Autor Wątek: wyposażenie strażaka  (Przeczytany 7055 razy)

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
wyposażenie strażaka
« dnia: Marzec 12, 2007, 20:11:33 »
panowie mam pytanie czy u was w jednostce też jest ciężko doprosić się nowego nomexu<bo nie dostałem nowego tylko stary>lub sztormiaka?? u mnie jak nie pójdziesz się wykłócić to nie będziesz miał
powoli mnie to dobija już garnek dostałem tylko dlatego bo wstawił sie za mną  dowódca zmiany normalnie tragedia,

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2007, 07:29:14 »
ciągle gadają, że na nic nie ma kasy :(

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2007, 08:01:37 »
hehehe żebyś widział jak w SA ciężko się o cokolwiek doprosić :) ja 2gi rok latam w nomexie nie spełniającym jakichkolwiek zasad BHP nie mówiąc już o hełmie który połowe żywotu temu stracił atest :)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2007, 19:42:54 »
dostać przydział nie jest trudno. piszesz raport i tyle, gorzej ze w magazynie nigdy nie ma odpowiednich rozmiarów. zawsze za małe albo za duże  :wacko:

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2007, 22:40:52 »
Wiatm Panów.
Moim skromnym zdaniem... Uważam, że to ważniejszy temat niż(subiektywnie oczywiście)...
40 czy 48. Jakie rozliczenie urlopu, czy komendant widział, czy komendant wie.
Czy mogę w tej, czy tamtej grupie. Co z awansami i co ze stanowiskami.
W moim skromnym rozumieniu, ważniejsze jest właśnie to, czy strażak ma czym i w czym pracować, bezpiecznie oczywiście.
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2007, 22:50:27 »
Z życia wzięte. Po napisaniu raportu o odzież ochronną (Nomex - lub nomexopodobne :)) kolega przyszedł na służbę, a jakże w końcu grafiku nie mógł olać ale... przyszedł w umundurowaniu służbowym. Buciki wypastowane, spodnie na kancik koszula jak się patrzy bije błękitem i piękny czarny krawat.(właśnie, a dlaczego czarny może by zmienić kolor na czerwony?)
Pierwsze co zrobił podpisał listę obecności, i poszedł na zmianę służby dzierżąc w dłoni kartkę papieru. był to raport. Raport, który informował, że on jako strażak rozumie, że ma podjąć służbę jednak z uwagi na to, że podjęcie służby w PB bez odpowiedniego zabezpieczenia w tym bez odzieży ochronnej - specjalnej może być niebezpieczne dla jego zdrowia i życia. W związku z tym do póki nie otrzyma umundurowania będzie podejmował służbę w umundurowaniu służbowym lub innym wymienionym w sorcie mundurowym - wskazanym przez D-cę JRG lub Komendanta.

Początkowo pomyśleli, że człek jajka sobie robi ale niestety nie. I okazało się że na kolejnej służbie miał już wszystko, a więc można....

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2007, 23:02:21 »
fireman
no własnie.
Myślę ,że miał "pożądnego" dowodcę JRG skoro otrzymał "UPS" (to moje odczucia)  -_-
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2007, 23:02:38 »
hmmmm raport mogę napisać tylko pani w biurze mnie chyba zabije,a tak to na nic czasu nie ma bo a to gra w pasjansa lub piłuje sobie paznokcie ale nie ma problemu pisze raport

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2007, 23:11:31 »
Co ty się przejmujesz jej paznokciami uważaj abyś swoich nie usmalił :) Ubranie bojowe rzecz świoęta musielibyście zobaczyć minkę D-cy JRG, który nie wiedział co zrobić i zadzwonił po zastępcę komendanta, który to z kolei pojawił się po kilku minutach na zmianie służby z Gromkim KUR.... co jestPanie xxxx. Koleś tylko zasunął nic nie jest nie mam w czym pracować.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2007, 23:40:26 »
fireman...
brawo dla "chłopaka" jaja ma! skoro ma jaja to musi je miec w co ubrac :wacko:
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2007, 00:13:38 »
Ciekawe w tym wszystkim to to, że d-ca JRG taki "baty" zebrał od Z-cy komendanta, że natychmiast zrobiono przegląd umundurowania specjalnego i nie tylko załątwiono pojedyńczy problem ale określono w jakiej kolejności i komu wymienić ubrania. Jeszcze jedna ciekawostka, zrobił to z-ca kom., który nie znosi stawiania się i to on zawsze ma końcowe zdanie. koleś zjechał go "taktycznie" stawił się do służby stawił w umundurowaniu? W umundurowaniu zatem o co chodzi?:);)

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2007, 08:47:27 »
     Koledzy u mnie w jednostce na umundurowanie obojętne jakie czy to Nomex, czy ubranie koszarowe lub nawet buciki czeka się około roku !!!!! oczywiście od dnia złożenia raportu.
A jak już kupią to koszarówka rozlatuję się po 3/5 praniach, poprostu nadaje się do wyrzucenia!!!!!. Pomimo zgłaszanych naszych uwag, co do jakości materiału nikt tego nie bierze pod uwagę przy kolejnej partii zakupów.
Ostatnio ludzie chodzili u nas jak smotki w podartych spodniach z wystającą z pod spodu bielizną i nikomu z dowódców raz nawet komendantowi to nie przeszkadzało.
Chciałbym doczekać takich czasów żeby, chociaż odzieży ochronnej nam nie brakowało do wykonywania naszej pracy i aby człowiek się nie musiał wstydzić, że chodzi w podartych ciuchach.
PS. Muszę nadmienić że odzież ta nie nadawała się już do naprawy.
 :angry:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2007, 09:40:32 »
Wśród Komendantów ostatnio panuje przekonanie że na ochrone strażaka dostaną fundusze z tzw. ,,modernizacji służb,, i wszystko będzie kupowane z zakupów centralnych. Oby tylko się nie przeliczyli !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2007, 12:58:39 »
buty bojowe,jak byłem na kursie podstawowym,dostałem dopiero pod koniec kursu!!!!dzwoniłem non stop do komendy mojej i nic,bo a to pani zgubiła numer buta,lub zapomniała,aż z kursu zadzwonili do komendanta mojego i buty znalazły sie w 2dni a pani z biura miała mega nieprzyjemności z tego tytułu

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2007, 16:38:18 »
Tu jest link do strony KG PSP.
Ile dostaniemy kasy przez 3 lata na mundury,sprzęt,
wyposażenie, remizy
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=23539

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2007, 16:55:16 »
Tu jest link do strony KG PSP.
Ile dostaniemy kasy przez 3 lata na mundury,sprzęt,
wyposażenie, remizy
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=23539

PODZIAŁ KWOT PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ PROGRAMU MIĘDZY FORMACJE OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
  w tys. zł   

Lp. Wyszczególnienie              2007 r.      2008 r.          2009 r.           Razem
1 Policja                             869.045   1.816.717      1.772.667        4.458.429
2 Straż Graniczna                135.963      345.055         416.488         897.506
3 Państwowa Straż Pożarna  174.578      336.945         362.546         874.069
4 Biuro Ochrony Rządu            9.960       29.690            31.404          71.054

 Dlaczego Straż graniczna ma dostawać wiecej od straży pożarnej i czym wsławiła sie policja ze dostaje tak nieproporcjonalnie duzo do reszty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 16:57:23 wysłana przez wolicki1 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2007, 20:11:12 »
     Koledzy u mnie w jednostce na umundurowanie obojętne jakie czy to Nomex, czy ubranie koszarowe lub nawet buciki czeka się około roku !!!!! oczywiście od dnia złożenia raportu.
A jak już kupią to koszarówka rozlatuję się po 3/5 praniach, poprostu nadaje się do wyrzucenia!!!!!. Pomimo zgłaszanych naszych uwag, co do jakości materiału nikt tego nie bierze pod uwagę przy kolejnej partii zakupów.
Ostatnio ludzie chodzili u nas jak smotki w podartych spodniach z wystającą z pod spodu bielizną i nikomu z dowódców raz nawet komendantowi to nie przeszkadzało.
Chciałbym doczekać takich czasów żeby, chociaż odzieży ochronnej nam nie brakowało do wykonywania naszej pracy i aby człowiek się nie musiał wstydzić, że chodzi w podartych ciuchach.
PS. Muszę nadmienić że odzież ta nie nadawała się już do naprawy.
 :angry:
I czym się chłopie przejmujesz??? Nie reprezentujesz siebie tylko PSP a jak Komendantowi pasuje to ma bandę obdarciuchów. U nas nawet się nie pisze. Zdajesz porwane spodnie i praktycznie od razu dostajesz nowe. Raport napisałem raz... i od tamtej pory nikt nie pisze. Jak dają i kupuja buble to nie Twój problem. Zapominasz, ze to Twoje ubranie robocze. Acha i najważniejsze, w raportach pisac prawdę , że sie rozpadło przy klękaniu albo po praniu a nie po akcji. Bo wtedy nie można zareklamować. Przy akcji to się wszystko może rozpaść, na to producent nie poradzi.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

TMX

  • Gość
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2007, 23:43:30 »
Dorodzy Koledzy i Koleżanki z podziału . . nasz kraj o Nas nie dba, cóż tu więcej mówić.
To ludzie z ulicy wiejskiej () nie na darmo taka nazwa () uchwalają budżet.
Ale cóż, do póki w kraju zajmują się tylko klerem - łożąc na nich ogromne pieniądze na budowę kolejnej parafii w gminie 5 tyś, pomówieniami i sex aferami nie będzie lepiej.
Cieszmy się z tego co mamy.

Bardzo nt. :angry:!

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2007, 22:04:54 wysłana przez Ajax »

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2007, 21:17:31 »
Otóż - mlody-667 napisał, że nie może się doprosić tego czy innego ... On nie ma się czego dopraszać!! Obowiązkiem kierownika jednostki (komendanta) jest zapewnienie strażakowi niezbędnych środków ochrony osobistej i wyposazenia. Jeśli tego strażak nie dostaje, a pracuje na podziale, to nie może wyjeżdzac do akcji jakiejkolwiek!! Koniec rozterek.

 Każdy by chciał miec w straży wszystko i do  tego nowe, lub w miare nowe, a na pewno wymieniane na podstawie raportu.

Otóż - z reguły komendanci się tym wcale nie przejmują argumentując brak zakupów brakiem kasy-raport grzęźnie w szufldzie i nie ma problemu (dla K-nta). Jak już się znajdą pieniądze, może nawet po długim czasie, to kwatermistrz zakupi coś naprawdę taniego (on w tym nie chodzi), ma wydawac mało a dobrze. Potem masz ubranie np. koszarowe 1 razowe, koszulki letnie do kitu, a ubr. specjalne będzie często naprawiane z byle drobnego uszkodzenia, jeśli w ogóle jest uszyte zgodnie  z normami.
Wilk syty, a owca myśli, że jest cała.

PS. cena sztormiaka to około 100zł brutto.

 


Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:38:21 »
u mnie przed kontrolą z wojewódzkiej pieknie wszystko nowe dostaliśmy niby mieliśmy oddac po kontroli ale sie zaparliśmy i teraz mamy super wdzianka i wyposażenie

NIKT

  • Gość
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:21:32 »
Panowie. Wypoisażenie osobiste należy się każdemu, nie może to być sprzęt nie posiadający dopuszcznia do  użytkowania tzn. jego czasokres minął, nie posada ważnych badań, jest uszkodzony. Takie sprawy nie powinny mieć miejsca jeżeli chodzi o wyposażenie w odzież i obuwie specjalne, środki ochrony indywidualnej. Jeżli jest problem jest to niedopuszczalne w naszej formacji. Oczywiście pełą odpowiedzialnośc za to ponosi pracodawca, w naszym przypadku odpowednio komendant powiatowy, miejskli, wojewódzki, głowny w poszczególnych jednostkach organizacyjnych. Odpowiedzialność wyniika z Kodeksu pracy oraz Kodeksu karnego .. kto będąc odpoweidzialnym za .. bhp .. naraża życie i zdrowie.. Panowie szukać i czytać. Rozumiem nie ma u was związków i a wasi przełożeni nie chcą wam wytłumaczyć sprawy... Zdrowia

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:47:40 »
oj jak można sie postawic komendantowi przepisy swoją drogą a życie swoją są zwiazki ale co to pomaga
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 13:28:01 wysłana przez lukaszp »

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2007, 13:13:31 »
Czekajmy na nowy przepis bhp, to sie bedzie działo. Jak panowie komendanci pomyślą, to rzeczywiscie środki z komnendy + z ustawy modernizacyjnej dają full uzupełnienia braków i zaspokojenie potrzeb. Ale nie będzie zakupów ani przetargów ( z pieniędzy ustawy modernizacyjnej) dopuki nie bedzie nowego przepisu o certyfikacji (w tym naszych ubrań bojowych). Skończą sie wtedy niby ubrania ochronne

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2007, 20:49:47 »
Synk ma całkowitą rację, ale takie przepisy powinny byc ustalone przed lub zaraz po wejściu Polski do UNII. Nie zostało to zrobione wiec przepisy unijne obowiązują nas obligatoryjnie w tym przypadku. Wzmianka na str. KG, że nie ma na razie przepisów i obowiązuje rozporządzenie o certyfikowaniu przez CNBOP wprowadza wszystkich w błąd. Dyrektywy są tymi przepisami skoro naszych krajowych nie mamy dostosowanych jako wymagania krajowe. Przepisy wykonawcze do rozporządzenia sa w trakcie prac. Certyfikaty WE sa wystarczające w tej sytuacji jako wymagane od producentów.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: wyposażenie strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2007, 08:43:42 »
Synk ma całkowitą rację, ale takie przepisy powinny byc ustalone przed lub zaraz po wejściu Polski do UNII. Nie zostało to zrobione wiec przepisy unijne obowiązują nas obligatoryjnie w tym przypadku. Wzmianka na str. KG, że nie ma na razie przepisów i obowiązuje rozporządzenie o certyfikowaniu przez CNBOP wprowadza wszystkich w błąd. Dyrektywy są tymi przepisami skoro naszych krajowych nie mamy dostosowanych jako wymagania krajowe. Przepisy wykonawcze do rozporządzenia sa w trakcie prac. Certyfikaty WE sa wystarczające w tej sytuacji jako wymagane od producentów.

Zgadza się w 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!