Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886809 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3625 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:33:54 »
Kolejny artykuł:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20694555,koniec-z-przywilejami-dla-mundurowych-dziennik-gazeta-prawna.html#BoxNewsImg

"Jeśli zmiany proponowane w przeglądzie wejdą w życie, funkcjonariusz, nawet gdyby spełnił kryterium stażowe i odszedł ze służby, musiałby czekać na wypłatę świadczenia do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego"
Jedno co pozwala myśleć pozytywnie to to, że zarówno PB.pl, Gazeta.pl to media wyraźnie antyrządowe więc mało prawdopodobne aby znajli szczegóły.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 07:46:46 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3626 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:55:54 »
Cytuj
Minimalny staż to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia).

Chyba artykuł z przeszłosci bo juz od kilku lat wymogiem jest 25lat pracy i skonczone 55lat (minimum dla nowo przyjetych)

Jakos mi sie w ten bełkot nie chce wierzyc - zbyt mocny strzal w kolano to by byl
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3627 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:15:41 »
Coś na rzecz jest bo przegląd przywilejów jest zawarty w strategii odpowiedzialnego rozwoju której dotyczył mój pierwszy post, a te artykuły tylko to potwierdzają. Informacje dotyczące w/w strategii dotarły do mnie od ZZ przychylnych nowej władzy.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3628 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:32:33 »
Cytuj
Minimalny staż to 15 lat (ma on wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia).

Chyba artykuł z przeszłosci bo juz od kilku lat wymogiem jest 25lat pracy i skonczone 55lat (minimum dla nowo przyjetych)

Jakos mi sie w ten bełkot nie chce wierzyc - zbyt mocny strzal w kolano to by byl
Sam wiesz ,że oszczędności z nowej ustawy emerytalnej mundurowych będą odczuwalne dla budżetu dopiero za kilkanaście lat a oszczędności potrzebne są na już.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3630 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:52:22 »
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/przeglad-prasy-mundurowi-popracuja-dluzej,676328.html
I niech mi ktoś powie , że PiS to dobra zmiana. Chora partia, wirus się rozprzestrzenia.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3631 dnia: Wrzesień 15, 2016, 08:57:43 »
Powyższe gazety oraz media nigdy nie były przychylne służbom mundurowym. Gadka o KRUsie to odwieczna bajka o tym że to źle działa i zawsze tam brakowało hajcu. Sami wiemy jakie odprowadzają składki stąd braki na ich emerytury. Za bardzo nie wierzę aby trzy lata po zmianach w naszych przywilejach szukali nowych tymbardziej że uprzywilejowanych grup jest dużo.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3632 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:22:11 »
ha ha dobre własnie trwają prace nad 15 art ustawy aby naliczać osoby przyjęte po 1.1.1999 tak samo jak tych którzy przyjeli się przed 1999.r a druga sprawa skąd by w zieli ludzi za tych wszystkich co już mają prawa emerytalne nabyte i poszli by na pewno na emke przed wejściem tych zmian.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3633 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:42:10 »
ha ha dobre własnie trwają prace nad 15 art ustawy aby naliczać osoby przyjęte po 1.1.1999 tak samo jak tych którzy przyjeli się przed 1999.r a druga sprawa skąd by w zieli ludzi za tych wszystkich co już mają prawa emerytalne nabyte i poszli by na pewno na emke przed wejściem tych zmian.
Z tym zastąpieniem ludzi to wcale już nie jest taki duży problem szczególnie że prawa nabyte ma może góra 20-30% stanu JRG, więcej jest pewnie w biurach.(prawa nabyte to minimum 15 lat służby w momencie wejścia w życie nowego przepisu)Starzy pracownicy pamiętają że takie duże odejścia już były i jakoś służby się nie "zawaliły"

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3634 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:51:01 »
I kto nas będzie bronił jak doświadczeni działacze ZZ odchodzą...

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3635 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:56:47 »
no dokładnie 20-30% zostało co mają prawa nabyte i to przeważnie na górze to kto ich zastąpi jak na PB sami młodzi i już teraz mają problemy z dowódcami zmian i zastępcami bo cza na te stanowiska oficerów dawać a nie ma .

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3636 dnia: Wrzesień 15, 2016, 10:03:23 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3637 dnia: Wrzesień 15, 2016, 10:07:35 »
http://remiza.com.pl/rzad-zapowiada-korekte-emerytalnych-przywilejow-mundurowi-na-emeryture-po-szescdziesiatce/

No i się zaczęło, każda władza kopie nas jak może !!
10 różnych artykułów ale jedno źródło. Spokojnie Panowie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3638 dnia: Wrzesień 15, 2016, 10:39:50 »
no dokładnie 20-30% zostało co mają prawa nabyte i to przeważnie na górze to kto ich zastąpi jak na PB sami młodzi i już teraz mają problemy z dowódcami zmian i zastępcami bo cza na te stanowiska oficerów dawać a nie ma .

Widać pracujesz w takiej części Polski, że oficerów brak, u mnie oficerowie na dowódcach zastępu są z brakiem rychłej perspektywy awansu choćby na d-ce sekcji.

siwiak

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3639 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:04:04 »
Nie jest dobrze, teraz będą się brać za wszystkich. Ciekawe kogo będzie dotyczyć ta reforma.

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3640 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:12:47 »
Szef MSWiA: " Ministerstwo nie planuje żadnych prac nad systemem emerytalnym dla funkcjonariuszy" - wywiad TVP INFO
Dziękuję

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3641 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:17:34 »
http://mundurowi.salon24.pl/727917,przeciek-kontrolowany

Poza tym dosłownie chwilę temu minister Błaszczak kategorycznie zdementował sensacje medialne...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3642 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:22:45 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3643 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:33:46 »
Levy a co ma On powiedzieć? TAK TO PRAWDA ,PRACUJEMY NAD ZMIANAMI I PO DUPIE DOSTANĄ SŁUŻBY MUNDUROWE? Zastanów się!!! Zrobią co zechcą, a Ty możesz się jedynie temu przyglądać. PIS (czyt. ZZ "S" straży Pożarnej) poobsadzali wszelkie stanowiska kierownicze- jeszcze pół roku a ich ludzmi bedą nawet d-cy zmian. Co to oznacza to chyba powinieneś wiedzieć!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3644 dnia: Wrzesień 15, 2016, 13:51:05 »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3645 dnia: Wrzesień 15, 2016, 18:18:20 »
Officer nie wiem za co masz stopień Ale na pewno nie za rozum. Żaden powtarzam żaden ZZ a szczególnie Solidarność strażacka nie zgodzi się na pogorszenie warunków emerytalnych. Pewnie nie pamiętasz Ale od 2009 ciągle S walczyła z głupimi pomysłami. W rozmowach i na manifestacjach. Więc może pochwal się swoimi zasługami a później pogadamy. Ja na każdej akcji w Warszawie byłem. A Ty?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3646 dnia: Wrzesień 15, 2016, 19:49:42 »
Rząd pracuje jednak nad zmianami w systemie emerytur mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1943-rzad-pracuje-jednak-nad-zmianami-w-systemie-emerytur-mundurowych.html
Chyba człowieku nie czytasz ze zrozumieniem. Florian przytoczył jakieś głupstwo. Gorsze jest to...dzwoni chłopak...pyta o zmiany ...nawet płacze...co robić...
Żenada...25 lat służby..

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3647 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:28:25 »
Sikawkowy stopień oficerski dostałem za przeszło 30 lat służby i ukończoną DZIENNĄ SGSP i jak mógłbyś to z takimi tekstami nie wyjeżdzaj!!! To po pierwsze. Po drugie zasługi ZZ przy emeryturze- fakt z 15 lat wywalczyli 25 i 55 wiek- SUKCES!!!!, a zapomniałem o pominięciu zaliczania cywilnych lat dla niektórych strażaków przy tej okazji. Ciągle ZZ walczą z głupimi pomysłami- jakoś z głupim pomysłem deregulacji zawodu strażaka i kwalifikacjami sobie nie poradzono!!! Manifestacje (tak to nazwałeś)- byłem 3 razy i 3 razy za dużo. Może jak bym był w dalszym szeregu to dalej bym jeździł, ale po zapoznaniu się z powodami RZECZYWISTYMI owych manifestacji (ostatnia dotyczyła - wybacz ale nie napiszę, aby mnie nie posądzono- no ale ty taki rozumny :-\ to wiesz o co mi chodzi- zreszta temat na forum jest ciągle aktualny) stwierdziłem, że szkoda czasu i biletu na przejazd.


Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3649 dnia: Wrzesień 16, 2016, 08:39:53 »
Caly czas jeden i ten sam artykuł tylko gdzie indziej umieszczony ... póki co nie ma konkretów.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”