Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886039 razy)

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3850 dnia: Listopad 20, 2016, 12:41:37 »
Wyjściem będzie całkowity zakaz dodatkowego zarobkowania, czy stworzenie czegoś na kształt katalogu prac dozwolonych?

Nie jesteśmy w stanie stworzyć katalogu prac, które wykluczyłby te kolidujące z zadaniami w naszej służbie. Przełożeni muszą włączyć myślenie, udzielając zgody na dodatkowe zarobkowanie. Komendant wojewódzki powinien wiedzieć, na jaką dodatkową pracę komendanta miejskiego lub powiatowego może przystać i rozważyć, czy jego podwładny jest w stanie realizować zadania, na które dostałby zgodę, w taki sposób, by nie kolidowały ze służbą. Tak samo komendant powiatowy w stosunku do podległych dowódców JRG i innych strażaków. Ponadto wątpliwe wydaje mi się udzielanie zgody na pracę w rejonie operacyjnym danej jednostki czy komendy.


No po prostu nie wszyscy dostaną zgodę na dodatkowe zarobkowanie. KP/KM mają wydawać zgody bardziej przemyślając swoje decyzję  i wnikając w to żeby nie kolidowała ze służbą strażaka. Także nie wszyscy z automatu dostaną zgodę, lecz osoby należycie wywiązujące się ze swoich obowiązków służbowych.
 Rozpatrzmy choćby przykład lotniskowych straży pożarnych. W wielu z nich pracują strażacy PSP. Pozwala na to system zmianowy. Strażak, mając w jednostce ratowniczo-gaśniczej zaledwie siedem służb w miesiącu, może ustalić grafik tak, żeby pogodzić służbę i w PSP, i w lotniskowej straży pożarnej. Bywa, że płynnie przechodzi ze służby na służbę. Czy jest wtedy wypoczęty, gotowy do wyjazdu do zdarzenia? Moim zdaniem nie, a taka sytuacja obniża standardy pracy, wpływa na bezpieczeństwo nie tylko samego strażaka, lecz także kolegi, z którym idzie do akcji. A co by było, gdyby zaistniała konieczność wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości z powodu wystąpienia klęski żywiołowej? Jeśli zatrzymamy strażaków na służbie, okaże się, że nie przyjdą do pracy w innym miejscu – do zakładowej straży pożarnej, podmiotów Państwowego Ratownictwa Medycznego, gdzie równie często mają dodatkowe zatrudnienie, np. jako kierowcy, ratownicy medyczni. Nie jestem przeciwnikiem dodatkowego zarobkowania strażaków, jednak tę kwestię należy unormować, mając na względzie dobro służby. Fakt, że ktoś jest kierowcą ciężarówki w innym miejscu, zwiększa jego kompetencje jako kierowcy samochodu strażackiego, ale dodatkowa zmianowa praca strażaka nie jest korzystna z perspektywy PSP. Trzeba wtedy restrykcyjnie pilnować odpowiednich okresów wypoczynku między jedną a drugą pracą. I to powinien rozpatrywać komendant, udzielając strażakowi zgody na dodatkowe zarobkowanie.
A tutaj sugeruje że będzie próbował to w jakiś sposób unormować. Pytanie w jaki? 12-stki? Wtedy ograniczy dodatkowe zarobkowanie w niektórych zawodach. Albo zabroni pracy w PRM lub jako kierowcy ciężarówek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3851 dnia: Listopad 20, 2016, 13:15:02 »
No po prostu nie wszyscy dostaną zgodę na dodatkowe zarobkowanie. KP/KM mają wydawać zgody bardziej przemyślając swoje decyzję  i wnikając w to żeby nie kolidowała ze służbą strażaka. Także nie wszyscy z automatu dostaną zgodę, lecz osoby należycie wywiązujące się ze swoich obowiązków służbowych.
Czyli uważasz, że Komendant powinien mieć "z automatu" zgodę na dodatkowe zarobkowanie? Albo prewentysta?
Tam gdzie występuje kolizja ze służbą nie powinno się zgody udzielać i taka jest prawda.
A tutaj sugeruje że będzie próbował to w jakiś sposób unormować. Pytanie w jaki? 12-stki? Wtedy ograniczy dodatkowe zarobkowanie w niektórych zawodach. Albo zabroni pracy w PRM lub jako kierowcy ciężarówek.
Wiesz ile trzeba dodatkowych etatów aby 12-ki wprowadzić? To jest nierealne.  Jeżeli człowiek w PRM pracuje jako kierowca do 7 rano a o 8 zaczyna służbę jako kierowca w PSP (znam osobiście takiego jegomościa) to naraża zdrowie a nawet życie swoich kolegów i jest idiotą! Po pierwszej takiej historii powinno się jego zgodę na zarobkowanie wywalić do kosza.
Więc gdzie tutaj widzisz ZAKAZ DLA WSZYSTKICH!? Przecież piszesz:
Będą zmiany. Zbliża się koniec dodatkowego zarobkowania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3852 dnia: Listopad 20, 2016, 13:45:38 »
Cytuj
W rzeczywistości trudno rozgraniczyć dodatkową pracę w charakterze zlecenia od dodatkowej pracy etatowej. Jeśli polega ona na dbaniu o sprawy przeciwpożarowe, to pewne zadania siłą rzeczy należy wykonać w godzinach funkcjonowania komendy, np. pojechać na miejsce, coś sprawdzić, napisać pismo. A rozmawiamy o kadrze kierowniczej PSP. Wielu dowódców JRG nie chce awansować na stanowisko komendanta powiatowego czy miejskiego. Dlaczego? Bo mając dodatkowe prace i wykonując je w dużej mierze w czasie służby w PSP, zarabiają więcej niż komendant, a nie ponoszą tej odpowiedzialności. Na takie zasady się nie godzę. Jak dowódca może wymagać od swojego podwładnego rzetelnej pracy, jeśli sam jest w jednostce przez dwie godziny? Komendanci nie mogą na to przystawać.
Czytając tę część artykułu marzy mi się aby faktycznie te słowa były skierowane do Komendantów, Naczelników, Dowódców JRG oraz ich zastępców. Dziwi mnie fakt, że 01 aż tak martwi się o nasz wypoczynek na tych 48 godzinach wolnego. Przecież nie będę leżał w momencie kiedy potrzebuję dodatkowe środki na spłatę kredytu, jakiąś drobną rzecz dla dziecka czy żony. Napewno tych pieniędzy nie dostanę od dowódcy zmiany czy JRG w dodatku gdyż Powiatowy powiedział, że mamy i tak duże dodatki..Żenada.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3853 dnia: Listopad 20, 2016, 14:09:18 »
Czy gość który pracuje na czarno od świtu do zmierzchu jest wypoczęty?  Jak to ukrucic? Obłuda kierownictwa i tyle oraz zazdrość i komu się da to ograniczyć i tyle w temacie, kiedyś jak występowałem o dodatkowe $ to komendant zaznaczył że min 11 godz przez służba mam nie podejmować żadnych prac, zastanawia mnie jak chciał to weryfikować?  Chyba że gdyby do czegoś doszło do był czysty.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3854 dnia: Listopad 20, 2016, 14:58:35 »
Komendant nie będzie się wychylał,bo trend jest"ograniczać" i nie da nikomu zgody.Zawsze to parę punktów u przełożonego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3855 dnia: Listopad 20, 2016, 16:56:58 »
Czy gość który pracuje na czarno od świtu do zmierzchu jest wypoczęty?  Jak to ukrucic? Obłuda kierownictwa i tyle oraz zazdrość i komu się da to ograniczyć i tyle w temacie, kiedyś jak występowałem o dodatkowe $ to komendant zaznaczył że min 11 godz przez służba mam nie podejmować żadnych prac, zastanawia mnie jak chciał to weryfikować?  Chyba że gdyby do czegoś doszło do był czysty.
Wy naprawdę nie rozumieć, że to nie chodzi o PB a o KM/KP i d-ców jednostek. Zastanówcie się czemu nie pisze się ilu procentowo d-ców zmian dorabia. Panowie w tej całej akcji z dorabianiem chodzi o to aby ukrócić patologię.
Przykład patologiczny Pani  z działu finansów dużej KM zarabia jako strażak, ma umowę agencyjną na obsługę ubezpieczeń za dobrą kasę. A dodatkowo nie wyrabia się z obsługą ubezpieczeń więc wpisuje sobie nadgodziny i w ten sposób ma prawie maksa nadgodzin nie pełniąc żadnej służby. O dodatku służbowym szkoda wspominać aby ludzi z PB nie wkurwiać. Normalne?
Komendant nie będzie się wychylał,bo trend jest"ograniczać" i nie da nikomu zgody.Zawsze to parę punktów u przełożonego.
A PB pójdzie do "szarej strefy" bo wiekszość robi  rolnictwie, budowlance i drobnych naprawach (przynajmniej u mnie) a Ci którzy posiadają firmy przepiszą je na żony i nic się dla PB nie zmieni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3856 dnia: Listopad 20, 2016, 17:24:12 »
Zaraz mnie zjecie, za moje myślenie, ale napiszę.
Jeżeli chodzi o zakaz dodatkowego zarobkowania - jestem za i to nie z zazdrości, choć to będzie trudne do wyegzekwowania.
Nie czarujmy się. Bardzo często dochodzi do kolizji z interesem służby. Nawet podczas służby dochodzi do takich kolizji np.prace remontowe, przeprowadzki, inne zadania nie związane stricte za służbą też nie są w interesie służby - raczej w interesie przełożonego i jednostki. Również twierdzenie, że strażak ma się znać na wszystkim nie jest w interesie służby, bo to ani mentalnie, ani czasowo, ani fachowo nie jest możliwe.  W cywilizowanych służbach i w ogóle na całym świecie są wąskie specjalizacje, dobrzy specjaliści i przez to lepiej wyszkoleni ludzie oraz więcej zawodów - etatów.

Ale oprócz zakazu trzeba ludziom dać marchewkę czyli zapłacić i wymagać aby nie dorabiali, bo powstanie szara strefa, ze stratą dla budżetu Ojczyzny.

Tak zapłacić, bo przez ostatnie 9 lat podwyżki nie było, coś płacili (szkoda pisać), ale nawet inflacji nie wyrównali, więc z planowanym podwyższeniem nie będzie to wyrównanie.
Zresztą za poprzedniej ekipy to ja osobiście nie widzę plusów dla nas.
- zamrożenie płac,
- zmiany dot. L4,
- emerytur,
- brak koordynacji w zakresie poszkodowanych strażaków (no może poza fundacją)
- brak programu dotyczącego polepszenia zdrowia, kondycji, sprawności fizycznej dla wszystkich strażaków (karnety),
- brak grupowego niskiego ubezpieczenia na życie, zdrowie, etc dla wszystkich
- rozdzielenie budżetów jednostek (każdy sobie rzepkę skrobie)
- oddanie po kawałku przewodnictwa w 112, w ratownictwie medycznym, w zarządzaniu kryzysowym... .
In plus ? Nie pamiętam.
Poprzednicy nas ograniczali, obecni też mogą i będą, ale na litość.... Jakaś rekompensata poza służeniem.
I to jest domena nacisku związków, aby tak zmienić przepisy, budżety, aby pojawiła się kasa np. pieniądze na dofinansowanie naszej ochrony, ubezpieczenia, programów zdrowotnych.

Wracając do meritum czyli do spraw emerytalnych, to pisał ktoś, że potrzeba jest zmiana ustawy. A wiecie jak można nas potraktować?
Słyszałem, ale może ktoś podpowie ilu strażaków z JRG w ostatnich miesiącach skierowano do pracy w KG uzasadniając "ważny interes służby" ?
Właśnie tego możemy się obawiać i jak historia pokazuje, przy jakichkolwiek zmianach związki guzik zaradzą.

 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3857 dnia: Listopad 20, 2016, 18:00:00 »
Po co się człowieku rozpisujesz..My z podziału to wiemy.
Cytuj
Nie czarujmy się. Bardzo często dochodzi do kolizji z interesem służby. Nawet podczas służby dochodzi do takich kolizji np.prace remontowe, przeprowadzki, inne zadania nie związane stricte za służbą też nie są w interesie służby - raczej w interesie przełożonego i jednostki.
Teraz pytanie jeśli do tego dochodzi w trakcie służby to w imię czego? U mnie mój szef zmiany powiedział krótko... Spierd....ć. Nagrody nie dostał.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3858 dnia: Listopad 20, 2016, 18:24:32 »
Jeżeli chodzi o zakaz dodatkowego zarobkowania - jestem za i to nie z zazdrości, choć to będzie trudne do wyegzekwowania.
Nie czarujmy się.
Znam przypadek strażaka, któremu 01 nie dał zgody na prowadzenie firmy (wtedy zajmował stanowisko d-cy zmiany)więc przerejestrował firmę na żonę i dalej robi co robił. Powiem więcej nawet się trochę rozbestwił bo dostał na piśmie, że to że żona prowadzi działalność związaną z usługami ochrony przeciwpożarowej to jemu można prowadzić czynności kontrolno-rozpoznawcze (ten sam 01 przeniósł d-ce zmiany do prewencji) bo organem wydający decyzje jest 01 a nie prowadzący czynności (a nie chciał tego robić, został zmuszony).  Tępy 01, który nie przewidział konsekwencji swoich czynów spowodował, że w parę lat strażak stał się najbogatszy strażakiem w powiecie a może nawet województwie.
Wracając do meritum zakaz dorabiania dla PB jest nie do wyegzekwowania.  Ale Komendanci i ich z-cy powinni mieć bezwzględny zakaz dorabiania, prewentyści również. D-cy jednostek poza powiatem mogą w powiecie w żadnym wypadku. Księgowa/Finanse nie powinna dostać kasy za ubezpieczenia bo to rodzi patologię.
Słyszałem, ale może ktoś podpowie ilu strażaków z JRG w ostatnich miesiącach skierowano do pracy w KG uzasadniając "ważny interes służby" ?
KG ma podstawę prawną takiego działania czyli art. 37 b ustawy o PSP. Poza tym do KG przenoszą w większości młodych chłopaków po SGSP. A więc takich na których PSP płaciła na wyszkolenie przez 4-5 lat, więc mogą się PSP odwdzięczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 18:33:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3859 dnia: Listopad 21, 2016, 06:28:00 »
Teraz pytanie jeśli do tego dochodzi w trakcie służby to w imię czego? U mnie mój szef zmiany powiedział krótko... Spierd....ć. Nagrody nie dostał.
Złe podejście. Realizujesz i piszesz notatkę do zleceniodawcy, że zgodnie z poleceniem zrobiłeś to a to, że nie jest to w zakresie obowiązków i umiejętności, że osłabia się gotowość bojową itd.
Mój emerytowany już dowódca zmiany tak zrobił jak zaczęli  przesadzać, bo zamiast szkoleń była budowa i robota, robota, robota Straszono go, by zaprzestał - odpowiedział cyt. "Kolejny raz wyślę wyżej, a Wam już tylko do wiadomości to, bo w razie x nie chcę tłumaczyć się przez prokuratorem." I odtąd wróciła normalność. Trochę pracy i szkolenia, ćwiczenia, wyjazdy.

KG ma podstawę prawną takiego działania czyli art. 37 b ustawy o PSP. Poza tym do KG przenoszą w większości młodych chłopaków po SGSP. A więc takich na których PSP płaciła na wyszkolenie przez 4-5 lat, więc mogą się PSP odwdzięczyć.

OK. Podstawy nie neguję. Takie jest prawo i takie są potrzeby KG. Koledzy są z 4-7 letnim stażem służby w JRG. Przynajmniej ja tych znam. Ja chyba nie umiałbym odnaleźć się za biurkiem, bo przepisy, procedury są zbyt papiero-, czasochłonne i bardzo pokomplikowane - czekanie na decyzje, zgoda tu, zgoda tam, kolejność itd. A do tego trzeba jeszcze  wiedzy z finansów, gospodarowania itd. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 06:41:07 wysłana przez Florek-112 »

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3860 dnia: Listopad 21, 2016, 11:55:39 »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3861 dnia: Listopad 21, 2016, 15:34:50 »
komedianci będą wydawać zgody tym, których będą potrzebować np.warsztat samochodowy bo 01 ma samochód i trzeba go serwisować,glazurnik bo akurat potrzeba chwili remontu itd. i nie piszcie że tak nie jest bo znam osobiście takie przypadki i to nie tylko ze swojego podwórka. Komedianci mają w ręku wszystkie asy, dodatki motywujące,dodatki służbowe,awansy,szkoły,kursy,przyjęcia ,zgody i to wszystko zależy od kaprysu i potrzeby jednego człowieka
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 21:13:30 wysłana przez vade »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3863 dnia: Listopad 22, 2016, 10:22:29 »
Jeśli byłeś w SB  to się bój , co nas to obchodzi.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3864 dnia: Listopad 22, 2016, 10:38:23 »
Jeśli byłeś w SB  to się bój , co nas to obchodzi.

Przeczytaj całość nie tylko nagłówek.

Ja zastanawiam się na przykład nad tym:
- czy szkoła chorążych w 89 roku podlegała pod ówczesne msw ?
- czy szkoła główna w 89 roku podlegała pod ówczesne msw
- ośrodki szkolenia podoficerów ?
- zawodowa straż pożarna ?

Niektórzy wcześniej urodzeni zaczynali służbę przed 89 więc warto to przedyskutować.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3865 dnia: Listopad 22, 2016, 12:15:31 »
No i dobrze przewietrzy się troszkę ze starych pryków, może młodsi będą mieli inne spojrzenie na służbę - oby bo te kwiatki, które teraz powstają na wszystkich szczeblach to szkoda słów.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3866 dnia: Listopad 22, 2016, 12:57:33 »
Cytuj
ze starych pryków
Może troszkę szacunku dla starszych? I ty będziesz kiedyś starym prykiem.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3867 dnia: Listopad 22, 2016, 12:59:18 »
Rany Julek , 01 KG może także być zakwalifikowany do tej grupy.....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3868 dnia: Listopad 22, 2016, 17:55:38 »
A niedawno się zarzekano, że nad niczym nie pracują.

http://wyborcza.pl/7,75398,21011700,jeden-dzien-pracy-w-prl-a-reszta-w-iii-rp-niewazne-koniec.html?disableRedirects=true#BoxGWImg
Wejdź na stronę bip MSWiA i przeczytaj opinię prawną prof. Chmaja jest to stanowisko emerytów policyjnych.
Jest tam  13 pkt. na temat łamania konstytucji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3869 dnia: Listopad 22, 2016, 19:17:32 »
Nie bój nie bój,  za około miesiąc "dobra ( phiiii) zmiana" przejmuje TK, więc może się okazać,  że jest to zgodne z Konstytucją.  Wg interpretacji Jarosława K.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 19:32:51 wysłana przez Spartan998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3870 dnia: Listopad 22, 2016, 19:21:05 »
Nie bój nie bój,  za około miesiąc "dobra ( phiiii) zmiana" przejmuje TK, więc może się okazać,  że jest to zgodne z Konstytucją.  Wg interpretacji Jarosława K?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Sprawiedliwo%C5%9Bci_Unii_Europejskiej
Są jeszcze Oni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3871 dnia: Listopad 22, 2016, 20:01:16 »

Kilka dni temu na spotkaniu towarzyskim udało mi się porozmawiać  z posłami  ze strony
PIS  mocno zbliżonymi i powiązanymi z kręgami  władzy, jak też innej frakcji pis  tzw. Lipińskiej  i nasuwa mim się jeden wniosek i krótka konkluzja po tych rozmowach na usta. "Lepiej to już było."  Teraz trzeba uważać aby nie stracić bo posunięcia władzy są nie przewidywalne .  :gwiazdki:
Nie ma co czekać i oczekiwać jakiejkolwiek poprawy dla służb.  Może  można liczyć na ochłapy związane z ustawą modernizacyjną.Ale chyba nic poza tym.  Szukanie oszczędności to teraz główne zadanie rządu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3872 dnia: Listopad 23, 2016, 08:24:13 »
Cytuj
W jednostkach ratowniczo-gaśniczych pracują strażacy o wysokich kwalifikacjach, dbający o doskonalenie zawodowe, sprawność fizyczną, wyjeżdżający do akcji w pełnym składzie osobowym. Każdy funkcjonariusz ma określoną ścieżkę kariery zawodowej, wie, jak się może rozwijać, co mu zaoferuje pracodawca. Wie, że jeśli zechce, może liczyć na pomoc w przekwalifikowaniu do pracy biurowej po ciężkiej i obciążającej psychicznie pracy w podziale bojowym. Doświadczeni i wartościowi strażacy chcą pozostać w służbie, by służyć swoją wiedzą, a my potrafimy to docenić, bo wiemy, że szkoda tracić taki potencjał. Wreszcie to straż, w której strażacy zarabiają godnie i nie muszą prosić o zgodę na dodatkowe zarobkowanie, bo nie mogą utrzymać rodziny ze swojej pensji.
Czytając te słowa 01 aż trudno uwieżyć, że ma nas za takich tłumoków...

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3873 dnia: Listopad 23, 2016, 11:12:17 »
Wyrwałeś z kontekstu - Twój cytat to są "marzenia 01". Tak więc jednoznacznie potwierdził, że teraz tego wszystkiego nie ma w naszej służbie, z czym trudno się nie zgodzić.

Offline marszian007

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3874 dnia: Listopad 24, 2016, 12:37:30 »
Witam Panowie mam pytanko.  W związku z nową ustawą o emeryturach mundurowych. Jak będzie wyglądać odejście na emeryturę strażaka który rozpoczął służbę w 1988 np. w jednej ze szkół pożarniczych i pracuje do dziś. Czy taki strażak będzie podlegał tej ustawie i traktowany  jak pracownik organów PRL   co wiąże się z tą niższą emeryturą  a w przypadku strażaków na emce obniżeniem emerytury.