Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886607 razy)

maly 1

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2575 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:41:36 »
25 lat pracy. W 2011 emerytura wychodziła mi 2900zl max.W tym 2350 bez maxa. A bez 13nastki 2080zl, a z naliczania z trzech lat nie wiem czy 2000 będzie i to jest reforma .Brawo dla naszego rządu.Teraz czym dłużej będzie się pracować to będzie mniej.

Offline KingsOfMetal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2576 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:46:32 »
a co Wy na to?

"Jak podał wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna, powodem dymisji Rapackiego mogły być prace nad reformą systemu emerytalnego mundurowych. Informatorzy gazety spekulowali, że mogło do niej dojść, bo rząd będzie próbował zmieniać zasady odchodzenia na emeryturę tym, którzy już są w służbie. Woźniak jednak zaprzeczyła, by powodem odwołania Rapackiego były kwestie związane z emeryturami.

Projekt nowych emerytur mundurowych ma być przygotowany do 10 stycznia br. Nad reformą, mającą prowadzić m.in. do wydłużenia aktywności zawodowej służb podległych MSW i żołnierzy, strony pracują od grudnia 2010 roku. Ze strony MSW brał w nich udział Rapacki. Jak dotąd porozumiano się jedynie co do tego, że nowe zasady mają objąć jedynie osoby wstępujące do służby i że funkcjonariusze mają nabywać prawo do emerytury po 25 latach służby, a nie tak jak dziś - po 15 latach. "

więcej na
 http://wiadomosci.wp.pl/title,Szef-MSW-zlozyl-wniosek-o-odwolanie-Adama-Rapackiego,wid,14133650,wiadomosc.html?ticaid=1dac4
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 11:53:16 wysłana przez robn »
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną" ;-)

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2577 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:40:22 »
25 lat pracy. W 2011 emerytura wychodziła mi 2900zl max.W tym 2350 bez maxa. A bez 13nastki 2080zl, a z naliczania z trzech lat nie wiem czy 2000 będzie i to jest reforma .Brawo dla naszego rządu.Teraz czym dłużej będzie się pracować to będzie mniej.

i niestety to chyba będzie kierunek zmian (reform) obrany przez rząd Donalda Tuska

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2578 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:03:24 »
Jak to czytam to dochodze do wniosku że nie opłaca sie iść do PSP, chyba pójde na kopalnie i po 25 latach "nawet bez żadnych awansów" emeryturka ponad 3000 zł. A jak wmontuje sie tam do grupy ratowniczej to zarobki od 3500 zł w góre i po 25 latach ponad 4 klocki emki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 13:08:09 wysłana przez miker »

Offline Leniwy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2579 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:07:20 »
-dzisiaj w TVN 24 usłyszałem żę nowe zasady naliczania miały być po cichu wprowadzone dla wszytkich.
-Adam Rapacki odchodzi jego słowa "bo do tanda trzeba dwojga"

ART.123 KRP
TRYB PILNY ustawy
"W postępowaniu w sprawie ustawy, której projekt został uznany za pilny, termin jej rozpatrzenia przez Senat wynosi 14 dni, a termin podpisania ustawy przez Prezydenta Rzeczypospolitej wynosi 7 dni"
Witajcie.
Śledzę ten wątek z niepokojem,
i jeżeli jest mozliwa tak szybka zmiana ustawy,
a ustawa miałaby objąc już pracujących,
to od kiedy ona może wejśc w życie?
projekt do 10 stycznia
senat + prezydent 21 dni
co daje nam zmiany od 01 lutego w trybie pilnym?
jeszcze chyba doszłoby 14 dni na uprawomocnienie?

Czy możliwy jest tak czarny scenariusz tempa zmian ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2580 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:13:19 »
A ustawa uprawomocnic może sie w 1 dzień...
W uzasadnionych przypadkach akty normatywne mogą wchodzić w życie w terminie krótszym niż czternaście dni, a jeżeli ważny interes państwa wymaga natychmiastowego wejścia w życie aktu normatywnego i zasady demokratycznego państwa prawnego nie stoją temu na przeszkodzie, dniem wejścia w życie może być dzień ogłoszenia tego aktu w dzienniku urzędowym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2581 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:17:45 »
Ten czarny scenariusz nie jest możliwy, nie wprowadzajcie i tak już nabrzmiałej jak "baranie jaja" atmosfery.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2582 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:19:14 »
Uzasadnij ze jest nie możliwy??
Czy art. konstytucji nie jest obowiazujacy??
Czy ustawa o aktach normatywnych nie mówi o skróceni Vacatio legis ustawy??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2583 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:23:16 »
-dzisiaj w TVN 24 usłyszałem żę nowe zasady naliczania miały być po cichu wprowadzone dla wszytkich.
-Adam Rapacki odchodzi jego słowa "bo do tanda trzeba dwojga"

ART.123 KRP
TRYB PILNY ustawy
"W postępowaniu w sprawie ustawy, której projekt został uznany za pilny, termin jej rozpatrzenia przez Senat wynosi 14 dni, a termin podpisania ustawy przez Prezydenta Rzeczypospolitej wynosi 7 dni"
Witajcie.
Śledzę ten wątek z niepokojem,
i jeżeli jest mozliwa tak szybka zmiana ustawy,
a ustawa miałaby objąc już pracujących,
to od kiedy ona może wejśc w życie?
projekt do 10 stycznia
senat + prezydent 21 dni
co daje nam zmiany od 01 lutego w trybie pilnym?
jeszcze chyba doszłoby 14 dni na uprawomocnienie?

Czy możliwy jest tak czarny scenariusz tempa zmian ?
Przy tym rządzie liberałów wszystko jest możliwe...
Pamiętaj że rząd porzebuje oszczędności dziś , jutro, a nie za 25 lat...oni nie martwią się stanem bezpieczeństwa za 5, 10 lat...tak jak w Dyzmie - wtedy niech się martwią następni rządzący - rząd szuka pieniędzy na cito...
Co ciekawe, pisałem o tym rok, 1,5 roku temu i zostałem zbluzgany, a teraz wychodzi szydło z worka...uciszenie zmian ustawy przed wyborami było tylko odwleczeniem w czasie, a wypowiedzi w stylu: albo się teraz dogadamy , albo po wyborach zrobimy jak chcemy też były znane....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2584 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:30:50 »
skoro prace tak szybko się posuwają znaczy, że projekt ustawy musi już być gotowy, czy zatem ktoś z was już go widział, przeszukałem stronę MSW oraz Sejmu i na razie nic tam nie ma.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2585 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:40:55 »
WITAJCIE , wie, ze już nie powinienem w trącać 4-liter do tego tematu (bo już wybrałem) ale pamiętam jak pan Rapacki powiedział w jakimś wywiadzie (oczywiście  nie dosłownie) nigdy-nie będzie pozwolenia na to aby dotyczyłaby ustawa emerytalna funkcjonariuszy  już w służbie ,wolałbym ustąpić ze stanowiska ...Uważam że odejście Małego rycerza (tak go nazywali na IFP) ma coś na rzeczy ,musiało coś go do tego zmusić , myślę   ze  to coś ,to ustawa emerytalna zmiana naliczenia lub coś tam jeszcze ..
wypowiedź posła Dariusza Jońskiego, rzecznika SLD
Cytuj
który stwierdził między innymi, że rządowi bardzo zależy na jak najszybszym wdrożeniu reformy emerytur mundurowych natomiast generał Rapacki postrzegany jest jako świetny fachowiec i jako były policjant doskonale orientuje się w zawiłościach przygotowywanego projektu reformy. Rzecznik SLD podkreślił w swojej wypowiedzi, że policjanci są do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, ryzykują życiem i zdrowiem i są bardzo nisko opłacani. Co prawda obecne prawo pozwala im na uzyskanie pierwszych świadczeń emerytalnych już po 15 latach służby, ale ponad 90 % policjantów pozostaje w służbie znacznie dłużej. Zdaniem rzecznika SLD od dłuższego czasu rząd trzyma policjantów w niepewności i stan ten jest przyczyną masowych odejść ze służby najbardziej doświadczonych policjantów. Na zakończenie swej wypowiedzi Dariusz Joński stwierdził, że SLD na pewno nie poprze projektu reformy emerytur mundurowych, który nie będzie uzgodniony w ramach konsultacji z organizacjami związkowymi.

Myślę ze Pan Rapacki ma takie samo zdanie i nie mógł dalej tego pchać

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2586 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:17:02 »
cytaty z jego wypowiedzi są tu na forum policyjnym:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=25426&postdays=0&postorder=asc&start=2235

swoją drogą też warto poczytać, przed podjęciem decyzji....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2588 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:22:44 »
Francuski  księgowy będzie rządził policją  :wall:  :gwiazdki:
Zatrudnia 30 osób w firmie, a będzie rządził ponad 100 tysięczną armią policji i bor.
 
http://kisiel.salon24.pl/







Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2589 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:33:21 »
Francuski  księgowy będzie rządził policją  :wall:  :gwiazdki:
Zatrudnia 30 osób w firmie, a będzie rządził ponad 100 tysięczną armią policji i bor.
 
http://kisiel.salon24.pl/

Ja już czekam tylko na  powtórkę z  lat 88/89', bo nie widzę innej drogi dla tego kraju.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2590 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:39:14 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2591 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:47:45 »
Francuski  księgowy będzie rządził policją  :wall:  :gwiazdki:
Zatrudnia 30 osób w firmie, a będzie rządził ponad 100 tysięczną armią policji i bor.
 
http://kisiel.salon24.pl/
Księgowy teraz najbardziej potrzebny, wszak należy wyliczyć oszczędności ze zmiany ustawy emerytalnej, zwłaszcza dla wybierających się na emeryturę....bo co ich obchodzą oszczędności budżetowe za 25 lat...:) a już tym bardziej taki co nie zna specyfiki służby...trafny wybór na najbliższe czasy...gratuluję rządowi...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2592 dnia: Styczeń 03, 2012, 21:08:31 »
Jutro przyniesie nowych komendantów takich co to będą na każde skinienie udupiać protestujących i słowo stanie się ciałem , tak jak ktoś powiedział "po co komu oszczędności za 25 lat"
 jeśli ktoś się łudził ze będzie inaczej to jest fanatykiem.
 

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2593 dnia: Styczeń 03, 2012, 21:29:42 »
Cytuj
Jutro przyniesie nowych komendantów takich co to będą na każde skinienie udupiać protestujących i słowo stanie się ciałem
Tak, na trudne czasy najlepsi figuranci, za awans i zdradę zrobią wszystko. Tacy w każdych czasach się znajdą i w każdych szeregach.
Po wojnie ruscy też tak robili i również było wojsko polskie, a kierownictwo prosto po szkole w Moskwie.

Cytuj
Ja już czekam tylko na  powtórkę z  lat 88/89', bo nie widzę innej drogi dla tego kraju.
ostatnio też o tym rozmawialiśmy na zmianie. Jak w " Folwarku zwierzęcym".
 Polska wytrzyma dużo, ale czy ludzie jeszcze dużo wytrzymają?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2594 dnia: Styczeń 03, 2012, 22:14:54 »
Coś mi się zdaje że KG PSP poleci...tylko patrzeć jak jego zastępca BMW ze śląska dochrapie się stanowiska...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

dwa do emki

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2595 dnia: Styczeń 03, 2012, 22:29:11 »
parę lat temu myslałem że to wstyd nie znać nazwiska KG PSP i jego zastępców a teraz wiem tylko kto siedzi przyspawany na 01 a zastępców  nie znam a bo i po co ?? kim są Ci ludzie co ich w mediach nikt nie widział
W ogóle sens strajku w Belgii wydaje się być logiczny - złe zarządzanie firmą !!!

jakie maxy dostajemy na odejście ?? dostajemy swoje co nam się należało tylko dlaczego w ostatnim miesiącu ??

może to lepiej rozwalić ;??, obsady niepełne przy zdarzeniach , jakieś wytwory KCKR z KG z nowym SWD,  nie działąjące programy, mapy
wystarczy poczytać stronę KG - tam wigiilia jeszcze się nie skończyła

U nas Komendanci sympatyzują z PO na ba ...ale im jest dobrze

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2596 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:18:54 »
mały offtop:
Generał Marek Działoszyński, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi prawdopodobnie nowym szefem policji. Taką informację podał na swoim portalu "Dziennik Gazeta Prawna". Z naszych informacji wynika, że nominacja Działoszyńskiego na Komendanta Głównego Policji jest bardzo prawdopodobna

Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,10909740,Komendant_z_Lodzi_szefem_calej_policji__Bardzo_mozliwe.html#ixzz1iR6DsPGo

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2597 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:47:52 »
to ja też offtoooop  :rofl:

New Chief of the Polish police :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=fmRBj5sDJAw

a tak myśli o Nas Pan Premier z resztą "kolegów "

http://www.youtube.com/watch?v=mmcGb_p7gIU&feature=related

to już dawno przewidział Nasz krajowy (były) satyryk
http://www.youtube.com/watch?v=clz7jxXdX5Q&feature=relmfu
obejrzyjcie do końca


i na koniec http://www.youtube.com/watch?v=-uzn0qXfqH8
Żeby nie padły głupie pytania lub oskarżenia pod moim adresem. Nie, nie jestem zwolennikiem partii Pana Kaczyńskiego. Jestem obywatelem tego kraju i dla mnie najważniejsze jest dobro obywateli. W ostatnich wyborach parlamentarnych oddałem (świadomie) nieważny głos. :kwit:
Ps. Wariatem też nie jestem  :rofl:

TO     http://www.youtube.com/watch?v=TghNgBdjTdE&feature=related   nagrałem dla moich dzieci, żeby im pokazać w momencie, w którym będą się ze mnie śmiali (w sumie już się naśmiewają) mówiąc "jakie z Was tempaki" były. Można nie rozumieć powodów, przez które żyliśmy pod władzą ZSSR przez wiele lat, ale nie można uniknąć stwierdzenia, że SAMI SOBIE  zafundowaliśmy obecny stan.
Mnie jest wstyd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 00:53:33 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2598 dnia: Styczeń 04, 2012, 06:46:46 »
Kolego jogurtOLO ja bym jeszcze dodał do tej obłudy to :   http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=GQBHf-Vqiyg  .Cejrowski na koniec swoje wypowiedzi podsumowuje dobrze tych panów

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline PlanetaX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Forum SG
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2599 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:02:18 »
Zapraszam do wysłuchania wypowiedzi czołowych związkowców każdej z formacji a tyczące się zarówno naszych emerytur jak i obecnych zmian w MSW:

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/artykuly__2/goscie_radia_dla_ciebie/debata_zwiazkowa_sluzby_mundurowe