terminala Roboteca) mogą być alternatywnie uruchamiane przez sms lub Clip, czyli w momencie gdy np jest jakaś awaria i dyspozytor nie może załączyć DSP a będzie mu się chciało (raczej nie będzie o tym pamiętał) i będzie miał dane to może uruchomić alarm samym smsem lub clipem. Inna opcja to jeśli w przypadku takiej awarii powiadamia Was ktoś telefonicznie, to osoba powiadamiana od Was może od razu uruchomić alarm przez wybrania numeru telefonu terminala lub sms albo ręcznie uruchomić wysyłanie smsów bezpośrednio z klawiatury terminala. Nowe terminale mają wyjścia przekaźnikowe, które można zaprogramować by sterowały syreną.

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2007, 17:19:15 »
dzięki za pomoc

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2007, 15:30:32 »
U nas w OSP mamy takie urządzenie i jest naprawde dobre..kazdy dostaje sms-y do 20 sekund i jest to dobre rozwiązanie ponieważ teraz kazdy ma komórke i nosi ją przy sobie a więc np. pagery to duzy wydatek przy dużej liczbie ochotników i pagery sa nie poręczne a ten system alarmowania jest ok.jak zawsze wyje syrenka i do tego przychodza kazdmu esy...polecam to.pozdro :mellow:

Offline Slawko OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2007, 18:38:55 »
Hej!
   Terminal GSM ROBOTECA pracuje u nas od kilku miesięcy jestem zadowolony. Na liście jest 25 numerów, SMS dochodzą do wszystkich po drugim sygnale syreny, karta abonamentowa. Uważam, że terminal jest praktyczniejszym rozwiązaniem od pegerów, ich zakup to poważny wydatek, a komórki są tak poweszechne, że nie ma z tym problemu.
OSP i wszystko jasne!!!

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Terminal GSM - Alarm w komórce strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2007, 19:37:05 »
Hej!
   Terminal GSM ROBOTECA pracuje u nas od kilku miesięcy jestem zadowolony. Na liście jest 25 numerów, SMS dochodzą do wszystkich po drugim sygnale syreny, karta abonamentowa. Uważam, że terminal jest praktyczniejszym rozwiązaniem od pegerów, ich zakup to poważny wydatek, a komórki są tak poweszechne, że nie ma z tym problemu.

Witam..chciałem sie zapytac dlaczego u was esy dochodzą tak pózno??..u nas jest 24 numery i esy dochodza no maximum do 35 sekund od uruchomienia syreny..pozdro