Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1885897 razy)

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3825 dnia: Listopad 02, 2016, 10:52:23 »
Cały czas coś się zmienia w tym kierunku na gorsze(wszyscy myślę wiedzą co mam na myśli, niekoniecznie musi chodzić o zmianę ustawy emerytalnej PSP) , więc jeżeli ktoś ma pełną wysługę emerytalną to trzeba podjąć "męską" decyzję czy czekać na "super podwyżki" czy godnie odejść na emkę bo czasami można się przeliczyć. Ci co jeszcze nie mają pełnej wysługi lub tym bardziej 15-stu lat służby i tak muszą czekać na rozwój sytuacji bo za bardzo nie mają pola manewru. Odchodzenie z niepełną emeryturą (oczywiście jeżeli tego zdrowie nie wymusza) też nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.Taką decyzję musi podjąć każdy sam bo nigdy nie ma gwarancji że będzie w 100% słuszna.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3826 dnia: Listopad 02, 2016, 11:39:47 »
Jak przestaną respektować prawa nabyte[możliwe po 19 grudnia br]to nawet ci co cieszą się z emerytury,zostaną nędzarzami.Projekt ZUS emerytury 1000 zł na tzw ryj.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3827 dnia: Listopad 02, 2016, 13:52:00 »
te 1000 pelenów na jak to nazwałeś "tzw. ryj" to nie jest zła opcja; ale jednak do tego trzeba dochodzić stopniowo; jeśli myślimy o emeryturach obywatelskich, to planujmy to z wyprzedzeniem dwupokoleniowym; albo przynajmniej proporcjonalnie względem stażu; w emeryturach obywatelskich przy takich obwarowaniach jak są np. w Australii nie ma nic złego; to nie jest socjalizm, a raczej coś bardziej zmierzającego ku dystrybucjonizmowi, zwanemu też "trzecią drogą" - nie mylić z redystrybucjonizmem będącym cechą szczególną wszelkiej maści lewactwa z tym jewropejskimam włącznie; gdybym miał cokolwiek do powiedzenia, to system emerytalny na żywca zerżnąłbym z australijskiego, a system podatkowy opierałby się w zakresie PIT na jednolitej relatywnie wysokiej stawce (w odniesieniu do obecnej najniższej) z wysoką ulgą (barbarzyństwem ze strony państwa jest ściąganie haraczu od osób, które nie mają tzw. "minimum socjalnego"); przy czym ulga byłaby mnożona przez ilość nieletnich osób na utrzymaniu podatnika z wyłączeniem żony, uczących się dzieci do 24 roku życia oraz osób niepełnosprawnych; na osoby niepełnosprawne kwota wolna wyższa o 50%; VAT jednolity, bez żadnych patogennych różnicowań; CIT liniowy dla chcących - jak komuś lepiej to niech płaci podatek ryczałtowy od obrotu; wyższy w przypadku usług, niższy w przypadku handlu, a jeszcze niższy w przypadku działalności produkcyjnej; w ramach jednego podmiotu możliwość stosowania wszystkich trzech stawek; prosto, przejrzyście, a po wprowadzeniu zasady 25 lat vacatio legis dla przepisów podatkowych zapewniłoby nam wieloletni trwały wzrost gospodarczy; ale ja niestety o tym nie decyduję, a ci którzy mają na to wpływ zderzają się z impsibilizmem ze strony urzędników skarbowych wszystkich szczebli :rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3828 dnia: Listopad 02, 2016, 15:12:29 »
Jak przestaną respektować prawa nabyte[możliwe po 19 grudnia br]to nawet ci co cieszą się z emerytury,zostaną nędzarzami.Projekt ZUS emerytury 1000 zł na tzw ryj.

Dlaczego 19 grudnia br? o co chodzi?

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3829 dnia: Listopad 02, 2016, 15:59:20 »
Jak przestaną respektować prawa nabyte[możliwe po 19 grudnia br]to nawet ci co cieszą się z emerytury,zostaną nędzarzami.Projekt ZUS emerytury 1000 zł na tzw ryj.

Dlaczego 19 grudnia br? o co chodzi?
Chyba chodzi o koniec kadencji Prezesa TK  prof. Rzeplińskiego

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3830 dnia: Listopad 02, 2016, 16:47:24 »
Jak przestaną respektować prawa nabyte[możliwe po 19 grudnia br]to nawet ci co cieszą się z emerytury,zostaną nędzarzami.Projekt ZUS emerytury 1000 zł na tzw ryj.
Co wy za pierdoły opowiadacie .Jakiś idiota napisze artykuł w gazecie by podnosić sprzedaż a wy już w gacie robicie.To są  wymysły pismaków nie potwierdzone.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3831 dnia: Listopad 02, 2016, 17:04:15 »
ta praca traci kompletnie wszystko,zarobków już nie ma, przywilej emerytalny pod znakiem zapytania,a wymagania że ho ho,sprawnościowe,szkoleniowe,no i żebyś jeszcze dobrze kielnią machał -_-, jak tak dalej pójdzie to już widzę zaangażowanie zarówno przy akcji jak i przy remontach, u nas w "remizie"  większość mówi, że na pewno będą się szanować nikt sobie żył nie będzie wypruwał

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3832 dnia: Listopad 02, 2016, 18:01:04 »
Powoli bedą przyjmować do strazy Cyborgi,zabiorą przywileje,  wymagania WIELKIE, a płaca minimalna jeszcze trochę i zrówna się z naszą!!!!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3833 dnia: Listopad 03, 2016, 10:15:38 »
fireman popieram Cię w 100%.
Wiele pisałem już o wizji- ale każdy ma (zwłaszcza tam gdzie nie po jego myśli) swoje zdanie więc teraz napisze jaka jest różnica emeryta a strażaka biorąc pod uwagę wszystkie tematy ujęte w tym forum i odpowiedzieć czekać czy uciekać?
Powiem krótko- jak ktoś ma pełną emkę lub nawet nie, ale ma możliwość dorabiania to SPIERD....!!!!!!!!!!
A teraz dlaczego:
1. W końcu śpię spokojnie
2. Jestem spokojny w domu dla żony i dzieci
3. Mam dla nich czas
4. Mam wolne święta, wekendy, ferie, wakacje
5. Nie patrzę na przemądrzałych komendantów, dowódców, biurowców i związkowców
6. Nie wysłuchuję ich przemądrzałych komentarzy
Ogólnie BRAK STRESU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to jest najważniejsze.
W końcu zrozumiałem jak dobrze być emerytem, a tak mnie straszono :rofl:

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3834 dnia: Listopad 03, 2016, 12:56:24 »
ta praca traci kompletnie wszystko,zarobków już nie ma, przywilej emerytalny pod znakiem zapytania,a wymagania że ho ho,sprawnościowe,szkoleniowe,no i żebyś jeszcze dobrze kielnią machał -_-, jak tak dalej pójdzie to już widzę zaangażowanie zarówno przy akcji jak i przy remontach, u nas w "remizie"  większość mówi, że na pewno będą się szanować nikt sobie żył nie będzie wypruwał
Takie mamy czasy , w straży robi się taka korporacja w której jest wyścig szczurów  brakuję mi czasów gdzie po służbie poszło się na piwo pogadać i  wyjaśnić różne problemy zmianowe. A teraz długi korytarz i donosicielstwo, a jeden na drugiego wilkiem.  :gwiazdki:

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3835 dnia: Listopad 16, 2016, 15:49:29 »
Art. 4. W ustawie z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy
Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu
Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży
Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2015 r. poz. 900, 1268 i 1830) w art. 10 ust. 5 otrzymuje brzmienie:
„5.
Przy  ustalaniu  prawa  do  świadczeń  pieniężnych  z  ubezpieczenia  emerytalnego  i rentowych  osoby,  o  której  mowa  w  ust.  1  lub  2,  która  osiągnęła  wiek  emerytalny wynoszący co  najmniej  60  lat  dla  kobiet  i  co  najmniej  65  lat  dla  mężczyzn,uwzględnia się również okresy pobierania emerytury lub renty inwalidzkiej, jeżeli okresy składkowe i nieskładkowe ustalone na zasadach określonych w art. 5-7 i 10 ustawy, o której mowa w ust. 4, są krótsze od okresu wymaganego do przyznania tych świadczeń.".


Wiek emerytalny obniżony, a temat "białej księgi" coraz bardziej będzie stawał się rzeczywistością:
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/nizszy-wiek-emerytalny-sejm-za-projektem-prezydenta/qjpb6s
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 17:01:36 wysłana przez Strażak90 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3836 dnia: Listopad 17, 2016, 05:58:06 »
Dla porządku. Analogiczny zapis w ustawie emerytalnej jest. A regulacja  dotyczy pozbawionych emerytury mundurowej za przestępstwo umyślne ...itd.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3837 dnia: Listopad 17, 2016, 22:36:24 »
Panowie po prostu koniec elit, szczególnie emerytalnych. Różnice będą, ale niewielkie, bo chcą aby każdy dostał godną emeryturę. A nie jak teraz jeden ma 5 tys, 10 , 15 tys, a drugi 600zł. Będą dążyć, aby każdemu dać obywatelską emeryturę min. 1000zł.
Czytam różne teksty z portali i z zapisów wnioskuję. Panowie posłowie nie muszą nic pisać wprost w naszej ustawie emerytalnej i tak zrobią. Wystarczy drobny zapis odsyłający do przepisów ogólnych lub ustalenie ogólnego nadrzędnego przepisu emerytalnego dla ogółu - jaki to się tylko domyślam.
Czytam więc, a w przepisach ogólnych już proponują jak zdopingować ludzi do pozostania na rynku pracy.
1] odejście na emeryturę raz
2] po przepracowaniu min. 25 lat pracy (tj. lat odprowadzania składek) - bez szkoły
3] ale emerytura wypłacana dopiero po 60 i 65 roku życia
4] odejście oczywiście za ściśle określoną wysokość emerytury, podwyższaną co roku tylko  o oficjalny wskaźnik
5] bez możliwości jej przeliczenia, np. gdy chcieć doliczyć lata, które sobie "przypomniałeś"
6] skoro odejście na emeryturę raz  to brak możliwości oficjalnego powrotu na rynek pracy i w konsekwencji brak doliczenia kolejnych lat pracy
7] no i zakaz dorabiania na emeryturze,
8] a wspomina się też, o zakazie pracy w wymiarze większym niż jeden etat i wyliczania składek będzie się dokonywać na podstawie 1 etatu
Czy to nie wystarczy, aby ludzie trzymali się pracy, trzymali się jednego etatu.
Te metody są uniwersalne. Owszem krzywdzące niektórych, ale generalnie uczciwsze dla ogółu obywateli i korzystne dla rynku pracy, dla Państwa, a wystarczy je zastosować.
Myślę, że częściowo i u nas też będą wprowadzone.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 22:44:24 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3838 dnia: Listopad 17, 2016, 22:57:08 »
Czytam różne teksty z portali i z zapisów wnioskuję. Panowie posłowie nie muszą nic pisać wprost w naszej ustawie emerytalnej i tak zrobią. Wystarczy drobny zapis odsyłający do przepisów ogólnych lub ustalenie ogólnego nadrzędnego przepisu emerytalnego dla ogółu - jaki to się tylko domyślam.
Czytam więc, a w przepisach ogólnych już proponują jak zdopingować ludzi do pozostania na rynku pracy.
I na tej podstawie, którą pogrubiłem, chcesz straszyć strażaków bajkami? Tak drobny zapis  :rofl:.... To trzeba całą ustawę uchylić....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3839 dnia: Listopad 18, 2016, 05:37:18 »
Czytam różne teksty z portali i z zapisów wnioskuję. Panowie posłowie nie muszą nic pisać wprost w naszej ustawie emerytalnej i tak zrobią. Wystarczy drobny zapis odsyłający do przepisów ogólnych lub ustalenie ogólnego nadrzędnego przepisu emerytalnego dla ogółu - jaki to się tylko domyślam.
Czytam więc, a w przepisach ogólnych już proponują jak zdopingować ludzi do pozostania na rynku pracy.
I na tej podstawie, którą pogrubiłem, chcesz straszyć strażaków bajkami? Tak drobny zapis  :rofl:.... To trzeba całą ustawę uchylić....

Zacznij może od tego, że reguły wnioskowania koledze są zupełnie obce. Tak jak zdecydowanej większości społeczeństwa, nie wyłączając z niego (pół)światka strażackiego.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3840 dnia: Listopad 18, 2016, 08:57:26 »
Panowie po prostu koniec elit, szczególnie emerytalnych. Różnice będą, ale niewielkie, bo chcą aby każdy dostał godną emeryturę.
Kolego z bajkami to nie te miejsce, tu pisze się o poważnych sprawach .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3841 dnia: Listopad 19, 2016, 00:08:37 »
Panowie. Koledzy. Strażacy.
Nikogo nie straszę, bo sam jestem pełen obaw, bo mam 23 lata służby.
Nie zarzucajcie komuś głupoty, pisania bajek, braku znajomości reguł wnioskowania (bo takich uniwersalnych nie ma)  i nie obrażajcie mnie, bo ja was nie obrażam.  A Pan Panie Lang zmień fotę na profilu,  bo gest z obrazka narusza regulamin.

Ja tylko czytam i próbuję zrozumieć to, co przecieka z dokumentów rządu i zaleceń ZUS.
Owszem nie podoba mi się styl sprawowania rządów, buta, ale pomysł zniwelowania zbyt wielu różnić m.in. emerytalnych i zagwarantowania emerytury obywatelskiej są mądre dla kraju.
Wg mnie wnioski i zalecenia są takie jak wspominałem. Owszem wyliczą Ci wysokość emerytury na podstawie naszych przepisów, ale jak staniesz się emerytem to, kim jesteś? Emerytem, no emerytem mundurowym. Ale wtedy wystarczy, że wciągną wszystkich emerytów, również mundurowych w powszechny system wprowadzając ww. zmiany do systemu powszechnego i załatwione.To jest ten drobny zapis. Kto się za nimi ujmie? My?  Między sobą jesteśmy podzieleni zmianowi, biurowi, dyżurni, jogurty, powiatowi, wojewody, KG. Więc… ciężko.
A takiemu emerytowi jak wspominałem zabroni się pracować, a wielu z nas ma kredyty i już wiadomo, że nie będzie słodko jak za szybko przejdziesz na zasłużony odpoczynek, bo nie dorobisz oficjalnie, a jak zarobisz nieoficjalnie to skarbówka.
W ten sposób utrzyma się ludzi przy pracy bez płacenia wg polityków rozpasanych świadczeń emerytalnych.
Prawa nabyte? A zapytajcie górników, których podzielono. Nas też kiedyś (w1998?) przeniesiono do ogólnego systemu emerytalnego, a potem przywrócono. A likwidacja mundurowej oddzielnej służby zdrowia. A min wiek 55 dla zatrudnionych 2013r. A 80% płatne za L4 Można? Można.
Naprawę nie straszę, a myślę. Sam jestem pełen obaw.


Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3842 dnia: Listopad 19, 2016, 08:16:07 »
U mnie na emkę odchodzi trzech i kolejnych dwóch się zastanawia.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3843 dnia: Listopad 19, 2016, 09:27:37 »
Popieram Florek to co piszesz,myślę że z prawami nabytymi TK bez problemu da sobie radę po zmianie przewodniczącego.Co nas jeszcze czeka w najbliższym czasie nikt nie wie.Droga do "wielkich zmian" będzie stała otworem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3844 dnia: Listopad 19, 2016, 10:01:21 »
A Pan Panie Lang zmień fotę na profilu,  bo gest z obrazka narusza regulamin.
To zdjęcie Pana Langa przed tym jak brodę zgolił więc jak najbardziej jest w porządku, dodatkowo ma prawo do wizerunku.
Ja tylko czytam i próbuję zrozumieć to, co przecieka z dokumentów rządu i zaleceń ZUS.
Owszem nie podoba mi się styl sprawowania rządów, buta, ale pomysł zniwelowania zbyt wielu różnić m.in. emerytalnych i zagwarantowania emerytury obywatelskiej są mądre dla kraju.
Wg mnie wnioski i zalecenia są takie jak wspominałem. Owszem wyliczą Ci wysokość emerytury na podstawie naszych przepisów, ale jak staniesz się emerytem to, kim jesteś? Emerytem, no emerytem mundurowym. Ale wtedy wystarczy, że wciągną wszystkich emerytów, również mundurowych w powszechny system wprowadzając ww. zmiany do systemu powszechnego i załatwione.To jest ten drobny zapis. Kto się za nimi ujmie? My?  Między sobą jesteśmy podzieleni zmianowi, biurowi, dyżurni, jogurty, powiatowi, wojewody, KG. Więc… ciężko.
A takiemu emerytowi jak wspominałem zabroni się pracować, a wielu z nas ma kredyty i już wiadomo, że nie będzie słodko jak za szybko przejdziesz na zasłużony odpoczynek, bo nie dorobisz oficjalnie, a jak zarobisz nieoficjalnie to skarbówka.
W ten sposób utrzyma się ludzi przy pracy bez płacenia wg polityków rozpasanych świadczeń emerytalnych.
Prawa nabyte? A zapytajcie górników, których podzielono. Nas też kiedyś (w1998?) przeniesiono do ogólnego systemu emerytalnego, a potem przywrócono. A likwidacja mundurowej oddzielnej służby zdrowia. A min wiek 55 dla zatrudnionych 2013r. A 80% płatne za L4 Można? Można.
Naprawę nie straszę, a myślę. Sam jestem pełen obaw.
To zachowaj to dla siebie. Bo do czasu jak nie uzyskasz pewnych informacji to tylko straszysz ludzi swoim wywodami na temat, który jest od kilkunastu lat na absolutnym topie w PSP
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 10:38:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3845 dnia: Listopad 20, 2016, 02:11:25 »
Co do foto, broda, człowiek jest OK. Gest NIE. Bo tzn., że mogę w profilu mieścić zdjęcie "en face" z kartką w dłoni z napisem "pier....cie się"?   I będzie OK? Wg mnie NIE. Jak widać, że VIP-y forum popierają się niezależnie od racji lub nie.

A przechodząc ostatni raz do tego kto ma rację (nie wiadomo), to po to jest temat pod nazwą "Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?", aby dyskutować - nie straszyć i ja nie straszę.
A dlaczego tak piszę, bo widzę, że rządzący chcą uszczknąć coś, tylko problemem jest "zgodnie z prawem" - no to może z uwagi na ważny interes służby i... państwa.
Jak będą zmiany to na pewno nie będą korzystne dla nas, przykłady podałem wyżej, a ostatnie zmiany w naszych emeryturach pamiętacie ? Jest 25 lat służby, wiek 55 i max 75%, a mowa była o 85% i gdzie to jest?.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 02:14:30 wysłana przez Florek-112 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3846 dnia: Listopad 20, 2016, 08:38:06 »
... To zachowaj to dla siebie. Bo do czasu jak nie uzyskasz pewnych informacji to tylko straszysz ludzi swoim wywodami na temat, który jest od kilkunastu lat na absolutnym topie w PSP
Ale nigdy nie był tak bliski realizacji.
Dyskusja o przewidywanych działaniach nie jest straszeniem, lecz informacją co nas może spotkać.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3847 dnia: Listopad 20, 2016, 10:41:34 »
Ale nigdy nie był tak bliski realizacji.
Żartujesz?
Pierwszy raz w 99 r włączono Nas do systemu powszechnego.
Drugi raz w 2010 r leżały na stole propozycje systemu powszechnego.
A teraz wszyscy w MSWiA powtarzają, że nic takiego się nie stanie.
Dyskusja o przewidywanych działaniach nie jest straszeniem, lecz informacją co nas może spotkać.
Dokładnie jesteś stary jesteś emerytem to umrzesz....
Masz 50% szans że umrzesz w bólach na raka...
5% szans że dostaniesz wylewu i będziesz warzywem, które będzie ciężarem dla twojej rodziny
itd. itp...
Teraz pytanie to jest strasznie czy dyskutowanie o tym co może cie spotkać?
Co do foto, broda, człowiek jest OK. Gest NIE. Bo tzn., że mogę w profilu mieścić zdjęcie "en face" z kartką w dłoni z napisem "pier....cie się"?   I będzie OK? Wg mnie NIE. Jak widać, że VIP-y forum popierają się niezależnie od racji lub nie.
Wiesz jak długo ta fotka pojawia się na forum? I jakoś nikomu nie przeszkadzała.
Lang jest jednym z moderatorów więc raczej jak by łamał regulamin to by na niego pierwszego inne "mody" zwróciły uwagę.
Jak będą zmiany to na pewno nie będą korzystne dla nas, przykłady podałem wyżej, a ostatnie zmiany w naszych emeryturach pamiętacie ? Jest 25 lat służby, wiek 55 i max 75%, a mowa była o 85% i gdzie to jest?.
Widać masz mało informacji bo tak było ale miało to dotyczyć wszystkich pełniących służbę bez względu na okres włączenia do służby, w wyniku negocjacji stwierdzono że "starzy" będą odchodzić po staremu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3848 dnia: Listopad 20, 2016, 12:19:02 »
Będą zmiany. Zbliża się koniec dodatkowego zarobkowania. Trochę może nie w temacie. Ale temat zakaz dodatkowego zarobkowania od stycznia jest zamknięty. Pojawiła się 3 część wywiadu z KG w przeglądzie pożarniczym.
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1364-mamy-potencjal

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3849 dnia: Listopad 20, 2016, 12:21:03 »
Będą zmiany. Zbliża się koniec dodatkowego zarobkowania. Trochę może nie w temacie. Ale temat zakaz dodatkowego zarobkowania od stycznia jest zamknięty. Pojawiła się 3 część wywiadu z KG w przeglądzie pożarniczym.
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1364-mamy-potencjal
Zacytuj fragment, który o tym mówi bo przeczytałem to dwa razy... I żadnego końca nie zauważyłem. Jedynie to, że strażak ma przychodzić wypoczęty na służbę co uważam za bardzo logiczne!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.