Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886872 razy)

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2625 dnia: Styczeń 07, 2012, 19:46:16 »
powiedzmy otwarcie: NIC BEZ NICH tzn osp
Panowie z OSP są niezastąpieni. I nic tego nie zmieni.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2626 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:01:10 »
Zastąpić można każdego. PSP i OSP też, tylko jakim kosztem i po co? Po co rozpieprzać coś co działa i ma się dobrze

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2627 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:32:22 »
Myślę że jakby wszyscy którzy mają 20-25 lat służby napisali raport o przejście na emeryturę i do ministerstwa spłynęło parę tysięcy raportów to myślę że szanowny Pan minister puknął by się w głowę...A raport zawsze można wycofać. Moim zdaniem odniosłoby to skutek, tylko musiałaby to być zorganizowana akcja

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2628 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:37:53 »
Cytuj
A raport zawsze można wycofać

Chyba nie masz racji, w dniu złożenia raportu właściwy przełożony może wydać już decyzję i wdrożyć procedury Twojego odejścia na zaopatrzenie emerytalne. Wcale nie jest tak łatwo wycofać raport.
Po za tym Ministerstwo jak i KG maja dokładne wyliczenia ile osób mogłoby odejść w razie "w".
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2629 dnia: Styczeń 07, 2012, 20:58:27 »
Cytuj
A raport zawsze można wycofać

Chyba nie masz racji, w dniu złożenia raportu właściwy przełożony może wydać już decyzję i wdrożyć procedury Twojego odejścia na zaopatrzenie emerytalne. Wcale nie jest tak łatwo wycofać raport.
Po za tym Ministerstwo jak i KG maja dokładne wyliczenia ile osób mogłoby odejść w razie "w".

To co robić kolego, co robić.....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2630 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:09:41 »
Nie ma recepty na tą całą sytuację.
Podejrzewam, że tak na dłuższą metę się nie da, coś pęknie tylko jeszcze nie wiadomo gdzie ;)
Każdy sposób jest dobry o ile prowadzi do celu. Nie można chować głowy w piasek i ciągle liczyć na innych, czasami trzeba samemu zapracować na swoją przyszłość.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2631 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:26:18 »
@Butel
Pokaż mi JEDNEGO Komendanta, który w dniu otrzymania raportu (rozwiązanie stosunku służbowego)  od strażaka, wydał decyzję tego samego dnia !
Poza tym, jest wiele "argumentów". które mogą przekonać Km/KP przed jego złożeniem.
Chyba najważniejsze. Maksymalny dodatek powinien być dodatkiem służbowym ,czyli dodatkiem w służbie, a nie dodatkiem "EMERYTALNYM"
Skończy się może mł.bryg, st. kpt. z dodatkami na "maksa" podczas pełnienie służby , a zacznie się st. ogn. asp.sztab. z takimi samymi. Odejdą z takimi samymi świadczeniami !!!


Reasumując. Dodatek służbowy jak i dodatek motywacyjny to elementy uposażenia, które są składową wynagrodzenia podczas służby, a nie dodatkiem (bonusem) w momencie odejścia!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 23:32:58 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2632 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:49:51 »
Te wszystkie wypowiedzi to jeden wielki chaos. Co chce zrobić rząd to wiedzą nieliczni.W policji ktoś sie postawił,ktoś miał inne zdanie i odwołali tego i tamtego.Nasi wodzowie dalej będą lizać du...y bo to fajne stołki a kontroli na nich brak.
Pod samorządy zawsze można nas wrzucić,zobaczcie co było ze szkołami,szpitalami.Nie da się,nie utrzymamy i co dało się.
Gdy miało strajkować pogotowie to my mieliśmy ich zastapić.Rząd zawsze ma coś w planie.
Jest cos takiego jak psychologia zachowań społecznych i badania czy naród wyjdzie na ulice tak jak w Grecji czy jakoś to wszystko przełknie i co wyszło a no to że NIE wyjdzie.Nauczony doświadczeniami przełknie porażkę.
Moje zdanie jest takie że to ostatni dzwonek kto może niech spieprza na emkę dogadajcie się z komendantami co do maksa i pa.To ostatni okres na dobrą emeryturę.Kto to przeczyta niech zapamięta bo później to pozostanie płacz.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2633 dnia: Styczeń 08, 2012, 00:10:50 »
@Butel
Pokaż mi JEDNEGO Komendanta, który w dniu otrzymania raportu (rozwiązanie stosunku służbowego)  od strażaka, wydał decyzję tego samego dnia !
Poza tym, jest wiele "argumentów". które mogą przekonać Km/KP przed jego złożeniem.
Chyba najważniejsze. Maksymalny dodatek powinien być dodatkiem służbowym ,czyli dodatkiem w służbie, a nie dodatkiem "EMERYTALNYM"
Skończy się może mł.bryg, st. kpt. z dodatkami na "maksa" podczas pełnienie służby , a zacznie się st. ogn. asp.sztab. z takimi samymi. Odejdą z takimi samymi świadczeniami !!!


Reasumując. Dodatek służbowy jak i dodatek motywacyjny to elementy uposażenia, które są składową wynagrodzenia podczas służby, a nie dodatkiem (bonusem) w momencie odejścia!
Pamiętajcie, każde odejście emeryta to dla komendanta wolny etat, a komendand zazwyczaj dostaje w łapę za przyjęcie kogoś z "ulicy" . Oni nie martwią się o budżet komendy ...tylko o własną kieszeń.
Np. w lubelskiem za przyjęcie trzeba zapłacić od 10 do 15 tysięcy PLN...


P.Ogniowy jeżeli ma pan dowody,świadków to wal pan do prokuratora,mediów jak nie to wycofaj się z tego bo łapówkarstwo to bardzo śliska sprawa. Ukarany zostaje ten co bierze,ale i ten co daje.Z pana strony to trochę za późno na walkę z wiatrakami.Straż to jedna wielka "rodzina"i jak to w rodzinie powinno wszystko pozostać.My wszyscy wiemy jak jest inni nie muszą
A wiesz , to całkiem dobry pomysł z tymi mediami...a przykładów można mnożyć...
a co do tej rodziny , to całkiem niepotrzebnie w cudzysłowiu o napisałeś...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 07:02:55 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

emeryt998

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2634 dnia: Styczeń 08, 2012, 00:13:57 »
Dokładnie jak kolega pisał wyżej. To jest koledzy ostatni dzwonek dla niektórych. Ktoś przytaczał niedawno o cichych planach rządu że 13-ka nie będzie wliczana do emerytury. ZZ tez zapewniają że nic się nie zmieni dla tych co są w służbie. Ale przypominam ile razy ZZ i rząd zapewniały o wspólnym stanowisku, a rząd zrobił i tak swoje. Jeśli są już jakieś pogłoski, plotki, itp. to pamiętajmy, że każdej plotce jest jakaś część prawdy.
Także ja popieram stanowisko kolegi firek998, że nieuchronne jest przejście pod samorządy. A ochotników na siłę nie trzeba będzie wcielać. Sami przyjdą. W okolicach W-wy, Krakowa, Wrocławia jest mnóstwo miejscowości oddalonych o 5, 10 czy 25 km. Ze mną na zmianie byli chłopcy co przyjeżdżali 80 i 150 km na służę. To ochotnik nie przyjedzie 15 czy 20 żeby zarobić i mieć 2 dni na gospodarkę. Spokojnie. Przeszkli szkolenia, kursy itp, zmieni się kwalifikacje na stanowiska i heja do przodu.

Pamiętajcie, każde odejście emeryta to dla komendanta wolny etat, a komendand zazwyczaj dostaje w łapę za przyjęcie kogoś z "ulicy" . Oni nie martwią się o budżet komendy ...tylko o własną kieszeń.
Np. w lubelskiem za przyjęcie trzeba zapłacić od 10 do 15 tysięcy PLN...

Kolego R........ Jako obywatel masz obowiązek zgłosić to o czym wiesz do organów ścigania. A jeśli nie masz dowodów na swoje tezy to lepiej zamilcz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 12:19:47 wysłana przez robn »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2635 dnia: Styczeń 08, 2012, 00:58:50 »
@Butel
Pokaż mi JEDNEGO Komendanta, który w dniu otrzymania raportu (rozwiązanie stosunku służbowego)  od strażaka, wydał decyzję tego samego dnia !
Poza tym, jest wiele "argumentów". które mogą przekonać Km/KP przed jego złożeniem.
Chyba najważniejsze. Maksymalny dodatek powinien być dodatkiem służbowym ,czyli dodatkiem w służbie, a nie dodatkiem "EMERYTALNYM"
Skończy się może mł.bryg, st. kpt. z dodatkami na "maksa" podczas pełnienie służby , a zacznie się st. ogn. asp.sztab. z takimi samymi. Odejdą z takimi samymi świadczeniami !!!


Reasumując. Dodatek służbowy jak i dodatek motywacyjny to elementy uposażenia, które są składową wynagrodzenia podczas służby, a nie dodatkiem (bonusem) w momencie odejścia!
Pamiętajcie, każde odejście emeryta to dla komendanta wolny etat, a komendand zazwyczaj dostaje w łapę za przyjęcie kogoś z "ulicy" . Oni nie martwią się o budżet komendy ...tylko o własną kieszeń.
Np. w lubelskiem za przyjęcie trzeba zapłacić od 10 do 15 tysięcy PLN...

Proszę Cie przestań pieprzyć i sprowadzać wszystko do patologii, bo rzeczywistość nie wygląda tak,  jak Ty to przedstawiasz. Z perspektywy emerytowanego funkcjonariusza PSP można "grądzić" na wiele sposobów, co nie znaczy, że zgodnych ze stanem faktycznym.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2636 dnia: Styczeń 08, 2012, 01:03:40 »
@Butel
Pokaż mi JEDNEGO Komendanta, który w dniu otrzymania raportu (rozwiązanie stosunku służbowego)  od strażaka, wydał decyzję tego samego dnia !
Poza tym, jest wiele "argumentów". które mogą przekonać Km/KP przed jego złożeniem.
Chyba najważniejsze. Maksymalny dodatek powinien być dodatkiem służbowym ,czyli dodatkiem w służbie, a nie dodatkiem "EMERYTALNYM"
Skończy się może mł.bryg, st. kpt. z dodatkami na "maksa" podczas pełnienie służby , a zacznie się st. ogn. asp.sztab. z takimi samymi. Odejdą z takimi samymi świadczeniami !!!


Reasumując. Dodatek służbowy jak i dodatek motywacyjny to elementy uposażenia, które są składową wynagrodzenia podczas służby, a nie dodatkiem (bonusem) w momencie odejścia!
Pamiętajcie, każde odejście emeryta to dla komendanta wolny etat, a komendand zazwyczaj dostaje w łapę za przyjęcie kogoś z "ulicy" . Oni nie martwią się o budżet komendy ...tylko o własną kieszeń.
Np. w lubelskiem za przyjęcie trzeba zapłacić od 10 do 15 tysięcy PLN...

Proszę Cie przestań pieprzyć i sprowadzać wszystko do patologii, bo rzeczywistość nie wygląda tak,  jak Ty to przedstawiasz. Z perspektywy emerytowanego funkcjonariusza PSP można "grądzić" na wiele sposobów, co nie znaczy, że zgodnych ze stanem faktycznym.
a więc oświeć nas jaki jest stan faktyczny??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Leniwy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2637 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:37:18 »
Kolego Ogniowy,
wyczyśc swoje posty o oskarżenia o łapówki i napisz do moderatora niech wytnie z cytatów . To taka moja rada, wiem jak jest. Patrząc po stopniu, mozesz znac temat w jednej sprawy sprzed prawie 20-tu lat, gdzie jedna z gazet opisała szczegóły dostania się do sap. Dziennikarz opisał szczegóły jakie poznał od kadetów. Sprawa trafiła prawdopodobnie do sądu. Za swoje oszczerstwa później przepraszał. Kadeci się wyparli udzielenia tej informacji.
 Nie warto zakłucac sobie spokojnej emerytury.

A w temacie , to ja też od poczatku grudnia jestem na zaległym urlopie, i z końcem lutego będę emerytem, mimo że nie dostałem tego co mogłem maxymalnie.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2638 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:53:41 »
@Ogniowy
Ostatni post w tym temacie proszę Pana.
Pisze Pan, że "...Pamiętajcie, każde odejście emeryta to dla komendanta wolny etat, a komendand zazwyczaj dostaje w łapę za przyjęcie kogoś z "ulicy" . Oni nie martwią się o budżet komendy ...tylko o własną kieszeń.
Np. w lubelskiem za przyjęcie trzeba zapłacić od 10 do 15 tysięcy PLN..."
Więc proszę wziąć dowód osobisty i udać się do prokuratora, a nie oskarżać BEZPODSTAWNIE ludzi na forum.
Jestem ciekaw, czy ściągając maskę ogniowego będzie Pan również rzucał oskarżeniami na prawo i lewo mając na uwadze to, że będzie Pan za nie musiał odpowiedzieć.
Jak napisałem w innym już wątku. Mam nadzieję, że dla przykładu ktoś  odpowie za bezpodstawne oskarżenia!
Pozdrawiam życząc przyjemnie spędzanego czasu na emeryturze.
Kudłaty


Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2639 dnia: Styczeń 09, 2012, 11:53:27 »
Kolego Ogniowy,
wyczyśc swoje posty o oskarżenia o łapówki i napisz do moderatora niech wytnie z cytatów . To taka moja rada, wiem jak jest. Patrząc po stopniu, mozesz znac temat w jednej sprawy sprzed prawie 20-tu lat, gdzie jedna z gazet opisała szczegóły dostania się do sap. Dziennikarz opisał szczegóły jakie poznał od kadetów. Sprawa trafiła prawdopodobnie do sądu. Za swoje oszczerstwa później przepraszał. Kadeci się wyparli udzielenia tej informacji.
 Nie warto zakłucac sobie spokojnej emerytury.

A w temacie , to ja też od poczatku grudnia jestem na zaległym urlopie, i z końcem lutego będę emerytem, mimo że nie dostałem tego co mogłem maxymalnie.
Wcale nie mam zamiaru- chcecie na siłę ukrywać , że do PSP dostają się tylko ludzie z obiektywnych naborów, że do szkół pożarniczych nie funkcjonują tzw. listy komendantów, że za łapówkę można wiele załatwić w PSP, że prawie każdy komendant ma powiązania z lokalnym biznesem, starostą itp., że straż nagminnie pełni funkcje usługowe w powiatach i miastach podciągając to pod miejscowe zagrożenia ??? Chyba się koleś z choinki zerwałeś i sam sobie w twarz plujesz...I nie mów mi że to sporadyczne patologie...może i dobrze że wiceministrem jest księgowy bo powinien ostro przyjżeć się marnotrawieniu pięniędzy podatników na zaspakajanie potrzeb nie do końca zgodnych z działalnością ustawową PSP... Miłej emerytury...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 11:58:55 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

emeryt998

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2640 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:01:37 »
Ponawiam, Panie asp. sztab. R........ xxxxxxxx jeśli masz dowody to idź Pan do prokuratury i nie sraj w gniazdo w którym służyłeś bo to nikomu nie pomoże a szkodzi całej PSP.

Prośba, forum jest anonimowe, nie podawać danych!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 12:19:00 wysłana przez robn »

Offline Leniwy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2641 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:34:06 »
Kolego Ogniowy,
wyczyśc swoje posty o oskarżenia o łapówki i napisz do moderatora niech wytnie z cytatów . To taka moja rada, wiem jak jest. Patrząc po stopniu, mozesz znac temat w jednej sprawy sprzed prawie 20-tu lat, gdzie jedna z gazet opisała szczegóły dostania się do sap. Dziennikarz opisał szczegóły jakie poznał od kadetów. Sprawa trafiła prawdopodobnie do sądu. Za swoje oszczerstwa później przepraszał. Kadeci się wyparli udzielenia tej informacji.
 Nie warto zakłucac sobie spokojnej emerytury.

A w temacie , to ja też od poczatku grudnia jestem na zaległym urlopie, i z końcem lutego będę emerytem, mimo że nie dostałem tego co mogłem maxymalnie.
Wcale nie mam zamiaru- chcecie na siłę ukrywać , że do PSP dostają się tylko ludzie z obiektywnych naborów, że do szkół pożarniczych nie funkcjonują tzw. listy komendantów, że za łapówkę można wiele załatwić w PSP, że prawie każdy komendant ma powiązania z lokalnym biznesem, starostą itp., że straż nagminnie pełni funkcje usługowe w powiatach i miastach podciągając to pod miejscowe zagrożenia ??? Chyba się koleś z choinki zerwałeś i sam sobie w twarz plujesz...I nie mów mi że to sporadyczne patologie...może i dobrze że wiceministrem jest księgowy bo powinien ostro przyjżeć się marnotrawieniu pięniędzy podatników na zaspakajanie potrzeb nie do końca zgodnych z działalnością ustawową PSP... Miłej emerytury...
Nie zrozumiałeś kolego mojej intencji.
Chocbyś niewiem jaką prawdę chciał wyjawic, to zastanów się czy dasz radę.
Prokurator wojskowy chyba niedał.
Ja zwróciłem Ci na to uwagę tutaj najdelikatniej, choc może mam to w dupie czy ktoś postawi Ci zarzuty . Mój ty kolesiu urwany z tej samej choinki.
Pozdrawiam.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2642 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:35:33 »
Ponawiam, Panie asp. sztab. R........ xxxxxxxx jeśli masz dowody to idź Pan do prokuratury i nie sraj w gniazdo w którym służyłeś bo to nikomu nie pomoże a szkodzi całej PSP.

Prośba, forum jest anonimowe, nie podawać danych!!!


Bo cała PSP jest skorumpowana, naćkana kolesiostwem, łapówkarstwem, zależnościami, nepotyzmem....
pokaż mi w której komendzie nie pracuje przynajmniej 2 pracowników powiązanych więzami rodzinnymi...
a poza tym skoro używasz nazwisk, to wydaję mi się , że powinieneś się zalogować i również przedstawić...
na marginesie - nie boję się odpowiedzialności i nie ukrywam się za nickiem...
staracie się na siłę mówić , że tak nie jest...a może sami bronicie swoich zależności...
Uderz w stół a nożyce się odezwą...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 07:03:40 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline nevada998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2643 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:53:15 »
P.Ogniowy jeżeli ma pan dowody,świadków to wal pan do prokuratora,mediów jak nie to wycofaj się z tego bo łapówkarstwo to bardzo śliska sprawa. Ukarany zostaje ten co bierze,ale i ten co daje.Z pana strony to trochę za późno na walkę z wiatrakami.Straż to jedna wielka "rodzina"i jak to w rodzinie powinno wszystko pozostać.My wszyscy wiemy jak jest inni nie muszą

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2644 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:56:20 »
Następne mądrości gazety przed spotkaniem ministra z FZZSM w sprawie przyszłości emerytur mundurowych:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/582369,emerytury_mundurowi_popracuja_o_10_lat_dluzej.html

Cytuj
Natomiast osoby kończące karierę zawodową w służbach otrzymają tylko emeryturę (nie wyższą niż 75 proc. uposażenia). Obecnie funkcjonariusz może mieć zwiększoną emeryturę nawet o 15 proc., jeśli ma jednocześnie przyznaną grupę inwalidzką.

75%+15%=90% ciekawe rzeczy piszą

Cytuj
Rząd proponuje także, aby zmienić zasady ustalania wysokości emerytury. Na przykład policjant obecnie odchodzący ze służby otrzymuje świadczenie liczone na podstawie uposażenia z ostatniego wynagrodzenia, jakie pobierał przed odejściem na emeryturę. Od 2013 roku takie świadczenie będzie liczone z trzech lat wybranych z całego okresu aktywności zawodowej.

Ciekawy jestem kto od stycznia 2013 r. będzie otrzymywał takie świadczenie.
2013 r. + 25 lat = 2038 r., no chyba, że ktoś będzie chciał mieć naliczone na nowych zasadach z trzech wybranych lat.


Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2645 dnia: Styczeń 09, 2012, 13:11:29 »
Następne mądrości gazety przed spotkaniem ministra z FZZSM w sprawie przyszłości emerytur mundurowych:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/582369,emerytury_mundurowi_popracuja_o_10_lat_dluzej.html

Cytuj
Natomiast osoby kończące karierę zawodową w służbach otrzymają tylko emeryturę (nie wyższą niż 75 proc. uposażenia). Obecnie funkcjonariusz może mieć zwiększoną emeryturę nawet o 15 proc., jeśli ma jednocześnie przyznaną grupę inwalidzką.

75%+15%=90% ciekawe rzeczy piszą

Cytuj
Rząd proponuje także, aby zmienić zasady ustalania wysokości emerytury. Na przykład policjant obecnie odchodzący ze służby otrzymuje świadczenie liczone na podstawie uposażenia z ostatniego wynagrodzenia, jakie pobierał przed odejściem na emeryturę. Od 2013 roku takie świadczenie będzie liczone z trzech lat wybranych z całego okresu aktywności zawodowej.

Ciekawy jestem kto od stycznia 2013 r. będzie otrzymywał takie świadczenie.
2013 r. + 25 lat = 2038 r., no chyba, że ktoś będzie chciał mieć naliczone na nowych zasadach z trzech wybranych lat.
A moim zdaniem z tego drugiego cytatu jednoznacznie wynika, że funkcjonariusz będzie miał wyliczaną emeryturę z 3 wybranych lat, a nie , że nowowstępujący będzie miał tak wyliczaną emeryturę...
co sugerowałob że jak nadmieniałem wcześniej zmiany dotyczyłyby także obecnie służących funcjonariuszy...
aczkolwiek jak widzę sugerujesz, że nie będą mieli komu naliczać:):):)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2646 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:30:43 »
Z dzisiejszej Gazet Wyborczej
http://wyborcza.pl/1,75248,10936819,Policjanci_i_zolnierze_beda_pracowali_10_lat_dluzej.html
Podobno dziś trafił do konsultacji społecznych

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2647 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:39:12 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:48:59 wysłana przez strazak1982 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2648 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:00:54 »
Ja tez patrzac na artykuł z gazet widze ze nic sie nie mowi o zachowaniu naliczania z ostatniej pensji a z 3 ostatnich lat.... I nie dzieli sie na starych i nowych tego cytatu :P
"
Zmieni się sposób liczenia mundurowych emerytur. Rząd chce, aby emerytura mundurowego była wyliczana na podstawie danych z trzech lat wybranych przez funkcjonariusza. Obecnie wysokość emerytury zależy od ostatniej pensji (liczą się też dodatki i nagrody roczne). Nic więc dziwnego, że pensja mundurowych bywa w ostatnim miesiącu pompowana - to tak zwany awans na pożegnanie.

- To patologia. I dobrze, że rząd z nią kończy. Mundurowym nie stałaby się krzywda, gdyby ich emerytura była wyliczana nawet nie z trzech ale np. z pięciu czy siedmiu wybranych lat. Ich emerytury i tak są bowiem dużo wyższe niż innych Polaków - mówi Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Invest Banku."
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2649 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:06:06 »
Patologią jest to, że ratownik po 25 latach służby nie zarabia nawet w przybliżeniu tyle ile mógłby zgodnie z przepisami dostawać maksymalnie na swoim stanowisku! Dla kogo jest ten max?