Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1885972 razy)

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2850 dnia: Marzec 11, 2012, 10:04:50 »


Reforma reformą ale niech ona będzie sprawiedliwa bo znów jednych dotknie a innym to w ogóle nie przeszkadza. Wyjaśniam kogo dotknie przede wszystkim a kogo nie. Wiadomo, że dotknie ludzi, którzy pracują w pionach liniowych, bo jak obserwuje za biurkami i tak do 55 lub dalej pracują. W każdym normalnym kraju to funkcjonariusze liniowi od administracyjnych są rozdzieleni, tam po prostu nie są funkcjonariuszami tylko pracownikami. Ale w Polsce gdzie tam nawet oficerów biurowych się robi. Krew mnie zalewa jak patrze i nawet w tym roku gdzie dużo się mówi o reformie, oszczędnościach są przyjmowani księgowi i kadrowcy jako f-sze.

Następny który lubi robić w swoje gniazdo..... przecież nikt ci nie zabrania do biura iść.... Ciesz się jak masz bo widzę że nie posiadasz żadnego pojęcia o strukturach p poż w innych krajach. Byłem w kilku jednostkach w niemczech i powiem ci że oni nam zazdroszczą ... tam nie ma w ogóle funkcjonariuszy. A ty wielki liniowiec bądź pewien że jak zabiorą coś tym z biura to i tobie za zadek się zabiorą i nie krzycz jaki ty poszkodowany jesteś....

kierat

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2851 dnia: Marzec 11, 2012, 19:52:44 »
Koledzy
Może źle mówię , ale być może wypadałoby się zacząć wypisywać ze związków, nie mam nic przeciwko nim ( sam do nich należę ), ale dopóki nie będzie między nami konsensusu ( moim zdaniem przy trzech związkach tego nie da się zrobić), pokażmy że my też jesteśmy siłą. Jestem ratownikiem z małym stażem =10 lat (prof. Rostowski powiedział co o nas sądzi ) i już raz zostałem wydymany a teraz zanosi się na drugi raz.
Wiem że za bardzo konserwatywne i zaraz mi się oberwie , ale mimo wszystko próbuje i myślę że nie jestem sam.Tak samo myślą moi  znajomi.
 Pozdrawiam.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2853 dnia: Marzec 13, 2012, 13:17:21 »
wystarczy że wprowadzą  stan podwyższonej gotowości na Euro i nie będzie nikogo na wolnym    :zamknij:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2854 dnia: Marzec 13, 2012, 14:03:48 »
wystarczy że wprowadzą  stan podwyższonej gotowości na Euro i nie będzie nikogo na wolnym    :zamknij:

W projekcie nie ma takich zapisów.  :kwit:

Cytuj
Art. 8. 1. Funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, którzy w okresie od 1 do 30 czerwca 2012 r., ze względu na realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa Turnieju UEFA EURO 2012, pełnili służbę w czasie przekraczającym ustawowo określoną tygodniową normę czasu służby, wypłacany jest w zamian za ten czas zryczałtowany ekwiwalent pieniężny.
2. Przedłużony czas służby, o którym mowa w ust. 1, może wykraczać powyżej 48 godzin tygodniowo, z zachowaniem prawa do nieprzerwanego wypoczynku.
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, nie jest wymagane wprowadzenie podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej. Przepisów art. 10 ust. 1 pkt 12, art. 12 ust. 5 pkt 8, art. 13 ust. 6 pkt 17 oraz art. 35 ust. 10 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej nie stosuje się.

Cytuj
Art. 8 projektu ma na celu stworzenie podstawy prawnej do przedłużenia czasu służby funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu oraz przedłużenia czasu pracy pracowników zatrudnionych w tych służbach. Przedłużenie czasu służby lub czasu pracy będzie wynikało z faktu, że taka impreza, jak Turniej UEFA EURO 2012 zgromadzi w krótkim czasie w niewielkiej przestrzeni bardzo dużo osób. Stąd też zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Turnieju jak również zapewnienie porządku publicznego będzie wymagało zwiększonej liczby funkcjonariuszy lub pracowników służb nadzorowanych przez MSWiA. Z uwagi na to, że nie będą zwiększane limity etatowe w służbach, niezbędne będzie przedłużenie czasu służby funkcjonariuszy lub czasu pracy pracowników.
Zaproponowany przepis ma na celu także stworzenie podstawy prawnej umożliwiającej wypłacenie – w ramach przyznanego w rezerwie celowej limitu – rekompensaty funkcjonariuszom lub pracownikom, których czas służby lub pracy został przedłużony z uwagi na realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa lub porządku
publicznego.
W normalnych warunkach, przedłużony czas służby funkcjonariuszy służb podlega zrekompensowaniu poprzez udzielenie odpłatnego czasu wolnego. Jednakże spodziewany duży wzrost zapotrzebowania na dodatkowe godziny służby podczas Turnieju UEFA EURO 2012 może spowodować, że funkcjonariusze tych służb zechcą bezpośrednio po zakończeniu Turnieju zrealizować swoje uprawnienia do czasu wolnego. W efekcie po zakończeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 może powstać sytuacja, w której większość funkcjonariuszy zamiast pełnić służbę w normalnym wymiarze czasu służby będzie odbierać należny czas wolny, co może spowodować w tym okresie niewydolność kadrową Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu.
Stąd też propozycja wypłaty zryczałtowanego ekwiwalentu pieniężnego ma na celu zmniejszenie presji na udzielanie czasu wolnego.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2855 dnia: Marzec 13, 2012, 14:26:51 »
a jak ktoś w trakcie Euro nagle się źle poczuje??? :fiuu:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2857 dnia: Marzec 13, 2012, 18:09:35 »
a jak ktoś w trakcie Euro nagle się źle poczuje??? :fiuu:
a może jakaś epidemia i 1/2 stanu wypadnie:) :rofl:
jakaś grypa podwyżkowo-emerytalna, taka 3-dniówka:)

A tak dla przypomnienia :
Wywiad z Ministrem - trochę uspokojenia
To nie jest sprawiedliwe
Z Grzegorzem Schetyną, wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji rozmawia Irena Fedorowicz
 – W wywiadzie radiowym zapowiedział Pan projekt reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Kiedy taki projekt powstanie?
– Chciałbym podkreślić, że nie ma jeszcze żadnego gotowego projektu dotyczącego emerytur w służbach mundurowych. Nie ma więc absolutnie żadnego powodu do niepokoju i takich emocji, jakie pojawiły się w ostatnich dniach. Gotowy projekt będzie konsultowany ze wszystkimi zainteresowanymi, w tym przede wszystkim z policjantkami i policjantami.
W rozmowie z dziennikarzem radiowym odpowiedziałem na pytanie, czy w związku z wprowadzanymi właśnie zmianami związanymi z tzw. pomostówkami planujemy reformy, które będą dotyczyły służb mundurowych. Potwierdziłem, że takie zmiany planujemy i w 2009 roku rozpoczniemy nad nimi pracę. To wszystko.
Obecnie obowiązujące przepisy są często archaiczne, nieprzystające do naszych realiów i, co najgorsze, niesprawiedliwe wobec ciężko i uczciwie pracujących funkcjonariuszy. Skończyły się czasy socjalizmu, żyjemy w warunkach gospodarki wolnorynkowej, gdzie miarą dobrej pracy powinna być godna płaca oraz wszelkie dodatkowe świadczenia i przywileje, które za tym idą. Nie może być tak jak teraz, że spora grupa pracujących w służbach mundurowych przez całą swoją karierę zawodową „pracuje za biurkiem”, nie mając żadnej styczności z przestępcami, i zajmuje się zadaniami, które nie powinny uprawniać do przejścia na wcześniejszą emeryturę.
To nie jest sprawiedliwe wobec funkcjonariuszy liniowych, narażających zdrowie i niejednokrotnie życie w codziennej służbie. Nowy, ulepszony system emerytalny ma przede wszystkim zapewnić lepsze emerytury dla funkcjonariuszy liniowych.
– Kto i na jakiej podstawie selekcjonowałby tych policjantów, którzy pracują za biurkiem? Może się przecież zdarzyć, że szef jednostki nie rusza się zza biurka, bo tak zorganizował sobie pracę.
– Na razie analizujemy rozwiązania przyjęte przez inne kraje i próbujemy wybrać te z nich, które najbardziej odpowiadają polskim realiom. Rok 2009 przewidziałem na dyskusję i konsultacje projektu dotyczącego ulepszenia systemu emerytalnego dla służb mundurowych.
Minęło już osiemnaście lat od uchwalenia i wdrożenia ustawy z 6 kwietnia 1990 roku o Policji. Nie ulega wątpliwości, że była to ustawa przełomowa, pozwalająca na przekształcenie Milicji Obywatelskiej w Policję spełniającą standardy państwa demokratycznego. Kilkanaście lat obowiązywania ustawy to najwyższy czas na dokonanie podsumowań oraz wprowadzenie ewentualnych zmian. Moim zdaniem sprawą zasadniczą powinno być określenie, kto jest policjantem. A policjantem powinien być ten, kto realizuje tzw. władztwo policyjne.
Należy zastanowić się, czy np. z uprawnień służb mundurowych powinny korzystać osoby, które wykonują czynności logistyczne, pomocnicze lub czysto administracyjne. Oczywiście tacy wykwalifikowani pracownicy Policji powinni być właściwie doceniani i dobrze wynagradzani, ale nie istnieją przesłanki do korzystania przez nich z prawa do wcześniejszej emerytury czy innych uprawnień. Trudno jednak na tym etapie mówić o konkretnych decyzjach. Chciałbym zapewnić, że wszelkie skonkretyzowane pomysły zostaną poddane szerokiej, publicznej debacie.
– Czy ktoś obliczył, ile państwo zyskałoby na podwyższeniu wieku emerytalnego policjantów?
– Podstawową przesłanką do rozpoczęcia prac nad nową formułą Policji oraz innych formacji mundurowych nie jest kwestia oszczędności budżetowych, chociaż te są także istotne. Zależy mi na tym, żeby w efekcie planowanej reformy funkcjonariusze nadzorowanych przeze mnie formacji mundurowych odczuwali większą satysfakcję zawodową z tytułu wykonywanych obowiązków i byli dobrze wynagradzani za swoją ciężką pracę. Taki jest cel przygotowywanej reformy.
Z drugiej strony musimy pamiętać, ile kosztuje państwo i podatników wyszkolenie właściwie przygotowanego do służby policjanta. Szkoda tracić tak przygotowanych, młodych, ale już doświadczonych funkcjonariuszy, którzy decydują się odejść na emeryturę po 15 latach służby. Współpracuję ze znakomitymi ekspertami w resorcie spraw wewnętrznych i administracji i to na ich wiedzy i doświadczeniu zamierzam się oprzeć. Myślę, że policjanci są w sytuacji szczególnej, ponieważ wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki zna tę służbę od podszewki i z pewnością jego głos w tej dyskusji będzie dla mnie bardzo ważny.
– Co miałoby policjantów zmotywować do dłuższej służby?
– Dobra płaca za dobrą służbę. Jasne reguły gry, przejrzysta ścieżka kariery z możliwościami dalszego rozwoju zawodowego. Koncepcja, która powstanie, pozwoli na przekształcenie formacji policyjnej w służbę na miarę XXI wieku, z dobrze wykwalifikowaną, zmotywowaną i wyposażoną do pracy kadrą.
– Nowe zasady będą dotyczyły tylko nowych policjantów, czy też tych, którzy już w służbie są (np. 5 czy 10 lat)?
– Wszelkie wypracowane nowe rozwiązania będą dotyczyły przede wszystkim nowo przyjmowanych do formacji mundurowych funkcjonariuszy. Jeżeli chodzi o osoby, które w momencie wdrażania reformy już będą w służbie, być może warto rozważyć jakiś wariant przejściowy albo pozostawić im możliwość wyboru: między pozostaniem w służbie na obecnie obowiązujących zasadach lub dobrowolnym przyjęciem przez nich nowego modelu, w którym będą mogli wypracować sobie lepszą emeryturę. Nie chcę teraz deklarować jakiegokolwiek progu, od którego policjant miałby prawo do wcześniejszej emerytury, ale jestem zdania, że 15 lat to zdecydowanie za krótko. Na razie pozwólmy popracować ekspertom, dajmy im czas na dogłębną analizę, a potem zostawmy sobie czas na konsultacje i dyskusję.
– Pańska wypowiedź wywołała falę dyskusji w jednostkach Policji, a komórki kadrowe przeżywały oblężenie. Po raz kolejny wielu policjantów rozważa odejście ze służby. Czy na pewno stać nas na pozbywanie się policjantów na chwilę przed polskim przewodnictwem UE i przed Euro 2012?
– Zapewniam, że jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu Policji mają usprawnić jej działanie i stworzyć lepsze warunki pracy policjantom. Nie chcemy, aby w wyniku wprowadzonych zmian odszedł przedwcześnie choćby jeden funkcjonariusz.
Na pewno wszelkie koncepcje wypracowane przez kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji zostaną poddane szerokiej debacie z udziałem Was – wszystkich policjantek i policjantów, jak również pracowników Policji oraz reprezentujących Was związków zawodowych. Mam nadzieję, że w ten sposób doprowadzimy do konstruktywnej dyskusji, w której nie będzie mowy o zabieraniu żadnych uprawnień czy przywilejów. Chcę z Wami rozmawiać o takich rozwiązaniach, które pozwolą na to, że policjanci będą chcieli pracować dłużej i będzie im się to opłacało.
– Dziękuję za rozmowę.
– Ja również dziękuję i wierzę, że nasze intencje są teraz dla Was jasne. Mam też nadzieję, że uspokoi to nastroje wśród funkcjonariuszy i pozwoli na rozpoczęcie twórczej dyskusji. To, o co chciałem Was prosić, to żebyście nie ulegali politykom, którym zależy na budowaniu niepotrzebnych, złych emocji i podgrzewaniu atmosfery wokół emerytur policyjnych. Nie dajcie się im podpuszczać do protestów przeciwko reformie, nad którą prace nawet się nie rozpoczęły. Podkreślam: nie ma jeszcze żadnego gotowego projektu, jak tylko powstanie, dowiecie się jako pierwsi o jego założeniach. Poleciłem, żeby głównym celem reformy emerytur dla służb mundurowych było promowanie i dobre wynagradzanie dobrze pracujących policjantów. Jestem pewien, że wspólnie wypracujemy takie rozwiązania, które będą dla Was korzystne. Warunkiem jest spokojna i rzeczowa rozmowa na ten temat.
Chciałbym, korzystając z tej okazji, złożyć wszystkim Policjantkom i Policjantom oraz Pracownikom Policji życzenia spokojnych i bezpiecznych świąt oraz wszelkiej pomyślności w nowym, 2009, roku.
 
Rozmowa została przeprowadzona 16 grudnia 2008 r.

A Cichocki dziś..:
Cichocki tłumaczył, że skoro w powszechnym systemie emerytalnym rząd zmierza do podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat, to wiek emerytalny musi zostać podniesiony także dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Argumentował też, że naliczanie wysokości emerytury od średniej pensji z trzech wybranych lat pozwoli ograniczyć patologie polegające na podnoszeniu funkcjonariuszom pensji w ostatnim miesiącu służby.

Szef MSW powiedział, że strona rządowa nie uwzględniła większości uwag związkowców, ponieważ uwagi "miały charakter konserwujący system". Przyznał też, że czwartkowe rozmowy niczego nie zmieniły w projekcie, ale - jak tłumaczył - "w dobrym tonie jest zakończyć tę część konsultacji społecznych takim spotkaniem".


Nie czujecie się nabici w butelkę???
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2012, 18:29:37 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2858 dnia: Marzec 13, 2012, 20:44:12 »
czuje , i to jak cholera.Ale jakie my mamy wyjście z tej sytułacji . Liniowi funkcjonarjusze.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2859 dnia: Marzec 14, 2012, 14:47:41 »
Cytuj
Projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw przekazany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych z prośbą o umieszczenie w porządku obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 15 marca 2012 r.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/21815/21840/21841/dokument27858.pdf?lastUpdateDay=14.03.12&lastUpdateHour=10%3A05&userLogged=false&date=Wednesday%2C+14+March+2012

http://www.nszzfsg.org/projekty-aktow-prawnych/1143-projekt-ustawy-emerytalnej

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2860 dnia: Marzec 15, 2012, 06:39:23 »
Kwaśniewski ma trzy tysiące, Przybył sześć. "Jest w tym coś nienormalnego"
Cytuj
Ja nie mam emerytury, ale mam odprawę dla byłych prezydentów i w tej chwili ona jest "na rękę" 3860 zł - powiedział w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski, pytany jak ocenia fakt, że prokurator płk Mikołaj Przybył, którzy po postrzale chce odejść w stan spoczynku, będzie miał 6 tys. zł emerytury. O sprawie informowały media. - Jest w tym coś nienormalnego - ocenił Kwaśniewski.
ŹRÓDŁO ::  http://www.tvn24.pl/-1,1738153,0,1,kwasniewski-ma-trzy-tysiace--przybyl-szesc--jest-w-tym-cos-nienormalnego,wiadomosc.html

Teraz to nawet Kwaśnemu przeszkadzają emki mundurowych , chyba złe czasy widzę dla odchodzących na emeryturę   ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 07:30:55 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2861 dnia: Marzec 15, 2012, 10:46:52 »
Cytuj
Pracodawcy za likwidacją "przywilejów" mundurowych
Mordasewicz: trzeba zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne, dla rolników, górników i pracowników służb mundurowych… (cyt. z oryginalnej wypowiedzi w TVP INFO w dniu 15.03.2012" godz.07:46).

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1797:pracodawcy-za-likwidacj-qprzywilejowq-mundurowych&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2862 dnia: Marzec 15, 2012, 11:02:42 »
Kononowicz miał rację , niedługo niczego nie będzie :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2863 dnia: Marzec 15, 2012, 17:03:51 »
Jak tak się przyglądam, to rząd nieźle pogrywa:
najpierw rzucili kilka lat temu info o konieczności reformy emrytur mundurowych - odzew był niezbyt wielki,
naszczuli społeczeństwo na mundurówkę - jacy młodzi emeryci, jakie wysokie emerytury,
krótko po tym hasło - wszyscy do 67 - a ludzie na to  - NIE!!!, ale rząd - musimy zrobić porządek, mundurówce, grupom uprzywilejowanym, rolnikom - więc niedługo ludzie powiedzą no dobra, obetną mundurowym, zmienią górnikom, dobrze im, a nam, co tam kilka lat - skoro mundurówce dołożyli drugie tyle, wszak między 15 a do 55 wychodzi kolejne 15 lat...
teraz wyleciał balon z funduszem kościelnym - że emerytury księdzom też trzeba zreformować , że składki itp....
W całym tym bajzlu moim zdaniem w niedługim czasie rząd uchwali wszystko tak jak chce, a ludzie będą szczęśliwi...

BO POLAK TO PATRZY JAK ZASZKODZIĆ DRUGIEMU, A RZĄD KIERUJE SIĘ TĄ ZASADĄ I NA TYM UHANDLUJE SWOJE !!!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2864 dnia: Marzec 16, 2012, 10:17:29 »
Minister Finansów kwestionuje projekt reformy

Cytuj
Projekt reformy emerytur mundurowych stał się przedmiotem burzliwej dyskusji podczas obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów. Ministerstwo Finansów zgłosiło poważne zastrzeżenia do projektu.

– Myślę, że może być burzliwa dyskusja, bo były też rozbieżności zgłaszane przez Ministerstwo Finansów. Dosyć poważne. Zobaczymy, jak dyskusja się rozwinie i czy nie będzie potrzeby dopracowywania jakichś elementów – powiedział w czwartek przed południem szef MSW Jacek Cichocki.

źródło: http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1798:minister-finansow-kwestionuje-projekt-reformy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2865 dnia: Marzec 16, 2012, 13:05:28 »
Minister Finansów kwestionuje projekt reformy

Cytuj
Projekt reformy emerytur mundurowych stał się przedmiotem burzliwej dyskusji podczas obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów. Ministerstwo Finansów zgłosiło poważne zastrzeżenia do projektu.

– Myślę, że może być burzliwa dyskusja, bo były też rozbieżności zgłaszane przez Ministerstwo Finansów. Dosyć poważne. Zobaczymy, jak dyskusja się rozwinie i czy nie będzie potrzeby dopracowywania jakichś elementów – powiedział w czwartek przed południem szef MSW Jacek Cichocki.

źródło: http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1798:minister-finansow-kwestionuje-projekt-reformy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
No to już wiadomo, w jakim kierunku to pójdzie, jak Vincenty się w to wmiesza...oszczędności mają być już , a nie za 25 lat...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

leszno

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2866 dnia: Marzec 17, 2012, 20:57:26 »
ci co nie maja 15 lat juz sie bojcie a zwiazki to przyklepia "dla dobra sluzby" pozdrawiam

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2867 dnia: Marzec 17, 2012, 21:09:06 »
Jak pamiętam wszystko co w PSP dostawano było do końca przez niedowiarków krytykowane ale później kasę wzięli. Mam nadzieję ,że ci co teraz narzekają nie wezmą podwyżki(choć to niemożliwe). Nawet jeżeli obojętnie jaki Premier czy Prezydent by obiecał kasę  to malkontenci zaraz napiszą negatywne  posty na Forum(że coś śmierdzi). Co do akcji protestacyjnej to zgadzam się ze wcześniejszym postem , bo tylko Florian zgłosił postulaty i przedstawił na piśmie do Ministra i KG problemy zawarte w postulatach . Odpowiedzi trafiły do ZW i ZT. Ci koledzy co byli na manifestacjach to należą im się naprawdę duże podziękowanie bo szli w pochodach manifestacyjnych  po to żeby zamanifestować swoje oburzenie i niezadowolenie, nie wiedząc czy po manifestacjach dostaną pieniądze czy nie. Jeżeli dostaną od października to też będzie ich sukces.
Trzeba również skończyć z fikcją bo pozostałe związki nie miały oświadczenia (form protestu) i często kończyło się na tym ,że jedni nie ćwiczyli a drudzy owszem ćwiczyli bo nie mieli zatwierdzonych form protestu przez góry związkowe lub po prostu im się nie chciało dołączyć do Floriana. I mniemam ,że podobnie jest na województwach w całym kraju. Nie twierdzę również ,że związkowcy FLORIANA wszyscy nie ćwiczyli bo kto to sprawdzi.
Emerytury -  na chwilę obecną nic nie jest zmienione i obiecane jest ,że nie dotknie to obecnie pracujących.Takie stanowisko i uchwałę miał Florian ,że przede wszystkim chronimy  Tych co są teraz w służbie . Nie wiem jak w pozostałych związkach. Trzeba pilnować i mieć rękę na pulsie w tej sprawie a mogą to zrobić tylko związki zawodowe. Są większe związki od związków w PSP i nie wszystko im się udaje załatwić( nie zawsze wygrywają-raczej więcej porażek) a my zawsze chcemy cudów. Wiecie kto jest od cudów. Jak  nie będzie woli rządzących dotrzymać obietnic to mając większość w obu izbach zawsze mogą zrobić jak uważają . Naszą rolą jest współdziałać ze związkami w Federacji i pilnować naszych interesów. JEŻELI PRZEGRAMY TĄ SPRAWĘ TO NIE BĘDZIE TO TYLKO PRZEGRANA ZWIĄZKÓW ALE CAŁEJ FORMACJI PRZY BIERNEJ POSTAWIE STRONY SŁUŻBOWEJ. Dotyczy to również pozostałych służb.
Co się tyczy pracy związkowej to czemu nie piszecie gdzie związki działają dobrze i ich nie chwalicie . Przecież nie może być tylko źle wszędzie. Każdy może wstąpić i dobrowolnie wystąpić ( nie płacić składek i już za rok kupi sobie dwie litrowe Finlandię (szału nie ma) - średnie składki w Florianie w mojej KP. Z tego co najmniej 100 zeta dostaje członek w paczce (2011) . W trudnych sytuacjach  również może dostać zapomogę). Dlatego słabią  minie takie posty ,że wszystko co nie dobre to związki, bo u mnie w miarę dobrze działają . A co  wyście zrobili( piszę do tych co tylko narzekają) żeby wymienić złych działaczy i w ten sposób wprowadzić normalność . Ale to już trzeba się zaangażować w pracę związkową a komu się chce -lepiej napisać na Forum ,że  w związkach jest źle  a samemu stać z boku. Pamiętajcie ,że funkcyjni związkowi są wybierani przez Was.  Pytek

Offline mg1-84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2868 dnia: Marzec 18, 2012, 21:17:28 »
@pytek może kolega powie w jakiej Komedzie pracuje żeby inni od ciebie z Komendy stwierdzili czy rzeczywiście tak to u was w związkach wszystko fajnie funkcjonuje, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ps. sory za post niezwiązany z tematem

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2869 dnia: Marzec 19, 2012, 10:02:08 »
Emerytury mundurowe. Ruszyły konsultacje

Cytuj
MSW przez tydzień będzie konsultowało swój projekt reformy emerytur mundurowych z ministerstwem finansów - poinformował 16.03. w Gnieźnie minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Komitet Stały Rady Ministrów omawiał w czwartek projekt reformy systemu emerytur mundurowych. Rozstrzygnięcie o losach projektu zostało przełożone o tydzień, ze względu na rozbieżności z oczekiwaniami ministra finansów.

- Pojawiła się poważna rozbieżność ze strony Ministerstwa Finansów, które wskazało, że ta propozycja jest zbyt łagodna i że jednak powinna bardziej zbliżać te rozwiązania emerytalne dla nowych funkcjonariuszy do systemu powszechnego. Tam była wskazówka, żeby sposób przeliczania emerytury był bardziej adekwatny do stopy zastąpienia w systemie powszechnym oraz żeby inaczej liczyć podstawy emerytury ze średniej całej służby - powiedział minister.

- Mamy teraz z Ministerstwem Finansów dyskutować i spróbować wypracować jakieś rozwiązanie. Zobaczymy, czy dojdziemy do jakiegoś kompromisu, czy też z rozbieżnością za tydzień pójdziemy na Radę Ministrów - powiedział Cichocki.

Głównym założeniem projektu noweli ustawy emerytalnej służb mundurowych jest wydłużenie aktywności zawodowej m.in. policjantów i żołnierzy zawodowych. Będą oni mogli przejść na emeryturę po 55. roku życia pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat. Obecnie uprawnienia emerytalne nabywają po przepracowaniu 15 lat bez względu na wiek.

Projekt przewiduje, że zachowany zostanie odrębny system emerytalny służb mundurowych (tzw. zaopatrzeniowy). To oznacza, że ta grupa zawodowa nie zostanie włączona do powszechnego systemu emerytalnego, czyli do ZUS.

Obecnie świadczenie to zależy od wysokości ostatniej pensji oraz dodatków i nagród rocznych. Po 15 latach służby wynosi 40 proc. ostatniej pensji i za każdy dodatkowy rok rośnie o 2,6 proc. Maksymalna emerytura może wynieść 75 proc. pensji.

Źródło:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytury;mundurowe;ruszyly;konsultacje,151,0,1047959.html

http://www.nszzfsg.org/aktualnoci/55-z-prasy/1150-emerytury-mundurowe-ruszyy-konsultacje

Podsekretarz Stanu Michał Deskur odpowiada na uwagi

Cytuj
Odpowiedź Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na uwagi FZZ do projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw.

http://nszzfsg.org/dokumenty/odpowiedz_deskur.pdf

Karamba

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2870 dnia: Marzec 20, 2012, 12:31:25 »
No i Vincent rzeźbi w projekcie ustawy. Chce emerytur dopiero po osiągnięciu wieku 60 lat.
No to PO zaczyna pogrywać. Wirtualne podwyżki obiecuje, ale z drugiej strony kopie na 60-tke. Jeszcze będzie się działo, wyjdzie 60 lat, z podwyżek nici i tak nas wydymają jak z równaniem wskaźników do innych służb bojajże od 1994 r.
http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/w-mundurze-bedziesz-chodzil-do-60-tki-sluzby-mowia-nie,1774355

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2871 dnia: Marzec 20, 2012, 12:46:11 »
Emerytury mundurowe po osiągnięciu 60 lat. Służby mówią: nie. Eksperci: owszem, tak
Cytuj
Ekonomiści przychylnie wypowiadają się o propozycji resortu finansów, by emerytury mundurowe przysługiwały dopiero po osiągnięciu 60 lat. Za to ostro krytykują ją związki zawodowe służb mundurowych. Domagają się, by nie zmieniać wersji zaproponowanej przez MSW, a negocjowanej jeszcze w zeszłej kadencji przez ministra Michała Boniego.
ŹRÓDŁO :   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603957,emerytury_mundurowe_po_osiagnieciu_60_lat_sluzby_mowia_nie_eksperci_owszem_tak.html

Cytuj
Ale resort finansów idzie jeszcze dalej: chce, by podstawą do wyliczenia emerytury była średnia z całego okresu służby. – To może być odrębny system, ale trzeba go jak najbardziej upodabniać do powszechnego. Dlaczego 57 letniej kobiecie czy 62 letniemu mężczyźnie wydłuża się wiek przejścia na emeryturę, a i tak dostaną 40 proc., a policjant w wieku 55 lat ma mieć 75 proc. – popiera pomysł prof. Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS, członek Rady Gospodarczej przy premierze.

Pomysł Jacka Rostowskiego na razie wydaje się mało realny, ale ma sprzymierzeńców w klubie Platformy Obywatelskiej i niewykluczone, ze nawet jeśli nie znajdzie się w rządowej wersji projektu, odpowiednia poprawka zostanie zgłoszona w Sejmie.

Cytuj
W tym kierunku chce iść Jacek Rostowski. W zeszłotygodniowy piśmie do Komitetu Stałego Rady Ministrów zaostrzył stanowisko w sprawie zmian w emeryturach mundurowych i zaproponował włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego. To postulat, którego jak ognia boją się związkowcy w mundurach, niemniej jego wprowadzenie w życie jest mało realne. Dlatego powinno nastąpić znaczące zaostrzenie kryteriów przechodzenia na emerytury. Resort finansów proponuje, by wiek przejścia na emeryturę wynosił 60 lat a nie 55 lat, jak jest w obecnej wersji ustawy ministerstwa spraw wewnętrznych. Jednocześnie staż uprawniający do przejścia na emeryturę miałby wynieść 30 lat, a nie jak w propozycji MSW – 25.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 12:53:19 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2872 dnia: Marzec 20, 2012, 14:13:16 »
W zeszłotygodniowy piśmie do Komitetu Stałego Rady Ministrów zaostrzył stanowisko w sprawie zmian w emeryturach mundurowych i zaproponował włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego.
Oklaski dla solidarności za brawurową ucieczkę w najważniejszym momencie dla wszystkich strażaków.No ale skoro prezydium to emeryci, renciści i "reszta" to nie ma co się dziwić że Ci na dole pozostali SAMI SOBIE.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2873 dnia: Marzec 20, 2012, 14:54:56 »
Emerytury mundurowe po osiągnięciu 60 lat. Służby mówią: nie. Eksperci: owszem, tak
Cytuj
Ekonomiści przychylnie wypowiadają się o propozycji resortu finansów, by emerytury mundurowe przysługiwały dopiero po osiągnięciu 60 lat. Za to ostro krytykują ją związki zawodowe służb mundurowych. Domagają się, by nie zmieniać wersji zaproponowanej przez MSW, a negocjowanej jeszcze w zeszłej kadencji przez ministra Michała Boniego.
ŹRÓDŁO :   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/603957,emerytury_mundurowe_po_osiagnieciu_60_lat_sluzby_mowia_nie_eksperci_owszem_tak.html

Cytuj
Ale resort finansów idzie jeszcze dalej: chce, by podstawą do wyliczenia emerytury była średnia z całego okresu służby. – To może być odrębny system, ale trzeba go jak najbardziej upodabniać do powszechnego. Dlaczego 57 letniej kobiecie czy 62 letniemu mężczyźnie wydłuża się wiek przejścia na emeryturę, a i tak dostaną 40 proc., a policjant w wieku 55 lat ma mieć 75 proc. – popiera pomysł prof. Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS, członek Rady Gospodarczej przy premierze.

Pomysł Jacka Rostowskiego na razie wydaje się mało realny, ale ma sprzymierzeńców w klubie Platformy Obywatelskiej i niewykluczone, ze nawet jeśli nie znajdzie się w rządowej wersji projektu, odpowiednia poprawka zostanie zgłoszona w Sejmie.

Cytuj
W tym kierunku chce iść Jacek Rostowski. W zeszłotygodniowy piśmie do Komitetu Stałego Rady Ministrów zaostrzył stanowisko w sprawie zmian w emeryturach mundurowych i zaproponował włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego. To postulat, którego jak ognia boją się związkowcy w mundurach, niemniej jego wprowadzenie w życie jest mało realne. Dlatego powinno nastąpić znaczące zaostrzenie kryteriów przechodzenia na emerytury. Resort finansów proponuje, by wiek przejścia na emeryturę wynosił 60 lat a nie 55 lat, jak jest w obecnej wersji ustawy ministerstwa spraw wewnętrznych. Jednocześnie staż uprawniający do przejścia na emeryturę miałby wynieść 30 lat, a nie jak w propozycji MSW – 25.

Czyli Rząd zrobił wszystkich w jajo jak zwykle.
Teraz przed obawami, że MF będzie chciało mieszać w emeryturach mundurowych ZZ przyjmą propozycje MSW. I o to przecież chodziło.
Rostowski postraszył, a MSW przepchnie swoje dla dobra służb mundurowych. Coś mi się wydaje, że to celowa zagrywka była. Postraszyć i osiągnąć swój cel.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2874 dnia: Marzec 20, 2012, 19:09:06 »
Sorki, ale nie mogę się powstrzymać..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
a nie mówiłem.... :fiuu:
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...