Służba > Gorące dyskusje strażaków

Świadectwa Kwalifikacji

(1/3) > >>

EljotNes:
czy ktoś juz przerabiał w Wydziale Komunikacji ten temat, mam sygnały że WK nie chce wystawiać dokumentu i odsyła d Ustawy o Transporcie Drogowym

fireman:
Świadectwa kwalifikacji których posiadaczami muszą być kierowcy PSP kierującymi pojazdami uprzywilejowanymi były wydawane na mocy przepisów Prawo o ruchu drogowym.

Dotychczasowe brzmienie przepisów (uchylonych od dnia 01.01.2004) dotyczące świadectw kwalifikacji ujęte w art. 115d Prawo o Ruchu Drogowym.
1. Kierujący pojazdem przewożącym towary niebezpieczne, w stosunku do którego jest wymagane ukończenie kursu dokształcającego na podstawie przepisów o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, kierujący pojazdem uprzywilejowanym oraz kierujący tramwajem podlegają badaniom, o których mowa w art. 115a
2. Kierujący, o których mowa w ust. 1, są obowiązani posiadać świadectwo kwalifikacji wydawane na podstawie przedstawionych orzeczeń, o których mowa w art. 115b ust. 1 pkt 3 i 4. Przepisy art. 115b ust. 2 stosuje się odpowiednio.
3. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się wobec kierującego, o którym mowa w ust. 1, spełniającego jednocześnie warunki określone w art. 115a ust. 1. W stosunku do tej osoby stosuje się przepisy art. 115a i 115b.

Rozdział usunięty Ustawą o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 149 poz. 1452) Przestał obowiązywać 1 stycznia 2004 r.

Obecnie przepisy regulujące tematykę świadectw kwalifikacji zawarte są w ustawie o transporcie drogowym. Na podstawie tych przepisó Minister Infrastruktury tego KRAJU przygotował odpowiednie rozporządzenie normujące wydawanie oraz pozostałe rzeczy związane z pracą kierowcy.
link do rozporządzenia R O Z P O R Z Ą D Z E N I E  znajduje się w Dz. U. nr 230?(99%) z 2003 roku, wydane jest na podstawie art. 39 e ust. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371 z poźn. zm.
Świadectwa będą obecnie wydawane przez pracodawców KP/ KM / KW tylko jakoś w mojej wojewódzkiej nikt mi tego nie wytłumaczył :) dopis (chyba ktoś to przeczytał bo jakoś sioę zdarzyło że już zadzwonili i wiem)
ZMIENIONO 20.01.2004
Przepisy dotyczące transportu drogowego nie dotyczą kierowców PSP, Straż pożarna państwowa zresztą oczekuje na swoje regulacje z MSWiA będą w tym tygodniu a na pewno do 30.01.2004r.

Daro77:
Witam Kolegów
Wszystko jak zawsze na wesoło z przepisami a najciekawsze jest to że KW w Krakowie tez nic nie wie o takich przepisach  a najwiekszym problemem jest Siwadectwo kwalifikacji dla Ochotnika bo jakby nie ując pracodawca kierowcy w PSP jest Komendant a w OSP ? O tym już pierdzistołki z Warszawy zapomniały .

fireman:
@daro świadectwo kwalifikacji jest potrzebne było prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. pojazd uprzywilejowany to nie tylko oznakowany na specjalny ale musi wydawać dźwięki i światełka wtedy jest uprezywilejowany, a nie tylko przystosowany jako uprzywilejowany. Zatem przystosowanym możesz jeździć bez świadectwa tylko prawko, a w momencie prowadzenia działań przez OSP jeżeli OSP było dysponowane przez SK PSP "pracodawcą" jest Komendant właściwy dla dysponującego OSP stanowiska kierowania. Zasatnawiam się jak to będzie jak ochotnicy wyjadą z własnej inwencji lub po zgłoszeniu prosto do remizy??

SeniorSiara:
Nie jestem pewien czy pracodawcą  
--- Cytuj ---jest Komendant właściwy
--- Koniec cytatu ---
Mnie zatrudnia wójt czyli, to z nim mam podpisaną umowę o pracę!
Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie!
Pozdrawiam!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej