Autor Wątek: pilne rekrutacja 2007  (Przeczytany 3009 razy)

Offline ochotnik79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
pilne rekrutacja 2007
« dnia: Marzec 05, 2007, 20:31:49 »
Witam wszyskich jestem nowy na tym forum
Mam pytanie czy mam szanse dostac sie do strazy tzn tak z ulicy bo jest u nas nabór
Mam 28 lat wykształcenie srednie techniczne i wyzsze ekonomiczne, prawko kat b, bardzo chciałby pracowac w strazy ale nie wiem czy skladac dokumenty poniewaz ma kat zdrowia d oczywiscie nie ma ona nic wspolnego ze stanem faktycznym mojego zdrowia mam taka bo wojsko mi sie nie widziało a ze szlo to załatwic to se zalatwilem.

Poradzcie mi czy moge sie starac czy raczej nie.
Pozdrawiam wszystkich

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2007, 22:20:42 »
nie masz szans

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2007, 22:36:33 »
Witam!
Zgadzam się z "huncio" szans brak. Po pierwsze kategoria zdrowia, a po drugie kategoria prawko B to zamało trzeba mieć C z tego co ja wiem.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2007, 00:32:08 »
a gdzie to wyczytaliście Sz. K.? Bo chyba nie w obowiązujących przepisach?


Żeby zakończyć w końcu ten temat proponuję zapoznanie się z tym dokumentem (czytać ze zrozumieniem):

Zasady rekrutacji

dla rozumujących ospale:

Cytuj
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby (art. 28 cyt. ustawy).

Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych (art. 29 cyt. ustawy).


Jeżeli chodzi o prawo jazdy kat. C:

Cytuj
Ponadto by umożliwić podjęcie służby w PSP najlepszym kandydatom prowadzi się postępowanie kwalifikacyjne, w którym przyjmuje się system punktacji gratyfikujący posiadane uprawnienia kandydata. I tak między innymi:

1. Prawo jazdy kat. B - 2 pkt

2. Prawo jazdy kat. C - 4 pkt

Z powyższego wynika tyle, że za "C" są tylko punkty dodatkowe. Co więcej - prawo jazdy nie jest potrzebne, żeby ubiegać się o przyjęcie do PSP. Tak na marginesie, to rozpoczynając służbę w PSP nie posiadałem nawet karty rowerowej....
bajo
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 01:37:43 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2007, 07:05:26 »
Witam!
Niedawno była oferta zatrudnienia w KP PSP i tam wyczytałem :
Cytuj
1. Od kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby wymagane jest:
- posiadanie obywatelstwa polskiego,
- korzystanie w pełni z praw publicznych,
- posiadanie co najmniej średniego wykształcenia,
- być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- nienaganny stan zdrowia (kategoria A),
- uregulowany stosunek do służby wojskowej,
oraz
- posiadanie prawa jazdy kat. BC,
- wiek do 30 lat (liczy się rok kalendarzowy),
- miejsce zamieszkania oraz pobyt stały teren powiatu włodawskiego lub miejscowość pobliska w rozumieniu art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (tj. Dz. U. z 2006 r. nr 96, poz. 667 z późn. zm.).
 
2. Warunki przystąpienia do testów sprawności fizycznej i próby wysokościowej:
A co do karty rowerowej to od 18 roku życia jest niewymagana.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2007, 10:54:09 »
Witam!
Niedawno była oferta zatrudnienia w KP PSP i tam wyczytałem :
Cytuj
1. Od kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby wymagane jest:
- posiadanie obywatelstwa polskiego,
- korzystanie w pełni z praw publicznych,
- posiadanie co najmniej średniego wykształcenia,
- być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- nienaganny stan zdrowia (kategoria A),
- uregulowany stosunek do służby wojskowej,
oraz
- posiadanie prawa jazdy kat. BC,
- wiek do 30 lat (liczy się rok kalendarzowy),
- miejsce zamieszkania oraz pobyt stały teren powiatu włodawskiego lub miejscowość pobliska w rozumieniu art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (tj. Dz. U. z 2006 r. nr 96, poz. 667 z późn. zm.).
 
2. Warunki przystąpienia do testów sprawności fizycznej i próby wysokościowej:
A co do karty rowerowej to od 18 roku życia jest niewymagana.
Pozdrawiam

to wytłuszczone to są wymagania przekraczjące te wymienione w ustawie; co do karty rowerowej, to była parafraza, której widocznie nie zrozumiałeś

To, że KP/M zamieszczają takie ogłoszenia o rekrutacji jest dla mnie dziwne, ponieważ w mojej ocenie jest to działanie na krawędzi prawa. Najczęściej jak się wytknie jakieś niedociągnięcia w ogłoszeniu, to się tłumaczą w ten sposób, że w KP "X" też tak napisano i było dobrze. Dodatkowo jeszcze tłumaczą się, że KW zamieściła ogłoszenie na swojej stronie i nie wnosiła żadnych uwag.

Krótkie uzasadnienie mojej oceny:
Komendant Miejski (Powiatowy) jest organem administracji publicznej i jako taki zobowiązany jest do działania na podstawie przepisów prawa i w granicach prawa. Jest to jedna z zasad ogólnych postępowania administracyjnego zawarta również w Konstytucji, która sprowadza się do tego, że organów administracji publicznej nie obowiązuje zasada, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Generalnie organy mają obowiązki (kiedy są zobligowane do podjęcia działań) oraz uprawnienia (kiedy mogą podjąć jakieś działania). Dla funkcjonariuszy publicznych, którzy nie rozumieją sensu art. 6 kpa, ustawodawca stworzył odpowiedni zapis w kodeksie karnym (art. 231).

Jednym z uprawnień KP/M/W/G oraz Komendantów Szkół, jak równierz dyrektorów CNBOP i CMP jest uprawnienie do przyjmowania do służby w podległych sobie jednostkach  (art. 32 Ustawy o PSP). Teraz krótki wyciąg z ustawy zasadniczej:

Cytuj

Art. 31.
..................
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą by ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 33. 1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.
............................
Art. 60. Obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach.


tyle Konstytucja, a co Ustaw o PSP?

Cytuj
Art. 28.
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za
przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych,
posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.
..........................
Art. 29.
1. Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej
dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia,
zasady, właściwość i tryb postępowania komisji lekarskich w sprawach, o których
mowa w ust. 1.
....................................
Art. 34.
....................................
4. Mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej
lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej.
5. Warunku określonego w ust. 4, nie stosuje się do kobiet.

Czy zauważyłeś gdzieś wzmiankę o wymaganiach wytłuszczonych przeze mnie w zacytowanym przez ciebie ogłoszeniu? A może znasz jakieś inne przepisy, w których jest o tym mowa?

Na zakończenie pytanie - Czy te zasady obowiązują również przy przyjmowaniu stażystek na stanowiska administracyjne?

Dla niedowiarków polecam lekturę:

Rekrutacja do służby w Państwowej Straży Pożarnej

W prawym narożniku jest link do formatki "Zapytaj eksperta" - czasami ktoś odpowiada ;)

Przeczytaj ze zrozumieniem tego posta - będziesz trochę mądrzejszy na przyszłość
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2007, 11:06:25 »
ochotnik79 nie masz zadnych szans na przyjęcie do PSP nawed jak byś zmienil kategorie D na kategorie  A to psycholog cie nie puści za kombinacjie z kategorią.
Pozdrawiam
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2007, 14:21:06 »
dlaczego żadnych? dążyć uparcie do celu, nie sugerować się innymi i wiedzieć, czego do Ciebie mogą wymagać - patrz post langa

Offline ochotnik79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2007, 22:12:43 »
Witam
Lang dzieli za otuche mimo mojej kat zadrowia moze sprobuje postanowilem zrobic sobie prawko na c moze pomoze

A tak z ciekawosci dzwonilem do SGSP powiedziano mi ze kategoria D z komisji wojskowej nie powinna miec wplywu na rekrutacje bo i tak decyduje komisja MSWiA

POZDRAWIAM WSZYSKICH


Offline mickel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2007, 22:37:52 »
...Dzięki. no ale psycholog będzie miał spore zastrzezenia co do takiej kat zdrowia a w dodatku tam są okrutne testy co i tak zbadają twoje wszystkie fobie i tam jest tak ze nie moze  byc zadnych wymówek.  a tak poza tym polecam wszystkim isc do woja niz kombinowac se kat D - bo to nie jest wcale trudne w załatwieniu a potem to potrzebne jak dupie zęby.  :rolleyes:

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2007, 08:41:58 »
...Dzięki. no ale psycholog będzie miał spore zastrzezenia co do takiej kat zdrowia a w dodatku tam są okrutne testy co i tak zbadają twoje wszystkie fobie i tam jest tak ze nie moze  byc zadnych wymówek.  a tak poza tym polecam wszystkim isc do woja niz kombinowac se kat D - bo to nie jest wcale trudne w załatwieniu a potem to potrzebne jak dupie zęby.  :rolleyes:

hehehe :) po co go tak straszycie ? :] "okrutne testy" ... przecież go tam nie pobiją :) a spróbować zawsze można, przecież nic nie straci

a kat C na pewno poprawi Twoją sytuację :) powodzenia i napisz jak się skończyła sprawa
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2007, 14:50:32 »
witam. -_-
chciałbym sie zapytać czy Ci co kandydujecie do Aspirantek to już powysyłaliscie podania??Koncze teraz licemum maturka juz niedlugo :angry: a swiadectwo szkolne i maturalne dostane dopiero w czerwcu wiec co trzeba wraz z podaniem wysłać do szkoł??Pozdro for all i thanks for answer -_-

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2007, 15:35:58 »
Więc tak: dopiero wczoraj na stronie CS PSP pojawiło się info i nikt chyba jeszcze nie zdążył wysłać podania. Jeśli chodzi o świadectwo, to na www pisze czarno na białym:

Cytuj
W dniu egzaminu praktycznego kandydaci zobowiązani są przedstawić na weryfikacji następujące dokumenty w oryginale:


- świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości,

Teraz wysyłasz, ew. dostarczasz osobiście tylko podanie, którego wzór też masz na stronie

pozdro ;)

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: pilne rekrutacja 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2007, 15:41:54 »
aha to fajnie. ale jaki pech jak bede 27-28 czerwca egzaminy a 29 maja dawac matury jaka lipa;/ a Ty juz wysałes podanie??:)