Autor Wątek: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP  (Przeczytany 12898 razy)

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« dnia: Marzec 07, 2007, 22:11:25 »
Panowie Komendanci.
Jesli, który kolwiek ma zamaiar odpowiedziec na ten temat proszę zastanowić sie nad kilkoma, dla mnie podstawowymi zasadami.
Po pierwsze.
Czy, kierujecie się dobrem służby.
Po drugie.
Czy, prosze przeczytac moje wszystki posty na forum i okreslić, czy moje, subiektywne oceny służby, w jakimś stopniu pokrywają się z Waszymi ocenemi.
Po trzecie.
Czy, jeżeli doszliśmy do tego miejsca, jesteście w stanie, subiektywnie, mówić o sobie, "jestem strażakiem w myśl ślubowania"?
Jeśli dalej czytacie ten post, to mam zamiar i udowodnię Wam,że tak nie jest.
Udowodnię Wam, że mało Was obchodzi czy "dobro służby" jest naprawdę priorytetem.
udowodnię Wam, że "prawdziwego strażaka" będziecie przekładać ponad "ciepłą posadę".
Jeżeli który kolwiek ż Panów odpowie prywatnie na mój post, to proszę bardzo się zastanowić zanim to zrobi. Może to być wielka porażka wiary w "strazactwo". Z pełną odpowiedzialnością  potrafię to udowodnić.
Pozdrawiam
OMC
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2007, 12:23:53 wysłana przez omc »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2007, 22:17:39 »
zwariowałeś?słyszałeś kiedyś jakiegos komendanta który mówi że jest strażakiem? komendanci zawsze mówia "jestem komendantem..."  :wacko:

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2007, 22:29:10 »
madmax29:... może któryś z "forumowiczów" uważa sie za takiego komendanta "z jajami".
Ja mam zamiar udowodnić, że tak nie jest.! dużo racji w Twojej wypowiedzi + dla Ciebie
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2007, 23:00:56 »
OMC jakoś nie wierzę że któryś sie odezwie.... poza tym bardzo ich nastraszyłes... :)

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2007, 13:17:25 »
OMC myślę, ze większość z piszących tu strażaków potrafiłaby udowodnić tym Panom rzeczy o których TY piszesz. Rzecz w tym, że ci Panowie nie mają merytorycznych argumentów potrzebnych do takiego pojedynku a co za tym idzie ich walka na słowa pisane byłaby z góry przegrana. Oni to wiedzą i dlatego się nie odezwą.

Offline JerbaJerba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2007, 14:19:48 »
Nie chcę bronić komendantów, ale zwalanie wszystkiego na nich nic nie da. Na takie pytania powinien odpowiedzieć każdy strażak... Nie wystarczy mówić że jest źle, ale co zrobic żeby było dobrze...
 Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2007, 14:34:19 »
...Czy, kierujecie się dobrem służby...
Czy, jeżeli doszliśmy do tego miejsca, jesteście w stanie, subiektywnie, mówić o sobie, "jestem strażakiem w myśl ślubowania"? ...
Jaki odsetek strażaków odpowie pozytywnie na te pytania - obawiam się że bardzo mały.  :wacko:
Np. czy strażak walczący o zachowanie systemu 24 godzinnego kieruje się dobrem służby, czy własnym interesem?  ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2007, 15:49:47 »
Cytuj
Nie chcę bronić komendantów, ale zwalanie wszystkiego na nich nic nie da. Na takie pytania powinien odpowiedzieć każdy strażak... Nie wystarczy mówić że jest źle, ale co zrobic żeby było dobrze..

No to ich nie broń, chyba że sam jesteś jednym z nich .
I odpisz omc jak masz tyle odwagi i porządne argumenty do rozmowy !

Pozdrawiam i życzę komendantom tyle odwagi co strażakowi przy akcji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2007, 17:57:39 »
No to super, że coś możemy komuś udowodnić. Wszyscy Komendanci są źli?
Czy jest może gdzieś komendant w Polsce, którego wszyscy podwładni chwalą?
A może macie jakiegoś kandydata ?

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2007, 19:09:03 »
Zazdroszczę OMC wiary...
Znałem 2 KW i 1 KM którzy rozmawiali ze strażakami ( nie mylić z "zagadywali do strażaków"),
ale to za komuny było....

Zazdroszczę OMC wiary...
Bo prawdziwsze od bajeczek o Dobrym Pasterzu okazuje się wojskowego pochodzenia podejście
" prawdziwym wrogiem nie jest żołnierz naprzeciw, tylko oficer za plecami"

Zazdroszczę OMC wiary...
Normalnie rolnik wie że wydoi pod warunkiem że nakarmi i zadba o gadzinę, czasem nawet zagada.
To co widać to postępowanie typu : wydoić, ostrzyc, zaprząc i sprawdzić czy wyżyje na otrębach.

Komendanci wiedzą że przyszły rządy " kolesiów z SGSP " i albo się cieszą (jak znają kolesiów)
albo ciii......

Cytuj
Nie wystarczy mówić że jest źle, ale co zrobic żeby było dobrze...

Biorę pieniądze za swoją pracę, jeśli zrobię coś żle... nie uchodzi na sucho.
Co ciekawsze, wymaga się ode mnie znacznie więcej niż od komendantów...
Znacie zakres czynności jakiegoś?
Komedianci biorą daleko większe pieniądze za znacznie mniej męczącą pracę
( zgoda dłużej się uczyli, ale czy to świadczy że wszyscy są mądrzejsi ? )
i nie przesadzajmy z tą odpowiedzialnością, dawno już jej nie widziałem.
O ile mi wiadomo, to za analizowanie i wnioskowanie im się płaci...
I niektórzy z nich to robią z widocznym skutkiem... i uchodzi na sucho.
Nie twierdzę że nie ma wyjątków, twierdzę że ich nie widać.
Przykre to, ale prawdziwe.
Contra facta non valent argumenta.

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2007, 20:51:03 »
OMC.przecież nasi panowie z komendy to są strażakami,tylko jak są do wziecia przywileje (emeryt. mund. dopłata do wypo. służbowe auto w prywatnej sprawie tylko podział bojowy to jest udręką dla nich!!!!!!!!!!!!!!!.No i oczywiście coś dla siebie ugrać przy tym wszystkim

pozdrawiam

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2007, 21:37:43 »
U nas jest takie powiedzenie - Gdyby nie czerwone samochody na placu to by nie wiedzieli gdzie pracują!!!
Nasz JP KM twierdzi żę najbardziej uciążliwym systewmem "służby jest system 8 godzinny i dlatego należą się im dodatki o wiele wieksze od strażaków na PB
NARA

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2007, 21:49:56 »
Panowie Komendanci.

Jeżeli który kolwiek ż Panów odpowie prywatnie na mój post, to proszę bardzo się zastanowić zanim to zrobi. Może to być wielka porażka wiary w "strazactwo". Z pełną odpowiedzialnością  potrafię to udowodnić.
Pozdrawiam
OMC

Nie jestem komendantem – więc nie wchodzę z Tobą w polemikę, tym bardziej, że swojej wypowiedzi nie opieram o Twoje posty, gdyż nie jestem nałogowym forumowiczem i nie wszystkie tematy mnie rajcują.
Ale w świetle poruszonego zagadnienia mam następujące spostrzeżenia:
Czyżby następny najlepiej przygotowany..., mający monopol na pożarnictwo.
Wiesz, kto był pewny swego – towarzysz Leszek Miler, kiedy rozpoczynał czteroletnią kadencję, również Donalt Tusk tuż przed wyborami był niemalże pewny wygranej, a tu figa z makiem – widziałeś jaki nr wykręcili  kaczory i bulterier Kurski.

Powiem tak, tezy, które stawiasz wielu szanownych komendantów ma w głębokim poważaniu, olewa to ciepłym moczem. I myślisz, że nie mają racji?? . Weź z ustawy o PSP zadania KM/P. Z wyników ich pracy rozliczają ich 01 KW i Starosta / Prezydent i kilka innych mniej istotnych czynników.
Faktem jest, że wielu Panów KP/M – to jest wielkie nieporozumienie. Bo ani jest on dobrym menadżerem – ani kierownikiem jednostki organizacyjnej. Niejedna sekretarka ma więcej do powiedzenia, niż on sam. Tak się trafiło, wujek w danym okresie z jedynie słusznej opcji, kumpel lub kuzyn jest starostą, fufel z jednego roku 01 KW, biskup z jednej parafii itd, itp.
Ale należy także uzmysłowić, że on jako KP/M nie obejmował stanowiska tylko po to, aby podobać się załodze JRG. On ma zarządzać, kierować pracą komendy, a przy okazji jeżeli okaże się gościem, który umie rozmawiać z załogą, postrzega w niej dobre strony, szanuje ich trud i wysiłek – to jak sami wiecie, jest to egzemplarz unikatowy. Ale trzeba przyznać, że wielu z nich jest wspaniałymi menadżerami, pozyskują środki pozabudżetowe, nowy sprzęt,  samochody, modernizują strażnice (często waszymi rękoma), za jego panowania straż zmienia swoje oblicze.
Aczkolwiek z mojej obserwacji w drugą stronę z cała odpowiedzialnością stwierdzam „jeszcze się taki nie urodził co by podziałowi dogodził”.
Nie jest też tak do końca prawdą, że ten jest – lub będzie dobrym komendantem (w mniemaniu załogi JRG), który przeszedł z wami szlak bojowy. Wielu szybko zapomina skąd się wywodzą, inny świat, inne zadania, inne problemy. Poza tym doskonale wiedzą na co kogo stać, wiedzą o waszym leserstwie, o braku zaangażowania w utrzymaniu sprzętu w należytym stanie technicznym, zdatnym do użycia. O tym wstydzie przeżywanym przy akcji przez tego lub innego lebiegę, notabene niejednokrotnie największego wafla. O próbach wciskania kitu przy zdawania sprzętu – samochodów następnej zmianie. O braku dbałości o rejon zakwaterowania itp. itd. Sami wiecie, że dla wielu zaraz po przejęciu zmiany najlepiej „dać pidżamę” i niech znikają z oczu, więcej się zrobi i mniej będzie wku.....ch dookoła.
Mimo, że straż pożarna schodzi na „dogi”, ale  PB to jak „krasnaja armia” był, jest i będzie. (oby nie jako organ gospodarki komunalnej, do której już dziś w wielu poczynaniach można porównać).
Wartości strażactwa !!!, może jesteś niepoprawnym idealistą, aczkolwiek muszę stwierdzić, że takie wartości jak altruizm, gotowość do poświęceń, gotowość do niesienia pomocy ludziom i środowisku, humanitarność to jest właśnie kapitał (straży pożarnej) tej w Podziale Bojowym.
Wiem, że moje spostrzeżenia są dla wielu z nas nie po drodze, ale dotyczą one zarówno i mnie, i Ciebie, i Tych wielu Panów Komediantów.
Powiem tak znałem paru co mieli monopol na pożarnictwo, z różnymi efektami. Może zmienię zdanie, gdy przeczytam Twoje posty, ale intuicja podpowiada mi coś zgoła innego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2007, 21:54:00 wysłana przez wiarus »

Offline paliwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2007, 22:05:20 »
Panie i Panowie - stare powiedzenie się sprawdza w 100%, a mianowicie.
Dawno, dawno  temu „ Starzy Ogniomistrzowie” gadali :wub: , że w Straży Pożarnej było by -bardzo dobrze i bogato. „GDYBY NIE TEN PODZIAŁ BOJOWY”.

Pozdrawiam. (21 lat podziału bojowego)

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2007, 22:08:05 »
Święta racja !!! "Wiarus" Święta racja !!!!

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2007, 23:54:26 »
Wiarus pisze:
Cytuj
Ale należy także uzmysłowić, że on jako KP/M nie obejmował stanowiska tylko po to, aby podobać się załodze JRG. On ma zarządzać, kierować pracą komendy, a przy okazji jeżeli okaże się gościem, który umie rozmawiać z załogą, postrzega w niej dobre strony, szanuje ich trud i wysiłek – to jak sami wiecie, jest to egzemplarz unikatowy. Ale trzeba przyznać, że wielu z nich jest wspaniałymi menadżerami, pozyskują środki pozabudżetowe, nowy sprzęt,  samochody, modernizują strażnice (często waszymi rękoma), za jego panowania straż zmienia swoje oblicze.
Złote słowa proszę Jaśnie Pana, złote słowa. A jak chłopstwo bryka to trza przygłodzić,
obić, albo nająć nowe.
Cytuj
za jego panowania straż zmienia swoje oblicze
ani chybi tak jak teraz.

Przepraszam, ale to było takie smaczne....   A tak na poważnie:
Cytuj
Wielu szybko zapomina skąd się wywodzą, inny świat, inne zadania, inne problemy
Też złote słowa, zwłaszcza te niedopowiedziane... i wielu nie ma co zapominać.

Japończycy ( bo chyba wciąż jeszcze budujemy te drugą Japonię?) mają takie powiedzenie:
" O sile warowni decyduje nie grubość i wysokość jej murów, lecz morale załogi."
Wniosek co do konkretnej sytuacji proszę wyciągnąć samemu.
Pozdrawia wieloletnia lebiega co nie tylko podział widziała.
Contra facta non valent argumenta.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2007, 09:24:29 »


Też złote słowa, zwłaszcza te niedopowiedziane... i wielu nie ma co zapominać.

Japończycy ( bo chyba wciąż jeszcze budujemy te drugą Japonię?) mają takie powiedzenie:
" O sile warowni decyduje nie grubość i wysokość jej murów, lecz morale załogi."
Wniosek co do konkretnej sytuacji proszę wyciągnąć samemu.
Pozdrawia wieloletnia lebiega co nie tylko podział widziała.
[/quote]

Stuknij w stół a nożyce się odezwą.

Dziwnym trafem szanowny kolego wybrałeś to co było Tobie i Tobie podobnym niewygodne. Przecież zaznaczyłem „Wiem, że moje spostrzeżenia są dla wielu z nas nie po drodze, ale dotyczą one zarówno i mnie, i Ciebie, i Tych wielu Panów Komediantów.”
Oddziel plewy od ziarna.
Nie muszę uzewnętrzniać swego podejścia do innego człowieka i relacji z PB, które wg mojej subiektywnej oceny mam, i w zdecydowanej większości vice wersa – bardzo poprawne. Ale nie mnie jest oceniać, ponoć jest się takim jakim postrzegają cię inni.
Jeżeli w uzupełnieniu mogę coś dodać w stosunku do Komendantów Powiatowych/Miejskich to to, że wielu z nich nie jest „wspaniałymi menadżerami” – oni są super wspaniałymi menadżerami, a że się zagalopowali i niedostrzegają kwiatu pożarnictwa to może są niewidomi lub ślepcami.
 Trzeba im to uświadamiać. Po części musze przyznać, że „omc” próbuje to robić, ale w sposób jako „jedyny nieomylny”.
A jeżeli nie są reformowalni – to odstrzelić, zakładając, że ma się lepszych następców.
Z jednym ale; jak głosi „Ogniowy” charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy staje się on przełożonym.
Zawsze wpajałem swoim podwładnym i młodszy  służba, że kiedy już zajmą nasze miejsca, aby nie popełniali tych samych błędów, które dostrzegają i krytykują u swoich przełożonych.
Znasz kolego historyjkę z „młodym wku...”
Świat zacznij zmieniać od siebie.
Powodzenia w żmudnej drodze do drugiej Japonii


Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2007, 09:49:50 »
Panowie Komendanci.
Jesli, który kolwiek ma zamaiar odpowiedziec na ten temat proszę zastanowić sie nad kilkoma, dla mnie podstawowymi zasadami.
Po pierwsze.
Czy, kierujecie się dobrem służby.
Po drugie.
Czy, prosze przeczytac moje wszystki posty na forum i okreslić, czy moje, subiektywne oceny służby, w jakimś stopniu pokrywają się z Waszymi ocenemi.
Po trzecie.
Czy, jeżeli doszliśmy do tego miejsca, jesteście w stanie, subiektywnie, mówić o sobie, "jestem strażakiem w myśl ślubowania"?
Jeśli dalej czytacie ten post, to mam zamiar i udowodnię Wam,że tak nie jest.
Udowodnię Wam, że mało Was obchodzi czy "dobro służby" jest naprawdę priorytetem.
udowodnię Wam, że "prawdziwego strażaka" będziecie przekładać ponad "ciepłą posadę".
Jeżeli który kolwiek ż Panów odpowie prywatnie na mój post, to proszę bardzo się zastanowić zanim to zrobi. Może to być wielka porażka wiary w "strazactwo". Z pełną odpowiedzialnością  potrafię to udowodnić.
Pozdrawiam
OMC



ciekawi mnie jedno, czy strażacy, którzy myślą wyłącznie  o tym jak tu im zrekompensować nadgodziny wynikające z dziwnego przepisu o 40 h służby, jak również strażacy, którzy martwią się o ich 15 minut pracy ponad normę (owa godzina 7.45 na przygotowanie do pracy), jak i ci którzy myślą o tym ile nadgodzin mają za "dyżury domowe", oraz ci, którzy grafik układają głównie tak by nie kolidował z ich dodatkowymi pracami zarobkowymi (oczywiście "zgłoszonymi przełożonym" a więc np. pracach na budowach, taksówkach itd), jak i ci którzy w czasie tych 24 h służby reperują swoje auta, motory i inne cuda, zaliczają się do grona "strażaków w myśl ślubowania"?  oto ciekawe pytanie
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 09:52:28 wysłana przez analityk »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 09, 2007, 10:21:08 »
Cytuj
Art. 30. 1. Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję:
- być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.
Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać:
-prawa,
-dyscypliny służbowej
-oraz wykonywać polecenia przełożonych.
Ślubuję strzec tajemnicy:
-państwowej i służbowej,
-a także honoru,
-godności i dobrego imienia służby
-oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.
Dobry temat do dyskusji !
Proszę napisz w którym miejscu w/w przez Ciebie strażacy nie zasługują by do tego grona się zaliczać ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 10:26:23 wysłana przez Geddeon »

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 09, 2007, 10:42:39 »
Mam świadomość tego, iż nie wszystko można określić wprost, dlatego też czasem konieczne jest intuicyjne operowanie pewnymi wartościami, zwłaszcza tymi, które trudne są do jednoznacznego zdefiniowania. Oczywiście w przepisach trudno znaleźć artykuł, poświęcony na przykład zakazowi ulepszania swoich samochodów, "palenia gumy", czy reperowania motoru swojego kolegi ,chyba, że robi się to w trakcie pracy, przez co może być to niezgodne np z przyjętym regulaminem. Oczywiście zawsze ktoś, czyli tutaj strażak, może się przecież próbować tłumaczyć przełożonemu, że nie wiedział, że w czasie pracy, nie może reperować sobie swojego samochodu, zwłaszcza jeśli przecież tylko "pożycza młotek i obcęgi", i jest na każde wezwanie w dyspozycji, ale to już jest naiwne gdybanie..

Nie mniej pewne przepisy są jasno określone i na przykład tak:

Po pierwsze, czy do tego grona zaliczają się Ci, którzy nie przestrzegają znanego im obowiązku, (znajomość obowiązków potwierdzają przecież przy ślubowaniu) wynikającego z Art. 57a. Strażak może podejmować dodatkowe zajęcia zarobkowe poza służbą za zgodą przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania., a więc ci, którzy podejmują prace dodatkowe bez zgody i wiedzy przełożonego oraz w konsekwencji wszystko to, co kręci się wokół tej pracy? Hę?

i

po drugie czy zaliczają się ci, którzy, (co wynika z powyższego), nie przestrzegają Art. 57b. i nie uwzględniają swoich wszystkich zarobków w oświadczeniu majątkowym?

Zgodnie z prawem, dopóki obowiązują powyższe przepisy, nie powinni się oni zaliczać do tego grona.

Nie mówię oczywiście już o tych, którzy jawnie łamią przepisy obowiązującego prawa, na przykład prawa karnego, jak na przykład niezmiernie trudne do wyłapania czynności korupcyjne.
Tutaj jednak potrzebni są świadkowie, zgłoszenie itd a z tym zazwyczaj (co pokazują statystyki) jest szalenie trudno.



« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 10:59:06 wysłana przez analityk »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2007, 11:06:49 »
Cytuj
ciekawi mnie jedno, czy strażacy, którzy myślą wyłącznie   o tym jak tu im zrekompensować nadgodziny  wynikające z dziwnego przepisu o 40 h służby, jak również strażacy, którzy martwią się  o ich 15 minut pracy ponad normę  (owa godzina 7.45 na przygotowanie do pracy), jak i ci którzy myślą o tym  ile nadgodzin mają za "dyżury domowe",  oraz ci,  którzy grafik układają głównie tak by nie kolidował z ich dodatkowymi pracami zarobkowymi (oczywiście "zgłoszonymi przełożonym" a więc np. pracach na budowach, taksówkach itd), jak i ci którzy w czasie tych 24 h służby reperują swoje auta, motory i inne cuda, zaliczają się do grona "strażaków w myśl ślubowania"?  oto ciekawe pytanie


A może uważasz że to jest nie w porządku ?, dążenie strażaków do normalnej pracy i normalnych warunków ?
  P.S.   I niezapomnij jeszcze dopisać że mamy łóżka, i w soboty i niedziele i święta nic nierobimy jak nie ma wyjazdów.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 11:18:12 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2007, 11:56:40 »

A może uważasz że to jest nie w porządku ?, dążenie strażaków do normalnej pracy i normalnych warunków ?
  P.S.   I niezapomnij jeszcze dopisać że mamy łóżka, i w soboty i niedziele i święta nic nierobimy jak nie ma wyjazdów.

Pozdrawiam

Każdy, a zwłaszcza ktoś o tak ważnej funkcji i roli pełnionej w społeczeństwie i państwie powinien mieć nie tylko normalne, ale i co najmniej bardzo dobre warunki pracy. O ile oczywiście wykonuje powierzone mu zadania. Wierzę że w przypadku większości tak jest, ale niestety nie jest to reguła..

Nie będę wchodził w stwierdzanie opinii nie należących do moich kompetencji. Nie mniej wydaje mi się, że pewna liczba osób udzielających się na tym forum ma postawę zbyt roszczeniową, i co najmniej nie adekwatną do swojej, aktualnej zawodowej i społecznej misji. Wiadomo, każdy chciałby mieć jak najlepiej. Ale nie wszystko przychodzi od razu. Wydarzenia dziejące się są co najmniej dynamiczne i trudno, zwłaszcza od razu, sprostać oczekiwaniom wszystkich grup społecznych i zawodowych.

Jeśli tak stanowi prawo niech będą łóżka, niech dobrze służą i myślę, ze nie tutaj są problemy. Wiadomo, że lepiej, by strażak mógł zregenerować siły przed ciężką akcją, by mógł wypocząć i czuć się zrelaksowany.

Problem jest wtedy, gdy strażak porzuca ideę złożoną podczas ślubowania, na rzecz własnych niedozwolonych przedsięwzięć i wynikających z nich osobistych korzyści.   
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 11:59:35 wysłana przez analityk »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2007, 12:21:09 »
Cytuj
Po pierwsze, czy do tego grona zaliczają się Ci, którzy nie przestrzegają znanego im obowiązku, (znajomość obowiązków potwierdzają przecież przy ślubowaniu) wynikającego z Art. 57a. Strażak może podejmować dodatkowe zajęcia zarobkowe poza służbą za zgodą przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania., a więc ci, którzy podejmują prace dodatkowe bez zgody i wiedzy przełożonego oraz w konsekwencji wszystko to, co kręci się wokół tej pracy? Hę?
Osobiście uważam, że każdy "dorobkiewicz" powinien takie zezwolenie posiadać. Jest taki wymóg, więc należałoby go przestrzegać. Dziwie się tym co takowego pozwolenia nie maja a jednak pracują.
Jeżeli jest to praca nie związana z pełnieniem jakiegoś stanowiska (możliwośc korupcji) to nie spotkałem się z czymś takim że Komendant takiego zezwolenia nie wydał. O ile pamiętam na druku takiego zezwolenia jest napisane że ;dodatkowe zatrudnienie nie będzie kolidowało ze służba. jest to tzw. podkładka dla zezwalającego, że w chwili wezwania gościa do służby(klęski żywiolowe itp) nie będzie się tłumaczył że nie może bo ma robotę.Niestety w dzisiejszych czasach jesli chce się posiadać jakieś własne lokum czy samochód który nie zgnije po zimie a na utrzymaniu ma się żonę i powiedzmy trójkę pociech trudno jest to osiągnąć z jednej pensji a zwłaszcza z pensji strażaka.
Nie każdy jest Jan Kowalski z domu Bogaty ;)
A nie wiem czy zdają sobie sprawę Ci którzy pracują u kogoś "na czarno" co się może stać w chwili gdy ulegną wypadkowi podczas pracy ?? Podwójne kłopoty. Raz Urząd Skarbowy, dwa właśnie owe pozwolenie a raczej jego brak. Więc jak to mawia nasz KG ; Do przemyślenia.

Cytuj
Oczywiście w przepisach trudno znaleźć artykuł, poświęcony na przykład zakazowi ulepszania swoich samochodów, "palenia gumy", czy reperowania motoru swojego kolegi ,chyba, że robi się to w trakcie pracy, przez co może być to niezgodne np z przyjętym regulaminem.
Zgadzam się. Jeśli jest to robione w chwili gdy regulamin służby wyraźnie mówi że o tej porze odbywa się szkolenie lub konserwacja sprzętu itp jest to naganne. Ale w chwili gdy wszystkie prace i szkolenia są zakończone czy wtedy istnieje jakaś kolizja ze ślubowaniem? Przecież te naprawy nie wiążą się z remontem blacharki czy remontem całego silnika. I czy naprawdę przez cały czas na okrągło ktoś coś naprawia ?  Nie sądzę że zdarzyło się kiedykolwiek że ktoś nie wyjechał do akcji lub nie wykonał jakiegoś polecenia, bo miał "rozgrzebany" gaźnik czy zdjęte koło przy prywatnym samochodzie.
Cytuj
czy zaliczają się ci, którzy, (co wynika z powyższego), nie przestrzegają Art. 57b. i nie uwzględniają swoich wszystkich zarobków w oświadczeniu majątkowym?
Tu mozna stwierdzić ze nie zaliczają się. Tylko, że nie ma człowieka, który by takowe wszystkie dochody (nie tylko zarobki) w oświadczenie takowe wpisał.
Bo jeżeli dostaniesz (załóżmy) od rodziców "wsparcie finansowe" to powinieneś uznać to jako darowizna i oczywiście w odpowiednim PIT-cie wykazać to i zapłacić podatek :)
Czy zrobiłeś to kiedykolwiek ? Czy ktoś w ogóle z forumowiczów taki manewr zrobił ? :rolleyes:
Więc nie należy też popadać w skrajności przyrównując  swoje postępowanie ze ślubowaniem.
okaże się że jest to utopia i nikt tak naprawdę w tym gronie nie powinien się znaleźć. :)
pzdr.

PS. może kolego @analityk wymienimy poglądy się co faktycznie może oznaczać:
Ślubuję strzec tajemnicy:
-państwowej i służbowej,
-a także honoru,
-godności i dobrego imienia służby
-oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.
     
Oczywiście wymiana poglądów dotyczy wszystkich forumowiczów czego nie zaznaczyłem.
sorry !! jak mawiają francuzi po kursie języka angielskiego :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 12:53:28 wysłana przez Geddeon »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2007, 12:40:42 »
Cytuj
Jeśli tak stanowi prawo niech będą łóżka, niech dobrze służą i myślę, ze nie tutaj są problemy. Wiadomo, że lepiej, by strażak mógł zregenerować siły przed ciężką akcją, by mógł wypocząć i czuć się zrelaksowany.
I tu się zgadzam z Tobą.

Ale  co do tego faktu :,,funkcjonariuszowi przyznaje się dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień,,.więc pokaż mi Komendanta który ma mniej niż 20 % dodatku służbowego, tak samo ślubowali przecież ! Tak stanowi prawo w/g Ciebie. To tylko taki mały fakt ale wiarygodny , każdy o tym wie.
Może i jestem roszczeniowy ale po ponad 20 latach służby mam prawo twierdzić że prawo prawem a życie życiem !

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2007, 13:40:39 »
Miło mi Panowie, że zgadzacie się  z moją argumentacją. Prawdopodobnie nawet ci, którzy działają wbrew przepisom, pewnie też przyznali by rację, gdyby nie dysonans spowodowany sytuacją w jakiej się znajdują.
A gdyby uwzględnić tak powszechną w Polsce zazdrość o to co ma inny, pewnie powstało by tutaj sporo ciekawych informacji..



PS. może kolego @analityk wymienimy poglądy się co faktycznie może oznaczać:
Ślubuję strzec tajemnicy:
-państwowej i służbowej,
-a także honoru,
-godności i dobrego imienia służby
-oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.
     



Myślę, że tutaj nie ma potrzeby tworzyć nowych definicji i interpretacji, gdyż wszystko wydaje się być dookreślone. Jedyne co mógłbym w tym miejscu uczynić, to czysto intuicyjnie i poprzez eliminację wskazać zachowania, sprzeczne z przedstawionymi wyżej określeniami.


Cytuj
Jeśli tak stanowi prawo niech będą łóżka, niech dobrze służą i myślę, ze nie tutaj są problemy. Wiadomo, że lepiej, by strażak mógł zregenerować siły przed ciężką akcją, by mógł wypocząć i czuć się zrelaksowany.
I tu się zgadzam z Tobą.

Ale  co do tego faktu :,,funkcjonariuszowi przyznaje się dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień,,.więc pokaż mi Komendanta który ma mniej niż 20 % dodatku służbowego, tak samo ślubowali przecież ! Tak stanowi prawo w/g Ciebie. To tylko taki mały fakt ale wiarygodny , każdy o tym wie.
Może i jestem roszczeniowy ale po ponad 20 latach służby mam prawo twierdzić że prawo prawem a życie życiem !

Pozdrawiam


Przyznam, że dla mnie tutaj wszystko wydaje się OK. Jeżeli zgodnie z § 6. 1. [Rozporządzenia w sprawie uposażenia strażaków PSP (Dz. U. z dnia 19 września 2006 r.)] dodatek ma wynosić do 50% a wynosi 20% to wynosi poniżej połowy tego co mogło by stanowić rzeczywistą kwotę.

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 13:55:29 wysłana przez analityk »