Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886976 razy)

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3100 dnia: Lipiec 20, 2012, 12:13:15 »
Nic dodać, nic ująć, gdyby jeszcze ktoś jeszcze nie wierzył, że po EURO zaczną się kolejne porządki, to ma naoczny dowód. Może to nagroda naszego Ministra w ramach Święta Policji, bo to przecież tu będą największe oszczędności.
Podoba mi się założenie, że połowa z chorujących policjantów, to symulanci i naciągacze. Super podejście do służb. No i jednak sprawdzają się słowa Rostowskiego, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o zmiany w służbach.
O połączeniu emki z rentą, pomału tez zapomnimy. Ciekawie, jak sprawa będzie dotyczyć tych emerytów, którzy dostali tą 3 grupę np. na 2 lata i przyjdzie im stanąć ponownie na komisję. Czy oni też nie będą mogli dostać dodatkowych procentów, z artykułu wynika, że chyba ich to dotyczyć nie będzie. Ale jak będzie w rzeczywistości tego nie wie nikt.
No i zaczynami mieć oszczędności, tu i teraz, a nie za 25 lat.

Offline KW PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3101 dnia: Lipiec 20, 2012, 12:55:53 »
Panie oginek i inni „znawcy tematu” ciągle wierzycie w obietnice Rządu?.Jak tak to współczuje wam ..... Euro się skończyło więc min.Rostowski zaczyna działać a to dopiero początek. Niedługo będzie zakaz dodawania dodatków dla odchodzących na emerytur itp. O naliczaniu z ostatniej pensji tez niedługo możemy zapomnieć. Jedyne za co można cenić Pana Ministra to  że mówi o tym otwarcie. Więc ew. pretensje można mieć tylko do siebie że się go nie słuchało jak mówił o swoich planach oszczędnościowych w służbach mundurowych) Tak więc Panowie trzeba uciekać z formacji mundurowych. Wiem że dla każdego to trudna decyzja ale nikt nie pracuje wiecznie i kiedyś trzeba będzie i tak odejść a niestety „złote” czasy się kończą. U mnie w Komendzie o tych zmianach mówi się od dawna i większość odchodzi do końca roku.(ci co mogą) ci którzy w tym roku już nie dadzą rady odejść(brak kasy w komendzie na max dodatki motywacyjne i służbowe na odejście) chcą odchodzić w styczniu –lutym(tak żeby załapać się na waloryzacje emerytur),ale Komendant już zapowiedział że za bardzo nie mają co liczyć na „dołożenie” do ostatniej pensji.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3102 dnia: Lipiec 20, 2012, 17:33:44 »
A czy ZZ jeszcze istnieją??? Czy przed Euro odnieśli taki sukces, że doszło do samorozwiązania?? Co na to nasi wielcy przewodniczący ZZ?? Może tak na koniec pokazać by ministrom co to znaczy lewe zwolnienia i skorzystać jeszcze z tych 100%?? Może niech się po główkach podrapią skąd wziąć funkcjonariuszy do służby??

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3103 dnia: Lipiec 20, 2012, 18:03:03 »
Według mnie to powinien być bezwzględny zakaz dorabiania na emeryturze (oczywiście od jakiegoś progu) to nie byłoby zabierania etatów bezrobotnym. Albo rybki albo akwarium.

Weż Ty sobie kolego walnij kubeł zimnej wody na łep,może się ockniesz.Kiedyś też może dożyjesz emeryturki i wtedy się zorientujesz jak państwo cię ograbiło i wtedy zmienisz na pewno swoje zdanie.Wracając do Twoich racji jakie tu wypisujesz to powiem Ci tyle że młody "bardzo doświadczony" pracownik,przynajmniej dwa fakultety bo teraz o to nie trudno,nie będzie pracować za najniższą krajową albo i mniej bo on wszystkie rozumy pozjadał i on jest PAN.A prawda wygląda tak że w ogóle nie ma pojęcia o pracy,żadnej praktyki i doświadczenia.Więc jako PAN siedzi na garnuszku mamci i tacia. Zrozum że to tylko do czasu,bo kiedyś tej mamci i tacia zabraknie i w tedy o swoją dupę będziesz musiał zadbać SAM i życie stanie się kolorowe....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3104 dnia: Lipiec 20, 2012, 20:19:12 »
Po co te nerwy?
Z głupkami się nie dyskutuje, głupków się ignoruje - jeśli obraziłem, to dobrze, bo taki miałem zamiar. Gościu pod nickiem krzysztofcośtam,cośtam przekroczył granicę. Ja go ignoruję z powodów j/w.

Cytuj
A czy ZZ jeszcze istnieją??
.
 A czy Ty należysz do ZZ?, czy tylko oczekujesz, że wszystko za Ciebię załatwią i zgodnie z linią Partii Oszustów obarczasz ZZ całym złem, które Cię dotyka? Przeciwko 67 "S" złożyła w knesejmie 2mln podpisów i co? i GWno. , a Ty chcesz, żeby 30tyś strażaków (nie wiem ale optymistycznie 50% związkowców) załatwiło Ci prawa emerytalne?

Powiem krótko: Panowie spie...lać kto może, bo "lepsze jutro było wczoraj".

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3105 dnia: Lipiec 21, 2012, 00:04:40 »
A czy ZZ jeszcze istnieją??? Czy przed Euro odnieśli taki sukces, że doszło do samorozwiązania?? Co na to nasi wielcy przewodniczący ZZ?? Może tak na koniec pokazać by ministrom co to znaczy lewe zwolnienia i skorzystać jeszcze z tych 100%?? Może niech się po główkach podrapią skąd wziąć funkcjonariuszy do służby??
Powiedz mi prosze gdzie byłeś ZZ zawodowe protestowały przeciw zmianom emerytalnym?? skoro tak mówisz!
Nie jestem związkowcem ale wkurwia mnie gadanie na ZZ jak sie samemu na dupie siedziało!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3106 dnia: Lipiec 21, 2012, 06:18:11 »
A czemu twierdzisz że siedziałem na dupie? Jeszcze wtedy byłem w związkach i uczestniczyłem w jedynej akcji, którą zorganizowały związki. Czyli pojechałem do Poznania.

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3107 dnia: Lipiec 21, 2012, 13:27:04 »
Po co te nerwy?
Z głupkami się nie dyskutuje, głupków się ignoruje - jeśli obraziłem, to dobrze, bo taki miałem zamiar. Gościu pod nickiem krzysztofcośtam,cośtam przekroczył granicę. Ja go ignoruję z powodów j/w.

Cytuj
A czy ZZ jeszcze istnieją??
.
 A czy Ty należysz do ZZ?, czy tylko oczekujesz, że wszystko za Ciebię załatwią i zgodnie z linią Partii Oszustów obarczasz ZZ całym złem, które Cię dotyka? Przeciwko 67 "S" złożyła w knesejmie 2mln podpisów i co? i GWno. , a Ty chcesz, żeby 30tyś strażaków (nie wiem ale optymistycznie 50% związkowców) załatwiło Ci prawa emerytalne?

Powiem krótko: Panowie spie...lać kto może, bo "lepsze jutro było wczoraj".

a skąd wiesz, że lepsze jutro było wczoraj? spotkałem dzis strażaka emeryta, któremu tez udzielila sie panika lata temu i teraz ma głodowa emeryturę.

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3108 dnia: Lipiec 21, 2012, 13:57:12 »
Ogienek, dla kogo Ty pracujesz? Czy Ty naprawdę nie widzisz co dzieje się dokoła?

"Wiem, że plotka i nieprawdziwe informacje potrafią spowodować negatywne skutki i wywołać nieuzasadnione obawy. Dlatego, ucinając wszelkie spekulacje, chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które dziś pracują w służbach mundurowych“..„bądźcie spokojni i nie wierzcie plotkom“.

Może stwierdzisz, że projekt MSW to plotka i ściema. I nic się nie zmieni dla obecnie służących tak jak pisemnie obiecał Premier. A III gr pozostanie dla wszystkich obecnie sluzacych a nie tylko dla emerytow korzystajacych z tego prawa ( i im by pewnie zabrali jak by mogli gdyby nie te strasznie zapewne ich bolące prawa nabyte).



Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3109 dnia: Lipiec 21, 2012, 20:38:42 »
   Uprzedzę, że pracuje dla siebie i mojej rodziny i pozwólcie mi mieć swoje zdanie bo nie zawsze większość ma racje.

Temat maksymalnych dodatków dla wszystkich jest dla mnie patologią i dam przykład.
 
   Strażak X przepracował 30 lat, na zwolnienia chodził jak był rzeczywiście chory, przy akcjach zawsze aktywny na pierwszym froncie, szanowany przez kolegów, dbający o sprawność fizyczną, nie uchylający się od prac gospodarczych, po prostu 100% strażak :straz:.

   Strażak Y przepracował 15 lat (w tym 2lata w ZOMO lub wojska), na zwolnieniach po dwa miesiące bo przecież trzeba pilnować drugiej roboty (ktoś powie, bo za mało zarabiamy, tak za mało, ale jedni potrafią postawić pracę w straży na pierwszym miejscu inni traktują ją jako płatnika ZUSu), przy akcjach obstawia tyły, sprawności zero, bo na służbie najważniejsze żeby się nażreć i wyspać.
Wystarczy,  po prostu menda nadająca się do :karabin:.

 Według większości dodatki na maxsa dla wszystkich, pytam się jak się ma czuć ten pierwszy :rruletka: i jaki to jest przykład dla pozostałych młodych strażaków, jak ci dwaj dostaną maksymalne dodatki.
I nie piszcie mi, że to fikcja, bo pracuje w tej firmie dostatecznie długo i mogę mnożyć przykłady 100% strażaków i niestety przykłady ochlaptusów, opierdalaczy i cwaniaczków którzy dostali wszystko, a powinni gówno.

Jeśli waszym zdaniem tak ma być to gratuluje :brawo: i przyznaje, to ja jestem popierdolony :szalony:.

  Teraz słowo do namawiaczy do ucieczki na emeryturę, nie wiem kogo namawiacie, tam już są wszyscy.

I też mały przykładzik.
Miałem dowódce, który od 15 lat wieszczył koniec dobrych czasów i w końcu w to uwierzył i parę lat temu odszedł na emeryturę pociągając za sobą kupę wojska. Teraz ma mniejszą emeryturę i to sporo, od ogniomistrzów którzy go nie posłuchali.
Pozostałe wojsko, które odchodziło z niskich grup, źle wspomina szefa, a jako dowódca był całkiem spoko gościem, tylko że miał wizje końca PSP.

Dla dobicia, renciści III grupy.
Powinien być powołany specjalny zespół psychologów, którzy zbadali by przyczyny prawie 100% problemów psychicznych strażaków i innych funkcjonariuszy służb. Jeśli praca w mundurze tak wyczerpuje psychicznie i to niezależnie od tego, czy ktoś wydaje gacie, czy przeprowadza kontrole prewencyjne czy pracuje 15 czy 30 lat to jest niebezpieczne i znaczy, że coś trzeba zmienić.
Może badania przed przyjęciem, może stosunki służbowe w trakcie pracy, a może lekarzy orzeczników :cooo:.

Ps. tylko proszę bez cynizmu i obłudy.


Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3110 dnia: Lipiec 21, 2012, 20:48:12 »
@tomstrażak, powiedz mi tylko dlaczego strażak X za swoja wzorową służbę nie miał maksymalnej pensji jaka mógł mieć na swoim stanowisku w ciągu tylu lat służby? Dla kogo są te górne zakresy widełek płacowych? Poza tym, strażak może dostać od komendanta maksa, ale nie musi ( patrz strażak Y)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3111 dnia: Lipiec 21, 2012, 21:06:42 »
@tomstrażak, powiedz mi tylko dlaczego strażak X za swoja wzorową służbę nie miał maksymalnej pensji jaka mógł mieć na swoim stanowisku w ciągu tylu lat służby? Dla kogo są te górne zakresy widełek płacowych? Poza tym, strażak może dostać od komendanta maksa, ale nie musi ( patrz strażak Y)

  Ano dla tego, że jak strażak X wykazuje się i dostaje 5żł więcej od Y to staje się czarną owcą i jest pokazywany palcem.
Miałem nieprzyjemność mieć wpływ na dzielenie ochłapów( czytaj resztek, bo główne założenia ustala komendant i ZZ czyli jak w komunie po równo) i pamiętam jak dwóch dobrych kolegów przestało ze sobą rozmawiać bo jeden dostał5zł więcej od drugiego.

Może dla tego tak napierda...m na maxymalne dodatki, bo w mojej dużej KM nawet najwięksi opierdalacze dostawali wszystko, może się mylę, może w innych komendach jest inaczej.

firek2

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3112 dnia: Lipiec 21, 2012, 22:02:03 »
tom masz rację, ale znając realia tej służby to i tak max dostałby prędzej ten kto dobrze płytki kładzie nie muszą dodawać gdzie i komu, lub ten co ma dobre plecy. Smutne ale się z tobą zgadzam. Nie znoszę ty wszystkich ściemniaczy w służbie co tylko patrzą jak odfajczyć 24h na ściemnianiu i lecieć na fuchę zaraz z rana. A połowę służby zliczają lata, 2,6 za rok + 0,5 za wyjazdy i kombinują by złożyć z tej układanki jak najszybciej 80% najlepiej w wieku 40 lat. A zielone liście L4 traktują jak dodatkowy urlop bo tak 80 służb w roku tak strasznie przeszkadza w prowadzeniu interesów.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3113 dnia: Lipiec 22, 2012, 20:11:34 »
Cytuj
Ano dla tego, że jak strażak X wykazuje się i dostaje 5żł więcej od Y to staje się czarną owcą i jest pokazywany palcem.

pieprzysz głupoty. Jeśli nieświadomie, to można wybaczyć, ale jeśli świadomie, to brak słów.

Myślałem, że przeczytasz że zrozumieniem to co napisałem nt. zarobków - pomyliłem się, nie zrozumiałeś.

Twój przykład z tym d-cą  - bez sensu. Każdy ma swój rozum, a jeśli czasem poczyta coś oprócz gównianej gazety, to powinien wiedzieć co naprawdę dzieje się w kraju. Dla twojej wiadomości: dzięki ustawie modernizacyjnej wprowadzonej przez... no przez kogo? zarobki, a tym samym podstawa emki wzrosła w ciągu 3 lat o prawie 50%. Faktycznie, frajerem był ktoś, kto odszedł w 1, czy w 2 roku działania ustawy, ale jeszcze większym był ten, który nie odszedł po jej zakończeniu ( który to już rok bez podwyżek? trzeci?)
Tak ci przeszkadza, że podwyżkę dostanie strażak, wg Ciebie mniej pracowity? A Grad Ci nie przeszkadza? Ten z nazwiska, który rozj...ł stocznie i nie tylko, a teraz za 100tyś./mies. będzie budował elektrownie atomowe; i ten co z nieba spada i dzięki któremu strażacy mają szansę na brak podwyżki po raz czwarty?? 

Cytuj
Jeśli waszym zdaniem tak ma być to gratuluje :brawo: i przyznaje, to ja jestem popierdolony :szalony:.

nooo.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3114 dnia: Lipiec 24, 2012, 16:07:17 »
sam-go popieram cię w 100%- zresztą przykład podałem we wcześniejszym wpisie na ten temat. ja osobiście straciłem i jest to dla mnie najwiekszy błąd w "karierze" PSP. Obecnie "modlę się" a by nie było gorzej, a takie komentarze jak tomastrażaka dobijaja mnie. Więcej takich wpisów a stres z czytania tak bzdurnych komentarzy doprowadzi mnie do większego stresu jakim jest obecne podejście naszych włodarzy.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3115 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:33:44 »
Tak wyglądało głosowanie nad ustawą modernizacyjną i nie była to tylko zasługa pisuarów, a nawet jak by była  i dodatkowo Kaczyński urósł by o 1 metr i gdyby pojechał z siatkarzami do Londynu , a tam został najlepszym rozgrywającym turnieju to i tak nigdy na niego nie zagłosuje (a jestem fanem siatkówki).

III CZYTANIE NA POSIEDZENIU SEJMU
   pos. nr 32 dn. 12-01-2007
   temat głosowania    :    całość projektu ustawy
   głosowanie    :    Elektroniczne
   wynik głosowania    :    424 za, 0 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 6)
   decyzja    :    uchwalon

Czytać ze zrozumieniem potrafię, ale nie podzielam twojej '' FIZOLOFI'' :gwiazdki:

Najlepiej napierdalać na polityków, powiem tak, Grada i jemu podobnych mam w dupie, ale to nie znaczy, że wszyscy mają brać przykład z chlewu i zachowywać się jak świnie, bo jak to wszystko pierdolnie to Grad i jemu podobni poradzą sobie.
A twoją emeryturę, kto opłaci jak wszyscy będziemy na emeryturze, pewnie Angela.

Officer  ''Faktycznie, frajerem był ktoś, kto odszedł w 1, czy w 2 roku działania ustawy, ale jeszcze większym był ten, który nie odszedł po jej zakończeniu ( który to już rok bez podwyżek? trzeci?)''

Przekombinowałeś, a teraz płaczesz jak baba :gcray:.
Myślałeś ,że na takiego bohatera zaczekają?

Offline KW PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3116 dnia: Lipiec 25, 2012, 12:34:14 »
Jak by kotś myślał że bedziemy mieli lepiej niż wojsko to proszę bardzo:

"Rzeczpospolita w artykule zatytułowanym "Sposób na policyjną kasę - tak kombinują policjanci, by dostać więcej pieniędzy" komentuje w niewybrednych słowach wyniki kontroli przeprowadzonych przez MSWiA w kilku komendach Policji w latach 2008/2009 !!! Rzecznik MSW zapowiada kontynuowanie tych kontroli i rozszerzenie ich na Państwową Straż Pożarną i Straż Graniczną...
 
Gazeta chełpi się dotarciem do wniosków z kontroli przeprowadzonej w kilku komendach Policji cyt. "..."Rz" dotarła do wniosków z ponadrocznej kontroli w pięciu komendach policji (w łodzi, Kielcach i Lublinie, Wieliczce i Koszalinie), która właśnie trafiła do MSW. Wnioski? Podwyższanie zarobków przed końcem służby to proceder masowy - nawet ostatniego dnia pracy. A ponieważ emerytura policjanta wynosi 75 proc. ostatniego uposażenia, podniesienie np. dodatków służbowych, motywacyjnych czy funkcyjnych przed końcem pracy skutkuje wzrostem świadczeń, które otrzymują emerytowani funkcjonariusze..."
 
Nagłośnione dzisiaj w "Rzeczypospolitej" kontrole przeprowadzone były pod hasłem "Ocena prawidłowości przyznawania dodatków do uposażeń policjantom odchodzącym na zaopatrzenie emerytalne lub rentowe w latach 2008-2009".

Gazeta cytuje też na koniec rzecznika prasowego MSW, z którego wypowiedzi wynika, że MSW cyt. "Zna problem i zamierza go ukrócić i to jak najszybciej"Jednocześnie Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie iż takie "ukrucenie" nastąpi z dniem 1 stycznia 2013 r.

Sama gazeta informuje przecież w zakończeniu artykułu: "...Jest to powszechna praktyka, ale zgodna z prawem..."
 

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3117 dnia: Lipiec 25, 2012, 13:02:46 »
....no i bardzo dobrze, skoro nie bedzie można podnosić dodatków przed odejścem na emeryturę to związki zawodowe moją zadanie do wykonania. Bo dlaczego są komendy że pracownicy już w połowie karyjery mają max. dodatki służbowe a inni maja 200zł np z tym samem stażem ?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3118 dnia: Lipiec 25, 2012, 16:54:10 »
Nie wiem co się szykuje ale u mnie na EMkę ucieka 01 oraz 11 i 12 ...

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3119 dnia: Lipiec 25, 2012, 18:31:57 »
No i oczywiście, jak znam życie, to idą na emkę po 01 października???

Offline KW PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3120 dnia: Lipiec 25, 2012, 18:54:19 »
Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności u mnie w całym woj. wszyscy  odchodzą na emerytur w okresie od października do grudnia....a już związkowcy nie chcą słyszeć o styczniu itp.(nawet kosztem otrzymania teraz mniejszego dodatku motywacyjnego i służbowego)...każdy kto może czeka na podwyżkę i ucieka....

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3121 dnia: Lipiec 25, 2012, 20:02:28 »
A co się zmieni od stycznia? Będzie zakaz dawania maxa? Troszkę nie w temacie jestem ostatnio...

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3122 dnia: Lipiec 25, 2012, 20:24:02 »
Cytuj
Czytać ze zrozumieniem potrafię, ale nie podzielam twojej '' FIZOLOFI'' :gwiazdki:

Cóż, "łączę się w bulu i nadzieji".. - to powinieneś zrozumieć.
Co do Grada, to tylko jeden z tysięcy - patrz ostatnie niusy z PSL ( skoro chłopki mogą tak kręcić, to co może ich większy brat?
Czy Ty nie rozumiesz, że dzięki tej "faszystowskiej IV RP nagle pojawiła się kasa, bo pijawki zaczęły bać się " strzyc to bydło?"
Jeśli liczysz na powtórkę "modernizacyjnej" w wykonaniu posiadacza Toli, to .... No comments.

Cytuj
III CZYTANIE NA POSIEDZENIU SEJMU
   pos. nr 32 dn. 12-01-2007
   temat głosowania    :    całość projektu ustawy
   głosowanie    :    Elektroniczne
   wynik głosowania    :    424 za, 0 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 6)
   decyzja    :    uchwalon

a pieniążki dał św. Mikołaj?

To teraz wyszukaj głosowania z 3 lat zamrażające płace strażaków i koniecznie wklej, bo chłopaki by chętnie się zapoznali, a..., jakbyś jeszcze znalazł głosowanie w sprawie em. mund., to też będę wdzięczny.

Poczytaj ze zrozumieniem KW PSP. Wrzuca naprawdę mądre rzeczy.

Dla pocieszenia: Na jesieni KW ( nie mylić z KW PSP) wraca do eski rock - niestety bez drugiego pajaca.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 20:38:21 wysłana przez sam_go »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3123 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:09:13 »
Cytuj
Czy Ty nie rozumiesz, że dzięki tej "faszystowskiej IV RP nagle pojawiła się kasa, bo pijawki zaczęły bać się " strzyc to bydło?"
Cytuj

A to mnie rozśmieszyłeś.

Ja to pamiętam trochę inaczej.

Ilu to KG wymieniło się w ciągu dwóch lat pisiorów ? 3 czy 4 bo się pogubiłem.
 Dodam ,że jednego znajomka byłego KG mamy w komendzie, oczywiście wszystko odbyło się bardzo uczciwie, Pan komendant kazał go przyjąć i oczywiście uzyskał wymaganą ilość punktów i do tej pory jest ,, wyróżniającym" się funkcjonariuszem. Takich wrzutek było mnóstwo, przyznaje ,że teraz jest tak samo.
Pamiętam też karuzele stanowisk i ludzi z kosmosu, którzy zostawali komendantami, zastępcami i to chyba specjalnie wybierali największych popaprańców.
Piękne to były czasy, aż mnie dreszcz przeszedł.

Wracając do tematu, u nas w KM od tego roku skończyły się maxy, żeby dostać kasę trzeba mieć przepracowane przynajmniej 25lat.
Dodam nieśmieło, że moim skromnym zdaniem jest to uczciwe rozwiązanie.
A teraz czekam :boks:.

Offline stritek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3124 dnia: Lipiec 25, 2012, 23:06:55 »
Witam Panów, miło się czyta kiedy dyskusja niekiedy posiada konkretne argumenty ale kiedy wkracza na obszar związany z polityką to koniec pewniaków. Rozpoczynam dopiero kreowanie rzeczywistości, ale chyba jest jasne, że każdy kto wybiera pracę(służbę) i jest osobą średnio inteligentną zna plusy i minusy zawodu.
Pierwsze pytanie dlaczego porównujemy służbę mundurową do innych zawodów?
                Każdy jak decydował się w szkole na naukę-sport lub sport był świadomy swych wyborów. Następnie równie świadomie wybrał dla siebie kierunek kształcenia( lub jego brak ) więc dlaczego nie nagradzać kogoś wykonaną prace. Każdy znał progi które trzeba przekroczyć by dostać się pod skrzydła ojczyzny. Zatem skąd wątpliwości że coś się straży nie należy.
Drugie pytanie czy ktoś uważa że dla polityki mundurów-ka jest czymś innym niż słupkiem?
                Jako doświadczeni ludzie macie styczność z realiami dnia codziennego. Te codzienne trudności nie pouczyły was że bez protekcji nic sie nie dzieje. Pomyślmy jeśli w jednej jednostce ludzie  czasowo nie zdolni tracili prace a w innej było zgoła odmiennie to czy  nie było tu interwencji osób trzecich. Zatem bez wspólnego zgodnego stanowiska jesteśmy tylko słupkiem.
Trzecie pytanie czy nie interesujecie się tym co się dzieje wokół nas?
                Górnicy wywalczyli to co chcieli my jako mundurów-ka nie możemy ale  gdzie są związkowcy i pieniądze które są odprowadzane od pensji, może to ich powinniśmy sie zapytać CO WŁAŚCIWIE Z TĄ EMERYTURĄ?