Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886093 razy)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3225 dnia: Styczeń 24, 2013, 07:33:55 »
......................
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2013, 12:34:55 wysłana przez strazakusX »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3226 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:18:55 »
No najwyraźniej nie nadążam. Jak ktoś może odejść z grupy Z-cy KG w jakiejś innej jednostce organizacyjnej? I jak jakaś Komenda może wypłacić za grupę Z-cy KG skoro takiej grupy nie ma? O czym ty w ogóle gadasz człowieku?

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3227 dnia: Styczeń 24, 2013, 12:27:11 »
Kolego nie jestem od tłumaczenia co i jak. Tylko stwierdziłem coś co, powiedzmy na potrzeby forum, zasłyszałem i sprawdziłem. Twoja sprawa czy to możliwe, czy nie, czy w to wierzysz czy nie. Zorientowani doskonale znają takie sprawy.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3228 dnia: Styczeń 24, 2013, 12:38:47 »
Panowie.
Wyciągnijcie argumenty, albo skończcie to archiwum X  :fiuu:
Bałagan cholerny w tym wątku.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3229 dnia: Styczeń 24, 2013, 12:46:15 »
Kolego nie jestem od tłumaczenia co i jak. Tylko stwierdziłem coś co, powiedzmy na potrzeby forum, zasłyszałem i sprawdziłem. Twoja sprawa czy to możliwe, czy nie, czy w to wierzysz czy nie. Zorientowani doskonale znają takie sprawy.

No właśnie zasłyszałeś i dodając część od siebie siejesz ferment na forum. Bo sprawdzić nie miałeś żadnych możliwości. Nie sadzę żebyś widział kwity w tym zakresie.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3230 dnia: Styczeń 24, 2013, 22:00:41 »
No właśnie zasłyszałeś i dodając część od siebie siejesz ferment na forum. Bo sprawdzić nie miałeś żadnych możliwości. Nie sadzę żebyś widział kwity w tym zakresie.

Ty nawet zwrotu "powiedzmy na potrzeby forum" nie rozumiesz. Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie na tyle głupi, żeby na publicznym forum opisywać takie przekręty z podaniem co, gdzie i jak. A tak jak wcześniej napisałem, swoje sądzenie zostaw dla siebie.

Zmierzając do meritum - jesteśmy postrzegani jako grupa, przez pryzmat właśnie takich emerytów i tu nie ma co się obrażać na pismaków - bo oni akurat w tej sprawie piszą prawdę.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2013, 09:13:00 wysłana przez firek998 »

rolnik

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3233 dnia: Styczeń 28, 2013, 09:59:29 »
co tak sie dziwicie? to chyba oczywiste. skoro wiekszośc społeczenstwa ma 1300 - 1600 emerytury. a rolnicy jeszcze mniej. (800 - 900) Czy oni maja inne żołądki?  rolnik pracuje do smierci...a wy? a wy najwyżej budujecie kolejny dom...bo mając emeryture pracujecie dodatkowo zabierając pracę innym.

ooooo

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3234 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:22:22 »
Trzeba było się uczyć,a nie kamieniami w szkołę rzucać.Jak się nie podoba na roli to zmień pracę,a może jak szukałeś pracy to było utajnione,że istnieje PSP,albo Policja,czy MON?

belek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3235 dnia: Styczeń 28, 2013, 12:33:58 »
tylko że teraz rolnik to pracuje  20 dni w roku wszystkie weekendy święta i cała zima od października do kwietnia wolna, a płacić KRUS niski to dobrze

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3236 dnia: Styczeń 28, 2013, 14:33:41 »
co tak sie dziwicie? to chyba oczywiste. skoro wiekszośc społeczenstwa ma 1300 - 1600 emerytury. a rolnicy jeszcze mniej. (800 - 900) Czy oni maja inne żołądki?  rolnik pracuje do smierci...a wy? a wy najwyżej budujecie kolejny dom...bo mając emeryture pracujecie dodatkowo zabierając pracę innym.
Śmiać mi się chce jak czytam wypociny tego rolnika.Jak 20 lat temu słyszał że potrzebują do straży to pukał się w czoło jak co druga osoba w społeczeństwie.Jak teraz wypomina że ma inny żołądek.... żenada.Chłopie buduj lepianki a nie zazdrościsz że ktoś buduje dom.
http://www.regiopraca.pl/portal/porady/zus/mundurowi-i-wojskowi-nie-musza-bac-sie-o-starosc?utm_source=gp24linkMKTGwiadomosci_regiony_mundurowi&utm_medium=TAGI&utm_campaign=gp24linkMKTGwiadomosci_regiony_mundurowi

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3237 dnia: Styczeń 28, 2013, 15:09:48 »
Nagonka medialna trwa. Jak nie wysokie zarobki, to przywileje, to 100% płatne zwolnienia, teraz alkoholizm - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rosnie-problem-alkoholizmu-w-policji-co-roku-na-od,1,5406125,wiadomosc.html

rolnik

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3238 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:03:06 »
rolnik pracuje 20 dni w roku? tak  a w pozostałe dni wzywa PSP  i ona karmi zwierzęta gospodarskie... Skoro wam tak źle w tej służbie to rzućcie ją i zajmijcie się rolnictwem ,.,, wszak ten krus taki niski..i tylko 20 dni w roku tej pracy". Wy pracujecie tylko 7 dób w mies, a teraz wielkie larum, że chorobowego 80 proc ( o ile tak bedzie wogóle )..a rolnik? musi 30 chorować aby miec zapłacone  chorobowe..a jak mniej to figa z makiem. Nie płaczcie więc.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3239 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:45:36 »
ten tutaj teraz z jakimś rolnictwem wyskoczył hehehe no nie mogłem  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3240 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:29:08 »
rolnik pracuje 20 dni w roku? tak  a w pozostałe dni wzywa PSP  i ona karmi zwierzęta gospodarskie... Skoro wam tak źle w tej służbie to rzućcie ją i zajmijcie się rolnictwem ,.,, wszak ten krus taki niski..i tylko 20 dni w roku tej pracy". Wy pracujecie tylko 7 dób w mies, a teraz wielkie larum, że chorobowego 80 proc ( o ile tak bedzie wogóle )..a rolnik? musi 30 chorować aby miec zapłacone  chorobowe..a jak mniej to figa z makiem. Nie płaczcie więc.
Jeśli możesz to załóż sobie jakieś forum o rolnictwie i tam wypłakuj swoje żale.Akurat znam i to dość dużo kolegów rolników ale nigdy żaden nie odnosił się do braci strażackiej tak jak Ty.
Prośba do moderatora o zbanowanie tego błazna.

Proszę z szacunkiem wypowiadać się o innych forumowiczach!!! Kolega Rolnik może zabierać głos tak jak każdy inny. Najważniejsze by pisał na temat wątku
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 15:34:53 wysłana przez robn »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3241 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:12:30 »
Jeśli możesz to załóż sobie jakieś forum o rolnictwie i tam wypłakuj swoje żale.Akurat znam i to dość dużo kolegów rolników ale nigdy żaden nie odnosił się do braci strażackiej tak jak Ty.
Prośba do moderatora o zbanowanie tego błazna.
A co to ma być, że jak ktoś ma inne zdanie to już go należy zmieszać z błotem? Rolnik poniekąd ma rację, bo nasze emerytury są na prawdę wysokie.
Co innego, że te emerytury to także forma zapłaty za słabe traktowanie podczas aktywności pracowniczej.
Ale emerytury powyżej 7 tys. zł na rękę to nie jest raczej coś czego należy bronić, a należy się wstydzić.
Prośba do moderatora o zbanowanie nietolerancyjnego forumowicza.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3242 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:48:08 »
Wstydzić???
Wstydzić to się powinniśmy za ciebie i twoje poglądy.
Prośba do moderatora o zbanowanie tego forumowicza.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3243 dnia: Styczeń 29, 2013, 17:22:24 »
Wstydzić???
Wstydzić to się powinniśmy za ciebie i twoje poglądy.
Prośba do moderatora o zbanowanie tego forumowicza.

Ano wstydzić.
Ja na przykład wstydzę się za byłych komendantów wojewódzkich którzy odeszli na emeryturę wyższą niż 7 tys. zł,  uciekając przed konsekwencjami jakie mogą ich spotkać w wyniku działań wymiaru sprawiedliwości.
Nie każdy ma wuja, z którego jest tylko i wyłącznie dumny z powodu pleców jakie mu zapewnił na ścieżce kariery w PSP.

Maly1

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3244 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:51:20 »
Witam.Chciałem się dowiedziec jak jest w innych wojewodztwach z odejsciem na emeryture mial sie nie zmienic sposob naliczania on nowego roku  a po cichu jednak ulegl zmianie u nas jak ktos ma od 15-20 lat pracy w straży dostaje 300zł Az chce sie teraz pracowac a co bedzie za rok ?

oficer emeryt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3245 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:09:57 »
w poznaniu aby dostać 300zł dodatku motywacyjnego przy odejściu na emkę musisz mieć conajmniej 25 lat służby  a nie liczy się cywil,max tj 517zł po 30 latach służby

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3246 dnia: Styczeń 31, 2013, 19:39:13 »
co wy wyskakujecie z dodatkami motywacyjnymi!!! W mazowieckim to trzeba mieć ponad 25 lat służby aby myśleć o zbliżeniu się do max. dodatku służbowego- o motywacyjnym rozmowa dopiero rozpoczyna się przy 30- jeszcze gorzej jest w lubelskim- Kumpel chciał odchodzić mając z pożarami ponad 25 i usłyszał odpowiedź - odchodź ale z tym co masz - a ma 20% służbowego-
Już te czasy z przed 2 lat minęły a ja się o tym przekonałem w tamtym roku. Pozdrawiam takich samych naiwnych i przegranych jak ja

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3247 dnia: Luty 04, 2013, 16:56:15 »
A co będzie za rok ???
bez dodatków i 3 gr ????

tomasz72r.

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3248 dnia: Luty 07, 2013, 19:12:55 »
panowie nawiązując do tyt. wątku sądzę że jednak uciekac.... Czytając wasze wątki myslę że tak w zasadzie ten czas już minął....ja odszedłem w tamtym roku z tzw. max. wszystkiego i czytając to co piszecie , zakładając że to prawda , upewniam się że podjąłem prawidłową decyzję. Co do wstydu  z wysokosci emki , to jakiś żart chyba , oczywiscie mam na mysli podział boj. na którym słuzyłem od początku do odejścia :) i jestem z tego dumny i sadzę jaka wysoka by nie była ta emeryt. to się nam nalezy i tyle...tym bardziej że dodatki służbowe u nas w jedn. nigdy nie były max. w przeciwieństwie do tzw biura ,...ale to już inny temat.Tak czy tak czytając ten wątek od jakiegoś czasu ,musze niestety(:)) pochwalić naszego komendanta, bardzo dobre i zdrowe podejście do odejścia :) I tak na marginesie polecam wszystkim emeryt. oczywiście z takim przełożonym jak u nas.(a mysleliśmy że u nas tak h...wo , okazuje się że bywa gorzej heheh)
ps. dajcie spokój tym rolnikom...niech się wyśpią spokojnie na służbie :) :)

,,trzynasty "

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3249 dnia: Luty 07, 2013, 22:01:46 »
.....a propos rolników..Prawda jest taka,że na podziale bojowym w miastach powiatowych głownie , rolników jest sporo a może i większość?. Za sprawą systemu pracy, co oczywiste.  Dotyczy to głównie tych mających duży staż w służbie..i powiem jedno: Dobrze, że są tacy. Wyżelowani lalusie i wymoczki z blokowisk maja tą jedyną zalete, że są młodsi. I tyle w temacie.