Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887179 razy)

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3025 dnia: Maj 24, 2012, 20:30:21 »
No i pozamiatane,senat klepną a ZZ nawet niewpuszczone do senatu tak jak i do sejmu,czyli nowa ustawa dla wszystkich,bo jeżeli ktoś z gwardii która ma już 15 lat służby nie odejdzie do końca roku to wpada w nowy system tak jak ci którzy nie mają jeszcze piętnastki i wpadają z automatu.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3026 dnia: Maj 24, 2012, 21:05:59 »
Cytuj
która ma już 15 lat służby nie odejdzie do końca roku to wpada w nowy system tak jak ci którzy nie mają jeszcze piętnastki i wpadają z automatu.

w którym miejscu to jest zapisane, bo chyba nie doczytałem?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk


Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3028 dnia: Maj 25, 2012, 09:51:27 »
a w którym art jest mowa o tym iż Ci którzy są przyjęci przed 31.12.2012 "wpadają" do nowego systemu??

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 13:48:29 wysłana przez grzela »


Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3031 dnia: Czerwiec 05, 2012, 09:32:58 »
żebyśmy tylko po zaskarżeniu do TK nie obudzili się z ręką w nocniku.


Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3033 dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:53:48 »
http://www.prezydent.pl/
Cytuj
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy zakładającą zmiany w emeryturach mundurowych

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-podpisal-mundurowki,256352.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 22:59:50 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

efefe

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3035 dnia: Czerwiec 08, 2012, 19:15:24 »
...

Deskur:MSW nie pracuje nad zmianą zasad emerytalnych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2058:deskurmsw-nie-pracuje-nad-zmian-zasad-emerytalnych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

:-) "dzisiaj nie istnieją prace w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, które mają na celu zmianę zasad emerytalnych" - Deja vu? Już kiedyś identyczne zapewnienia padały w sprawie emerytur i co mamy wszyscy wiedzą. To jest wypowiedź "dzisiaj". A jutro może być zupełnie co innego. Nie wierzę! I chciałbym by moja niewiara okazała się pomyłką. Mam nadzieję, że zdążę pożegnać w porę szeregi PSP

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3036 dnia: Czerwiec 10, 2012, 12:18:42 »
Prezydent podpisał reformę emerytur mundurowych. Będzie skarga do Trybunału?

http://www.nszzfsg.org/aktualnoci/55-z-prasy/1245-prezydent-podpisa-reform-emerytur-mundurowych-bdzie-skarga-do-trybunau

Cytuj
Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów otrzymał zaproszenie na spotkanie w dniu 14 czerwca br. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem spotkania będzie propozycja wykreślenia z pragmatyk służbowych przepisów umożliwiających zwolnienie funkcjonariuszy z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2073:zaproszenie-na-rozmowy-do-bbn&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3037 dnia: Czerwiec 11, 2012, 17:41:49 »
§ 6. 1.Strażakowi może być przyznany na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30 % najniższego uposażenia określonego w § 1 ust. 2.- Rozporządzenie MSWiA

„Zaufane źródła” donoszą, że po zakończeniu Euro 2012, Komendanci Wojewódzcy, a dalej kolejni w pionie, mają dostać polecenie o zakazie dokonywania zmian w kwocie dodatku motywacyjnego w okresie 3 miesięcy przed odejściem funkcjonariusza na emkę. Resztę niech sobie każdy sam dośpiewa.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3038 dnia: Czerwiec 11, 2012, 19:41:01 »
a czy Twoje źródla donoszą że obecnych w słuzbie tez to bedzie tyczyć czy tylko nowo przyjetych?

Offline hans

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3039 dnia: Czerwiec 11, 2012, 20:09:21 »
Dla nowo przyjętych, to już wiemy jakie naliczanie będzie. Sprawa oczywiście dotyczy, będących już w służbie.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3040 dnia: Czerwiec 12, 2012, 10:04:26 »
Znaczy mniej więcej na mój rozum tyle, Ci co czekają na podwyżkę potem emka będą w plecy bo podwyżki 300 zł a motywacyjnego ponad 500 zł stracą??? No cóż robią powoli znami co chcą!!!

asp. sytab.

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3041 dnia: Czerwiec 12, 2012, 10:52:42 »
Witam. Panowie bez paniki! pożyjemy zobaczymy, odejść można tylko raz, a tak fajnej pracy, która myślę, że wszystkim daje bardzo dużo satysfakcji już na pewno nie znajdziemy.


Offline KW PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3043 dnia: Czerwiec 12, 2012, 22:38:34 »
Witam cos musi być z tym dodatkiem motywacyjnym,bo u mnie w Komendzie "czołowi związkowcy" uciekaja na emerytury,większość z nich nie ma "pełnej" ale twierdzą że szykują sie prawdziwe zminy a PO tylko czeka na ogłoszeie tego po EURO lub co gorsza w grudniu.Tak więc Panowie nie ma sie chyba co zastanawiać tylko czekać na 300 zł pod koniec roku i z żalem udać się na odpoczynek.....

Offline justolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3044 dnia: Czerwiec 12, 2012, 22:53:57 »
Dziwi mnie, że jeszcze nikt na forum nie odkrył co tak naprawdę będzie. Szkoda tylko, że sprawdzi się stare powiedzenie "chytry dwa razy traci". Życzę spokojnej emerytury tym, którzy złożą raporty przed sierpniem. Dziwi mnie, że chcecie służyć kilka lat dłużej za mniejsze zaopatrzenie. Lepiej bez "maksa" teraz, niżeli bez "maksa" później, bo wejdzie to na SZTYWNO  :tuba: Mazowieckie, Zachodnio-Pomorskie już to wie, bo raporty zaczynają spływać, a reszta będzie wylewać żale na forum :D
Mała wskazówka. Związki teraz walczą o to, aby po 30 latach z automatu nie opuszczać służby! Dlaczego? Sami sobie odpowiedzcie.






Raport w "dzienniku"..................

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 22:58:30 wysłana przez justolo »
"Gdzieś daleko, tam gdzie łuna......."

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3045 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:07:45 »
Kolego asp. szt. fajna praca to był parę lat temu, a teraz tylko niepewność, brak wsparcia przełożonych na górnym szczeblu, więcej biurokracji itd. Widać to na każdym kroku, każdym dniu pełnienia służby itp. Ja nie bdę się powtarzał ale jeszcze raz napiszę ZAZDROSZCZE TYM KTÓRZY JUŻ SĄ NA 4 ZMIANIE (EMCE). jestem przekonany, że z każdym dniem bedzie gorzej dla strażaków niższego pionu (podział)- już zresztą tak jest- nie podnoszenie grup na odejście, nie dawanie maxa, dodatku motywacyjnego itp. Parę lat temu koledzy jak odchodzili to czuli "podwyżkę" a teraz to "proszę odchódż ale z tym co masz"- takie jest podejście naszych przełożonych. Jestem za stary lis aby nie kumać w temacie ZZ- władza w KP, KW KG. Poprostu DMUCHAJA W JEDNĄ TRĄBĘ

Offline strazak46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3046 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:57:05 »
Ja w przyszłym roku mam 30 lecie pracy ale nie ryzykuję i z końcem listopada "uciekam" na emeryture,moj Komendant  powiedział bez sciemniania ze kto moze nie ucieka w tym roku,bo od przyszłego roku w ramach oszczednosci ma byc "odgórny "zakaz dawania  do ostatniej pensji dodatku motywacyjnego itp.Dlatego nie ma co ryzykowac,w wojsku w prowadzono to z dwutygodniowych wyprzedzeniem i teraz większość jest stratna o pare stówek.U mnie też związkowcy nagle skłądają raprty na emerytury.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3048 dnia: Czerwiec 15, 2012, 23:32:16 »
Zapraszam do obejrzenia multimediów związanych z batalią emerytalną: KLIP

Źródłowy artykuł - tutaj: Mudnurowi kułacy mówią DOŚĆ!
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2012, 17:18:14 wysłana przez grzela »