Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886079 razy)


Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3326 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:08:35 »
Ile lat dodatkowo trzeba będzie pracować, żeby zrównoważyć brak +15% za zdrowie przy odejściu?
A przypominam, że przez te lata kiedy już się będzie na emeryturce - nastąpi waloryzacja, a podwyżek w służbie nie będzie...

A teraz zadajmy sobie pytanie: Kto z uprawnieniem emerytalnym zostanie w służbie i będzie dymał następne 7 lat za frajer?
Sytuacja wydaje się być bardzo klarowna i zastanawiać się może już tylko ktoś kto ma w perspektywie stołek naczelnika lub komendanta w bliskim okresie czasu.
Władza ma nas za idiotów, skoro sądzi, że nie będzie masowych odejść.

maverick5

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3327 dnia: Kwiecień 16, 2013, 18:53:10 »
to każdego indywindualna decyzja kiedy odejdzie na emeryturę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 08:45:44 wysłana przez maverick5 »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3328 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:55:10 »
myślę że to każdego indywindualna decyzja kiedy odejdzie na emeryturę.

A ja myślę, że zaczęła wiosna. Kolego - to jest indywidualna decyzja - ale w tym momencie znacznie ułatwiona. Wszyscy mamy indywidualne zapewnienie premiera, że nie tknie zasad przechodzenia na emeryturę. Zabranie maxów i +15% za zdrówko to w zasadzie najgorsze co mógł zmienić, z automatu przesuwające punkt opłacalności przejścia na emkę o jakieś 7-10lat.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3329 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:44:57 »
Cytat z forum policyjnego ifp.pl, w kontekscie odejść z ABW,
"Pracuję na jednej z KRP w W-wie, w dniu wczorajszym doszły mnie słuchy (nie plotki:), że od 01.01.2014 roku nasz KOCHANY RZĄD chce wszystkim Policjantom obecnie pracującym i tym chcącym wstąpić do tej suuuuuper instytucji przedłużyć czas pracy do 55 roku życia + 25 lat. Mający tak jak ja np. 12 lat służby dostaną do podpisania nowe warunki pracy - na 25 lat i do 55 roku życia - godzisz się - tyrasz dalej, nie odpowiada wiadomo co:). Przyjmując się do Policji miałem 20 lat, więc w sumie będę "musiał" służyć 35 lat (DZIADEK na ulicy Uśmiech - zgroza!!!!. Informacja od jednego z wykładowców CSP - wiec coś w tym jest. Nie wspomnę o zabraniu 13, mundurówki, dojazdów do pracy i dofinansowaniu do braku mieszkania. Czy ktoś o tak cudownych planach ingerujących w nasza kochana służbę słyszał ???"

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3330 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:29:42 »
Fala odejść z ABW

Cytuj
"...Coraz więcej funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozstaje się mundurem. Powód? Brak poczucia stabilności, cięcia przywilejów, niewiadoma planowanych przez premiera reform, które mogą skutkować cięciami emerytur funkcjonariuszy pozostających jeszcze na służbie. – W 2012 r. złożono 411 raportów o zwolnienie ze służby, natomiast w 2013 r. 52 raporty – informuje w odpowiedzi na pytania „Naszego Dziennika” ppłk Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Agencji..."

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2950:fala-odej-z-abw&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/30185,exodus-z-abw.html

Edmund77

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3331 dnia: Kwiecień 20, 2013, 16:33:15 »
 Reforma dotycząca podwyższenia wieku emerytalnego nie dotyczy tych funkcjonariuszy, którzy są w służbie. Powszechnie mówi się jednak o zaplanowanych dalszych reformach, które mogą spowodować znaczne obniżenie właśnie ich emerytur. Te plany są tym funkcjonariuszom znane i oczywiście obawiają się ich - ocenia Bogdan Święczkowski, były szef ABW.

cały tekst: http://praca.wp.pl/title,Ponad-400-funkcjonariuszy-odeszlo-z-ABW,wid,15511957,wiadomosc.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 10:32:26 wysłana przez grzela »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983


Foxi

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3335 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:42:02 »
Kolega ze zz mazowieckich powiedzial mi ze trwaja prace nad wlaczeniem do emerytur ZUS funkcjonariuszy przyjętych od 1999 roku. Czy ktoś może potwierdzić tą wiadomość? Byłoby bardzo nieciekawie.

gość259

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3336 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:12:58 »
Tak to prawda chcą ich wciągnąć do ZUSU  :gwiazdki:

Foxi

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3337 dnia: Kwiecień 26, 2013, 12:58:29 »
A nikt nie może przeciwstawić się temu? Przecież na innych warunkach przychodzilismy do słuzby. Niech nowych włączają do systemu. Kurcze od czego są związki?? I jeszcze im płacimy  :o

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3338 dnia: Kwiecień 26, 2013, 15:53:16 »
Panowie jesli mnie pamięć nie zawodzi chyba przerabialismy to juz pod koniec lat 90, był okres gdy nowi strażacy byli jak wtedy chyba określali pod zusem i bardzo szybko się z tego wycofano bo koszty były zbyt wysokie. Nagle zaczyna się to opłacać????  :wall:

Odniosę sie jeszcze do dyskusji o druchach z OSP, akurat w moim rejonie to około 40% faceci z zawodówki wiec opcja wciagania ich w struktury PSP spali na panewce a reszta działa w osp bo chce i lubi ale watpie że nagle zrezygnują z pracy w swoich zakładach gdzie zarabiają koło 3 tyś po to aby zaczynać słuzbe w PSP w tak porabanym okresie gdy rządzący chca służby uwalic w każdy mozliwy sposób i wydoic nas jak jałówki w oborze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 15:58:17 wysłana przez ARGA »
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3339 dnia: Kwiecień 26, 2013, 16:40:04 »
Cytuj
Foxi

    Gość

Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3337 dnia: Dzisiaj o 09:42:02 »

    Cytuj

Kolega ze zz mazowieckich powiedzial mi ze trwaja prace nad wlaczeniem do emerytur ZUS funkcjonariuszy przyjętych od 1999 roku. Czy ktoś może potwierdzić tą wiadomość? Byłoby bardzo nieciekawie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
gość259

    Gość

Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3338 dnia: Dzisiaj o 11:12:58 »

    Cytuj

Tak to prawda chcą ich wciągnąć do ZUSU  :gwiazdki:
Jak jeden niezalogowany zadaje pytanie, a drugi mu odpowiada, to wygląda jak prowokacja i sianie plotek. :gwiazdki: Zdajecie sobie sprawę jaka sumę musiałoby państwo wpłacić do ZUS-u tytułem naszych składek od 1999?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3340 dnia: Kwiecień 26, 2013, 17:14:46 »
Cytuj
Zdajecie sobie sprawę jaka sumę musiałoby państwo wpłacić do ZUS-u tytułem naszych składek od 1999?
Żadną, pieniądze w ZUS-ie i tak są wirtualne co jest tym bardziej przerażające  :rofl: :rofl:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

maverick5

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3341 dnia: Kwiecień 26, 2013, 20:36:16 »
osoby  które wstapiły do slużby od 01.01.1999r odbywające służbę wojskową przed tą datą mogą spać spokojnie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 08:43:58 wysłana przez maverick5 »

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3342 dnia: Maj 03, 2013, 07:54:25 »
Znowu coś mieszają?!

[załącznik usunięty przez administratora]

leszno

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3343 dnia: Maj 03, 2013, 09:14:12 »
w wlkp tez to pismo wyglada ze cały kraj zastanawiające są tylko te daty coś się świeci (ci co mają pełną niech dalej się zastanawiają przecież nic się nie zmieni)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3344 dnia: Maj 14, 2013, 09:45:15 »
w wlkp tez to pismo wyglada ze cały kraj zastanawiające są tylko te daty coś się świeci (ci co mają pełną niech dalej się zastanawiają przecież nic się nie zmieni)
Chyba nie do końca tak jest jak piszesz....W tej chwili już nie wliczają do emerytur dodatku motywacyjnego, więc już dotknęło to obecnie służących. Poza tym wcale nie muszą nic zmieniać w emeryturach, wystarczy że zmienią sposób naliczania dla wszystkich i po sprawie. Ręce mają czyste bo dla  obecnie służących nie zmienili niby nic w emkach ale w ten sposób ukrócą odejścia ze służby.....Mają spokojnie kilkanaście lat na to by władza zmieniła opcje kilkukrotnie i za 15-20 lat powrót do spekulacji mundurowych emerytur od nowa.......
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3345 dnia: Maj 14, 2013, 11:19:50 »
Boloyung, a na jakiej podstawie twierdzisz, że motywacyjnego już nie wliczają do emerytury? Z tego co wiem to do podstawy emerytury liczy się wszystkie składniki uposażenia o charakterze stałym. Natomiast wszystkie dodatki wypłacane w stawkach miesięcznych są dodatkami o charakterze stałym. Informacja z ZER. Kiedyś obiło mi się o uszy, że w wojsku planowali (nie wiem czy weszło), aby różnego rodzaju dodatki wypłacać z częstotliwością co 2 tygodnie. W ten sposób żołnierze służbie dostawaliby tyle samo kasy co przy stawkach miesięcznych (1/2 stawki miesięcznej dodatku 2 razy w miesiącu), natomiast do podstawy emki dodatki już nie byłyby liczone.

gość12

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3346 dnia: Maj 14, 2013, 19:05:56 »
W naszym województwie dokument funkcjonariusza odchodzącego na emeryturę mają iść do KW i komendant wojewódzki na ich podstawie decyduje czy i ile podnieść. Z jednej z jednostek strażakowi z 19-letnim stażem nie podniesiono nic. Informacja ta doszła do nas pocztą pantoflową, choć jest na 90% pewna. Niedługo (w ciągu miesiąca) z mojej jednostki odchodzi strażak z podobnym stażem więc będę wiedział jak sprawa wygląda. W każdym bądź razie od plotek aż huczy.


pożar123

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3348 dnia: Maj 15, 2013, 20:15:53 »
Kto czytał dzisiejszą wyborczą? Artykuł '' Emerytura w mundurze'' UWAGA! Ci, którzy wstąpili do służby po 1 stycznia 1999 z MSW dostaną emeryturę tylko za czas służby. Za okresypracy przed jej podjęciem ( po za służbami mundurowymi ) to ZUS a nie MSW wypłaci świadczenie. Dobranoc!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3349 dnia: Maj 15, 2013, 21:42:22 »
Kto czytał dzisiejszą wyborczą? Artykuł '' Emerytura w mundurze'' UWAGA! Ci, którzy wstąpili do służby po 1 stycznia 1999 z MSW dostaną emeryturę tylko za czas służby. Za okresypracy przed jej podjęciem ( po za służbami mundurowymi ) to ZUS a nie MSW wypłaci świadczenie. Dobranoc!!!

Przecież ten zapis istnieje w ustawie emerytalnej chyba od 10 lat!!!  :gwiazdki:  :fiuu:  :szalony: