Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887172 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3675 dnia: Wrzesień 18, 2016, 15:02:53 »
Myśląc Twoimi kategoriami to odpowiem Ci chamsko - trzeba było się uczyć i zostać księgową, kwatermistrzem, prewentystą skoro taka manna z nieba.
Pierwsza rzecz nie stawiaj w jednym rzędzie prewencji, dyżurnych z księgowymi i kwatermistrzami... Bo jedni to typowi strażacy a drudzy to typowe urzędasy którzy ze strażą mają wspólne miejsce pracy. Te stanowiska oraz kadrowcy powinny być cywilne! Koniec i kropka.
Druga rzecz, Moja księgowa ma tylko średnie wykształcenie a dodatek wyższy niż każdy z moich dyżurnych mimo iż wszyscy mają wyższe od SGSP po polibudy (są nawet socjolodzy).
Znajdź cywilnego kwatermistrza, który zostanie po godzinach, przyjdzie w sobotę, niedzielę czy święto do pracy, ot choćby długotrwałe akcje, powódź itp.
Pracowałeś kiedyś w firmie poza strażą? Jakiekolwiek prywatnej? Ja w często pracuje  i jeśli myślisz, że tam praca kończy się po 15 to strzel sobie z baranka w betonowy mur (ostatnio z budowy schodziliśmy o 3 rano w sobotę).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3676 dnia: Wrzesień 18, 2016, 15:11:07 »
Gdybyś siedział na "ciepłej posadzie" np kwatermistrza to nie miałbyś kiedy na budowie pracować.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3677 dnia: Wrzesień 18, 2016, 16:13:37 »
Cytuj
Ze wskaźnikiem zarobków 1,3. Znajdź chętną na taką posadę za 2,000 - 2,500 zł na rękę
księgowa jaka to grupa? 11? I  powiadasz 2000-2500 zł?
[quoteZnajdź cywilnego kwatermistrza, który zostanie po godzinach, przyjdzie w sobotę, niedzielę czy święto do pracy, ot choćby długotrwałe akcje, powódź itp][/quote] tyle macie tych akcji długotrwałych, no, no. Może nie wieszale podczas powodzi albo akcji długotrwałych w niedziele i śwęta pracują też róznego rodzaju słuzby od energetyków, przez wodociągi a na zarządzaniu kryzysowym kończąc.
Cytuj
Gdybyś siedział na "ciepłej posadzie" np kwatermistrza to nie miałbyś kiedy na budowie pracować
|Ostateczny argument  :rofl:
Tu nie idzie o "ciepłość posady" tylko o zasadnośc możliwości odchodzenia na emeryturę wcześniej niż reszta społeczeństwa.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3678 dnia: Wrzesień 18, 2016, 17:22:47 »
Cytuj
Ze wskaźnikiem zarobków 1,3. Znajdź chętną na taką posadę za 2,000 - 2,500 zł na rękę
księgowa jaka to grupa? 11? I  powiadasz 2000-2500 zł?
[quoteZnajdź cywilnego kwatermistrza, który zostanie po godzinach, przyjdzie w sobotę, niedzielę czy święto do pracy, ot choćby długotrwałe akcje, powódź itp]
tyle macie tych akcji długotrwałych, no, no. Może nie wieszale podczas powodzi albo akcji długotrwałych w niedziele i śwęta pracują też róznego rodzaju słuzby od energetyków, przez wodociągi a na zarządzaniu kryzysowym kończąc.
Cytuj
Gdybyś siedział na "ciepłej posadzie" np kwatermistrza to nie miałbyś kiedy na budowie pracować
|Ostateczny argument  :rofl:
Tu nie idzie o "ciepłość posady" tylko o zasadnośc możliwości odchodzenia na emeryturę wcześniej niż reszta społeczeństwa.
[/quote]

Grupa zaszeregowania funkcjonariusza jest inaczej płatna niż na stanowisku cywilnym kolego.
I nie patrz na inne firmy cywilne, a odnoś się do formacji w której służysz. Ja kończąc szkołę nie miałem za wiele do gadania gdzie będę służył czy w PB czy w biurze. Miałem farta, bo pierwsze 10 lat byłem w PB, ale losy potem potoczyły się inaczej i trafiłem za biurko. Nie z mojej winy. W twoich, waszych oczach jest gorszy? To samo może spotkać każdego z was. Jutro dostaniecie kwit, że od 1 października jesteście niezbędni w biurze, i co wtedy. Bo na wasze miejsce jest 4 absolwentów.
Kto wie, czy za chwilę nie będą chcieli podziału na jednostki, które wyjeżdżają więcej i mniej. I od tego uzależniać wynagrodzenia. Nie zapominajmy że wszyscy w mundurze służymy, a nie pracujemy. Każdy z biura może trafić do PB i odwrotnie.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3679 dnia: Wrzesień 18, 2016, 18:24:27 »
Właśnie o to chodzi. W pełni się zgadzam z kolegą Firek.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Wiem, że zdarzają się patologie w komendach ale proszę Was nie róbcie podziałów na dół i górę, lepszych i gorszych...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3680 dnia: Wrzesień 18, 2016, 18:51:57 »
Gdybyś siedział na "ciepłej posadzie" np kwatermistrza to nie miałbyś kiedy na budowie pracować.
Siedzę na stołku 8 godzinnym, pracuje tak samo jak księgowa czy gaciowy!
Ja kończąc szkołę nie miałem za wiele do gadania gdzie będę służył czy w PB czy w biurze. Miałem farta, bo pierwsze 10 lat byłem w PB, ale losy potem potoczyły się inaczej i trafiłem za biurko. Nie z mojej winy. W twoich, waszych oczach jest gorszy? To samo może spotkać każdego z was. Jutro dostaniecie kwit, że od 1 października jesteście niezbędni w biurze, i co wtedy. Bo na wasze miejsce jest 4 absolwentów.
Kto wie, czy za chwilę nie będą chcieli podziału na jednostki, które wyjeżdżają więcej i mniej. I od tego uzależniać wynagrodzenia. Nie zapominajmy że wszyscy w mundurze służymy, a nie pracujemy. Każdy z biura może trafić do PB i odwrotnie.
NIE, twój przypadek pokazuje i nakazuje aby ucywlinić te stołki! 10 lat doświadczenia (plus szkoła) na PB psu w d.....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 19:06:59 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3681 dnia: Wrzesień 18, 2016, 20:22:58 »
zgadnijcie co jutro będzie jednym z głównych tematów w chylącej się ku upadkowi "najrzetelniejszej" :milcz: gazecie w Polsce czyli gwyb ? Dobrze widzieliście reklamy w TV - będzie o naszych podwyżkach , naszych chorobowych 100%, naszych emeryturach.
Tak zaczyna wyglądać "obiektywne" przeciwstawianie służb mundurowych reszcie społeczeństwa.
Chyba powinniśmy zrozumieć jako strażacy czy policjanci (nie mówię tutaj o żołnierzach - oni zaczynają w mojej ocenie jechać na oddzielnym wózku z przyczyn tzw. geopolitycznych), że jesteśmy jedną z wielu kart na stole w rozgrywce pomiędzy tzw. opozycją a rządem. Kwestia czasu kiedy zostanie ta karta położona w "ofierze", a w tle będą cały czas przygrywały media od wymienionej gazety po wp czy onet z co rusz pojawiającymi się artykułami przypominającymi społeczeństwu, że PIS nie reformując broni "uprzywilejowanej kasty społecznej".
pozdrawiam   

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3682 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:54:16 »
Cytuj
MSWiA nie prowadzi i nie planuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb
mundurowych - poinformował w czwartek dziennikarzy minister SWiA Mariusz Błaszczak.
Zaprzeczył tym samym informacjom medialnym, że przywileje dla funkcjonariuszy zostaną
ograniczone.
"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował w czwartek, że wypłaty emerytur dla
przedstawicieli służb mundurowych będą możliwe dopiero wtedy, gdy osiągną oni
powszechny wiek emerytalny. Takie rekomendacje - według gazety - mają się znaleźć w
konkluzjach przeglądu emerytalnego prowadzonego przez ZUS i resort pracy.
Pytany o to szef MSWiA powiedział, że resort "nie prowadzi tej sprawy, nie zajmuje się tym,
nie planuje żadnych zmian". Przypomniał, że planowane są zmiany w zakresie emerytur
funkcjonariuszy SB. "Ale to inna kategoria spraw, tu chodzi o sprawiedliwość" - powiedział.
Chodzi o nowelizację tzw. ustawy dezubekizacyjnej z 2009 r. W myśl projektu maksymalne
świadczenie dla byłych funkcjonariuszy SB, którzy posiadają okresy służby przebyte
wyłącznie w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1990, nie będzie wyższe niż
średnie świadczenie w systemie powszechnym, tj. obecnie emerytura nie przekraczałaby 2131
zł brutto, a maksymalna renta - 1610 zł brutto, czyli średniej renty w ZUS. Renta rodzinna
miałaby nie przekraczać 1850 zł brutto.
Także wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki powiedział PAP,
że resort nie prowadzi żadnych prac ws. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych.
"Z tego, co wiem, żaden z resortów tego typu propozycji nie składał. Więcej, jestem
zaskoczony tym artykułem" - podkreślił.
Przypomniał, że reforma dotycząca emerytur służb mundurowych była przeprowadzona w
2013 roku. "Nie jest to coś, co wymaga jakiś pilnych spraw legislacyjnych. Ta regulacja, która
wówczas została wprowadzona, znam jej historię, ona była pewnym kompromisem pomiędzy
wszystkimi zainteresowanymi środowiskami, właściwymi resortami, reprezentującymi
funkcjonariuszy służb mundurowych" - mówił wiceminister MRPiPS.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze, którzy rozpoczęli służbę do 1
stycznia 2013 r., mogą przejść na emeryturę po 15 latach służby, otrzymując wówczas 40
proc. ostatniego uposażenia. Maksymalna emerytura wynosi 75 proc. ostatniej pensji.
W maju 2012 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb
mundurowych. Objęci zostali nią funkcjonariusze i żołnierze, którzy wstąpili do służby od
2013 r. Nabywają oni uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Według
tych zmian wysokość emerytury będzie obliczana na podstawie średniej pensji z 10
wybranych, kolejnych lat służby oraz dodatków i nagród rocznych. Po 25 latach służby
emerytura ma wynosić 60 proc. podstawy jej wymiaru i za każdy rok ma rosnąć o 3 proc.
Maksymalna emerytura będzie mogła wynieść 75 proc. pensji.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 13:22:49 wysłana przez Butel »


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3684 dnia: Wrzesień 25, 2016, 09:27:07 »
Z prognoz FUS wynika, że do 2060 roku liczba Polaków pobierających świadczenia wzrośnie o 3-4,4 mln. Sytuacja zrobi się bardzo groźna, z czego teoretycznie powinni zdawać sobie sprawę rządzący....
W 2060 to ja będę przewracał się z boku na bok  :fiuu:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3685 dnia: Wrzesień 25, 2016, 11:27:45 »
Hahaha. Rafalska coś powiedziała, gdzieś tam zrobili jakiś raport wyciekło to do mediów ZZ się wzburzyły, fama poszła po komendach i musiał się Błaszczak jeden z drugim tłumaczyć bo mu nagle słupek ze wskaźnikiem składających podanie na emę podskoczył z dnia na dzień... Niestety na każdą akcję jest reakcja, teraz znowu zrobi się nerwowo i nikt już nie będzie się dwa razy zastanawiał jak to miało miejsce dotychczas - składać czy się wstrzymać, iść czy jeszcze nie... Teraz po prostu każda próba grzebania w naszej ustawie emerytalnej skończy się tym że zostanę drugim albo trzecim najstarszym stażem funkcjonariuszem w naszej KP/JRG :)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3686 dnia: Wrzesień 26, 2016, 15:07:31 »
A ja tak trochę z innej beczki, ale zastanawiam się, czy ogłoszona dziś próba wprowadzenia ujednoliconego "superpodatku" od 01.01.2018 (obejmującego dotychczasowe składki PIT, ZUS i NFZ) nie skomplikuje trochę życia...Ale tak tylko gdybam sobie, nie mam na razie żadnych argumentów merytorycznych ani "za" ani "przeciw"...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3687 dnia: Wrzesień 26, 2016, 15:48:29 »
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/krus-przywileje-emerytalne-dla-rolnikow/tynmgj
na razie moja teoria się sprawdza: co jakiś czas społeczeństwo będzie sobie czytało ile to jest grup w Polsce uprzywilejowanych, a pod artykułami pojawiają się posty które są odzwierciedleniem nastrojów społecznych, itd, itd...
Ciekawe tylko czy inspiratorem (zainteresowanym) tematem przywilejów emerytalnych i dyskusji w mediach na ten temat jest opozycja czy rząd ? To może być istotne pytanie.
pozdrawiam

Offline firemanjg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3688 dnia: Wrzesień 26, 2016, 16:39:32 »
A zwróciliście uwagę, o czym rozmawiano na naradzie KG z KW? http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Narada-kadry-kierowniczej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36069
Ciekawe o co będzie chodziło z dodatkowym zarobkowaniem? Na pewno nie będzie rozluźnienia dzisiejszych wytycznych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3689 dnia: Wrzesień 26, 2016, 18:53:14 »
A zwróciliście uwagę, o czym rozmawiano na naradzie KG z KW? http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Narada-kadry-kierowniczej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36069
Ciekawe o co będzie chodziło z dodatkowym zarobkowaniem? Na pewno nie będzie rozluźnienia dzisiejszych wytycznych.
Od kilku miesięcy mówi/plotkuje się o zaostrzeniu dla niektórych grup dowódczo-kierowniczych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Strażak90

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3690 dnia: Wrzesień 26, 2016, 19:09:57 »
A zwróciliście uwagę, o czym rozmawiano na naradzie KG z KW? http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Narada-kadry-kierowniczej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36069
Ciekawe o co będzie chodziło z dodatkowym zarobkowaniem? Na pewno nie będzie rozluźnienia dzisiejszych wytycznych.
Od kilku miesięcy mówi/plotkuje się o zaostrzeniu dla niektórych grup dowódczo-kierowniczych.

Oby nie ukrócili strażakom na niższym szczeblu dorabiania  :-\ w innym przypadku będzie nieciekawie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3691 dnia: Wrzesień 26, 2016, 19:21:59 »
A zwróciliście uwagę, o czym rozmawiano na naradzie KG z KW? http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Narada-kadry-kierowniczej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36069
Ciekawe o co będzie chodziło z dodatkowym zarobkowaniem? Na pewno nie będzie rozluźnienia dzisiejszych wytycznych.
Od kilku miesięcy mówi/plotkuje się o zaostrzeniu dla niektórych grup dowódczo-kierowniczych.

Oby nie ukrócili strażakom na niższym szczeblu dorabiania  :-\ w innym przypadku będzie nieciekawie.
I o to chodzi aby to ukrócić.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3692 dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:26:24 »
A zwróciliście uwagę, o czym rozmawiano na naradzie KG z KW? http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Narada-kadry-kierowniczej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36069
Ciekawe o co będzie chodziło z dodatkowym zarobkowaniem? Na pewno nie będzie rozluźnienia dzisiejszych wytycznych.
Od kilku miesięcy mówi/plotkuje się o zaostrzeniu dla niektórych grup dowódczo-kierowniczych.


Oby nie ukrócili strażakom na niższym szczeblu dorabiania  :-\ w innym przypadku będzie nieciekawie.
I o to chodzi aby to ukrócić.

ale jeżeli się tak stanie to dużo ludzi ucieknie na emkę chyba że na samym dole będą dostawać najmniej 5000 zł  :tuba:

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3693 dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:58:29 »
A czy pomyśleliście że mogą wprowadzić że trzeba będzie od wszystkiego odprowadzać składki do ZUS . Od dodatkowego zarobkowania oraz pracy na emce.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3694 dnia: Wrzesień 27, 2016, 09:46:29 »
Powoli to forum (chociaż i tak coraz mniej odwiedzam) zaczyna mnie drażnić- Powód- Brak obiektywizmu, porad itp. i to w dodatku ludzi jak domniemam o duzym stażu służby. Temat czekać czy uciekać na emkę. Zamiast podpowiedzieć to znajduja się "fachowcy"- nie są na emce, a wypowiadają się jak by byli przynajmniej kilka lat. Ja od kilku miesięcy jestem na emce, ale miałem duży staż służby i pamietam czasy jak ludzie odchodzili. Obecnie w moim przypadku musiałem "interweniować" u KW aby dostać max. dodatek służbowy- o motywacyjnym nawet nie myslałem (w porzo KW i nawet 200 zł. dostałem motywacyjnego), musiałem do zera zejść z urlopu. Jeszcze rok temu kto odchodził (nie ważne szeregowy, biurowy , podziałowy itp.) mógł liczyć na maxa dodatku i coś z motywacyjnego. 3 lata temu wszyscy dostawali maxa w kazdym calu, a 5 lat temu to jeszcze mozna było dostać cały urlop. Co roku jest gorzej i nie wazne, która opcja rządzi. Dlatego jak w temacie- moja rada- wypier...... jeśli macie okazję, nie czekać na śmieszne podwyżki bo to się poprostu nie opłaca. Moim zdaniem jeszcze 2-3 lata, a będziecie odchodzic z tym co macie- no może ze 200 zł. łaskawie komendant rzuci wam dodatku służbowego -warunek jak będziecie mieć 30 lat służby :rofl:
Ps. Zapomniałem jeszcze o grupach inwalidzkich- na 10 dostaje teraz 2-3, kiedyś na 10 dostawało 10.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3695 dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:46:04 »
A ja mam jeszcze jedno pytanie związane z emeryturą. SA PSP zacząłem 23 sierpnia 2002, później po promocji miałem 3 miesiące wolnego (bez jednego dnia) i zostałem zatrudniony. Kiedy mija mi 15 lat służby tzn. kiedy mogę iść najwcześniej na emkę? Czy ten okres po szkole te 3 miesiące wlicza się do emki?

Offline div

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3696 dnia: Wrzesień 27, 2016, 12:22:39 »
A ja mam jeszcze jedno pytanie związane z emeryturą. SA PSP zacząłem 23 sierpnia 2002, później po promocji miałem 3 miesiące wolnego (bez jednego dnia) i zostałem zatrudniony. Kiedy mija mi 15 lat służby tzn. kiedy mogę iść najwcześniej na emkę? Czy ten okres po szkole te 3 miesiące wlicza się do emki?

http://www.strazak.pl/index.php?topic=21413.0

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3697 dnia: Wrzesień 28, 2016, 15:00:17 »
Jestem Emerytem od 2013 r.Obserwuję forum oraz to co dzieje się w PSP po moim odejściu.Całkowitą rację ma Officer.Dobra zmiana w kwestii emerytur to stara prl owska zasada "Zrównania robotnika z chłopem,a chłopa z ziemią".Czytam forum i cieszę się Ze jestem na Godnej emeryturze.To uczucie będzie chyba obce przyszłym emerytom.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3698 dnia: Październik 10, 2016, 09:21:14 »
Niby nic nie robią - a jednak .......

Świadczenia dla funkcjonariuszy, sędziów i prokuratorów miałyby zostać włączone do powszechnego systemu, inne miałyby być też warunki nabycia prawa do emerytury. W rekomendacjach zaproponowano przyznanie prawa do emerytury po okresie 25 lat służby, ale świadczenie wypłacane byłoby dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego przewidzianego w powszechnym systemie, a w przypadku funkcjonariuszy – pracowników biurowych wcześniejsza emerytura nie obowiązywałaby.

Tu do poczytania całość: http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/ofe-wyniki-przegladu-emerytalnego-zus-ike/bsbg6m

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3699 dnia: Październik 10, 2016, 13:10:20 »
Panika !!!  Od 1 stycznia 2017 r. pracownicy 8- godzinni i stanowiska kierowania na emeryturę po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego !!!! Jest coś na rzeczy czy to kolejny zastępczy temat ?????