Autor Wątek: lustracja w PSP  (Przeczytany 9738 razy)

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
lustracja w PSP
« dnia: Marzec 19, 2007, 09:18:11 »
Witam.
Od 28 lutego obowiązuje ustawa lustracyjna w art.4 pkt 24 okreslono wykaz stanowisk w administacji zespolonej wojewodztwa w tym PSP.
Polecam treść:
Tekst ustawy ustalony ostatecznie po rozpatrzeniu poprawek Senatu
 
 
 
USTAWA
z dnia 14 lutego 2007 r.
 
o zmianie ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów
bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów
i ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni
przeciwko Narodowi Polskiemu

...24)   pracownicy urzędów państwowych oraz członkowie korpusu służby cywilnej, zajmujący kierownicze stanowiska:
a)   w urzędach organów władzy publicznej, w tym naczelnych i centralnych organach administracji państwowej: dyrektora departamentu lub jednostki równorzędnej, jego zastępcy oraz naczelnika wydziału lub jednostki równorzędnej,
b)   w administracji rządowej w województwie: dyrektora i jego zastępcy, kierownika zespolonej służby, inspekcji lub straży i jego zastępcy, kierownika w organie administracji niezespolonej i jego zastępcy;


Ciekawie może być!!!!
Pozdrawiam


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2007, 10:07:46 »
@mars, ale Cię poniosło, nie sugerujesz chyba, że nasi możnowładcy mogliby wspólpracować z SB?  :mellow:
Przecież zawsze mieli tak krystaliczne życiorysy  :wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2007, 10:21:55 »
Jedni niech to nazywaja sugerowaniem, drudzy niech sie zasłaniają krystalicznością i transparentnością ale koń jaki jest każdy widzi. Polska rzeczywistość jest jaka jest i trzeba oddać sie pod osąd historii i przepisów prawa.
Dura lex sed lex !
Ja tez podlegam pod ustawę i nie mam nic do ukrycia. Pozdrawiam lustrujących i lustrowanych.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2007, 10:26:45 »
Ja bym tylko chciał, żeby jeszcze powstał przepis mówiący o tym, że koemndanci którzy świadomie łąmali prawa pracownicze (musiałoby to zostać udowodnione w sądzie) traciliby swoją wysoką emeryturę, takie cuśo wiele mocniej oddziaływałoby na wyobraźnię tych, którzy na ogół jej nie prezejawiają podejmując decyzje, które w sposób rażacy naruszają prawa pracownicze. Co o tym sądzicie? Może zaproponujemy swoją poprawkę do ustawy emerytalnej, ciekawe jak nasi dycydenci pialiby z zachwytu? :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2007, 10:42:35 »
Moim zdaniem już dawno temu powinniśmy odciąć się gruga krechą od przeszłości. Był taki system i już. "Kto nie z nami ten przeciw nam" jak to śpiewał Jacek Kaczmarski. Czy w Polsce nie ma innych problemów? Czy nie mamy na co wydawać pieniędzy? Co mnie i innych moich równieśników 30 paro latków interesuje kto z kim, kiedy i gdzie. Zajmiy się przyszłością, a nie przeszłością. Za 20, 30 a może 50 lat, też będziemy mogli być rozliczani przez innych, że żyliśmy w Kaczyniźmie. I za ich rządów służyliśmy Państwu i jakiemuś tam układowi. Było minęło. Koniec.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2007, 11:50:51 »
Kolego strażak 998porównywanie, ze żyjemy wg ciebie w kaczynizmie do tego co się działo w tamtych mrocznych czasach komuny i sowietyzacji to nieporozumienie, to sa dwie rózne rzeczy, dwa różne ustroje. Zasłanianie się pieniędzmi, dobrem powszechnym i gruba kreska wychodzi Polsce na szpilczy łebek. w Niemczech powstal przy zjednoczeniu instytut Gaucka, nikt nie mówil o dobru narodowym, nie zasłanial sie bliżej nie pojetym interesem. Prawo jest tak efektywne, skuteczne i rozliczenie nastapiło z urzędu.Pamiętajcie że Premier Mazowiecki w swoim expose w 89 roku , gdzie rozpoczął ideę grubej kreski po podniesieniu dwóch palców na znak Victorii  zemdlał ( pytanie dlaczego?). Robard popieram twoje stanowisko i w pełni zgadzam się że w nasze  formacji jak i pozostałych dziedzinach gdzie wydawane sa decyzje, następuje dysponowanie srodkami publicznymi powinna byc wprowadzona zasada genarelna odpowiedzialności karno-skarbowa urzednika za podejmowane rozwiązania i wydawane decyzję( niekoniecznie musi byc to zawarte w ustawie o PSP). U nas wszystko jest tajemnica: to ustawa o ochronie danych osobowych, to opinia pani Jadzi, kolegi komendanta ze studiów i  inne takie bzdety. W np.  Wlk. Brytanii kazdy obywatel moze zadzwonić do urzędnika i telefonicznie uzyska odpowiedź jak dysponowane sa jego podatki, ile wody mineralnej wypito w kancelarii premiera Blaira i mało tego można zasugerować czy nie lepiej pić tańszą.  w dzisiejszej naszej sytuacji w kraju najlepszym rozwiązaniem jest rozliczenie przeszłości w jeden sciśle uregulowany prawem sposób , co z pewnościa nie wszystkim jest na rękę i spowoduje wybuch niezadowolenia. Pod rozwagę zostawiem fakt, czy lepiej jest by byl to jeden wybuch kontrolowany prawem niz setki wybuchów niekontrolowanych z jakimi mamy do czynienia teraz, gdzie co chwila wychodzi trup z szafy tylko nie wiadomo kto go wywala i po co?
kolego strażak998 może jednak ty najbardziej powinieneś wiedzieć ... kto z kim kiedy i gdzie? jestes pokoleniem przejsciowym pomiedzy tym co bylo a tym co jest.. co odpowiesz twojemu synowi kiedy zapyta .. Tato kto z kim, kiedy i gdzie i dlaczego to on ???? to ty mu wtedy Victoria: gruba kreska i ciekawie kto zemdleje???

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2007, 15:00:26 »
Ja nie jestem przeciw odpowiedzialności. Owszem jak to nazwałeś "odpowiedzialności karno-skarbowa urzednika za podejmowane rozwiązania i wydawane decyzję" powinna być, ale obecnie rządzących, a nie z przed 50 lat. Ci ludzie są już na tamtym świecie, bądx jedną nogą już czekają do bram Św. Piotra.
Decydenci, którzy obecnie rządzą jak najbardziej powinni byc rozliczani. Ale nie porównujmy ustroju, który kiedyś panował, do czasów obecnych. Było, minęło, taki był ustrój, taka władza, czy to nam się podobało czy też nie. Jaruzelskiemu i Hemaszewskiemu m.in. za to chcą zabrać stopnie generalskie, bo służyli w armii za panowania komuny. SB-kom, UB-kom emerytury, tylko za to że wykonywali polecenia swoich zwierzchników. Nawet tym, którzy siedzieli jak myszki za biurkiem. Ale był SB, UB-kiem. To jest chore. Rozliczanie ludzi z tego, że wykonywali polecenia swoich przełorzonych w tamtych czasach jest chore samo w sobie. Zanim im się udowodni, winę miną lata, z kasy państwa pójdą na to miljony. A gość w między czasie kopnął lub kopnie w kalendarz. I co z tego będziemy mieć? Stysfakcję że gościa rozliczono? Mnie 30-parolatka nic a nic nie interesuje co było za tamtych czasów. Moich dzieci tym bardziej nie będzie to interesowało. Skupmy się wreszcie na tym co dzieje się teraz. Rozliczajmy, jak najbardziej, ale tych którzy obecnie szkodzą Państwu. Czasu nie da się cofnąć. A przekrętów i machlojek jest coraz więcej, a władze nasze skupiają się nad tym komu z poprzedniej władzy dokopać i w jaki sposób. Zadaj sobie pytanie. Czy w tamtych czasach będąc oficerem jakieś formacji, urzędnikiem państwowym nie dostosowałbyś się do realiów panującego systemu? A jeśli tak to byłbyś winien, nawet jeśli nikomu nie dałeś w mordę, nikogo nie zabiłeś, nie zakapowałeś. To brałeś w tym udział tak czy inaczej. Odpowiedź oczywiście będzie, że ja nie. Ja mam charakter, swoje zdanie. Wolałbym odejść ze służby itp. Oczywiście. Bzdety. Skończmy raz na zawsze z tym co było, a zajmijmy się teraźniejszością i przyszłością społeczeństwa i Państwa a może będzie lepiej.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2007, 15:27:11 »
Ja bym tylko chciał, żeby jeszcze powstał przepis mówiący o tym, że koemndanci którzy świadomie łąmali prawa pracownicze (musiałoby to zostać udowodnione w sądzie) traciliby swoją wysoką emeryturę...
Nie trzeba tworzyć nowego prawa, wystarczy egzekwować (i to nie tylko wobec komendantów) istniejące prawo tzn. rozliczać za łamanie prawa, a nie pozwalać czy wręcz pomagać odejść (uciec) na emeryturę osobom "wielce zasłużonym". Nie będzie potrzeby odbierania emerytur, jeżeli nie zostaną one przydzielone.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2007, 15:36:39 »
ty jak nie o Papieżu to o Einsteinie, potem Hermaszewskim, Jaruzelskim a ja pisze o rzeczach wynikających z ustawy lustracyjnej, gdzie nie pisze sie o zabieraniu emerytur, stopni generalskich etc etc. Poczytaj ustawe i popatrz o co chodzi !

Tekst ustawy ustalony ostatecznie po rozpatrzeniu poprawek Senatu
 
 
 
USTAWA
z dnia 14 lutego 2007 r.
 
o zmianie ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów
bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów
i ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni
przeciwko Narodowi Polskiemu
[/color][/color]
  Kolego strazak998 ..." cierpienie w prawdzie prowadzi do końcowego wyzwolenia"... JPII "Pamięć i Tożsamość"
Nie mam zamiaru cie przekonywać, szanuje twoje zdanie ale nie dajmy sie zwariować ,ze jak pokażemy kapusi, donosicieli za paszport i kanister benzyny to bedzie rewolucja.Niemcom, Czechom, Węgrom to wyszlo na dobre, więc nie popadajmy w panike, ze będzie tragedia narodowa i dosięgnie nas anatema.
"Mysl pozytywnie i nie pekaj na robocie"- Mars  

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2007, 16:49:59 »
Szanowny kolego Mars, bardzo proszę o odpowiedź na cztery pytania:
1.
Cytuj
tamtych mrocznych czasach komuny i sowietyzacji
    Czy Ty nie wiesz o czym piszesz, czy ja swoje 50 lat zawdzięczam jakiemuś " TOTAL RECALL"
2. Pan Bóg  nie zwalnia od myślenia, czy w Twym Kościele obecne jest wybaczenie, czy Ojciec    Dyrektor?
3. Czy dobrzy chrześcijanie żyją przyszłością i wybaczeniem, czy przeszłością i rozliczeniem?
4. Czy moherowy berecik nosisz też do munduru, czy tylko po służbie?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem co myśleć?

PS
Chyba robi sie offtopowo, ale ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2007, 16:52:42 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2007, 20:15:23 »
Cytat strazak998:
Cytuj
Jaruzelskiemu i Hemaszewskiemu m.in. za to chcą zabrać stopnie generalskie, bo służyli w armii za panowania komunySB-kom, UB-kom emerytury, tylko za to że wykonywali polecenia swoich zwierzchników.
i dalej:
Cytuj
Mnie 30-parolatka nic a nic nie interesuje co było za tamtych czasów

Jako trzydziestoparolatek tego nie pamiętam :wacko:, ale już ktoś tłumaczył się w latach 40 wykonywaniem poleceń. Tamci też są bez skazy?
Jako trzydziestoparolatka interesuje mnie co było za tamtych czasów, tym bardziej, że pamiętam jak jako smark stałem z ojcem pod bramą zakładu matki, która nie wróciła do domu na noc. I nie odpowiada mi, że w naszej formacji rządzą beneficjenci tamtych czasów. I nie ważne, czy oficjalnie, czy z tylniego siedzenia.
Ale każdy ma swojego robala, co go gryzie.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2007, 08:06:23 »
Kolego Floginston nic nie poradze na twoje uprzedzenia do prawdy, nie interesuje mnie twoje doswiadczenie 50 latka a tym bardziej na stan twojej pamieci i nabytego doświadczenia w tym wzgledzie. Nie mam zamiaru się z toba przekomarzać ale zastanów się o czy ty piszesz i czy aby nie posługujesz sie stwierdzeniami na podstawie "Selective Recall" ???. A na alergie (w tym na moherowe berety) polecam Alertec C lub Hydrocortizon.
Pytania o kościół i wiarę pozostawiam w swoim sumieniu mój drogi Homo Sowieticus with Total Recall.
With my wishes Mars

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2007, 09:37:40 »
To jest chore.
W jakim kraju my zyjemy. Czas chyba obudzić się z tego letargu. Uwsteczniamy się, zamiast rozwijać. Wasze poparcie dla całej tej lustracji jest niezrozumiałe dla mnie. Po jaką cholerę to się wprowadza? Jaki to ma sens? Było minęło. Ale każdy ma swoje poglądy i swoje zdanie, któe szanuję, ale nie musze sie z nim zgadzać. Uważam, że cała ta zadyma z lustracją odbije nam się czkawką. A po wczorajaszym programie w TVN - "Teraz My" gdzie poseł Wierzejski bronił lustracji m.in. nauczycieli kandydatów na dyrektorów jestem o tym święcie przekonany. Niedługo ten, który w czasach komuny zdobył wykształcenie tez będzie podejrzany o coś tam, bo za czasów panowania ZSRR się wykształcił, więc miał układy. Chore. Po raz kolejny stwierdzam, powinniśmy zająć się przyszłością naszego Państwa, a nie historią, która owszem była bolesna i zapisała się w pamięci wielu ludzi. 

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2007, 09:54:28 »
jesli twierdzisz że wyciaganie wniosków z przeszłości i wnioskowanie przez analogie sie nie oplaca to twój problem. zaslanianie sie programem "teraz my" i posłem jakims tam czy Jolantą jakąś tam to uciekanie od sedna sprawy. polecam Raport z Liikwidacji WSI (str 12 do 20 tej .szczególnie). My Polacy jesteśmy bardzo przekorni 90% mieni sie katolikami, 60 % chodzi do wróżki wa wg ostatnich sondazy ponad 70% twierdzi że sprawy Polski ida w złym kierunku z tym ze 90% z nich nie wie jakie spawy i w jakim kierunku. Powodzenia

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 15:34:18 »
http://wiadomosci.onet.pl/1398812,2677,1,0,1,kioskart.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sondaz-Wiekszosc-Polakow-lustracja-nie-obchodzi-1559318.html

Polaków lustracja nie obchodzi nic a nic
Mamy już serdecznie dość wałkowania tematu agentów
Żyją nią politycy i dziennikarze, ale przeciętnych ludzi lustracja niewiele obchodzi. Więcej niż połowa Polaków uważa, że to, czy ktoś w przeszłości był agentem, jest bez znaczenia – wynika z sondażu ŻW.
Wyniki sondażu przygotowanego przez Pentor na zlecenie ŻW zaskakują: lustracja, która rozpala emocje posłów i dziennikarzy, nie ma większego znaczenia dla zwykłych ludzi.

Połowie wszystko jedno

Ponad połowa (52 proc.) osób pytanych o to, czy fakt, że ktoś w przeszłości współpracował z bezpieką, ma dla nich jakiekolwiek znaczenie, odpowiada: "zdecydowanie nie” lub "raczej nie". Tych, dla których agenturalna przeszłość jest ważna, jest 39,6 procent. Fakt współpracy z bezpieką najbardziej istotny jest dla ludzi po 50-tce i osób z wyższym wykształceniem oraz dużo zarabiających.

– Taka postawa jest psychologicznie zrozumiała – mówi dr Antoni Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej. – Od czasów PRL minęły lata, dla wielu ludzi to przeszłość, która nie ma dzisiaj większego znaczenia. To tak, jakby kogoś zapytać, jakie znaczenie dla niego ma dzisiaj romans sprzed 20 lat? Żadnego. Podobnie jest z pytaniem o agenturalną przeszłość.


Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2007, 18:46:56 »
Cytuj
Wasze poparcie dla całej tej lustracji jest niezrozumiałe dla mnie. Po jaką cholerę to się wprowadza? Jaki to ma sens?
Dwa lata temu dowiedziałem się, że mój kolega z ogólniaka donosił. Sprzedał się, sprzedał nas za jakieś tam marne korzyści. Uciekł za granicę, z drwiącym uśmiechem nas wszystkich 'pozdrawia'.
Facet nie ma 40 lat, mógłby być Twoim przełożonym. Chciałbyś? Kogoś takiego, co za mamonę sprzeda kolegę? Kto nie ma skrupułów? Żadnych?
To nie są jakieś zamierzchłe czasy, ci ludzie dalej funkcjonują wśród nas. Może dalej szukają okazji jakby się tu wybić czyimś kosztem, nie licząc się z nikim i niczym. Chciałbym mieć pewność, że takich ludzi nie ma wśród nas.
Pozdrawiam wszystkich
ps. może oprócz paru osób ... :wacko:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2007, 19:48:04 »
MIREKS brawo

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2007, 20:32:03 »
Jesli nie ma 40 lat, to jest w miare młody. To ile mial lat jak donosił? I na co? Zę ktoś ukradł cukierka ze sklepu? O czym ty mówisz? Może miał 15 może 20 może 25 lat. Uwazasz że byl tak cennym nabytkiem dla SB czy UB. No proszę. Nie przesadzajmy. Może przedszkolaków tez werbowali, żeby wiedziec od dzieciakow co ich rodziece robią. Paranoja. Opowiadam się tak jak wiekszość społeczeństwa przeciw. Czas zając się przyszłością. Owszem historia jest ważna, ale to już historia. A jeśli już zaczynamy rozliczać, to czemu nie rozliczamy tych co wspólpracowali z Krzyżakami, ze Szwedami podczas potopu, z Niemcami podczas II wojny światowej. To tez historia. Cofnijmy się do odległych czasow i rozliczmy wszystkich, żeby mieć święty spokój i klarowną sytuację. Czy waszym zdaniem ktoś kto teraz jest KW, KM, KP, Dyrektorem, Naczelnikiem czy innym urzednikiem, i sprawdza się na tym stanowisku, robi kawał dobrej roboty, podwładni go lubią i darzą szacunkiem, a kiedyś należal do PZPR powinien stracic to stanowisko???? W myśl pomysłodawców ustawy tak, a jakie jest wasze zdanie?

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2007, 20:48:43 »
strazak998
jesteś chyba młodym człowiekiem -nie piszę tego aby Cię obrazić. Twoja postawa w jakiś sposób mnie cieszy -Ty chyba nie rozumiesz, jak bardzo niektórzy się skurwili (sorry, trudno to nazwać inaczej). Może to jakiś znak, że dla młodego pokolenia problem nie istnieje, bo nie rozumie tych problemów. Nie zwalnia jednak to tych, którzy tamte czasy przeżyli i pamiętają, że trzeba posprzątać, że nie wszyscy mogą być na piedestale. Jeżeli któryś z tych, którzy zbłądzili przyznali się do winy -niechżyją w spokoju. Ale tacy, jak mój szanowny "kolega" śmieją się w nos -dla nich miejsca na piedestale być nie może.
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2007, 21:12:12 »
Jeżeli któryś z tych, którzy zbłądzili przyznali się do winy -niechżyją w spokoju.
Dawno, dawno temu... nazywało się to samokrytyka złożona przed kolektywem > czyżby powrót do lat stalinizmu.
Mimo że "niektórzy się skurwili" (jak to określasz) to po wyrażeniu skruchy (być może fałszywej) są czyści. Inni, być może mniej "zasłużeni" ale nie posypujący głowy popiołem są be... Czy o to w tym wszystkim chodzi?  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2007, 21:19:43 »
Piotr -odwracasz kota ogonem.
Może tak inaczej -tym, którzy zbłądzili -wybaczyć? Tak po chrześcijańsku? Nie jakiś stalinowski kolektyw, jak Ci się brzydko kojarzy. ALe najpierw żal za grzechy, skrucha, delikatna pokuta. A nie śmiech w oczy!
Ja już kończę temat -nie lubię demagogii a widzę, że ku temu zmierzamy. Zaraz ktoś mi włoży moherowy beret ^_^
Hej
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2007, 00:56:59 »
Szanowny kolego Mars - odpowiem chlebem na Twoje kamienie, chlebem dla szarych komórek.
Szybki jesteś ( dobrze dla strażaka ), ale walisz na oślep ( fatalnie ), albo manipulujesz ( jeszcze gorzej).
Nie możesz udawać naiwnego, który wierzy że przełożeni są nieomylni, politycy doskonali, a Jacka i Placka wybrał cały naród ( więc oni nic innego nie robią, tylko dniami i nocami cały naród uszczęśliwiają). Musisz już wiedzieć że prawo nie służy uszczęśliwianiu wszystkich, tylko wymuszeniu na nich tego, czego oczekuje ekipa dzierżąca bat. Jakby nie było - prawo obowiązuje, podobno wszystkich. Dlaczego więc pchasz na forum w oczy ustawę lustracyjną ( wmawiając, że wreszcie będzie sprawiedliwość), a inną ustawę ( o ochronie danych osobowych ) uważasz za bzdet.
Czy to na pewno ja mam
Cytuj
"Selective Recall"
?
Zapalczywością i bezkrytyczną akceptacją prawd oficjalnie trąbionych stawiasz się na tym samym podeście, z którego spadli sekretarze. Gdyby w
Cytuj
tamtych mrocznych czasach komuny i sowietyzacji
wszyscy myśleli Twymi kategoriami, nigdy nie doszłoby do Września i dziś podgryzałbyś gardła kleru i kontrrewolucji zamiast powiewać sztandarem Solidarności ( nawiasem mówiąc, pomagałem w narodzinach Twego ZZ, a teraz coraz częściej się tego wstydzę).
A co do lustracji - powtórzę co napisałem w innym wątku: zawsze ktoś chce ugrać coś czyimś kosztem. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?
Mnie możesz lustrować: należałem do "zuchów". Przez rok. Zabijesz?
Nie twierdzę, że wszyscy są niewinni. Twierdzę że nie można osądzać wszystkich, a sędzia musi znać okoliczności.
Fakt, że "niektórzy się skurwili" to kwestia człowieczeństwa, nie systemu - tak było w niewolnictwie i
jest teraz, w Egipcie, Paryżu, Tokio, Nowym Yorku. Było, jest i będzie - zawsze i wszędzie.
A kamieniami niech rzuca ten, kto jest bez winy.
Ja już wiem, że więcej się dzieje pod stołem i za regałem niż przed kamerami.
Proponuję Ci, byś zajrzał w historię "ojców założycieli" i za kulisy wydarzeń.
W sumie to nic dziwnego, że nagłaśnia się sprawy chlubne, a wycisza wstydliwe.
Na początek mogą być pamiętniki Anny Walentynowicz.
Cytuj
Pytania o kościół i wiarę pozostawiam w swoim sumieniu mój drogi Homo Sowieticus with Total Recall.
To żebyś wiedział, że mnie obrażasz:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3032.20
A to, żeby reszta bractwa nie czuła się tak poważnie:
http://www.youtube.com/watch?v=mmGwTUdK-iA&mode=related&search=
Życzę Ci by nie zaliczano Cię do ludzi o których mój katecheta mawiał:
"Daj im Boże zdrowie, bo na rozum za póżno".
Contra facta non valent argumenta.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2007, 09:04:46 »
Ty obrażalski !!
troche ci ponosi, czy faktycznie masz cos na sumieniu?
Wyluzuj i poczytaj Wiktora Suworowa.
 a tak a propos obrażania:
Szanowny kolego Mars, bardzo proszę o odpowiedź na cztery pytania:
1.
Cytuj
tamtych mrocznych czasach komuny i sowietyzacji
    Czy Ty nie wiesz o czym piszesz, czy ja swoje 50 lat zawdzięczam jakiemuś " TOTAL RECALL"
2. Pan Bóg  nie zwalnia od myślenia, czy w Twym Kościele obecne jest wybaczenie, czy Ojciec    Dyrektor?
3. Czy dobrzy chrześcijanie żyją przyszłością i wybaczeniem, czy przeszłością i rozliczeniem?
4. Czy moherowy berecik nosisz też do munduru, czy tylko po służbie?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem co myśleć?

PS
Chyba robi sie offtopowo, ale ciekawie.
Wiesz kto to napisał i czy to nie jest obrażanie czy tylko gra słów?
niejaki floginston "selective recall" jest twórca tego wpisu (jak bys zapomniał)
 jak cie temat mierzi to nie pisz i odpowiadaj na posty zgodnie z definicja Oskara Wilde,a badx na to obojetny przecież ty jestes....the rest is a silence! see you

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2007, 11:46:34 »
A co sadzicie o koledze, przelozonym, ktory Was nie lubi, robi Wam kolo d... i oskarza przed np. dowodca JRG o drobne kradzieze - niby nie ma dowodow, ale dostajecie po premii przez 3 miesiace - chcielibyscie, zeby taki falszywy donosiciel i wrog pracowal z Wami dalej ?

... a teraz wyobrazcie sobie, ze jest kilkadziesiat lat wczesniej i za sprawa falszywego donosu do UB czy SB wylatujecie na bruk albo ladujecie w pierdlu za "dzialalnosc sabotazowa przeciwko klasie robotniczej" - i co - bedziecie takiego donosiciela kochac i wybaczac "bo takie byly czasy" ??

Nie rozumiem argumentu "bo to bylo 50 lat temu" !! Jak sadysta ubek napierdalal glowa aresztowanych kobiet o sciane a potem sadzal je na odwroconym stolku, wyrywal wlosy z p... tudziez gwalcil to trzeba mu odpuscic bo "to bylo dawno" ?

Jak slysze gadanie Kaczorow o lustracji to mi sie niedobrze robi - chyba mam alergie na tych ludzi - ale jezeli do pozaru przyjedzie strazak, z ktorym jestem poklocony to czy nie pozwole mu gasic ? Owszem, kaczory pewnie spieprza lustracje, ale zbrodniarzom nie mozna odpuscic.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: lustracja w PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2007, 11:58:46 »
Dobra dobra... ile ludzi tyle opinii!

Moim zdaniem należy już zamknąć tę kartę historii i wreszcie wziąć się do roboty. Jak lustrować, to lustrować a nie straszyć, gadać i machać teczkami tak jak to robi obecny i poprzednie rządy. Nic tylko machanie teczkami przed nosem i podskakiwanie na zasadzie kto nie jest z nami ten przeciwko nam.
Lustracja - taka czysta, bez żadnych gierek powinna się odbyć przynajmniej 10 lat temu. Teraz to nikt już o tym by nie mówił - a rząd i administracja być może zajmowaliby się konkretnymi sprawami, mi.in zmianą głupich ustaw, itp. Tak czy owak -bylibyśmy 2 - 3 kroki do przodu. A tak co? od kliku a moze więcej lat (bo juz się pogubiłem kto kogo lustruje - kto został zlustrowany, kto winny a kto oczerniony - kompletny bałagan) tylko wszyscy o tym gadają i niszczą życie także tym co nic wspólnego z SB nie mieli - bo teki były ale oszukane.

Jeśli to robić - to jak najszybciej i z konkretnymi efektami. W inneym przypadku miną kolejne lata - i dojdzie do takiej sytuacji, że będzie koniecznośc lustrowania tych co w poprzednich latach lustrację przeprowadzali - za brak efektów. A wtedy to już utkwimy w bagnie na dobre :(

Portkami mogą trząść tylko Ci, którzy mają coś na sumieniu - i oni dobrze o tym wiedzą. Pozostali mogą spać spokojnie.