Autor Wątek: kontrola jednostek w ksrg  (Przeczytany 8286 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2007, 22:27:27 »
Albo się nie poddam inspekcji i jak uważasz co mi wtedy zrobią ?
Mam Ci odpowiedzieć na to pytanie ?
Czy odpowiedz znasz ?

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2007, 15:24:14 »
Moja OSP miała kontrole gotowości właśnie wczoraj bo raz nie wyjechaliśmy bo kierowcy byli akurat po piwie i powiedzieli że nie wyjadą. Było to w weekend a kontrola dwa dni później. Ale przez te dwa dni było 4 wyjazdy i na każdy wyjechaliśmy to nie wiem po co ta kontrola, przecież to jest straż ochotnicza i nikt nie jest przywiązany do remizy. Kontrola była, przeszła ona pozytywnie, a w zaleceniach pokontrolnych było napisane aby UG zatrudnił kierowce na etat.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2007, 07:54:07 »
Przykro mi ale nie mam czegoś takiego jak inspekcja w naszej umowie KSRG , a ta mnie obowiązuje .
Więc proszę o przedstawienie wykładni prawnej na jakiej bazie muszę poddać się inspekcji gotowości bojowej , poza tym jak już inspekcja , to założenie odpada , bo to w moim rozumieniu już nie inspekcja , a kontrola
Pozdrawiam

Przejrzyj jeszcze raz umowę, czy czasami nie masz takiego zapisu "co najmniej 2 kontrole rocznie"

Offline Niciol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
    • O.S.P Boruszowice Hanusek
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2007, 08:29:55 »
w województwie śląskim może już są te kontrole, ale wiem że w moim powiecie po II, III kwartale mają się zacząć. Przeważnie będą sprawdzać czy posiadamy wymogi KSRG, czyli buty z atestem, drabina (oczywiście też z atestem) i ostnio przyszło pismo że jeżeli nie chcemy opuścić KSRG to musimy ileś par stroju przypominajacego Nomex ale nazwy nie pamietam :wub: z atestem zakupić. Do tego czy potrafimy odpowiednio wykorzystać sprzęt zamieszczony na wozach.

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2007, 13:59:07 »
Z nomeźami też są niezłe jaja. W zeszłym roku zakupiliśmy kilka kompletów (chyba 6 ) i kolega już ma wypaloną dziurę po pierwsym użyciu PARTNER-a, oraz rozerwane spodnie w kroku. Naprawdę "bezpieczne" odzienie w razie pożaru. Nikt w tym nie jechać do akcji i wszyscy wybierają stare UPS-y.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2007, 17:07:12 »
Chyba chodziło Ci o nomex :huh: Jeżeli chodzi o pęknięcia w kroku to wystarczy regulować spodnie szelkami, a jeżeli się tego nie robi to taki jest efekt, że spodnie wiszą i się rozrywają i oprócz tego jeszcze przecierają się na piętach, no chyba że to jest tak specyficzny krój tych spodni bo w Polsce też to jest możliwe.

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2007, 17:36:06 »
A moze wypowie sie ktos u kogo wynik takiej kontroli nie byl pozytywny...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 12, 2007, 10:40:22 »
Akurat spodnie były dobrze wyregulowane, tylko ten polski typ tak chyba ma.

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2007, 20:24:28 »
Własnie u nas dzisiaj na powiecie była taka kontrola najpierw wpadli do komendy powiatowej  z  alkomatem a pozniej  skontrolowali 2 jednostki   z osp ksrg

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: kontrola jednostek w ksrg
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2007, 19:45:18 »
Dzis z rana i do mojej jednostki zawitala kontrol. Przyjechalo dwoch kontrolerow z KM i JRG pod ktore podlegamy. Wpadli, zalaczyli syrene, stwierdzili ze szybko reagujemy, sprawdzili wszystkie papiery, sprzet potem dali nam proste zalozenie do rozwiniecia i pojechali. W sumei taka kontorla to nic strasznego. Podzr dla kontrolerow (i kontrolerek)  -_-
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein