Służba > Gorące dyskusje strażaków

Świadectwa Kwalifikacji

<< < (2/3) > >>

Daro77:
Niewiem dlaczego ukazują sie takie informacje na temat ŚK skoro podczas gdy pracownik zatrudniony w jakiej kolweik firmie tak jak ja np. w UG gdy zostaje wysłany samochodem prywatnym w delegacje służbową musi posiadac odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia pojazdu gdyż nie jedzie sobie prywatnie ale na polecenie pracodawcy . Jest to śmieszne ale prawdziwe  sam nie mogłem w to uwirzyć dopiero podczas kontroli wyszło .

A Komendant Powiatowy takiego dokumentu nigdy nie wystawi bo niema uregulowań prawnych co do wystawiania takich dok. i głupot nie wypisujcie bo tak jak napisał kolega poprzednik ciekawe kto wyda papier jak OSP wyjedzie do akcji nie dysponowana przez KP  

Tiger:

--- Cytuj --- Zatem przystosowanym możesz jeździć bez świadectwa tylko prawko,
--- Koniec cytatu ---
To pewnik czy tylko własna interpretacja? Też tak myślałem, ale z moich informacji - z kim bym nie rozmawiał - wynika, że nawet bez włączonych sygnałów muszę mieć świadectwo kwalifikacji. W moim przypadku - mam tylko AB- nie mogę pojechać Żuczkiem nawet np. zatankować (paliwo a nie wodę ;)) itp.

fireman:
@ SeniorSiara


--- Cytuj ---Nie jestem pewien czy pracodawcą
--- Koniec cytatu ---
masz rację nie jest pracodawcą w dosłownym tego słowa znaczeniu wypałenia za pracodawcę pewne funkcje np. wypadki przy akcjach do których było wysłane OSP przy pomocy stanowisk kierowania PSP są obsługiwane przez właściwego Komendanta PSP i występuje on w tym przypadku jako "pracodawca" od zaalarmowania do powrotu. Potwierdzenia czasu pracy kto wtedy wystawia??

Wójt i owszem zatrudnia ale "pracodawca - komendant" wypełnia kilka obowiązków, w których w myśl obowiązujących przepisów występuje jako "pracodawca"

@daro

--- Cytuj ---A Komendant Powiatowy takiego dokumentu nigdy nie wystawi bo niema uregulowań prawnych co do wystawiania takich dok.
--- Koniec cytatu ---
no niestety daro ministerstwo infrastruktury wydało już przepisy dotyczące wydawania przez Pracodawcę świadectw kwalifikacji, a MSWiA zrobi to ponoć do końca stycznia

@tiger
Jest to własna interpretacja poparta rozmowami z wydziałem ruchu drogowego. Sam sobie odpowiedz jakie warunki musi spełniać samochód uprzywilejowany i czy pojazd wydający tylko np.: dźwięki o zmiennej modulacji jest już uprzywilejowany ;)

wolny:
i co dalej  z tymi  wytycznymi  nie moge  ich  znaleść  

pozdrowienia.

Bonio:
Witam.
Mam pytanie, pracuję  w Zakładowej jednostce, to kto ma mi wydać ŚK, dyrektor zakładu, czu komendant

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej