Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886111 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3750 dnia: Październik 15, 2016, 18:10:23 »
A czy napisy na koszarówkach i nomexach też będą inne?
Nasze miały być jasne a ich czarne a o napisy nie pytałem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3751 dnia: Październik 15, 2016, 18:17:43 »
Cytuj
ZUS inaczej widzi także przyszłość tzw. emerytów mundurowych. Świadczenia dla funkcjonariuszy, sędziów i prokuratorów miałyby zostać włączone do powszechnego systemu, inne miałyby być też warunki nabycia prawa do emerytury.
W rekomendacjach zaproponowano przyznanie prawa do emerytury po okresie 25 lat służby, ale świadczenie wypłacane byłoby dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego przewidzianego w powszechnym systemie, a w przypadku funkcjonariuszy - pracowników biurowych wcześniejsza emerytura nie obowiązywałaby
http://finanse.wp.pl/gid,18544353,kat,1033719,page,12,title,Biala-ksiega-czyli-jak-ZUS-widzi-nasze-emerytury,galeria.html
o opracowywaniu białej księgi słyszałem w lutym, mówiono o tym głośno, tylko mało kto chciał usłyszeć. Nasz minister mówił prawdę. W MSW nie prowadzi się żadnych prac, nikt nie wydał oświadczeń że rząd nie prowadzi żadnych prac, co warto zauważyć. Teraz najważniejsze jest obronić się przed tym i mam nadzieję że się nam to uda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3752 dnia: Październik 15, 2016, 19:09:57 »
o opracowywaniu białej księgi słyszałem w lutym, mówiono o tym głośno, tylko mało kto chciał usłyszeć. Nasz minister mówił prawdę. W MSW nie prowadzi się żadnych prac, nikt nie wydał oświadczeń że rząd nie prowadzi żadnych prac, co warto zauważyć. Teraz najważniejsze jest obronić się przed tym i mam nadzieję że się nam to uda.
A wiesz która to już "biała księga" i wiesz co to?
To takie pobożne życzenia prezesa ZUS i majstra który nad nim siedzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3753 dnia: Październik 15, 2016, 19:58:01 »
Pocieszajcie się dalej,jedna nocka w Sejmie i służba do śmierci.Ostatni gwizdek żeby ruszyć cztery litery.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3754 dnia: Październik 15, 2016, 21:18:20 »
A co ma kolor wspólnego.  Jesteś  ograniczony?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3755 dnia: Październik 15, 2016, 22:59:51 »
Pocieszajcie się dalej,jedna nocka w Sejmie i służba do śmierci. Ostatni gwizdek żeby ruszyć cztery litery.
I masz zupełną rację .
 Trzeba być czujnym i dobrze się przyglądać temu co planuje i robi rząd. A odwołani naszego ministra chyba będzie już  tym ostatnim dzwonkiem ostrzegawczym.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3756 dnia: Październik 15, 2016, 23:16:37 »
Pocieszajcie się dalej,jedna nocka w Sejmie i służba do śmierci. Ostatni gwizdek żeby ruszyć cztery litery.
I masz zupełną rację .
 Trzeba być czujnym i dobrze się przyglądać temu co planuje i robi rząd. A odwołani naszego ministra chyba będzie już  tym ostatnim dzwonkiem ostrzegawczym.
Przy tych wymaganiach co są teraz ciężko 15 dosłużyć , a gdzie tam 25 lat dla nowo przyjętych . U nas na badaniach połowa do poprawki  :fiuu:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3757 dnia: Październik 15, 2016, 23:33:50 »
A kogo to będzie obchodziło. Nie spełniasz wymagań, nie nadajesz się do służby, radz sobie sam. A na twoje miejsce mamy wielu chętnych. Szkolenia, szkoły, kursy- wszystko będzie się kręciło. A dla tych nie nadających się prosta rada- zmiana zawodu, jakieś bezpłatne szkolenia, nowy zawód. Wszystko można zrobić.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3758 dnia: Październik 16, 2016, 01:02:43 »
Obecna również nie che takich zmian.
Kłam dalej! Może będziesz szczęśliwszy. Obecne władze chcą aby nomexy miały  inny kolor, całe!
No tak masz rację .W projekcie "ubiorowym" jest inny kolor ale tylko napisu "straż" my mamy mieć żółty a osp srebrny. Nie jest przewidziana różnica w kolorystyce ubrań .  A w ubraniach koszarowych różnić nas jeszcze  będzie kolor lamówki na czapkach -poza kolorem  napisu. Bo wzory ubrań i ich kolorystyka i dla nas i dla OSP jest taka sama.
Zresztą można je było zobaczyć na tegorocznych SAWO na stoisku WUS .
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 01:26:56 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3759 dnia: Październik 16, 2016, 10:04:16 »
Cytuj
No tak masz rację .W projekcie "ubiorowym" jest inny kolor ale tylko napisu "straż" my mamy mieć żółty a osp srebrny. Nie jest przewidziana różnica w kolorystyce ubrań .  A w ubraniach koszarowych różnić nas jeszcze  będzie kolor lamówki na czapkach -poza kolorem  napisu. Bo wzory ubrań i ich kolorystyka i dla nas i dla OSP jest taka sama.
Zresztą można je było zobaczyć na tegorocznych SAWO na stoisku WUS .
Nie w temacie to o tych ubraniach:
LUDZIE TO JEST UBRANIE SPECJALNE! POWINNIŚMY MIEĆ W DUPIE CZY KTOŚ MA TEŻ TAKIE UBRANIE, NAJWAŻNIEJSZY JEST POZIOM OCHRONY I eRGONOMIA, A NIE NAPISY, NAKLEJKI, NALEPKI, LAMÓWKI!!! :tuba:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3760 dnia: Październik 16, 2016, 11:54:41 »
Cytuj
No tak masz rację .W projekcie "ubiorowym" jest inny kolor ale tylko napisu "straż" my mamy mieć żółty a osp srebrny. Nie jest przewidziana różnica w kolorystyce ubrań .  A w ubraniach koszarowych różnić nas jeszcze  będzie kolor lamówki na czapkach -poza kolorem  napisu. Bo wzory ubrań i ich kolorystyka i dla nas i dla OSP jest taka sama.
Zresztą można je było zobaczyć na tegorocznych SAWO na stoisku WUS .
Nie w temacie to o tych ubraniach:
LUDZIE TO JEST UBRANIE SPECJALNE! POWINNIŚMY MIEĆ W DUPIE CZY KTOŚ MA TEŻ TAKIE UBRANIE, NAJWAŻNIEJSZY JEST POZIOM OCHRONY I eRGONOMIA, A NIE NAPISY, NAKLEJKI, NALEPKI, LAMÓWKI!!! :tuba:

nie zgadzam się z Tobą.  Powiedz ile razy musiałeś tłumaczyć się ze zdjęć w mediach po akcjach, gdzie d-ca jrg czy 01KM dochodzili kto to był bo nie widać twarzy, a wg nich złamał zasady BHP lub mówiąc krótko dał d...py. Co do koszarówek: nasz oficer operacyjny musiał sprostować do mediów informacje, że policjanci legitymowali strażaków z PSP za picie alkoholu w parku w koszarowym ubraniu. Okazało się, że byli to uczniowie klasy o profilu mundurowym.
 Nasz d-ca jrg opowiadał jak w rozmowie telefonicznej musiał wytłumaczyć zbulwersowanemu starszemu obywatelowi, że strażacy po akcji zatrzymali się przy sklepie aby się napić wody mineralnej i nie byli to chłopacy z naszej jednostki. To byli koledzy z OSP, a wiesz jak nieraz są ubrani pod specjalnym (dość kolorowo mówiąc delikatnie) i oni tak weszli do sklepu.... a dziadek miał gorszy dzień i mu nie pasowali...
pozdrawiam 

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3761 dnia: Październik 16, 2016, 12:26:18 »
No właśnie. Dlaczego rozróżnienie PSP od OSP jest aż takim problemem? To logiczne, że wzory i napisy na ubraniach powinny być inne. Kolejny problem którego nie można, czy nie chce się rozwiązać?


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3762 dnia: Październik 16, 2016, 17:21:27 »
Swoją drogą tak sobie myślę temat w którym forumowe trolle straszące normalnych strażaków istnieje od 2007 i do tej pory ludzi którzy wypowiadali się na początku nie dotknęły żadne zmiany emerytalne. Jedynie nowo przyjęci mają nowe zasady ale to normalne wiedzieli na co się piszą. Czasem myślę sobie jacy idioci ze mną służą w jednej formacji skoro myślą, że zmiany zostaną wprowadzone z dnia na dzień albo w nocy dla 200 tys. ludzi. Przecież tego burdelu nie ogarną by nikt co by się wydarzyło. 100 tys. kobiet ubranych czarno zrobiło zadymę na cały świat a 200 tyś. mundurowych to w mniemaniu "współbraci" straszących na forum to banda idiotów która nie potrafi pomaszerować do Warszawy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3763 dnia: Październik 16, 2016, 17:37:04 »
Eqinox oczywiście, ale nasza zdecydowana reakcja powinna być za każdym razem od razu, po rożnego rodzaju pomysłach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3764 dnia: Październik 16, 2016, 18:12:24 »
Eqinox oczywiście, ale nasza zdecydowana reakcja powinna być za każdym razem od razu, po rożnego rodzaju pomysłach.
Zgoda ale czy powinniśmy reagować na "plotki" ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3765 dnia: Październik 16, 2016, 18:20:48 »
Tylko czy sam fakt opracowania tej nieszczęsnej białej księgi i objęcia analizą mundurówki, bez powiadomienia ministra SW, nie jest takim pomysłem wymagającym reakcji?

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3766 dnia: Październik 16, 2016, 21:34:03 »
Tylko czy sam fakt opracowania tej nieszczęsnej białej księgi i objęcia analizą mundurówki, bez powiadomienia ministra SW, nie jest takim pomysłem wymagającym reakcji?

Czy Ty na prawdę uważasz że MWSiA nie wiedziało o prowadzonych przez ZUS pracach? Odpowiedz sobie na pytanie skąd mieliby precyzyjne dane statystyczne, prognozowane liczby odchodzących funkcjonariuszy,  prognozy zatrudnienia na lata kolejne itd. (bo zakładam że na tym się opierali) - naprawdę myślisz ze machnęli wyliczenia z powszechnie stosowanego w PSP wzoru sufit * podłoga?

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3767 dnia: Październik 16, 2016, 22:00:14 »
Zgoda ale czy powinniśmy reagować na "plotki" ?

O jakich plotkach mówisz? Fakt opracowania analizy i rekomendacji przez ZUS jest niezaprzeczalny. Fakt że rekomendacje trafią do resortu pracy w celu dalszych prac nad nimi również nie podlega dyskusji. Tak więc na razie nie ma plotek tylko fakty. Nie jest wiadome (tzn. my nie wiemy) co się z tym dalej stanie i czy zostanie to w jakimś stopniu wykorzystane - tego się dowiemy. Weź tylko pod uwagę to, że PIS musi zrealizować (i zrealizuje wg mnie niedługo przed wyborami) obietnicę wyborczą AD, dotyczącą obniżenia wieku emerytalnego, czyli w jakimś stopniu prowadzone dotychczas prace zostaną wykorzystane. Oczywiście nie możemy jednoznacznie powiedzieć że nas to obejmie, a jeżeli obejmie czy będzie dotyczyło nowych funkcjonariuszy czy też obecnych i na jakich zasadach.
A z innej beczki - czy uważasz że zmiana systemu pracy dowódców jrg to też plotka o której szybko zapomnimy?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3768 dnia: Październik 16, 2016, 22:09:45 »
Masz rację, ale tak czy siak, nasz minister może z czystym sumieniem odpowiadać że on nic nie robi w kwestii zmian  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3769 dnia: Październik 16, 2016, 23:02:49 »
naprawdę myślisz ze machnęli wyliczenia z powszechnie stosowanego w PSP wzoru sufit * podłoga?
Ile raz widzieliśmy już w PSP i w innych instytucjach ten wzór?
O jakich plotkach mówisz? Fakt opracowania analizy i rekomendacji przez ZUS jest niezaprzeczalny. Fakt że rekomendacje trafią do resortu pracy w celu dalszych prac nad nimi również nie podlega dyskusji. Tak więc na razie nie ma plotek tylko fakty.
A słyszałeś co w Polsacie powiedział J.Sasin?
Ze rekomendacji nawet nie trzeba procedować. Tak że to moim zdaniem bicie piany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3770 dnia: Październik 16, 2016, 23:58:59 »
naprawdę myślisz ze machnęli wyliczenia z powszechnie stosowanego w PSP wzoru sufit * podłoga?
Ile raz widzieliśmy już w PSP i w innych instytucjach ten wzór?
PSP bez tego wzoru nie może wręcz funkcjonować, natomiast chciałbym wierzyć, że poważniejsze instytucje niż nasza nie bazują na nim zbyt często.

O jakich plotkach mówisz? Fakt opracowania analizy i rekomendacji przez ZUS jest niezaprzeczalny. Fakt że rekomendacje trafią do resortu pracy w celu dalszych prac nad nimi również nie podlega dyskusji. Tak więc na razie nie ma plotek tylko fakty.
A słyszałeś co w Polsacie powiedział J.Sasin?
Ze rekomendacji nawet nie trzeba procedować. Tak że to moim zdaniem bicie piany.

Komentarz znajduje się w części mojej wypowiedzi którą raczyłeś pominąć - wyraźnie chyba napisałem że nie ma pewności co z tym dalej będzie, prawda?

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3771 dnia: Październik 17, 2016, 08:58:31 »
Widzę że na forum są osoby potrafiące skojarzyć fakty.Jeżeli Sasin mętnie tłumaczy, to już blisko.Uzgodnień żadnych nie będzie bo już były[ZUS najlepsi fachowcy].Budżet potrzebuje żywej gotówki.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3772 dnia: Październik 17, 2016, 10:07:55 »
No początek proponuje aby wszyscy którzy maja powyżej 15 lat służby wpisali się na odejście na emeryturę odejść nie trzeba a reakcją jakaś będzie. Nie wiem jak w innych jednostkach ale w mojej taka lista istnieje

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3773 dnia: Październik 17, 2016, 11:10:09 »
po 9 rano w gościu poranka na PNews był profesor (nazwiska nie zdążyłem zobaczyć). Potwierdził prowadzone są prace nad wciągnięciem służb mundurowych do ZUS. a CO WAŻNE KRUSOWI na 90 procent się upiecze. Motywacja według profesora mundurowi to elektorat sld jest ich z rodzinami ok milion. Krus to nasz elektorat i PSL jest ich znacznie więcej.Tak więc te 12 i reszta zmian to taka marchewka odsuwana żeby w imię dobroci włożyć nas do ZUS.  Przepraszam głosowałem na tą ekipę odkąd pamiętam nawt nie raz broniłem tej ekipy kłócąc się ze znajomymi mam nadzieję że było warto

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3774 dnia: Październik 17, 2016, 11:27:05 »
po 9 rano w gościu poranka na PNews był profesor (nazwiska nie zdążyłem zobaczyć). Potwierdził prowadzone są prace nad wciągnięciem służb mundurowych do ZUS. a CO WAŻNE KRUSOWI na 90 procent się upiecze. Motywacja według profesora mundurowi to elektorat sld jest ich z rodzinami ok milion. Krus to nasz elektorat i PSL jest ich znacznie więcej.Tak więc te 12 i reszta zmian to taka marchewka odsuwana żeby w imię dobroci włożyć nas do ZUS.  Przepraszam głosowałem na tą ekipę odkąd pamiętam nawt nie raz broniłem tej ekipy kłócąc się ze znajomymi mam nadzieję że było warto
Również widziałem.. coraz bliżej "dobrym" zmianą

http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/wiek-emerytalny-do-zmiany-wkrotce-decyzja-sejmu/j97xh3
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/na-obnizenie-wieku-emerytalnego-poczekamy/4gcryk
http://finanse.wp.pl/gid,18544353,kat,0,page,12,title,,galeria.html
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 12:42:57 wysłana przez Strażak90 »