Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1885992 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3426 dnia: Styczeń 20, 2015, 19:34:33 »
A ludzie tego szmatławca czytają niestety..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3427 dnia: Luty 04, 2015, 17:36:46 »
I niestety ale znowu bardzo mocno obiło mi się o moje uszy....w kuluarach zaprzyjażnionej formacji 2016 ma być przełomem.Szykują się mocno po wyborach ze zmianą sposobu naliczania naszych emerytur.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3428 dnia: Luty 04, 2015, 18:21:27 »
I niestety ale znowu bardzo mocno obiło mi się o moje uszy....w kuluarach zaprzyjażnionej formacji 2016 ma być przełomem.Szykują się mocno po wyborach ze zmianą sposobu naliczania naszych emerytur.

Niestety potwierdzają się przypuszczenia z............  :zamknij:
Zostaje Nam dwa wyjścia:  :szalony:
1. Odejść na EM zaraz po wyborach wygranych przez PO,  :klol:
2. Nie głosować w wyborach na PO i liczyć na innych, że tak samo postąpią.   :fiuu:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3429 dnia: Luty 05, 2015, 11:32:03 »
Kilka dni temu uzyskałem tą oto informację . Otóż  w poszczególnych resortach trwają już prace związane z tzw. ustawami okołobudżetowymi gdyż odchodzący rząd jeszcze przed wyborami chce pozostawić następcom złożony już w sejmie projekt budżetu na 2016.Między innymi mają zostać ponownie zamrożone już nie tylko płace ale całość wydatków na utrzymanie i funkcjonowanie państwowej sfery budżetowej- ma to nie dotyczyć MON gdzie ma nastąpić wzrost nakładów. Wstrzymanie wzrostu ma w założeniu trwać do 2020r....
No to teraz zastanawiam się  na dobre czy jest dalej sens trwać w służbie, czy jak się da w najbliższym okresie odejść i liczyć już  na podwyżki ale emerytury wg wskaźników ZUS...To być może jedyna pewna wizja wzrostu dochodu. Tylko obawiam się , że przy większej liczbie chętnych nie dostaniemy dodatków na takim poziomie jaki byśmy sobie życzyli. Albo czekać i obserwować bo odejść zawsze można.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3430 dnia: Luty 06, 2015, 12:19:49 »
Przykład z MON

Doświadczeni żołnierze opuszczą polską armię. Tak każą przepisy.

http://www.tvn24.pl/doswiadczeni-zolnierze-opuszcza-polska-armie-tak-kaza-przepisy,512657,s.html

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3431 dnia: Luty 06, 2015, 12:56:53 »
W tym roku nie będzie żadnych podwyżek, powiedział to wprost minister finansów, który zaznaczył że "fundusz płac na 2015 został zamrożony" a co po wyborach..... wszystko wskazuje na to że PO wygra i tylko patrzeć jak wszystkim zrobią dobrze ...

Offline popoluppo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3432 dnia: Luty 11, 2015, 11:47:36 »
Nie jestem zwolennikiem Pisiorów, ale widzę że inaczej się nie da i niestety trzeba będzie na nich zagłosować bleeee :wall:.
Z drugiej strony , jeżeli chcą coś zmieniać , to niech dadzą takim szarym żuczkom jak ja, którzy nie mają wujków w straży, czas żeby odejść jak człowiek, a nie jak żebrak.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3433 dnia: Luty 13, 2015, 10:30:12 »
Do nas do jrg dotarł fax jaki  pani POpaparaniec Piotrowska wysłała że żadne prace nad zmianami nie są czynione w MSW .i osobiście to podpisała .wybory nadchodzą:-)  .będę na służbie dodaj fote pisemka

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3434 dnia: Luty 13, 2015, 10:54:32 »
Czytałem to pismo wczoraj, takie same pierdoły jak kilka lat temu, kiedy przed wyborami Tusk wysłał pismo że nic nie planują zmieniać w latach, wybory minęły a z dniem 1 stycznie wprowadzono wiek emerytalny dla nowo przyjętych. I tu będzie ta samo, nie pracują bo już opracowali tylko czekają aż magiczna szuflada się wysunie :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3435 dnia: Luty 13, 2015, 12:48:39 »
Czytałem to pismo wczoraj, takie same pierdoły jak kilka lat temu, kiedy przed wyborami Tusk wysłał pismo że nic nie planują zmieniać w latach, wybory minęły a z dniem 1 stycznie wprowadzono wiek emerytalny dla nowo przyjętych. I tu będzie ta samo, nie pracują bo już opracowali tylko czekają aż magiczna szuflada się wysunie :)

Tu masz rację, "w resorcie spraw wewnętrznych nie są prowadzone prace nad zmianą naliczania emerytur", ale są prowadzone w Restauracji Sowa & Przyjaciele.

Przed wyborami ma być wszystko gotowe, po wygranej PO wcielą w życie.



 

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3436 dnia: Luty 21, 2015, 15:13:34 »
Witam.
Wstąpiłem do służby po 1 stycznia 2013 roku, więc niedawno, ale trapi mnie pytanie odnośnie emerytury.
Wiem, że emerytura ma wynosić 75% uposażenia z 10 wybranych lat. Ale czy do tych 75% mogą być dodane procenty uzbierane za każde 30 dni "wyjazdowych" w roku, chodzi mi o to że w wieku 55lat będę już miał 25lat służby czyli pełną emeryturę, ale czy do tych 75% doliczone zostaną procenty uzbierane za dni wyjazdowe? Czy to 75 % jest już maksymalną emeryturą, do której nie można doliczyć już nic ?

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3437 dnia: Luty 21, 2015, 15:28:21 »
Cytuj
Witam.
Wstąpiłem do służby po 1 stycznia 2013 roku, więc niedawno, ale trapi mnie pytanie odnośnie emerytury.
Wiem, że emerytura ma wynosić 75% uposażenia z 10 wybranych lat. Ale czy do tych 75% mogą być dodane procenty uzbierane za każde 30 dni "wyjazdowych" w roku, chodzi mi o to że w wieku 55lat będę już miał 25lat służby czyli pełną emeryturę, ale czy do tych 75% doliczone zostaną procenty uzbierane za dni wyjazdowe? Czy to 75 % jest już maksymalną emeryturą, do której nie można doliczyć już nic ?

75% to 75 % i koniec.

Jeżeli przesłużysz 30 lat bez 0,5 % za wyjad też dostaniesz 75%. Jak uzbierasz je to po 25 latach to i tak dostaniesz "tylko" 75%.
Do marca tego roku ( a więc jeszcze tylko przez chwilkę) można doliczać % za utratę zdrowa podczas służby ( np. od psychiatry  :rofl:).
To jest tak szum nie nazywane przez pismaków, łączenie emki z rentą.
Później już nie będzie można.

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3438 dnia: Luty 21, 2015, 19:11:28 »
Raf998 na podstawie jakiego aktu prawnego nie będzie można doliczyć procent za utratę zdrowia?

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3439 dnia: Luty 22, 2015, 21:57:44 »
A czy nowe zasady emerytalne obejmują dodawanie 0,5% za wyjazdy, bo przyznam się szczerze nie zauważyłem tego ??? Może ktoś umieści   fragment Ustawy emerylanej dotyczący tego zagadnienia?

Offline tytus75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3440 dnia: Marzec 07, 2015, 23:57:57 »
Poszedłem do wojska w 96 później zostałem nadterminowym 4 lata.Obecnie pracuję w straży.Czy te lata liczą mi się do służby jako całość ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3441 dnia: Marzec 08, 2015, 10:15:06 »
A czy nowe zasady emerytalne obejmują dodawanie 0,5% za wyjazdy, bo przyznam się szczerze nie zauważyłem tego ??? Może ktoś umieści   fragment Ustawy emerylanej dotyczący tego zagadnienia?

NIE

Cytuj
Art. 18e. 1. Emerytura dla funkcjonariusza wynosi 60% podstawy jej wymiaru za 25 lat służby i wzrasta o 3% za każdy
dalszy rok tej służby.
2. Emeryturę podwyższa się o 0,5% podstawy jej wymiaru za każdy rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie
w czasie wojny oraz w strefie działań wojennych.
3. Przy ustalaniu prawa do emerytury i obliczaniu jej wysokości okresy, o których mowa w ust. 1 i art. 18c, ustala się
z uwzględnieniem pełnych miesięcy.

Raf998 na podstawie jakiego aktu prawnego nie będzie można doliczyć procent za utratę zdrowia?

Cytuj
Art. 18g. 1. Kwota emerytury bez uwzględnienia dodatków, zasiłków i świadczeń pieniężnych, o których mowa
w art. 25, nie może przekroczyć 75% podstawy jej wymiaru.

Poszedłem do wojska w 96 później zostałem nadterminowym 4 lata.Obecnie pracuję w straży.Czy te lata liczą mi się do służby jako całość ?

Jeżeli zostałeś przyjęty do PSP po 1 stycznia 1999 r.

Cytuj
Art. 16. 1. Funkcjonariuszom, którzy spełniają warunki określone w art. 12, zalicza się do wysługi emerytalnej,
uwzględnianej przy obliczaniu emerytury na podstawie art. 15, posiadane przed przyjęciem do służby okresy składkowe
i nieskładkowe w rozumieniu ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Offline maniera

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3442 dnia: Marzec 08, 2015, 11:27:41 »
Raf998 na podstawie jakiego aktu prawnego nie będzie można doliczyć procent za utratę zdrowia?

Cytuj
Art. 18g. 1. Kwota emerytury bez uwzględnienia dodatków, zasiłków i świadczeń pieniężnych, o których mowa
w art. 25, nie może przekroczyć 75% podstawy jej wymiaru.

Tak ale Raf pisze :

Jeżeli przesłużysz 30 lat bez 0,5 % za wyjad też dostaniesz 75%. Jak uzbierasz je to po 25 latach to i tak dostaniesz "tylko" 75%.

Dotąd OK.
Ale w/g czego:

Do marca tego roku ( a więc jeszcze tylko przez chwilkę) można doliczać % za utratę zdrowa podczas służby ( np. od psychiatry  :rofl:).
To jest tak szum nie nazywane przez pismaków, łączenie emki z rentą.

Później już nie będzie można.

I tego nie rozumiem (gdzie jest taki zapis, że do marca tego roku i kogo obowiązuje)

Offline tytus75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3443 dnia: Marzec 08, 2015, 20:45:03 »
Jeżeli zostałeś przyjęty do PSP po 1 stycznia 1999 r.

zostałem przyjęty w 2003 r. w listopadzie.

Offline tytus75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3444 dnia: Marzec 08, 2015, 20:49:17 »

Jeżeli zostałeś przyjęty do PSP po 1 stycznia 1999 r.

Cytuj
Art. 16. 1. Funkcjonariuszom, którzy spełniają warunki określone w art. 12, zalicza się do wysługi emerytalnej,
uwzględnianej przy obliczaniu emerytury na podstawie art. 15, posiadane przed przyjęciem do służby okresy składkowe
i nieskładkowe w rozumieniu ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
[/quote]

Zostałem przyjęty w 2003 r. w listopadzie. Znaczy to, że mam już 17,5 roku służby ? 4 lata nadterminowej 1,5 roku zasadniczej

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3446 dnia: Marzec 26, 2015, 09:18:09 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3447 dnia: Marzec 28, 2015, 09:46:32 »
Ciekawy artykuł:

Cytuj
Policjant odchodzi ze służby w akcie protestu. "To skompromitowana instytucja"

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/policjant-odchodzi-ze-sluzby-w-akcie-protestu-to-skompromitowana-instytucja/89c9ln

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3448 dnia: Marzec 30, 2015, 18:18:40 »
Nie będę tak spowolniony jak inni a wiem że sporo osób w Polsce otrzymało takiego smsa.....może jakaś odpowiedź padnie na forum bo raczej Żaden z decydentów nie odpowie...
01.01.2017...... trzynastka wliczana w wynagrodzenie, brak mundurowki czyli zastąpienie zamiast ekwiwalentu pienieznego wymiana starych na nowe ,
emerytura  z 10 wybranych lat ....
 Od 01.01.2016....... podstawa wymiaru emerytury liczona bez dodatku za stopien i bez 1/12 trzynastki. Prace prowadzi zespół w MF....

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3449 dnia: Marzec 30, 2015, 20:13:29 »
No przecież Nasza pani minister msw wyraźnie wypowiada się, że w jej resorcie nie prowadzone są żadne prace przy ustawach i przepisach okołoemerytalnych. Przecież nie kłamie , to nie w jej resorcie  :rofl: :rofl:
pozdrawiam