Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886684 razy)


Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2801 dnia: Luty 28, 2012, 21:32:22 »
coś mi się wydaje ,że po Euro wszystkim nam sie dobiorą do tyłków :-\  i będzie ch...wo ,ale jednakowo :-\
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2802 dnia: Luty 29, 2012, 08:08:54 »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2803 dnia: Luty 29, 2012, 08:57:45 »
http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/mf-proponuje-aby-reforma-emerytur-mundurowych-dot-takze,1765487
A co wy na to  :huh:

Może akcja przeciwko MF:

Minister chce "kasy" za mandaty. Nie daj mu. Jedź przepisowo.

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-mandaty-nakladane-na-kierowcow-uratuja-budzet,nId,435946

Na pewno  jest porozumienie w sprawie emerytur mundurowych, dlatego już niedługo odpowiedni projekt ustawy trafi do sejmu
8 min. 38 sec.

http://tvp.info/wiadomosci/wideo/28022012-1930/6470128

Coś na stronach związkowych nie ma żadnego info na ten temat!?
Wcześniej czytałem o zgłoszonych 260 uwagach  do cyt. ustawy.
Czyżby się już dogadali?
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 09:50:36 wysłana przez grzela »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2804 dnia: Luty 29, 2012, 09:57:08 »
Na pewno  jest porozumienie w sprawie emerytur mundurowych, dlatego już niedługo odpowiedni projekt ustawy trafi do sejmu
8 min. 38 sec.
Dziwne bo z mojego województwa do ZK trafiło około 30 poprawek do projektu i jak dotąd nikt się nie odezwał czy ktoś je przeglądał i czy trafiły w całości uwag zgłoszonych do projektu ustawy po konsultacjach.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2805 dnia: Luty 29, 2012, 13:09:19 »
Panowie zauważcie jak w ostatnim czasie na tym forum zamilkli Ci, którzy w swoich postach tak wychwalali sprawność prowadzenia działań ZZ. Ktoś miał inne zdanie zaraz był dołowany, krytykowany a zdarzyły się przypadki że nie przychylne komentarze wycinano. Co się stało że zamilkli? Ja mam powoli dosyć pisania tego samego. Na zbity pysk wywalić obecne władze ZZ i decydentów W PSP. Dalej jak czubka swojego nosa nie widzą.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2806 dnia: Luty 29, 2012, 13:14:01 »
Panowie zauważcie jak w ostatnim czasie na tym forum zamilkli Ci, którzy w swoich postach tak wychwalali sprawność prowadzenia działań ZZ. Ktoś miał inne zdanie zaraz był dołowany, krytykowany a zdarzyły się przypadki że nie przychylne komentarze wycinano. Co się stało że zamilkli? Ja mam powoli dosyć pisania tego samego. Na zbity pysk wywalić obecne władze ZZ i decydentów W PSP. Dalej jak czubka swojego nosa nie widzą.

Podaj jakiś konkretny przykład, no i dlaczego piszesz o ZZ w dziale o reformie emerytalnej?
Skoro jest odpowiedni dział - http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,24.0.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2807 dnia: Luty 29, 2012, 13:23:56 »
Butel czyżbyś poczuł się zaliczony do tych osób? Czy uważasz że działania ZZ nie obejmują spraw emerytur i nie są poruszane w ich szeregach- dlatego że mają powiązania (tak uważam) dlatego i umieszczenie tego komentarza. Oczywiście możesz wykasować.
Pozdrawiam

Offline Leniwy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2808 dnia: Luty 29, 2012, 13:37:27 »
UFFF...
Z dniem dzisiejszym jestem zwolniony ze służby
na
EMMMEEERRRRYYYYTTTUUUUURRRRREEEEEEEEEE ..........

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2809 dnia: Luty 29, 2012, 14:15:03 »
Cytuj
Butel czyżbyś poczuł się zaliczony do tych osób?
Nie o to chodzi. Jak ZZ działa to chyba widać na co dzień. Uważam, że działania ZZ mają swój dział i wątek, który podałem wcześniej.

Bardziej zwróciłem się porządkowo ;) ponieważ w każdym wątku masz coś do dodania, nie mi oceniać wartość Twoich uwag, przemyśleń itp. Wiem, że gdzieś masz regulamin obowiązujący na tym forum.
Pozostaje mi przeprosić za zaistniałą sytuację i wyrazić nadzieję, że w przyszłości takie wypowiedzi nie będą się pojawiać  :rofl: i koniec już OT.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 14:20:24 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 17:33:18 wysłana przez Haix »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2812 dnia: Luty 29, 2012, 19:11:49 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:24:49 wysłana przez strazak1982 »

Offline ogniowymistrz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2813 dnia: Luty 29, 2012, 21:07:16 »
UFFF...
Z dniem dzisiejszym jestem zwolniony ze służby
na
EMMMEEERRRRYYYYTTTUUUUURRRRREEEEEEEEEE ..........

i ja tez z końcem lutego na emeryturze , jeszcze z maxami chociaż nie było to pewne na 100 % , ciekawe co będzie się działo po euro ????

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2814 dnia: Marzec 01, 2012, 09:41:47 »
Mam takie pytanie lekkie zboczenie z tematu - podobno jest tak, że jeśli ktoś zaczyna służbę do końca 2012 roku łapie się jeszcze na stare prawa emerytalne, od 2013 na nowe. W straży też tak jest ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2815 dnia: Marzec 01, 2012, 10:47:12 »
Uwagi zgłoszone przez Prokuraturę Generalną do projektu zmiany ustawy emerytalnej żołnierzy i funkcjonariuszy.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1741:uwagi-prokuratora-generalnego-do-projektu-ustawy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2816 dnia: Marzec 01, 2012, 15:18:36 »
Dzięki ! ;]
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2817 dnia: Marzec 01, 2012, 15:31:49 »
Cytuj
GRATULACJE, z biegiem dni i miesięcy odczujesz zajebistą różnicę, życia poza GŁUPOTĄ
Głupotą są Twoje posty człowieku.. ładnie Ci sie w dupie poprzewracało. Za dużo wolnego?!

To już którys post z rzędu, w którym obrażasz innych w służbie od czasu jak przeszedłeś na emeryturę.
A uważasz, że jak można nazwać prywatne folwarki komendantów, wydawanie bezsensownych poleceń, przez niedouczonych plecaków, albo używanie sprzętu psp do spraw prywatnych, wszechobecne w PSP?? - lepiej pozamiatać pod dywan??
Toż to najwyższej miary GŁUPOTA...w świetle prawa i za pieniądze podatników...
Masz rację, czasu mam wiele, ale dla siebie, a że teraz mogę pisać prawdę, to już inna sprawa...
opisać ci służbę w PSP , w szczegółach??? - chcesz??, myślę że nie chcesz- bo super express miałby o czym pisać...wystarczy przyjrzeć się kilku dniom z życia strażaka w remizie.....więc nie ubliżaj innym, a nie będziesz żałował...jakby było źle, to na protestach widziałbyś 90% podziału bojowego, a widujemy może 5% w porywach do 10% jak się przyjrzysz pojedyńczym JRG.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 10:23:34 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2818 dnia: Marzec 01, 2012, 15:34:25 »
Nie wydaje się również, aby można było skutecznie zarzucić niekonstytucyjność regulacjom określającym nowe przesłanki nabywania prawa do emerytur wojskowych i policyjnych (ukończenie 55. roku życia i pełnienie służby przez okres co najmniej 25. lat) oraz modyfikującym zasady ustalania wysokości emerytury (wskaźnik 60% podstawy wymiaru, obliczanej od przeciętnego wynagrodzenia za 3 lata,zwiększonego o 3% za każdy rok służby powyżej 25 lat w miejsce wskaźnika 40% wynagrodzenia na ostatnio zajmowanym stanowisku, podwyższanego zgodnie z art. 15 ustawy o emeryturach policyjnych).
Tylko że w starym systemie po 15 latach jest 40 % i dalej idąc kolejne 10 lat do 25 lat służby daje nam 66 % a oni proponują po 25 latach 60 %.Już mamy w plecy.Takim kosztem niech dadzą 100 % na odejście a nie 80 jak proponują.Zresztą podczas pierwszych rozmów w podkomisjach była mowa o 85 %.Dziwnym trafem jakoś te 5 % zniknęło.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2819 dnia: Marzec 02, 2012, 11:48:47 »
Ogniowy, to, że żyłeś w patologii to nie znaczy, że wszędzie tak jest. Ja nie spotkałem się, aby nasze auta czy sprzęt były wykorzystywane jako prywatny folwark, a swojego 01 traktuję jak "ojca". Nie wydaje fanaberystycznych rozporządzeń a z każdą sprawą mogę się do niego zgłosić bez obawy. Z biurem również żyjemy dobrze, bez jakiś większych scysji. Wiadomo - wszędzie są jakieś napięcia ale to są sporadyczne przypadki...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2820 dnia: Marzec 05, 2012, 17:38:17 »
Cytuj
Uwagi zgłoszone w trakcie uzgodnień międzyresortowych do projektu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ABW, AW, SKW, SWW, C BA, SG, BOR, PSP i SW oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw

http://nszzfsg.org/dokumenty/tabela_uwagi.pdf

Minister Finansów  :kwit:

Cytuj
I. Uwagi ogólne
Mając świadomość stanowiska wyrażonego w expose Prezesa Rady Ministrów poddaję pod rozwagę uwzględnienie następujących kwestii:
- do kogo adresowany ma być nowy system, czy ewentualnie do nowego systemu nie należałoby włączyć żołnierzy i funkcjonariuszy z niskim okresem służby,
- czy wiek uprawniający do otrzymania świadczenia emerytalnego nie należałoby podwyższyć, mając na uwadze przewidywane wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia dla osób objętych powszechnym systemem ubezpieczeń.
Jednocześnie uważam, że Premier w expose określił jedynie ramy jakie mają być zachowane w propozycji zmian systemu zaopatrzeniowego. W ramach poczucia sprawiedliwości społecznej zmiany wprowadzane w systemach zaopatrzeniowych i systemie powszechnym powinny być zbliżone, tak aby nie różnicować obywateli ze względu na wykonywany zawód.
W związku z powyższym proponuję:
- aby podstawę wymiaru emerytury stanowiło uposażenie z całego okresu służby, analogicznie jak w powszechnym systemie emerytalnym,
-  obniżyć wskaźnik podstawy wymiaru, w taki sposób, aby stopa zastąpienia emerytury zbliżona była do przewidywanej w systemie powszechnym,
-  rozważenie możliwości wprowadzenia zachęt (ale nie w postaci wyższych emerytur), które skłaniałyby żołnierzy i funkcjonariuszy do wyboru nowego systemu emerytalnego.

Mając również na uwadze postulat wynikający z expose Premiera dotyczący dyscypliny finansów publicznych, przedmiotowy projekt ustawy należałoby rozszerzyć o zmiany ustaw pragmatycznych służb mundurowych: o Policji, o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, o Straży Granicznej, o Biurze Ochrony Rządu, o Państwowej Straży Pożarnej, o Służbie Więziennej oraz o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, polegające na wykreśleniu w ww. ustawach przepisów przyznających żołnierzom i funkcjonariuszom prawo do pobierania świadczenia w wysokości uposażenia przez okres roku po zwolnieniu ze służby, w związku z orzeczeniem przez komisję lekarską trwałej niezdolności do służby lub nabyciem prawa do emerytury z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej.

Stanowisko projektodawcy  :szalony:

Cytuj
Przedstawione propozycje są sprzeczne z propozycjami przedstawionymi w expose Premiera.

W exposé Pan Premier uznał obowiązujący system emerytur służb mundurowych za jedno ze źródeł nadmiernie powiększających deficyt finansów państwa, wskazując na konieczność wprowadzenia w nim zmian, polegających na wydłużeniu minimalnego stażu służby z 15 do 25 lat oraz wprowadzeniu minimalnego wieku emerytalnego w wymiarze 55 lat, podkreślając jednocześnie, że proponowane zmiany nie będą dotyczyły funkcjonariuszy i żołnierzy już pełniących służbę, a będą się odnosiły do osób, które rozpoczną służbę po wejściu w życie nowego systemu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 17:44:02 wysłana przez grzela »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2821 dnia: Marzec 05, 2012, 18:46:46 »
Im cichsze protesty, tym bardziej odważne rozwiązania proponowane przez stronę rządową, ciekawe w jakiej formie zakończy się zmiana ustawy - wychodzi na to, że będzie ciekawie....
Mam takie wrażenie, że od czasu dojścia do władzy PO rozpoczeło się takie badanie gruntu, na ile mogą sobie rządzący pozwolić w dobraniu się do służb mundurowych.
Najpierw spowodowali odejście wielkiej ilości funkcjonariuszy, z najlepszym stażem dla dobra służby, a jednocześnie tych którzy mogli, porafili i chcieli walczyć o swoje....
Teraz od dwóch lat na zasadzie badania gruntu, zmieniają koncepcje zmian emerytalnych i patrzą co się będzie działo...a że nic się nie dzieje, to robią swoje...
Wrzucili "temat na tapetę" zmian cywilów do lat 67 podniosło się larum, ale wiele z tych osób mówi tak - skoro nam chcą dokopać, to niech zlikwidują przywileje ...itd.
Reasumując - zaczynam być bardziej niż pewnym, że rząd Tuska i on sam, to taki Coperfield, który pod wpływem nastrojów i sondaży, kieruje działaniami rządu w takim kierunku, aby za opinią i przyzwoleniem społeczeństwa robić to co jest najlepsze dla budżetu państwa, ale jednocześnie oszukują i kłamią w stosunku do wszystkich, których jak widać raczej mają w du...e - wygląda to na zręczną manipulację, a tracą na tym wszyscy....teraz kolej na MUNDÓRÓWKĘ...dla dobra ojczyzny...

A tak na marginesie - ogłoszono żałobę narodową po katastrofie kolejowej - OK, a jak w ubiegłum roku po Rawą Mazowiecką zginęło 18 osób w busie, nawet żaden się nie wykazał , o żałobie nie wspomną....
to zaczyna być śmieszny kraj - wszędzie bajzel, a czego się nie dotkną rządzący to jest jeszcze gorzej...Polska spada na psy - zaczynam żałować oddanego głosu :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 22:05:57 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

JRG7

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2822 dnia: Marzec 05, 2012, 19:00:50 »
Ogniowy, to, że żyłeś w patologii to nie znaczy, że wszędzie tak jest.

Tak niestety jest  :straz:


kamaras gdzie jest ta "dolina szczęśliwości" chętnie pójdę do mojego i powiem, że potrzebuję i trzeba Coś zrobić bez udziału chłopaków z podziału ... znasz odpowiedź  :klol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 19:07:41 wysłana przez JRG7 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2823 dnia: Marzec 05, 2012, 22:37:55 »
nie offtopuj już. Napisałem co miałem do napisania w tym temacie... wróćmy do meritum....

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2824 dnia: Marzec 06, 2012, 10:06:12 »
MF: Emerytury mundurowe muszą być jak powszechne
Cytuj
Ministerstwo Finansów ma całą listę zastrzeżeń do projektu ustawy o emeryturach mundurowych autorstwa resortu spraw wewnętrznych. Według MF emerytury mundurówki powinny być wyliczane na zasadach zbliżonych do systemu powszechnego.Resort spraw wewnętrznych zaproponował, by według nowych zasad emerytura była wyliczana ze średniej z trzech lat wskazanych przez funkcjonariusza. Ma to być sposób na uniknięcie obecnych patologii, które są związane z obliczaniem emerytury na podstawie ostatniej pensji, która często jest sztucznie zawyżana. Do tego resort proponuje utrzymanie zasady, że emerytura mundurowa może wynieść maksymalnie 75 proc. uposażenia, choć teraz liczonego właśnie jako średnia z trzech lat
[/b]

ŹRÓDŁO :  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/600200,mf_emerytury_mundurowe_musza_byc_jak_powszechne.html

Ciekawi mnie ,jakie jeszcze nie którzy muszą mieć  nerwy  :krzyk: ,aby czekać do końca co zrobią - no Mi ich zabrakło ...Pozdrawiam ....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."