Autor Wątek: Gwałt w osp  (Przeczytany 3523 razy)

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Gwałt w osp
« dnia: Marzec 02, 2007, 07:55:09 »
Tarnobrzeg > Jeden drugiego zgwałcił
Tarnobrzeski sąd tymczasowo aresztował 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie swojego kolegi. Zarówno sprawca, jak i ofiara to... członkowie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej miejscowości.

Prokuratura potwierdza nasze ustalenia, że do zgwałcenia doszło w niedzielę wieczorem. Jednocześnie śledczy nie zdradzają żadnych okoliczności zdarzenia, zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa.

- Mogę powiedzieć jedynie tyle, że wystąpiliśmy do sądu o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące i sąd w środę przychylił się do wniosku - mówi Robert Kiliański, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnobrzegu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do gwałtu doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Dęba. Nazwy wsi nie podajemy, mając na względzie dobro pokrzywdzonego. Wieczorem dwaj koledzy - 33- i 25-latek - umówili się na piwo. Siedzieli w samochodzie należącym do tego starszego i popijali alkohol.

W pewnej chwili, gdy obaj byli już „wstawieni”, 33-latek wyciągnął gaz łzawiący i psiknął po oczach kolegę, uderzył go pięścią w twarz i zaczął zdejmować z niego spodnie. Potem rozjuszony mężczyzna zgwałcił młodszego kolegę. Taką wersję zdarzeń - według naszych ustaleń - miał podać w prokuraturze pokrzywdzony. Sprawca z kolei, podobno aż do niedzieli, nigdy nie miał zapędów homoseksualnych.

Gdy w poniedziałek rano podejrzany został zatrzymany, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Świadczy to o tym, że w czasie zdarzenia był mocno pijany. Za zgwałcenie grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Jeśli przed sądem zostanie udowodniona jego wina, przez pewien czas nie będzie wyjeżdżał do pożarów. Podobnie jak pokrzywdzony, domniemany sprawca to druh - strażak ochotnik z OSP.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070301/AKTUALNOSCI/70301033

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2007, 10:51:23 »
Jeżelo do zdarzenia nie doszło na terenie OSP, to chyba niestosowne i niepotrzebne jest pisanie iz byli członkami OSP. Takie jest moje zdanie, a sam fakt gwałtu jest karygodny.

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2007, 11:04:04 »
Echch, ja nie widzę tu związku z OSP, ale albo nie rozumiem tekstu, albo komuś mocno zależało, zeby podkreslić i ubarwić całą historię.
Strasznie mnie takie paradziennikarstwo wq..ia.
Przesłanie wszakże jest jedno - uwaga w OSP już nie tylko piją - także gwałcą.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2007, 12:29:19 »
Nie widze za dlugiej przyszlosci dla tej OSP jezeli przyjmuja tam takich ludzi :huh:
A tego Gwalciciela powinni zamknac w zakladzie o zaostrzonym rygorze zeby go tam rozdziewiczli!!
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2007, 19:24:57 »
Nie wiem czemu czepili się tej OSP!!! Przecież również dobrze mogli napisać gdzie obaj pracują, ale trzeba napisać że to OSP choć to nie jest najważniejsze w tej sprawie!!! Co do sprawcy tego gwałtu to raczej mu nie udowodnią ile miał promili podczas gwałtu. Zawsze może tłumaczyć się że wypił po całym zajściu, a gazeta pisze snując domysły: ile to on miła w głowie jak miał zajście ten incydent.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2007, 19:28:34 »
Trochę nazwa tego wątku jest nie taka, a powinien brzmieć "gwałt w samochodzie", a nie w OSP.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2007, 20:15:34 »
 Tego wątku to mogłoby nie byc tutaj wogóle bo to co tu piszą ma sie jak piernik do wiatraka.
cyt. "Nie wiem czemu czepili się tej OSP!!! Przecież również dobrze mogli napisać gdzie obaj pracują, ale trzeba napisać że to OSP choć to nie jest najważniejsze w tej sprawie"
- no własnie ktos tu najwyraźniej chciał zaszkodzic imieniu OSP ?? :angry:

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2007, 21:08:06 »
Gość który to napisał nazywa sie Marcin Radzimowski.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/personalia?ID=75

Jak dla mnie artykuł z OSP nie ma nic wspolnego

Poza psuciem wizerunku OSP.
Przecież nei było to ani w remizie ani w samochodzie strażackim
równei dobrze należeć i jeden i drugi do AK ( akcji katolickiej), Lotnych Moherowych Bojówek ewentualnie w innych
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2007, 21:09:46 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2007, 23:50:18 »
Gość który to napisał nazywa sie Marcin Radzimowski.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/personalia?ID=75

Może by tak zadzwonić do niego? Nie widzę tu związku zaistniałej sytuacji z OSP ale chłopu widocznie zależy na zepsuciu opinii OSP.
Teraz rodzice nie będą chcieli puszczać dzieci na zbiórki MDP bo powiedzą, że w OSP są zboczeńcy. Paranoja! 

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2007, 16:00:38 »
Proponuje wysłać mu parę maili z oburzeniem w kwestii tego artykułu
Ja już napisałem
odpisał "Nie mam w zwyczaju polemizować poprzez emaile. Proszę o kontakt telefoniczny 15 823-26-02"

na co ja mu odpisałem
"A ja nie mam zwyczaju rozmawiać z nieudolnymi pismakami przez telefon.
Tym nie mniej proszę spodziewać się większej ilości maili łącznie z mailami do  Pana kierownictwa.
Proszę przyjąć do wiadomości że pana redakcja straciła właśnie dużą grupę czytelników poprzez dziwne przeinaczanie rzeczywistości i obrażanie poważnych grup społecznych.
 
Równie dobrze ci panowie jak pan twierdzi z OSP  mogli należeć do kółka różańcowego albo akcji katolickiej "

Jego mail jest tu:

radzimowski@echodnia.eu

http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2007, 17:05:11 »
Skoro pan gryzipiurek jest tak dobrze poinformowany , to nie zdziwił bym się gdyby był tym trzecim z tylnego siedzenia  ^_^i nasmarował to poprostu z zazdrości, że omineło go miłosne uniesienie :wacko:.

A tak powarznie to moim zdaniem gość chce się pewnie na kimś odegrać kosztem OSP,tylko dlaczego nie np.LPR czy innym skrutem. 
"codziennie jest ten sam dzień"

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2007, 19:11:28 »
Do administratora, jeżeli jest to mozliwe to proszę o usunięcie tego tematu ze strony.
Jeżeli, ktoś z zewnątrz to czyta to wyobrażam sobie jakie może mieć opinię na temat OSP.
Jeżeli tego haniebnego czynu dopuścił się człowiek z OSP to niech go rozliczą odpowiednie
organa.

Offline Tom20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2007, 21:39:50 »
Też jestem zdania, że autorowi tematu chodzi o zepsucie dobrego imienia OSP.
W sąsiedniej gminie kilka lat temu w wiejskiej swietlicy miał miejsce gwałt zbiorowy. Gdy sprawa wyszła na jaw gazety opisały wydarzenie jako "Gwałt zbiorowy w OSP" dlatego, że byli źle poinformowani - wcześniej w tej świetlicy była remiza OSP. Tym samym zniszczyli dobre imie OSP należącej do KSRG.
Redakcja gazety przeprosila strażaków za pomyłkę - z tym, że błędny artykuł był na pierwszej stronie, a sprostowanie pojawilo się za kilka tygodni drobnym drukiem. I do tej pory nie którzy kojarzą tą jednostke z gwałtem zbiorowym.
Zaszkodzic komuś jest bardzo łatwo ale potem odkręcić to wszystko juz niestety nie...

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2007, 13:58:53 »
Ja tam zobaczyłem jego fotke i z jego miny wynika że chyba siedział na tym tylnym siedzeniu he he http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/personalia?ID=75
Moim zdaniem nie dotyczy ten incydent OSP tylko obydwu gostków poco piją tyle szpirytusu z za wschodu patom tracą głowe a ruki swabodne he he

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Gwałt w osp
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2007, 16:25:44 »
Moim zdaniem nie ma to żadnego związku z OSP, a że goście lubią sie tak bawić to ich sprawa. Jak by to byli członkowie polskiego związku hodowców gołębi pocztowych to by napisali ' gwałt w gołębniku". :wacko: Paranoja.
Lepsze jutro, było wczoraj.