Autor Wątek: praca po szkole  (Przeczytany 4147 razy)

sikor

  • Gość
praca po szkole
« dnia: Marzec 17, 2007, 19:24:41 »
czesc jestem ciekawy czy po np. szkole aspirantów psp, komendant szkoły przydziela ciebie do danej jednostki czy sam musisz szukac roboty??
           z góry dziex

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2007, 22:04:43 »
tak po szkole aspirantów przydzielają Cie do pracy... i zdaje sie, że masz umowe na 5 lat

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2007, 22:26:01 »
Jeśli będziesz najlepszy w nauce na roku będziesz mógł sobie wybrać jednostkę.

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2007, 23:10:24 »
Sama forma przydziału obowiązuje ale nie jest to obligatoryjny przydział (w myśl widzimisie komendanta szkoły czy KG) w różnych latach różnie bywało . Często to absolwent sugeruje gdzie wcześniej rozmawiał o pracy i istnieje możliwość aby go zatrudnić.

sikor

  • Gość
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2007, 23:11:20 »
A czy trudno jest sie dostać do sa.czy musieliscie sie jakos przygotowywać do testu wstępnego .czy tez wiedzieliscie tylko te zeczy co uczyliscie sie na lekcji chemi i fizyki

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2007, 01:00:59 »
Zapomnij !!! materiał ze szkoły średniej to tylko 30% tego co jest ujęte w testach!!! Powodzenia

sikor

  • Gość
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2007, 10:17:22 »
damcio, a z czego najlepiej jest sie przygotowywać do testu wstepnego

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2007, 10:52:50 »
30% to wiedza teoretyczna ( nie koniecznie "szkolna");
30% sprawność fizyczna ( nie koniecznie "wyczynowa");
40% szczęście (jak przy każdych testach no i co tam sobie każdy wymyśli pod tą nazwą ;) )
... przechodziłem w 86 roku gdy było 20 chętnych na miejsce. Czyli jest to możliwe.
Pozdrawiam
PS
Przygotować się powinieneś; szukaj danych u obecnych kadetów.

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2007, 08:10:46 »
Jeśli będziesz najlepszy w nauce na roku będziesz mógł sobie wybrać jednostkę.

to nie ma nic do rzeczy czy jesteś najlepszy czy najgorszy - jak na razie (bo właśnie to przechodze) każdy sobie wybrał gdzie chce iść (oczywiście nie od niego to zależy czy się tam dostanie tylko od komendanta tej jednostki), chyba że zrobią nam taki numer jak rok temu - przyjadą z głównej i porozsyłają ludzi po całej Polsce :)

Zapomnij !!! materiał ze szkoły średniej to tylko 30% tego co jest ujęte w testach!!! Powodzenia

nieprawda :) ja się przygotowywałem do egzaminu z tego samego materiału co na mature i miałem prawie max na testach :)

30% to wiedza teoretyczna ( nie koniecznie "szkolna");
30% sprawność fizyczna ( nie koniecznie "wyczynowa");
40% szczęście (jak przy każdych testach no i co tam sobie każdy wymyśli pod tą nazwą ;) )
... przechodziłem w 86 roku gdy było 20 chętnych na miejsce. Czyli jest to możliwe.
Pozdrawiam
PS
Przygotować się powinieneś; szukaj danych u obecnych kadetów.

też nie do końca się zgadzam :P może kiedyś tak było ale teraz przedewszystkim postawione przy naborze jest na testy (wiedze :D ) - oczywiście nie licząc pleców :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 08:14:01 wysłana przez Kangoor »
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2007, 11:19:14 »
Zapomnij !!! materiał ze szkoły średniej to tylko 30% tego co jest ujęte w testach!!! Powodzenia

Zależy kto do jakiej szkoły średniej chodzi, jak ktos jest w jakimś technikum dziedziny odległej od chemii i fizy to wiadomo ze zbyt duzo nie powinien oczekiwać, zwłaszcze gdy np lekcje chemi i fizyki ma w tym wypadku przez 2 lata w całym 4 letnim okresie kształcenia. Więc przydało by się takiego wyboru dokonać wcześniej, juz był kiedys temat na forum o wyborze profilu w liceum.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2007, 13:11:40 »
Też się nie zgodzę co do tych 30%. Ja chodzę do klasy z rozszerzoną chemią, fizyki miałem w 1. klasie 2h w tygodniu, w 2. klasie 1h w tygodniu, rozwiązywałem teraz "z marszu" (bez żadnego przygotowywania się) kilka testów i średnia z wszystkich wyszła mi 29 dobrze rozwiązanych zadań.. tak więc chyba nie jest źle. Co do samych zadań, to wiem, że nie wykraczają zbytnio poza poziom podstawowy z chemii i fizyki w liceum - kojarzę z ich treści zagadnienia omawiane na lekcjach.
Komandos masz również rację i tak jak napisałeś trzeba już przed liceum (ew. technikum) decydować się, co w życiu robić.

Offline bronchicumster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: praca po szkole
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:20:26 »
Cześć.

Przyznam z miejsca, że nie mam zwyczajnie do kogo skierować swojego pytania więc napisałem na forum.

Aktualnie ukończyłem pierwszy rok dziennego studium aspirantów w CS PSP w Częstochowie i powoli chciałbym się ukierunkować co do miejsca pracy, a bardziej miasta i rodzaju jednostki w której chciałbym pracować. Stąd myślę, że mogliby mi Państwo podpowiedzieć jako wieloletni pracownicy Straży Pożarnej czytające to forum.

Na myśl przychodzą mi 2 opcje wyboru. Pierwsza z nich to rodzima jednostka KP PSP.
Druga opcja to chęć pracy w większym mieście takim jak Warszawa lub jedno z miast Trójmiasta.

Jednym z głównych dylematów jest dylemat natury finansowej tj. ile wynosiłoby moje wynagrodzenie pracując w jednej z jednostek w Warszawie? Bo dobrze wiem ile wynosiłoby w KP PSP i od czego jest uzależnione ale co do Warszawy nie mam, aż tak jasnych odpowiedzi. Głównie chciałbym zapytać o dodatki służbowe i widełki wynagrodzenia zasadniczego, a także czy w związku z pracą w mieście stołecznym mam szanse liczyć na nieco lepsze dodatki mieszkaniowe? I na koniec czy praca w grupach specjalistycznych jest lepiej wynagradzana i czy ciężej się tam dostać?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc w tej sprawie :)

Oczywiście bardzo miło byłoby mi gdybyście opisali jak to wyglądało w waszym przypadku.

Pozdrawiam serdecznie,

Nie spamuj, jeden post wystarczy... Nie musisz pisać podobnych postów w różnych wątkach....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 18:01:34 wysłana przez robn »