Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886281 razy)

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3075 dnia: Lipiec 07, 2012, 20:22:32 »
Witam leci mi 14 rok i nadal wielka d... tylko gadanie i nic więcej nasi związkowcy to potrafią tylko o dodatkach motywacyjnych nap...... , uciszyli się bo i awasne dostali za ... no własnie za co ???????????, trzeba dociągnąc do 15 i spier.. (odpowiadam na pytania to po co poszedłem  do PSP - myślałem że to konkretna firma a tu zonk)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3076 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:19:05 »
Witam leci mi 14 rok i nadal wielka d... tylko gadanie i nic więcej nasi związkowcy to potrafią tylko o dodatkach motywacyjnych nap...... , uciszyli się bo i awasne dostali za ... no własnie za co ???????????, trzeba dociągnąc do 15 i spier.. (odpowiadam na pytania to po co poszedłem  do PSP - myślałem że to konkretna firma a tu zonk)
Macku z uwagi ze masz takie imie jak ja to cie opierdole tylko delikatnie!!
otóż zdradz mi tajemnice gdzie byłes jak protestowały związki?? 
PS. nie jestem związkowcem ale ich szanuje za to co robia
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3077 dnia: Lipiec 07, 2012, 23:38:09 »
Odpowiadam na pytane: jak związki protestowały brałem urlop i jechałem na protest (czy taka odpowiedź wystarczy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3078 dnia: Lipiec 08, 2012, 17:57:17 »
Odpowiadam na pytane: jak związki protestowały brałem urlop i jechałem na protest (czy taka odpowiedź wystarczy)
W takim wypadku zwracam honor...BRACIE!.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3079 dnia: Lipiec 10, 2012, 22:47:28 »
Uwaga, koń kopie! Chcą wyrzucić celnika za walkę o godność celników!

Sławomir Siwy - Fikasz? Won ze stada!
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline MON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3080 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:21:37 »
WITAM PANOWIEM PISZE TO ZARÓWNO NA WASZYM FORUM JAKI I POLICYJNYM ZEBYŚCIE NIE DALI SIE ZROBIĆ W CHU.. PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE,W MONIE PRACUJE 25 LAT NA POCZATKU TEGO ROKU ZASTANAWIAŁEM SIE NAD ODEJSCIEM NA EME ALE POMYSLAŁEM  JESZCZE TROCHE I ROZPOCZNIESZ 25 LAT PRACY JUBILEUSZ A CO ZA TYM IDZE KASA ITP,MIAŁEM NADZIEJE TEZ NA AWANS (JESTEM NA DOWÓDCZYM STANOWISKU 8 H )ALE DOSZEDŁEM DO WNIOSKU ZE KASA ZA 25 LAT WPADNIE,MOZE JAKIŚ ETACIK NA ODEJSCIE ,DODATEK MOTYWACYJNY I SŁUŻBOWY NA MAXSA I NA EME.....WSZYTSKO BYŁO ŁADNE I PIĘKNE A TU PEWNEGO DNIA PAN ROSTOWSKI JEDNYM PISMEM POZBAWIAŁ NAS MOZLIWOSCI PODNOSZENIA DODATKÓ MOTYWACYJNYCH JAK I SŁUŻBOWYCH"Żołnierze nie mają co liczyć na podnoszenie  dodatków motywacyjnych i stażowych i służbowych . Te podwyżki też skutecznie zablokował minister finansów. Koszt dodatku motywacyjnego MON szacował 22 mln zł rocznie.
 
Żołnierze co prawda nie dostaną nowych mundurów i dodatków motywacyjnych itd, ale zyskają średnio 300 zł podwyżki od 1 lipca 2012 r. Z wyliczeń MON wynika, że na ten cel tylko w przyszłym roku budżet wyda 180 mln zł, ale w 2013 roku już około 360 mln zł.
 
– Rozumiemy, że jest kryzys. Dlatego pogodziliśmy się z tym, że nie możemy mieć jednocześnie nowych mundurów, większych dodatków motywacyjnych i obiecanej podwyżki – mówi generał Bogusław Pacek, radca ministra obrony narodowej."


Nasze związku interweniowały w tej sprawie ale otrzymały pisema odpowiedz ze to bedzie dotyczyć wszytskich służb mundurowych najpóżniej od 2013 r,w ramach oszczedność.Do tego Szef Sztabu Generalnego jednym pismem wprowadził zakaz dodawania wszytskim dodatku motywacyjnego itp dopiero po przepracowani roku na danym stanowisku d-c danego garnizonu moze(po bardzo dokłądnym uzasadnieniu) dodac coś przed emerytura.
I tak wydymali jednym pismem wszytskich i gwarantuje Wam to samo bedzie z Wami,300 zł na zamknięcie ryja a reszte zabieraja.
Trzynaski maja tez pozabierac,i tak podsumowująć w tej chwili po przeliczeniu jestem stratny ok 600 zł m-c,no wiem dostałem kase na 25 lat pracy ale idac na eme pół roku i zwróciło by mi sie,poz tym w przyszły roku waloryzacja ma być procentowa wieć tez jest to zajebiste dla emerytów.
stare przysłowie ze chytry dwa razy traci sprawdziło sie w moim przypadku.
tak więc Panowie jak mozecie to uciekajcie na emerytury.
pozdrawiam
Wladek
 

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3081 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:18:57 »
Mam tylko nadzieje, że ten czarny scenariusz nie do końca dotyczyć będzie MSW. Choć lepiej, to już na pewno nie będzie. Rok 2013 pokaże, nam wszystkie "nowości" i "oszczędności" Rządu, dotyczące naszej służby.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3082 dnia: Lipiec 14, 2012, 02:59:30 »
Mam tylko nadzieje, że ten czarny scenariusz nie do końca dotyczyć będzie MSW. Choć lepiej, to już na pewno nie będzie. Rok 2013 pokaże, nam wszystkie "nowości" i "oszczędności" Rządu, dotyczące naszej służby.
Przykro pisać, ale chyba nie ma się co łudzić...
pozostaje tylko zacytować (mniej więcej) dialog z "Psów" Pasikowskiego...
- czy zamierza Pan służyć rzetelnie,wiernie i z poświęceniem życia Rzeczpospolitej Polskiej???
- Tak, do jej , albo mojego końca...(odpowiedział Linda)...
i tak zrobią z przyszłymi emerytami....przynajmniej do końca kadencji, a potem będzie kiełbasa przedwyborcza i może NOWE - STARE świnie przyy korycie....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3083 dnia: Lipiec 14, 2012, 08:14:23 »
Co ja juz mam z wami . Tylko kraczecie jak te stare baby na targowisku. Czarnowidztwo wasze ma się  tradycyjnie dobrze...masakra.  Rząd zapewnia, że zmian nie bedzie, nasz minister zapewnia, że zmian nie bedzie..kto jeszcze ma wam powiedzieć że nic sie nie zmieni..ksiadz z ambony?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3084 dnia: Lipiec 14, 2012, 09:47:35 »
Co ja juz mam z wami . Tylko kraczecie jak te stare baby na targowisku. Czarnowidztwo wasze ma się  tradycyjnie dobrze...masakra.  Rząd zapewnia, że zmian nie bedzie, nasz minister zapewnia, że zmian nie bedzie..kto jeszcze ma wam powiedzieć że nic sie nie zmieni..ksiadz z ambony?

Ja myślę ,ze wszyscy których wymieniłeś po prostu TUSKUJĄ (CZYTAJ KŁAMIĄ )  ,więc dlatego jest taka obawa  :cooo:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3085 dnia: Lipiec 15, 2012, 11:25:38 »
Jestem ciekaw na jakiej podstawie wy wszyscy jestescie przekonani, że rząd kłamie? Obiecane podwyżki dla policji i wojska nastąpiły, podwyżki dla nas i reszty mundurówki bedą w jesieni. Zmiana zasad emerytalnych miala byc i jest od nowego roku i zgodnie z obietnica dotyczyc ma nowoprzyjmowanych. Dlaczego więc siejecie panikę?

Maciejuuu

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3086 dnia: Lipiec 15, 2012, 15:53:00 »
Sieją panikę bo mają chrapkę na zwolnione stanowiska i taka jest prawda! Dlaczego Ci co tutaj najwięcej krzyczą UCIEKAJCIE to sami jeszcze nie odeszli?

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3087 dnia: Lipiec 15, 2012, 19:58:22 »
Jestem ciekaw na jakiej podstawie wy wszyscy jestescie przekonani, że rząd kłamie? Obiecane podwyżki dla policji i wojska nastąpiły, podwyżki dla nas i reszty mundurówki bedą w jesieni. Zmiana zasad emerytalnych miala byc i jest od nowego roku i zgodnie z obietnica dotyczyc ma nowoprzyjmowanych. Dlaczego więc siejecie panikę?

Ja już jestem na emce, ale odpowiem tobie tylko tak: przeanalizuj jakie były ustalenia odnośnie zmiany ustawy emerytalnej ze związkami zawodowymi a co uchwalili.
Przed wyborami rząd robił wszystko aby tylko przeciągać uzgodnienia aż w końcu zawiesili je do wyborów a po wyborach zrobili co chcieli nie pytając się nikogo.
Teraz też obiecują a zrobią po cichu co będą chcieli.

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3088 dnia: Lipiec 15, 2012, 21:11:46 »
,,zrobia po cichu co będa chcieli". Jak zechca to zrobia nie po cichu lecz głośno. Tylko kwestia czy napewno zechcą, bo póki co to nie ma ku temu symptomów..i znów zadam fundamentalne pytanie: jako następny  siejesz panike czy masz wiedze na ten temat?A jeśli masz wiedze , w co wątpie, to  podasz jej zódło? czy to jest na zasadzie ,, jedna pani powiedziała?"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3089 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:27:23 »
,,zrobia po cichu co będa chcieli". Jak zechca to zrobia nie po cichu lecz głośno. Tylko kwestia czy napewno zechcą, bo póki co to nie ma ku temu symptomów..i znów zadam fundamentalne pytanie: jako następny  siejesz panike czy masz wiedze na ten temat?A jeśli masz wiedze , w co wątpie, to  podasz jej zódło? czy to jest na zasadzie ,, jedna pani powiedziała?"

Mówisz masz  :tuba:NASZA AKCJA: Rozliczamy premiera TUSKA z kłamliwych obietnic
źródełko :  http://supernowosci24.pl/nasza-akcja-rozliczamy-premiera-tuska-z-klamliwych-obietnic/

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3090 dnia: Lipiec 16, 2012, 19:38:07 »
a co to za link do jakiegos szmatławca? pierwszy raz taką  gazetę  widze...pewnie jakas Rydzykowa...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3091 dnia: Lipiec 16, 2012, 21:22:42 »
Mam tylko nadzieje, że ten czarny scenariusz nie do końca dotyczyć będzie MSW. Choć lepiej, to już na pewno nie będzie. Rok 2013 pokaże, nam wszystkie "nowości" i "oszczędności" Rządu, dotyczące naszej służby.
Przykro pisać, ale chyba nie ma się co łudzić...
pozostaje tylko zacytować (mniej więcej) dialog z "Psów" Pasikowskiego...
- czy zamierza Pan służyć rzetelnie,wiernie i z poświęceniem życia Rzeczpospolitej Polskiej???
- Tak, do jej , albo mojego końca...(odpowiedział Linda)...
i tak zrobią z przyszłymi emerytami....przynajmniej do końca kadencji, a potem będzie kiełbasa przedwyborcza i może NOWE - STARE świnie przyy korycie....

  Ja też użyje cytatu z "Psów"
                                             "-Na pohybel wszystkim. To jest ładny toast co?
                                                -Za to z tobą wypiję. (odpowiedział by Ogniowy)
 To mi do ciebie idealnie pasuje
 Chociaż napisałeś, że ci przykro to myślę ,że nie jest to szczere.
 i dalej cytat z Psów:

 "Ktoś urodził sie księdzem, ktos kurwą a ktoś inny złodziejem...",

Ja urodziłem się strażakiem i żaden Ogniowy ciecia ze mnie nie zrobi :stop:.

Ogniowy jak już zrobisz obchód placu i wypuścisz psa na noc, to może uda ci się usnąć i przyśni ci się ,że ktoś do ciebie mówi- Panie aspirancie, ale noc się skończy i trzeba zdać klucze zmiennikowi.
i na koniec:
 
"Nie chce mi się z tobą gadać"

Najśmieszniejsze jest to że o reformie emerytur, najwięcej dyskutują emeryci których to już nie dotyczy.

Panowie dziękujemy, ale każdy ma swój rozum, wy już wybraliście i teraz chcecie wszystkim udowodnić, że to była najlepsze, najmądrzejsza i naj, naj, naj,.....decyzja na świecie.

To się okaże za parę lat, a na razie to wypoczywajcie, cieszcie się emeryturą i dajcie żyć innym   :straz:.

Offline KW PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3092 dnia: Lipiec 17, 2012, 13:42:58 »
Tu nikt nikogo nie zmusza na odejście na emeryturę każdy ma swój rozum i sam musi zdecydować ale każdy inteligentny strażak czy inny mundurowy sam sobie wyliczy ile będzie w plecy jak nie dostanie na odejście max dodatków a już nie mówię o naliczaniu z 10 lat. Jak najbardziej nikt tu nie pisze ze przepisy obejmą wszystkich funkcjonariuszy(25 lat służby i 55 lat życia)  bo na to trzeba ustawy itp. ale dodatki motywacyjne, służbowe dawane na max na odejście można uciąć jednym pismem w ciągu paru dni(w wojsku tak właśnie zrobili) i nie chce mi się wierzyć ale jak ograniczyli(i to znacznie możliwości dawania na max) w wojsku to kwestia paru m-c i to samo będzie w policji wojsku i innych służbach mundurowych

Oginek ty chyba jesteś  z PO? Rząd tylko nam ,obiecuje obiecuje i nic  z tego nie masz ,wojsko dostało 240 zł( na rękę )ale kosztem braków dawania dodatków na odejście motywacyjnych i służbowych, z tego co wiem(mogę się mylić) związkowe ustalenia odnośnie nowych emerytur były trochę inne a i tak zrobili po swojemu, my podwyżki jeszcze nie dostaliśmy wiec nie ma o czym  mówić (trąby powietrzne, gradobicia  itp. )różnie z tym może być, za czasów Kaczyńskiego były duże podwyżki więc czego się czepiasz rydzyka ,on nic nie ma do naszych emerytur, no chyba ze jesteś moherowym beretem. Rząd ma nas głęboko w dup.. a słowa min Rostowskiego tylko to potwierdzają"- W reformie emerytur to nie jest moje ostatnie słowo - zapowiedział w RMF FM minister finansów Jacek Rostowski. Przyznał, że jest zdecydowany na kolejną turę podwyższania wieku emerytalnego dla mundurowych i włączenie ich do powszechnego systemu. - Jeśli kasjerka w Tesco oszczędza na swoją emeryturę w systemie powszechnym, to dlaczego nie ma policjant albo wojskowy - pytał Rostowski. I dodał: - Nie boję się niezadowolenia funkcjonariuszy. Bardziej boję się ekspedientki w Tesco niż patriotycznego żołnierza. "Co chcą to zrobią bo dla nich liczą się tylko oszczędności i sondaże wyborcze.
Nikt nikogo nie namawia,nie zmusza na odejścia na emerytury, każdy może sam sobie obliczyć jak wyjdzie finansowo po odejściu na emeryturę w tym roku a jak w przyszłym ,(w przyszły emeryci mają ponad 4 % waloryzacje.)I jak najbardziej jeżeli komuś się to nie opłąca (za mało lat pracy ,komendant nie da max itp.)to nie ma po co uciekać....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3093 dnia: Lipiec 19, 2012, 09:09:54 »
Witam. Uprzejmie donoszę, że jeszcze żyję, a moja długa nieobecność na forum, podyktowana była przekonaniem, że "kibic {emeryt} z dala, się nie wpier..la". Czasami jednak zaglądałem na stare śmieci z sentymentu. Tym razem nie zdzierżyłem jednak.
Do Ciebie TOMSTRAŻAK:
Tylko dlatego że z nicka wynika, że nosisz to szlachetne imię, powstrzymam się od ciężkiej artylerii.
Cytuj
Ja urodziłem się strażakiem i żaden Ogniowy ciecia ze mnie nie zrobi :stop:.
Oj zrobi, zrobi (czego Ci oczywiście nie życzę). Wystarczy, że przed 15 pani doktor stwierdzi, że już się na strażaka nie nadajesz i jesteś w czarnej dupie (obiecałem bez ciężkiej......). Renta czasowa, a potem cieciujesz brachu, aż miło - o ile w twojej wioseczce nie trzeba mieć znajomości do załapania się na grasia.
Więc proponuję Ci: skończ z propagandą i zacznij myśleć i liczyć. Pamiętaj, splendorem rodziny nie nakarmisz, za przypaloną dupę (o ile pracujesz na stanowisku, gdzie możesz ją sobie przypalić, a nie zmoczyć) też nikt ci nie podziękuje.
To tyle.
Co do trollującego tu "gościa", to nie chce mi się nawet klepać w klawiaturę i Wam radzę to samo.
Pozdrawiam
Sam_go.

retiredfireball

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3094 dnia: Lipiec 19, 2012, 09:49:07 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3095 dnia: Lipiec 19, 2012, 17:51:15 »
Witam. Uprzejmie donoszę, że jeszcze żyję, a moja długa nieobecność na forum, podyktowana była przekonaniem, że "kibic {emeryt} z dala, się nie wpier..la". Czasami jednak zaglądałem na stare śmieci z sentymentu. Tym razem nie zdzierżyłem jednak.
Do Ciebie TOMSTRAŻAK:
Tylko dlatego że z nicka wynika, że nosisz to szlachetne imię, powstrzymam się od ciężkiej artylerii.
Cytuj
Ja urodziłem się strażakiem i żaden Ogniowy ciecia ze mnie nie zrobi :stop:.
Oj zrobi, zrobi (czego Ci oczywiście nie życzę). Wystarczy, że przed 15 pani doktor stwierdzi, że już się na strażaka nie nadajesz i jesteś w czarnej dupie (obiecałem bez ciężkiej......). Renta czasowa, a potem cieciujesz brachu, aż miło - o ile w twojej wioseczce nie trzeba mieć znajomości do załapania się na grasia.
Więc proponuję Ci: skończ z propagandą i zacznij myśleć i liczyć. Pamiętaj, splendorem rodziny nie nakarmisz, za przypaloną dupę (o ile pracujesz na stanowisku, gdzie możesz ją sobie przypalić, a nie zmoczyć) też nikt ci nie podziękuje.
To tyle.
Co do trollującego tu "gościa", to nie chce mi się nawet klepać w klawiaturę i Wam radzę to samo.
Pozdrawiam
Sam_go.

   Sam_go ciesze się , że żyjesz i pozdrawiam.
Każdy może mieć swoje zdanie, a moje jest takie, że emerytura po 15 latach to patologia. Żeby uprzedzić wypowiedzi, że to są wyjątki , powiem, że u mnie na wsi, gdzie mieszka prawie milion ludzi i pracuje ok 500 strażaków tych emerytów było w mojej karierze kilkudziesięciu, a 45letni strażak pracujący to wyjątek(mówimy o podziale bojowym).
Jeśli z czterdziestoparo latka  robi się niedołężnego starca, to coś nie jest tak i znając ludzi odchodzących. to tylko paru odchodziło ze względu na stan zdrowia, a reszta bo dostawali maX i praca stawała się nieopłacalna. Większość powie super tak ma być, a ja się z tym nie zgadzam bo uważam, że takim myśleniem doprowadzimy do tego, że nasze dzieci dotknie taki kryzys którego nie udźwigną.
Myślenie, że odchodząc na emeryturę robimy miejsce młodym, jest głupim myśleniem, bo nie znam emeryta mundurowego, który by nie pracował.
  Na argument,że strażak może się rozchorować lub ulec wypadkowi, powiem tak , pewnych rzeczy nie da się przewidzieć i uniknąć takie jest życie, ale nie znam przypadku u mnie na wsi, strażaka który musiał iść na rentę w związku z wypadkiem w pracy.
Było parę chorób i wypadków nie związanych ze służbą, które doprowadziły do renty, ale czy strażak to ktoś kto musi być traktowany nie jak zwykły Kowalski. To może od razu po stażu powinniśmy nabywać prawa emerytalne, bo przecież też możemy się poważnie rozchorować albo ulec wypadkowi.
Trochę pokory, bo wcale takimi kozakami jak niektórym się wydaje nie jesteśmy.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3096 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:28:34 »
Tak jak mówisz, "każdy może mieć swoje zdanie"
Gratuluję Tobie, a właściwie Twojej jednostce, że udało im się przetrwać bez poważniejszych wypadków w służbie -  BHP-owiec do odznaczenia ;) . W mojej wiosce (tylko 300-tysięcznej), niestety takiego rezultatu nie osiągnęliśmy. i znam chłopaka, który złamał nieszczęśliwie rękę wpadając do kanału podczas pożaru garażu. Do 15 brakowało ok. 1,5 roku. Nie był niestety w stopniu jenerała i nie mógł na zwolnieniu przebywać 2 lata (niektórzy wiedzą o czym mówię). Ale to tak na marginesie.
Nie chciałbym urazić, ale chyba za krótko służysz, aby znać kulisy skąd w ogóle wzięły się prawa emerytalne (mylnie zwane przywilejami przez towarzystwo z Czerskiej). Był to bowiem kompromis tzn. pracujecie za grosze, bo nie mamy kasy na godną płacę, za to obniżamy wiek emerytalny - to tak w uproszczeniu.
Co do "maxów", to żadna łaska, a wręcz jak ktoś napisał w innym wątku efekt stosunku seksualnego od dolnej strony pleców. To są pieniądze, które każdy strażak mógł zarabiać w ciągu swojej kariery i to rząd powinien się cieszyć, że strażacy dają się dymać przez wszystkie lata służby dostając ok. 2/3 należnej pensji ( z wyjątkiem nielicznych).
Kończąc: nigdy nie uważałem się za supermena, któremu należy się nie wiadomo co, tylko dlatego, że służę (modyfikacja: służyłem) w PSP (wcześniej w ZSP), jednak w przeciwieństwie do min. Vincenta, odróżniam służbę od pracy w Tesco.
To tyle.
Pozdrawiam. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 18:58:37 wysłana przez sam_go »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3097 dnia: Lipiec 19, 2012, 19:49:29 »
Tak jak mówisz, "każdy może mieć swoje zdanie"
Gratuluję Tobie, a właściwie Twojej jednostce, że udało im się przetrwać bez poważniejszych wypadków w służbie -  BHP-owiec do odznaczenia ;) . W mojej wiosce (tylko 300-tysięcznej), niestety takiego rezultatu nie osiągnęliśmy. i znam chłopaka, który złamał nieszczęśliwie rękę wpadając do kanału podczas pożaru garażu. Do 15 brakowało ok. 1,5 roku. Nie był niestety w stopniu jenerała i nie mógł na zwolnieniu przebywać 2 lata (niektórzy wiedzą o czym mówię). Ale to tak na marginesie.
Nie chciałbym urazić, ale chyba za krótko służysz, aby znać kulisy skąd w ogóle wzięły się prawa emerytalne (mylnie zwane przywilejami przez towarzystwo z Czerskiej). Był to bowiem kompromis tzn. pracujecie za grosze, bo nie mamy kasy na godną płacę, za to obniżamy wiek emerytalny - to tak w uproszczeniu.
Co do "maxów", to żadna łaska, a wręcz jak ktoś napisał w innym wątku efekt stosunku seksualnego od dolnej strony pleców. To są pieniądze, które każdy strażak mógł zarabiać w ciągu swojej kariery i to rząd powinien się cieszyć, że strażacy dają się dymać przez wszystkie lata służby dostając ok. 2/3 należnej pensji ( z wyjątkiem nielicznych).
Kończąc: nigdy nie uważałem się za supermena, któremu należy się nie wiadomo co, tylko dlatego, że służę (modyfikacja: służyłem) w PSP (wcześniej w ZSP), jednak w przeciwieństwie do min. Vincenta, odróżniam służbę od pracy w Tesco.
To tyle.
Pozdrawiam.

  Odniosę się tylko do przykładu jaki podałeś i powiem, że było to skur.... jego przełożonych, które u nas nie miało nigdy miejsca.
Powiem więcej znam przypadek, że strażak poza służbą stracił dwa palce i spokojnie dosłużył do emerytury na PA, bo jak się chce to wszystko się da zrobić tylko trzeba być człowiekiem.
Nie mogę się powstrzymać i dodam, że średnio 3,5 tysiaka emerytury po 20 latach pracy dla zwykłego śmiertelnika to kosmos.

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3098 dnia: Lipiec 19, 2012, 23:19:13 »
Według mnie to powinien być bezwzględny zakaz dorabiania na emeryturze (oczywiście od jakiegoś progu) to nie byłoby zabierania etatów bezrobotnym. Albo rybki albo akwarium.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3099 dnia: Lipiec 20, 2012, 11:42:15 »