Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887001 razy)

Grubyand

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2875 dnia: Marzec 20, 2012, 19:11:19 »
Panowie jest źle z nami, emerytury przepadły z kretesem, świdczyć o tym może masowe obsadzanie kierowniczych stanowisk przez przewodniczacych różnych związków zawodowych na skalę masową. Oni mają przecieki z góry i pchają się bez żanych skrupułów na komendantów, zastepców, naczelników, dowódców tak aby móc odejść z wyższych stanowisk. Nie patrzą na nas na dole, potwierdzając tylko to że związki były pewną drogą do celu  :wall:

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2876 dnia: Marzec 20, 2012, 19:27:57 »
Nie mogę się powstrzymać...

Panowie jest źle z nami, emerytury przepadły z kretesem, świdczyć o tym może masowe obsadzanie kierowniczych stanowisk przez przewodniczacych różnych związków zawodowych na skalę masową. Oni mają przecieki z góry i pchają się bez żanych skrupułów na komendantów, zastepców, naczelników, dowódców tak aby móc odejść z wyższych stanowisk. Nie patrzą na nas na dole, potwierdzając tylko to że związki były pewną drogą do celu 

daawno dawno temu już to mówiłem , jak związki  sprzedały dyżurnych a szefowie odchodzili na emki  z grup doradcy komendanta ...

powodzenia

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2877 dnia: Marzec 20, 2012, 21:47:41 »
Nie mogę się powstrzymać...

Panowie jest źle z nami, emerytury przepadły z kretesem, świdczyć o tym może masowe obsadzanie kierowniczych stanowisk przez przewodniczacych różnych związków zawodowych na skalę masową. Oni mają przecieki z góry i pchają się bez żanych skrupułów na komendantów, zastepców, naczelników, dowódców tak aby móc odejść z wyższych stanowisk. Nie patrzą na nas na dole, potwierdzając tylko to że związki były pewną drogą do celu 

daawno dawno temu już to mówiłem , jak związki  sprzedały dyżurnych a szefowie odchodzili na emki  z grup doradcy komendanta ...

powodzenia

Kiedyś usłyszałem od szefa ZZ na zebraniu stwierdzenie, Panowie, zapewniam Was, że jak będzie czas, to przecież wiecie, że odejdę pierwszy - to będzie znak na niebie i ziemi....ten czas dawno minął, w okolicach 2009 roku, i proponuję odciąć z tematu : czekać czy uciekać, albo najlepiej zmienić nazwę , bo tu nie ma już naszej/waszej wizji emerytalnej,
Moja propozycja : Zmiany w emeryturach, czyli jak uje..ć mundurowych....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2879 dnia: Marzec 21, 2012, 10:07:55 »
MSW szuka kompromisu z MF w sprawie emerytur mundurowych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1809:msw-szuka-kompromisu-z-mf-w-sprawie-emerytur-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603456,cichocki_szukamy_kompromisu_z_mf_w_sprawie_emerytur_mundurowych.html
Brawa Panowie z Solidarności.Sprzedaliście swoich członków w bardzo złym momencie.Teraz rząd może zrobić wszystkonco zechce z projektem i nie zdziwie się jak wtrącą jakiś niekorzystny zapis w stosunku do funkcjonariuszy w służbie.Dajcie gwarancję każdemu że się nie sprzedaliście.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2880 dnia: Marzec 21, 2012, 11:35:09 »
MSW szuka kompromisu z MF w sprawie emerytur mundurowych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1809:msw-szuka-kompromisu-z-mf-w-sprawie-emerytur-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603456,cichocki_szukamy_kompromisu_z_mf_w_sprawie_emerytur_mundurowych.html
Brawa Panowie z Solidarności.Sprzedaliście swoich członków w bardzo złym momencie.Teraz rząd może zrobić wszystkonco zechce z projektem i nie zdziwie się jak wtrącą jakiś niekorzystny zapis w stosunku do funkcjonariuszy w służbie.Dajcie gwarancję każdemu że się nie sprzedaliście.

Słuchajcie, chyba nie myśleliście że "czołowy" działacz Solidarności będzie o Was walczył - gdyby to jemu brakowało rok do 15 to zobaczylibyście walkę ,poza tym z zasady wszystkie centrale związkowe muszą się dogadać i wypracować kompromis z projektodawcą, skoro to nie nastapiło, to projektodawca może wtedy zrobić co uważa....
Głównie chodziło o to aby udawać konsultacje i zrobić swoje - w końcu po to jest od dłuższego czasu nagonka medialna na służby mundurowe, ich przywileje i profity, aby zyskać poparcie społeczne w rozdziale sprawiedliwości...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 20:59:52 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2881 dnia: Marzec 21, 2012, 13:50:07 »
To było do przewidzenia.
Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy rolowani więc najwyższy czas było przywyknąć.
Jakiś czas temu padło w mediach, że MF chce żeby ci którzy nie osiągnęli jeszcze 15 lat służby ujęci zostali w nowym systemie emerytalnym i zgodnie
z warunkami MF systemie zbliżonym do powszechnego, a wiec nie więcej niż 50 % i średnia liczona z całego okresu służby. Także wydaje mi się, że przepchną coś dodatkowo pod stołem.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2882 dnia: Marzec 21, 2012, 18:16:17 »
MSW szuka kompromisu z MF w sprawie emerytur mundurowych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1809:msw-szuka-kompromisu-z-mf-w-sprawie-emerytur-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603456,cichocki_szukamy_kompromisu_z_mf_w_sprawie_emerytur_mundurowych.html
Brawa Panowie z Solidarności.Sprzedaliście swoich członków w bardzo złym momencie.Teraz rząd może zrobić wszystkonco zechce z projektem i nie zdziwie się jak wtrącą jakiś niekorzystny zapis w stosunku do funkcjonariuszy w służbie.Dajcie gwarancję każdemu że się nie sprzedaliście.

Dlaczego wnioskujesz ze to wina  : solidarności " czy tez ZZ ,przecież MF wtrącił trzy grosze po konsultacjach  ZZ z MSW ? dlatego nie bardzo wiem do kogo pijesz  :gwiazdki:....Myślę ,że  wtrącenie się MF do ustawy emerytalnej  mundurowych to rzecz zamierzona przez pana Tuska(oczywiście to tylko moje zdanie) czyli pan Premier ma czyste sumienie w sprawie włączenia funkcjonariuszy w nowy system będących już w służbie ,zawsze możne powiedzieć  ; przepraszam ale to ministerstwa tak uzgodniły  " a sam po wyborach pójdzie  na odpoczynek  w UE...(wiemy gdzie )kolego ZZ na pewno sami są zdziwione stanowiskiem MF wiec zacznij działać i rób coś w tym kierunku ?  :stop: i nie wiń ZZ a rząd pana Tuska, ze ma gdzieś opinie społeczną (powodów jest troszkę)Oj sami wojny nie wygracie a bez ZZ to na głowę  wam wejdą ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Grubyand

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2883 dnia: Marzec 21, 2012, 22:16:56 »
MSW szuka kompromisu z MF w sprawie emerytur mundurowych

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1809:msw-szuka-kompromisu-z-mf-w-sprawie-emerytur-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603456,cichocki_szukamy_kompromisu_z_mf_w_sprawie_emerytur_mundurowych.html
Brawa Panowie z Solidarności.Sprzedaliście swoich członków w bardzo złym momencie.Teraz rząd może zrobić wszystkonco zechce z projektem i nie zdziwie się jak wtrącą jakiś niekorzystny zapis w stosunku do funkcjonariuszy w służbie.Dajcie gwarancję każdemu że się nie sprzedaliście.

Dlaczego wnioskujesz ze to wina  : solidarności " czy tez ZZ ,przecież MF wtrącił trzy grosze po konsultacjach  ZZ z MSW ? dlatego nie bardzo wiem do kogo pijesz  :gwiazdki:....Myślę ,że  wtrącenie się MF do ustawy emerytalnej  mundurowych to rzecz zamierzona przez pana Tuska(oczywiście to tylko moje zdanie) czyli pan Premier ma czyste sumienie w sprawie włączenia funkcjonariuszy w nowy system będących już w służbie ,zawsze możne powiedzieć  ; przepraszam ale to ministerstwa tak uzgodniły  " a sam po wyborach pójdzie  na odpoczynek  w UE...(wiemy gdzie )kolego ZZ na pewno sami są zdziwione stanowiskiem MF wiec zacznij działać i rób coś w tym kierunku ?  :stop: i nie wiń ZZ a rząd pana Tuska, ze ma gdzieś opinie społeczną (powodów jest troszkę)Oj sami wojny nie wygracie a bez ZZ to na głowę  wam wejdą ...

a  np dlatego że w pewnym województwie wszyscy przewodniczacy związków bez skrupułów zajmują stanowiska kierownicze  :gwiazdki: :wall:
W tej chwli poszedł jeden idealista ze związku S na wice K do komendy pozostawiając związek i członków w ... :wall:, w ślad za nim idą następni  z pozostałych związków również na kierownicze stanowiska a wszystko w myśl ideałów  :szalony:
Teraz województwo pozostało bez strników którzy zaprzedali się za srebrniki i dryfuje bezradnie a wszystko za przyzwoleniem KW co zapewne mu na rękę :wall:
Tusk ma doradców i to nie głupich czytają, patrza, analizuja i co widzą  :cooo: bezradność  :tuba: :tuba: bo ci którzy mieli walczyć za nas walczą o stołki i tak to niestety wygląda ...

google odpowie wam jakie to województwo pozostało bez przewodniczacych  :kwit:

reasumując ... już dawno nie ma związków, a są karierowicze na ich szczycie  :wall:

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2884 dnia: Marzec 22, 2012, 08:55:03 »
Jeśli masz taką wiedzę, to napisz gdzie ma miejsce ta sytuacja.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2885 dnia: Marzec 22, 2012, 09:31:34 »
piąteczka Ogniowy. Już dawno temu pisałem, że masz rację- no ale oczywiście zgnoili i mnie z tego powodu. Jakoś brak teraz tych osób na forum. Panowie zabierzcie teraz głos!!!!!! Zmiana w tym temacie nastapiła o 180 stopni. Wcześniej walka o wygórowany wiek emerytalny (ogniowy , a następnie ja miałem uwagi) a teraz walka o to aby pozostawić ten bałagan o który tu na forum żeśmy strzępili języki. Nic juz mnie nie zaskoczy. Wkurzony jestem na siebie, że tak jak wcześniej pisałem nie uciekłem z tego bagna jak była jeszcze dogodna możliwość.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2886 dnia: Marzec 22, 2012, 10:16:32 »
Siusiek 9 i kilku innych współdyskutantów) sorki ze to powiem ale dajcie spokój S i generalnie ZZ dobrze?
Nie podoba Ci się jak działa związek do którego nie należysz?
To działaj w innym albo się zapisz do S i coś zrób.
I przestań biadolić i podpuszczać jednych na drugich.
Chciecie działań to działajcie. Na formu, to każdy jest mistrzem świata, a na mianifestacji i w realu to już słabiej.
Przypominam jak związki negocjowały tożle, jak protestowały to nie tak jak trzeba, jak zawiesiły protest w sprawie podwyżek (a nie emertur, bo akcja z grudnia dotyczyła podwyżek), to zawaliły sprawę emerytur.
To może najpierw pomyśl poczytaj a później mów. Pomysły Rostowskiego były w uwagach do projektu na stronie MSW już w lutym i zostały przez MSW odrzucone. Dlatego wróciły na radzie ministrów.

No chyba że Wasze działania mają zupełnie inne drugie dno ...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2887 dnia: Marzec 22, 2012, 12:54:38 »
.....Przypominam jak związki negocjowały tożle, jak protestowały to nie tak jak trzeba, jak zawiesiły protest w sprawie podwyżek (a nie emertur, bo akcja z grudnia dotyczyła podwyżek), to zawaliły sprawę emerytur....
Przeczytaj chłopie co napisałeś.Nie wiesz o czym piszesz to nie pisz.Poniżej masz postulaty mojego Floriana dotyczące akcji protestacyjnej...

 P O S T U L A T Y
Komitetu Protestacyjnego
Związku Zawodowego Strażaków „ FLORIAN”
1. Wzrost uposażeń funkcjonariuszy PSP od 2012 roku.
2. Utrzymanie obecnie obowiązujących zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy pełniących służbę wraz ze sposobem naliczania.
3. Ujednolicenie zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 roku.
4. Rozwiązanie kwestii nadgodzin powstałych i nierozliczonych w okresie od 01.07.2005 roku do 30.06.2010 roku.
5. Realny wzrost rekompensaty za ponadnormatywny czas służby do 100%
z 1/172 średniego uposażenia strażaka.
6. Urealnienie budżetów na wydatki rzeczowe w Komendach Powiatowych Miejskich PSP.
7. Poprawa warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w służbie PSP
w tym opracowanie i wdrożenie ergonomicznych rozwiązań w zakresie wyposażenia specjalnego strażaka.
8. Zmiana systemu kształcenia i szkolenia w PSP.


Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2888 dnia: Marzec 22, 2012, 14:03:42 »
Brawo kolego SIUSIEK, o to mi chodziło we wcześniejszych postach.
Gdzie są inne związki działające w PSP? Oni nie widzą problemu? Wrażenie mam takie, że dla nich członek to chyba tylko do płacenia składek.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2889 dnia: Marzec 22, 2012, 14:07:37 »
Szkoda, że Florian się nie "przebił" ze swoimi, słusznymi postulatami w Federacji ZZSM, bo Akcja Protestacyjna dotyczyła raczej podwyżek:

http://www.fzz-sm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=962:komunikat-fzzsm-z-19122011&catid=2:aktualnoci&Itemid=3

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2890 dnia: Marzec 22, 2012, 22:58:23 »
@Siusiek po co te nerwy - musimy zgodzić się z Apap - postulaty Floriana się nie przebiły -ja też uważam je za słuszne - Federecja jest już niewydolna : za dużo grup zawodowych ,za dużo interesów jednostkowych.
Z drugiej strony kto wystawia aż 8 postulatów naraz - wszystko się rozmywa i wychodzi z tego wielka kupa.

@  GRubyand - a czemu to związkowcy mają nie awansować , jak nie ma przewodniczącego to trzeba wybrać nowego i działać, a nie po zmianie słuzby za.........ć do drugiej roboty

Przepraszam ,że poza tematem.

Pzdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2891 dnia: Marzec 23, 2012, 15:20:03 »
Cytuj
Stanowisko Ministra Finansów
Dotarliśmy do oryginalnego pisma zawierającego stanowisko Ministra Finansów w sprawie projektu reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, jakie skierował na Komitet Stały Rady Ministrów

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1815:stanowisko-ministra-finansow-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/MF%20-%20stanowisko%20ws_%20emerytur%20pdf.pdf

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2892 dnia: Marzec 23, 2012, 15:25:21 »
Komitet Stały Rady Ministrów, który omawiał w piątek projekt zmian ustawy emerytalnej służb mundurowych, zarekomendował jego przyjęcie Radzie Ministrów - poinformowała PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Rząd ma się zająć projektem w marcu bądź w kwietniu.
Głównym założeniem reformy emerytur mundurowych jest wydłużenie aktywności zawodowej m.in. policjantów i żołnierzy zawodowych.
Komitet Stały Rady Ministrów omawiał ten projekt już w połowie marca. Wówczas rozstrzygnięcie o losach projektu zostało przełożone ze względu na rozbieżności z oczekiwaniami Ministerstwa Finansów. Jak wyjaśniał wówczas szef MSW Jacek Cichocki, resort finansów wskazał, że rozwiązania emerytalne dla nowych funkcjonariuszy powinny być bardziej zbliżone do powszechnego systemu emerytalnego.
Uwagi resortu finansów zostaną rozpatrzone podczas posiedzenia Rady Ministrów.

Głównym założeniem projektu noweli ustawy emerytalnej służb mundurowych jest wydłużenie aktywności zawodowej m.in. policjantów i żołnierzy zawodowych. Będą oni mogli przejść na emeryturę po 55. roku życia pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat. Obecnie uprawnienia emerytalne nabywają bez względu na wiek po przepracowaniu 15 lat.
Projekt przewiduje, że zostanie zachowany odrębny system emerytalny służb mundurowych (tzw. zaopatrzeniowy). To oznacza, że ta grupa zawodowa nie zostanie włączona do powszechnego systemu emerytalnego, czyli do ZUS.

Obecnie świadczenie to zależy od wysokości ostatniej pensji oraz dodatków i nagród rocznych. Po 15 latach służby wynosi 40 proc. ostatniej pensji i za każdy dodatkowy rok rośnie o 2,6 proc. Maksymalna emerytura może wynieść 75 proc. pensji.
http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Projekt-reformy-emerytur-mundurowych-trafi-na-Rade-Ministrow,wid,14357459,wiadomosc.html?ticaid=1e248


Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2893 dnia: Marzec 25, 2012, 12:13:45 »
To już jest biadolenie nad rozlanym mlekiem, czemu to,,, czemu tamto,,, ZZ ZROBIŁY ,,, ZZ NIE ZROBIŁY.
Panowie w naszej formacji  był , jest, i będzie system zawiści, kolesiostwa, dupolizostwa ,nepotyzmu i jeszcze czego kto sobie życzy.Strona służbowa nigdy nie była za strażakami i tak można zjechać aż do d-cy zmiany.
Przepraszam że tak źle pisze , sami wiecie i nie jeden na własnej skórze się przekonał , nie piszcie mi tu że nieudacznicy albo nie związkowcy albo jeszcze inne bzdety.

Do tematu  żeby nie było że poza tematem i moder wytnie . UCIEKAĆ PANOWIE JEŚLI MACIE LATA , NIE CZEKAĆ.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2894 dnia: Marzec 25, 2012, 17:02:49 »
To już jest biadolenie nad rozlanym mlekiem, czemu to,,, czemu tamto,,, ZZ ZROBIŁY ,,, ZZ NIE ZROBIŁY.
Panowie w naszej formacji  był , jest, i będzie system zawiści, kolesiostwa, dupolizostwa ,nepotyzmu i jeszcze czego kto sobie życzy.Strona służbowa nigdy nie była za strażakami i tak można zjechać aż do d-cy zmiany.
Przepraszam że tak źle pisze , sami wiecie i nie jeden na własnej skórze się przekonał , nie piszcie mi tu że nieudacznicy albo nie związkowcy albo jeszcze inne bzdety.

Do tematu  żeby nie było że poza tematem i moder wytnie . UCIEKAĆ PANOWIE JEŚLI MACIE LATA , NIE CZEKAĆ.
Trafnie ujęte...100% prawdy, popieram post...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2895 dnia: Marzec 27, 2012, 13:54:10 »
Co prawda dotyczy MON, ale nigdy nie wiadomo, co wymyślą u Nas:

Cytuj
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt założeń do ustawy o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Jedna z propozycji dotyczy ograniczenia uprawnień osób odchodzących ze służby bezpośrednio po objęciu wyższego stanowiska służbowego - informuje Gazeta Prawna w artykule pod mylącym tytułem "Wyższe świadczenia emerytalne dla żołnierzy już po roku służby".

Zgodnie z projektem w przypadku odejścia na emeryturę do 12 miesięcy od objęcia przez żołnierza zawodowego wyższego stanowiska służbowego albo takiego samego, ale z wyższym uposażeniem, podstawą do obliczania świadczenia będzie kwota otrzymywana przed awansem.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1826:niekorzystny-sposob-naliczania-emerytury-onierzom&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/605835,wyzsze_swiadczenia_emerytalne_dla_zolnierzy_juz_po_roku_sluzby.html

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2896 dnia: Marzec 27, 2012, 14:04:36 »
Co prawda dotyczy MON, ale nigdy nie wiadomo, co wymyślą u Nas:

Cytuj
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt założeń do ustawy o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Jedna z propozycji dotyczy ograniczenia uprawnień osób odchodzących ze służby bezpośrednio po objęciu wyższego stanowiska służbowego - informuje Gazeta Prawna w artykule pod mylącym tytułem "Wyższe świadczenia emerytalne dla żołnierzy już po roku służby".

Zgodnie z projektem w przypadku odejścia na emeryturę do 12 miesięcy od objęcia przez żołnierza zawodowego wyższego stanowiska służbowego albo takiego samego, ale z wyższym uposażeniem, podstawą do obliczania świadczenia będzie kwota otrzymywana przed awansem.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1826:niekorzystny-sposob-naliczania-emerytury-onierzom&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/605835,wyzsze_swiadczenia_emerytalne_dla_zolnierzy_juz_po_roku_sluzby.html
I widzisz, tu cały czas chodzi o jak najszybsze oszczędności....a nie za 25 lat..:(
To tak jak z cywilami - chodzi o to aby nie dożyć, a nie mniej brać ... to już żenada....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2897 dnia: Marzec 27, 2012, 18:01:21 »
Szkoda, że nie są tacy szybcy z uchwaleniem płaceniem za pełnienie np. obowiązków d-cy zmiany na niższym stanowisku, albo nowelizacji płacowych za stopnie. Bo 10 zł różnicy pomiędzy stopniami to nawet żenada nie jest

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2898 dnia: Marzec 27, 2012, 20:26:49 »
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki powiedział w poniedziałek, że policjanci mają szczególne obowiązki wobec państwa i obywateli, dlatego korzystają z uprawnień dotyczących wcześniejszego niż inni przejścia na emeryturę.

Minister Cichocki, który w poniedziałek uczestniczył w Szczytnie w promocji oficerów w Wyższej Szkole Policji, powiedział PAP, że nie mam informacji, by już we wtorek projekt zmian ustawy emerytalnej służb mundurowych był rozpatrywany na posiedzeniu rządu.

- Wstępne ustalenia po piątkowym Komitecie Stałym są takie, że to będzie dopiero na kolejnym albo na następnym posiedzeniu. Podczas posiedzenia Rady Ministrów będziemy mieć dłuższą rozmowę z ministrem finansów, który zgłosił szereg istotnych uwag do tego projektu i zobaczymy, jaką decyzję podejmie Rada Ministrów - ocenił Cichocki.

Dodał, że jest przygotowany na długą dyskusję z ministrem finansów i ma różnego rodzaju argumenty.

- Jednego z tych argumentów dostarczyła dzisiejsza uroczystość; pokazuje ona, jak szczególną służbą jest służba mundurowa. Dziś nominowaliśmy policjantów, a oni mają szczególne obowiązki wobec państwa i wobec jego obywateli i stąd też uprawnienia dotyczące możliwości przejścia na emeryturę wcześniej niż inni- wyjaśnił minister.

Głównym założeniem reformy jest wydłużenie aktywności zawodowej m.in. policjantów. Będą oni mogli przejść na emeryturę po 55. roku życia pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat. Obecnie uprawnienia emerytalne nabywają bez względu na wiek po przepracowaniu 15 lat.

Komitet Stały Rady Ministrów omawiał ten projekt już w połowie marca. Jednak rozstrzygnięcie o jego losach zostało przełożone ze względu na rozbieżności z oczekiwaniami Ministerstwa Finansów. Jak wyjaśnił wówczas szef MSW Jacek Cichocki, resort finansów wskazał, że rozwiązania emerytalne dla nowych funkcjonariuszy powinny być bardziej zbliżone do powszechnego systemu emerytalnego.

PILNE !
Do związków zrzeszonych w Federacji ZZ Służb Mundurowych wpłynęło w dniu 24 marca 2012' zaproszenie do udziału w programie Tadeusza Mosza i Jana Wróbla w TVP 1 pod tytułem "Kto za to zapłaci?", który wyemitowany będzie w TVP1 w dniu 27.03.2012' o godzinie 21:30.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2899 dnia: Marzec 27, 2012, 20:27:09 »
Szkoda, że nie są tacy szybcy z uchwaleniem płaceniem za pełnienie np. obowiązków d-cy zmiany na niższym stanowisku, albo nowelizacji płacowych za stopnie. Bo 10 zł różnicy pomiędzy stopniami to nawet żenada nie jest

Dokładnie a najlepszy hit w tym wszystkim jest taki że przy awansie na wyższy stopień służbowy komendant zapieprzy Ci te 10zł z dodatku służbowego bo kasy nie ma  :angry: albo komendat z łaski da awans w stanowisku ale zabierze kase z dodatku....czy to nie jest chore, u Was też taka patologia występuje ?