Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886583 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3800 dnia: Październik 18, 2016, 20:42:28 »
Eqinox moderator prosił o nieubliżanie a Ty osoby, które maja inne zdanie wyzywasz od troli.
A kim  są ludzie którzy 50 raz w tym samy wątku cytują "białą księgę" ZUSu tylko na różnych portalach. Sam wymieniłeś za wiarygodny artykuł  promilitria21.home.pl mimo iż wszystkie poprzednie linki mówią o tym samym, o tych samych pracach czy to na onecie interii czy gdziekolwiek indziej. Sami ludzi nakręcacie. Sprawdź sobie, że cytujecie jedno i to samo.  Jak stado bezmyślnych ....
Nie było zmian emerytalnych!!!!  A kiedy wprowadzili wiek 55 i 25 lat służby?
   
Zmiany nie objęły żadnego funkcjonariusza w czynnej służbie służącego przed wprowadzeniem ustawy. Więc o czym mówisz? Jakie niekorzystne zmiany.
Panowie jestem przekonany, że to nie mżonki tylko powolne dobijanie strażaków, zwłaszcza tych smoluchów i roboli z podziału
 
Nie będę rozwijał tego tematu ale nie masz racji i wiem to na "swoim" przykładzie.
i w tym temacie zgadzam się z Eqinoxem, że h..a zrobicie.
Słowo na h.... użyte zostało w kontekście podwyżek a nie zmian emerytalnych więc nie wprowadzaj ludzi w błąd powołując się na mnie gdyż MAM w 100% odmienne zdanie OD TWOJEGO I UWAŻAM ŻE SIEJESZ DEFETYZM I CELOWO STRASZYSZ LUDZI!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ratownik_112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3801 dnia: Październik 18, 2016, 23:44:19 »
A ja jestem tym 50-latkiem (służby też dużo) i mam problem co zrobić, chcę służyć ale mam rodzinę i jeszcze trochę lat do przerzycia. Nie interesują mnie składy polityczne, ja wiem co mam robić. Tylko mi nie przeszkadzajcie...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3802 dnia: Październik 19, 2016, 07:41:28 »
Panowie dokładnie plany to oni mogą mieć,  bałbym się jeżeli by chodziło o PSP ale jeżeli chodzi o wszystkich funkcjonariuszy to już jest siła i nikt na to się nie zgodzi. nawet jakby mieli wszyscy wypowiedzenia dać i co zrobią w jedności siła a ZZ też będzie zależeć.
Chyba żartujesz. ZZ, a przynajmniej ci z S idą z obecnym rządem ręka w rękę, co więcej - z moich obserwacji wynika, że nie interesuje ich los strażaka, a tylko stanowiska, jakie mogą zdobyć dla "swoich" ludzi. Więc na Twoim miejscu bardzo bym na ZZ nie liczył.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3803 dnia: Październik 20, 2016, 14:39:07 »
Eqinox ja mam inne wyjaśnienie TROLL, z Twojej strony przyzwoiciej było np. napisać PAPUGI.
Eqinox zobacz jaki jest temat tej dyskusji!!! "Wizja systemu emerytalnego- uciekać , czy czekać" .Ja nie pisałem, że w 100% obejmie to już służących (ale i nie mogę być tego pewny w 100% że NIE), ale jestem przekonany w 100% , że to zrobią dla nowych. Nie sieję żadnego defetyzmu i nikogo nie straszę ,tylko przedstawiam fakty jak Nas traktowano i traktują. Co najwyżej jako osoba po przejściach namawiam niezdecydowanych do ucieczki z tego BAGNA!!! ZROZUMIAŁEŚ?
 A co do sposobu i traktowania strażaków z podziału przez przełozonych to nie tylko ja tak uważam ale duża część ludzi, którzy na tym forum poruszali ten problem.
Pa

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3804 dnia: Październik 20, 2016, 16:00:25 »
Już są nowe roczniki na zasadach 25 lat stażu i  55 rok życia.
Mamy ludzi na starych zasadach co nabywają prawa po 15 latach.
Nastały tak beznadziejne czasy, że są to prawa nabyte, a i tak każdy drży do ostatniej chwili co się stanie.
Pisać można wiele, każdy ma swój rozum i musi zdecydować, zyska lub straci, normalne.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3806 dnia: Październik 25, 2016, 14:03:07 »
Z artykułu wynika że przynajmniej policjanci nie mają już złudzeń.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3807 dnia: Październik 25, 2016, 14:14:27 »
Mimo że jestem funkcjonariuszem powiem tak. Niech wprowadzą zakaz dorabiania na emeryturach mundurowych i po kłopocie. Nikt po 15 latach nie będzie odchodził a po drugie po 15 latach jest to chyba margines wszystkich emerytur. Po drugie. Chcesz pracować po przejściu na emeryturę - zawieszasz ją i płacisz normalne składki emerytalne do ZUS i sobie pracuj ile chcesz bez limitów.
Wiem że to wam się nie spodoba ale takie mam zdanie.
A co do cytowanego artykułu - ciekawa skąd wezmą tyle stanowisk w administracji :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3808 dnia: Październik 25, 2016, 15:24:22 »
Mundurowi grożą odejściem ze służby, jeśli zostaną zabrane przywileje emerytalne

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,20882498,mundurowi-groza-odejdziemy-ze-sluzby-jesli-zabierzecie-nam.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza
No i zaczęło się nakręcanie społeczeństwa przeciwko nam mundurowym. Poprzednie takie zabiegi skończyły się min obniżeniem chorobowego i zmianami w emeryturach.  A teraz? Chyba nie tylko ja to mam namyśli. Chyba jet prawdą , że lepiej to już było.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3809 dnia: Październik 25, 2016, 15:52:33 »
Każdy artykuł który przeczytałem na temat funkcjonariuszy kończy się opisami typu nieroby, po 15 latach emerytury,musimy na nich płacić itd. także nic się nie zmieniło a czytam to 10 lat, a dobrze że policjanci już postraszyli odejściami myślę że w PSP byłoby tak samo nie martwmy się na zapas.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3810 dnia: Październik 26, 2016, 02:44:22 »
Mimo że jestem funkcjonariuszem powiem tak. Niech wprowadzą zakaz dorabiania na emeryturach mundurowych i po kłopocie. Nikt po 15 latach nie będzie odchodził a po drugie po 15 latach jest to chyba margines wszystkich emerytur. Po drugie. Chcesz pracować po przejściu na emeryturę - zawieszasz ją i płacisz normalne składki emerytalne do ZUS i sobie pracuj ile chcesz bez limitów.
Wiem że to wam się nie spodoba ale takie mam zdanie.

Świetnie
A wziąłeś pod uwagę to, że jak ktoś pracuje/ dorabia to tez płaci podatki również na swoją pobieraną emeryturę ?
Właśnie przez to zmniejsza obciążenie budżetu
Ty chcesz jeszcze bardziej go dociążyć zakazując pracy czyli skutek wręcz odwrotny.
Na emeryturę idą Ci którzy dopełnili warunków umowy pracodawca- pracobiorca.
Osiągnąłeś wymagany wiek, staż - przechodzisz na świadczenia bo taką miałeś umowę.
Nie rozumiem co da ZAKAZ pracowania na emeryturze. To nie jest renta z powodu niezdolności do pracy.
Ludzie będą zawsze dorabiać i będą pracować na czarno i nikt im tego nie zabroni.

To proponuję wprowadzenia zakazu jedzenia po obiedzie !
Zakaz wyjazdu na wakacje po powrocie z wakacji.

 



Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3811 dnia: Październik 26, 2016, 07:31:24 »
Cytuj
Świetnie
A wziąłeś pod uwagę to, że jak ktoś pracuje/ dorabia to tez płaci podatki również na swoją pobieraną emeryturę ?
Właśnie przez to zmniejsza obciążenie budżetu
Podatki płacą wszyscy - Ty i ja, czy jesteś na emeryturze czy też nie. Podatki idą na wszystko - ja piszę aby osoby płaciły składkę ZUS jak odejdą na emeryturę i chcą dalej pracować. Nie bronię nikomu pracować. Ale masz świadczenie to albo jedno albo drugie. Zadajesz pytanie co da zakaz - a da to że osoby zwolnią miejsca pracy dla osób które muszą pracować do 67 roku życia.
"Osiągnąłeś wymagany wiek, staż - przechodzisz na świadczenia bo taką miałeś umowę" - wszytko się zgadza, ale  z małym wyjątkiem. Umowa działa w dwie strony - Państwo daje Nam przywileje bo Nasza służba jest ciężka dlatego po określonym czasie musimy ją zakończyć i powinniśmy odpoczywać, a nie dalej pracować. Taki jest według mnie sens przywileju. Dorabianie na emie to nic innego według mnie jak to co chce ZUS - pracowałeś w mundurze, kończysz i do normalnej pracy proszę. Z małym wyjątkiem. Emeryturę dostaniesz po osiągnieciu wieku.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 20:04:26 wysłana przez Butel »

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3812 dnia: Październik 26, 2016, 14:06:11 »
Karol, tylko 80% osób które odchodzą po 15 latach też muszą pracować do 67, żeby mogły utrzymać rodzinę. Jeśli złapią świetnie płatną pracę to i tak nie będą pobierały emerytury, a jak będą zarabiały 1500zł to czy aż tak będzie się im przelewało? Wczesne odejście zwykle podyktowane jest nadmiernym obciążeniem psychicznym, problemami zdrowotnymi.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 14:19:23 wysłana przez Evil »

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3813 dnia: Październik 26, 2016, 17:47:33 »
"Świetnie
A wziąłeś pod uwagę to, że jak ktoś pracuje/ dorabia to tez płaci podatki również na swoją pobieraną emeryturę ?
Właśnie przez to zmniejsza obciążenie budżetu"
Podatki płacą wszyscy - Ty i ja, czy jesteś na emeryturze czy też nie. Podatki idą na wszystko - ja piszę aby osoby płaciły składkę ZUS jak odejdą na emeryturę i chcą dalej pracować. Nie bronię nikomu pracować. Ale masz świadczenie to albo jedno albo drugie. Zadajesz pytanie co da zakaz - a da to że osoby zwolnią miejsca pracy dla osób które muszą pracować do 67 roku życia.
"Osiągnąłeś wymagany wiek, staż - przechodzisz na świadczenia bo taką miałeś umowę" - wszytko się zgadza, ale  z małym wyjątkiem. Umowa działa w dwie strony - Państwo daje Nam przywileje bo Nasza służba jest ciężka dlatego po określonym czasie musimy ją zakończyć i powinniśmy odpoczywać, a nie dalej pracować. Taki jest według mnie sens przywileju. Dorabianie na emie to nic innego według mnie jak to co chce ZUS - pracowałeś w mundurze, kończysz i do normalnej pracy proszę. Z małym wyjątkiem. Emeryturę dostaniesz po osiągnieciu wieku.
kolego czy Ty uważasz że ta emerytura wystarczy na życie, jeżeli jesteś w stanie utrzymać rodzinę za tą kasę powodzenia życzę  :cooo:, jeżeli ktoś odchodzi po 15-20 latach to na pewno ma powód, ZDROWIE  :kwit:czy to psychiczne czy fizyczne poczytaj wyniki badań psychologów z PSP , psycholog z KW.PSP na pewno ci je pokaże.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3814 dnia: Październik 29, 2016, 07:27:25 »
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/prezes-zus-przekazala-minister-rodziny-wyniki-i-wnioski-z-przegladu-emerytalnego/lw4421

 No i mamy kolejną już odsłonę rozpoczętego " serialu o nazwie emerytury" . Zobaczymy co na to Pani minister Rafalska , czy przegląd emerytalny  to tylko zwykły ustawowy wymóg i dokument trafi na półkę  , czy też rząd podejmie kolejne kroki w sprawie zmian emerytalnych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3815 dnia: Październik 29, 2016, 09:16:31 »
Pani Rafalska wolne żarty,decydować będzie jednoosobowe gremium specjalistów nazywające się" jaro."

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3816 dnia: Październik 29, 2016, 10:15:50 »
Pamietajmy ze to są "pobożne marzenia" ZUS. Moim zdaniem fizycznie. Je do zrealizowania ze względu na konieczność odprowadzenia z wątłego budżetu składek za wszystkie lata służby wszystkich funkcjonariuszy. Powstałaby gigantyczna dziura w budżecie ,a takich sum nie ma już gdzie ukraść .
Chyba możemy spać spokojnie 😀

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3817 dnia: Październik 30, 2016, 14:06:05 »
Pamietajmy ze to są "pobożne marzenia" ZUS. Moim zdaniem fizycznie. Je do zrealizowania ze względu na konieczność odprowadzenia z wątłego budżetu składek za wszystkie lata służby wszystkich funkcjonariuszy. Powstałaby gigantyczna dziura w budżecie ,a takich sum nie ma już gdzie ukraść .
Chyba możemy spać spokojnie 😀
A przeczytałeś ten tekst  ze zrozumieniem ? A przede wszystkim  wnioski należy czytać i rekomendacje jakie się proponuje.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3818 dnia: Październik 30, 2016, 16:03:03 »
W policji na śląsku po ogłoszeniu "nowości" emerytalnych podobno 300 raportów o emeryturę znalazło się na biurku wojewódzkiego.W jednej z komend miejskich PSP na śląsku prawie wszyscy z prawami emerytalnymi(podobno nawet osoby  z 60%!) złożyły wnioski o emeryturę...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3819 dnia: Październik 30, 2016, 16:57:49 »
W policji na śląsku po ogłoszeniu "nowości" emerytalnych podobno 300 raportów o emeryturę znalazło się na biurku wojewódzkiego.W jednej z komend miejskich PSP na śląsku prawie wszyscy z prawami emerytalnymi(podobno nawet osoby  z 60%!) złożyły wnioski o emeryturę...
Siejesz ploty..Podobno..Nie ma takiej możliwości aby znalazły się na biurku u wojewódzkiego. Masz słabe infomacje.. Raporty owszem złożyli policjanci ale z pionów i takim stażem, gdyż boją się reformy dezubekizacyjnej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3820 dnia: Październik 30, 2016, 18:59:57 »
W policji na śląsku po ogłoszeniu "nowości" emerytalnych podobno 300 raportów o emeryturę znalazło się na biurku wojewódzkiego.W jednej z komend miejskich PSP na śląsku prawie wszyscy z prawami emerytalnymi(podobno nawet osoby  z 60%!) złożyły wnioski o emeryturę...
Tere fere i ifp.pl nic o tym nie mówi.... Chyba Policjanci wiedzą lepiej co się u nich dzieje, a to był by hit. Poza tym stan etatowy Ślaskiej Policji to ponad 12000 ludzi więc 300 odchodzących to ledwo 2,5% więc na nikim by to wrażenia nie zrobiło.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 19:03:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3822 dnia: Listopad 01, 2016, 18:31:42 »
Przestańcie...
Cytuj
Dziś policjanci, wojskowi itd. mogą wnioskować o wypłatę emerytury po osiągnięciu wymaganego stażu służby. Minimalny to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia). Jeśli zmiany proponowane w przeglądzie wejdą w życie, funkcjonariusz, nawet gdyby spełnił kryterium stażowe i odszedł ze służby, musiałby czekać na wypłatę świadczenia do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Do tego czasu, jeżeli nie chciałby służyć dalej, musiałby pracować w innym zawodzie. A jeśli byłoby to niemożliwe z powodów zdrowotnych? Jak inni ubezpieczeni w ZUS mógłby liczyć na rentę.
:gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :kwit: :kwit:
Każdy pisać może nawet Kukiz

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3823 dnia: Listopad 02, 2016, 09:38:32 »
Poczekajcie aż zaczną zabierać prawa nabyte, bo to tego wszystkiego to dąży.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3824 dnia: Listopad 02, 2016, 10:20:45 »
Poczekajcie aż zaczną zabierać prawa nabyte, bo to tego wszystkiego to dąży.
Wtedy tylko emigracja innej opcji nie widzę  :kwit: Ciekawe kto im za 2400zł przyjdzie do roboty .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)