Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886190 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2300 dnia: Lipiec 25, 2011, 09:44:30 »
Cytuj
Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej (Informator - str. 27) ukazał się obszerny materiał zajmujący całą kolumnę zatytułowany "Jak zmienią się emerytury mundurowych?".

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=956:artyku-w-gazecie-wyborczej&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30


Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2301 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:44:10 »
Witam ! Czytając rozbieżności w propozycjach zmian rządowych a zwiazkowych w ustawie o naszych emeryturach zastanawiają mnie te zapisy :
Cytuj
- do ustalania wysokości emerytury będzie brane średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy wraz nagrodą roczną i dodatkami.
i
Cytuj
- rząd chce utrzymać tak jak jest teraz maksymalną emeryturę dla mundurowych w wysokości 75 proc. pensji
Strona związkowa :
Cytuj
- emerytura będzie wyliczana na podstawie średniej zarobków z ostatnich 3 miesięcy wraz z nagrodą roczną i dodatkami.
O ile spece z gazety wybiórczej nie manipulują faktami czarno na białym widać , że zmiany nie mają na celu zachęcenia do jak najdłuższej służby a poprostu , w imię solidarności społecznej ( Tusek i posłowie w imię tej samej solidarności corocznie podnoszą sobie pensję i inne apanaże ) zabranie nam rekompensaty za ciężką SŁUŻBĘ .
 W zwiazku z powyższym cytatem proszę przedstawicieli ZZ , którzy na pewno zagladają na to forum , o prostą i jasną informację czy te zmiany mają dotyczyc również juz pracujących ???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2011, 11:18:47 wysłana przez 112 »

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2302 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:04:50 »
Właśnie czy przypadkiem nie będzie tak, że po reformie obejmie ona wszystkich obligatoryjnie (tych w służbie do 15 lat i tych powyżej) bo co oznacza prawa nabyte w interpretacji Rządu nikt pewnie nie wie?? No i aby tak nie było, dotyczy reforma tych co rozpoczną służbę od 2012 roku z małym wyjątkiem, że naliczanie z ostatnich 12 miesięcy będzie obowiązywać wszystkich!!!! Kto wie czy nas w ten sposób nie wyrolują!!!???

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2303 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:54:35 »
Witam ! Czytając rozbieżności w propozycjach zmian rządowych a zwiazkowych w ustawie o naszych emeryturach zastanawiają mnie te zapisy :
Cytuj
- do ustalania wysokości emerytury będzie brane średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy wraz nagrodą roczną i dodatkami.

 W zwiazku z powyższym cytatem proszę przedstawicieli ZZ , którzy na pewno zagladają na to forum , o prostą i jasną informację czy te zmiany mają dotyczyc również juz pracujących ???

A nie mówiłem????, a niektórzy psy na mnie wieszają....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2304 dnia: Lipiec 26, 2011, 00:48:44 »
A nie mówiłem????, a niektórzy psy na mnie wieszają....

za co innego wieszali...
a to że sposób naliczania się nie zmieni to tylko naiwni raczej liczyli....

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2305 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:37:55 »
Witam ! No cóż . Szczerze mówiąc ja należałem i dalej należę do tych naiwnych . Wynika to z tego ,że nikt , nigdy wyraźnie nie powiedział , że zmieni sie sposób naliczania dla tych którzy już pracują . Być może ta cisza wynika ze strachu przed masowymi odejściami , bo tylko kompletny ignorant nie będzie umiał sobie policzyć , że po tych zmianach jeszcze długo będzie musiał pracować na to co ma w tej chwili . O ile wogóle bedzie w stanie osiagnąć ten pułap . Pozdrawiam .

Offline asp. sztab.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2306 dnia: Lipiec 26, 2011, 19:57:46 »
Panowie patrząc realnie na to co się dzieje:
- kolegom zatrudnionym po 1999 roku już uniemożliwiono doliczenie lat z cywila
- wstrzymano nam podwyżki na nie wiadomo ile pierwszy raz od powstania PSP
- zmniejszono liczbę dni urlopu
- nie zapłacono za 10 mln nadgodzin i nie wypracowano pomysłu co z tym zrobić pewnie przepadną
- płacą nam ochłapy za nadgodziny 60%
- nikt przez ostatni rok słowem nie zapewnił nas, że rozmowy które są prowadzone w sprawie emerytur  nas nie dotyczą i nic się w naszym przypadku nie zmieni. No chyba że list od Pana Premiera  :)

W żadnym cywilizowanym kraju nikt nie trzyma 250 tys. osób w niepewności przez tak długi czas.
Trzymam kciuki koledzy by się nic nie zmieniło, ja opuszczam firmę. Mam fantastyczną drugą pracę która jest moją pasją i wreszcie będę miał czas by robić to co daje mi radość i satysfakcję.


Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2307 dnia: Lipiec 27, 2011, 04:35:12 »
W odpowiedzi na list Antoniego Dudy, redaktor Tadeusz Mosz przesłał email
Cytuj
Wielce Szanowny Panie Przewodniczący,

Obawiam się, że Pana odbiór audycji całkowicie mija się z moimi intencjami.  W najmniejszym stopniu nie ośmieliłbym się kpić z kogokolwiek, także z  "przywilejów" służb mundurowych. Nie znaczy to jednak, że nie będę nadal zdecydowanie wypowiadał się przeciw rozwiązaniom, z którymi się nie zgadzam,  czy też wobec których mam jakieś wątpliwości.
Zapewniam Pana, że doskonale rozumiem specyfikę służby i odróżniam ją od normalnej pracy. Opowiadam się jednak konsekwentnie za zmianami, które nie pozwolą ludziom w stylu "agenta Tomka" na demoralizujące, gorszące byczenie się na emeryturze po kilku latach pracy.
Naszym problemem jest przede wszystkim fakt, że Policja Państwowa w Polsce jest nędznie opłacana. Gdyby zarobki policjantów w służbie wzrosły przynajmniej 3-4 krotnie,o czym wilokrotnie  mówiłem w swoich programach, rozmowa o emeryturach miałaby także zupełnie inny wynmiar i wówczas w sposób bardziej zdecydowany moglibyśmy próbować zbliżyć system do rozwiązań powszechnych. Chodzi o likwidację absurdów, a nie dyskryminowanie służb mundurowych.
Co do ustawy o związkach zawodowych, zapewniam Pana, że ją znam doskonale, co nie znaczy, że ze wszystkimi jej zapisami muszę się zgadzać.
Zasmucił mnie Pański mail i internetowe publikacje Pańskich kolegów związkowych także z powodów osobistych. Wsród moich znajomych i przyjaciół są także policjanci, insynuowanie mi jakichś niecnych intencji jest więc wielce krztywdzące.

serdeczności,
Tadeusz A. Mosz
źródło:  http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=961:redaktor-mosz-wyjania&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
ostro powiedziane według mnie
Cytuj
Opowiadam się jednak konsekwentnie za zmianami, które nie pozwolą ludziom w stylu "agenta Tomka" na demoralizujące, gorszące byczenie się na emeryturze po kilku latach pracy.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline zielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2308 dnia: Lipiec 27, 2011, 13:05:28 »
A wzięliście pod uwagę sposób naliczania. Bo o dodatku motywacyjnym, to na pewno po zmianach nie mamy co marzyć.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2309 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:14:43 »
A wzięliście pod uwagę sposób naliczania. Bo o dodatku motywacyjnym, to na pewno po zmianach nie mamy co marzyć.

A  skąd masz takie informacje ,że  na pewno o Motywacyjnym można sobie pomarzyć ? Chyba 100% to tylko pan Boni wie !

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2310 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:49:58 »
Odbiegając troszkę od tematu....rząd szuka oszczędności na mundurowych i to w przyszłości.A oto artykuł z dzisiejszych portali:
Wydatki na służbę zdrowia rosną co roku i jest to studnia bez dna. Państwo co roku przeznacza około 60 mld złotych na służbę. Z roku na rok rośnie też niezadowolenie Polaków z poziomu państwowego lecznictwa. Wynika to z różnych badań opinii publicznej.

Łącznie co roku na służbę zdrowia idzie prawie 100 mld rocznie. Według wszelkich badań te wydatki będą rosły o kilka procent rocznie. Wynika to z ich fundamentalnych podstaw – m.in. starzenia się społeczeństwa. Budżet państwa już dziś nie nadąża. Co będzie dalej?

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2311 dnia: Lipiec 28, 2011, 09:26:04 »
Witam ! Pan Mosz oczywiście ma prawo do swojego zdania . Szkoda tylko , że jakoś zapomina o " przywilejach " tzw . wolnych zawodów , do których należy także dziennikarstwo , polegajacych m.in. na znacznych ulgach w podatkach dochodowych . Najbardziej wk..wia mnie jak złodziej krzyczy łapać złodzieja . Pozdrawiam .

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2312 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:03:51 »
Pan Mosz oczywiście ma prawo do swojego zdania . Szkoda tylko , że jakoś zapomina o " przywilejach " tzw . wolnych zawodów , do których należy także dziennikarstwo .......
Pan mosz (e) jest elementem układu i powie wszystko co mu każą (uzasadni też każdą bzdurę, nie tylko ekonomiczną). Tak robi od wielu lat. A poza tym .....ma już wypracowaną w boju emeryturę mundurową (front ideologiczny). W jakiej formacji? Proszę sobie samemu dopisać

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2313 dnia: Lipiec 28, 2011, 11:36:33 »
Witam,
jeszcze poza tematem wątku

Program EKG , którego jestem słuchaczem z przypadkowego przymusu to program dla ludzi bogatych i szczęśliwych. Eksperci oraz Pan Redaktor to ludzie , którym nie brakuje do pierwszego , martwią się tylko o to , aby nie stracić na giełdzie i cieszą się jak drożej euro i frank , bo pewnie mają oszczędności w tych walutach.
Najlepiej gdyby wszyscy dookoła zarabiali 600 złotych , a na emeryturę w wieku 72 lat, bo przecież mamy 50 lat zaległości do Zachodu.
Radio ocenia się po ilości słuchaczy - jeden będzie mniej - pożyczę sobie MP3.

Pzdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2314 dnia: Sierpień 01, 2011, 17:30:52 »
W ciągu ostatnich dni ni z tego, ni z owego, zwiększyli limity miejsc w szkołach aspiranckich, chyba maks ile tylko się da upchać. Nie zdziwię się, jeśli ma to coś wspólnego z planowanymi zmianami i oczekiwanym bumem odejść na Emkę.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2315 dnia: Sierpień 01, 2011, 18:54:28 »
oj sheldon masz coś w tym racji przy tej liczbie osób to np w Poznaniu nie wiem jak indziej ale chyba  nawet miejsc dla kursów podoficerskich nie będzie na ten rok. SA Poznań ma niby taki kryzys pieniężny tu proszę zwiększenie liczby miejsc a i młodzi pewnie już na nowych zasadach będą bo z tymi emkami to jeszcze nikt nie może być pewny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 19:01:34 wysłana przez Butel »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2316 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:35:50 »
oj sheldon masz coś w tym racji przy tej liczbie osób to np w Poznaniu nie wiem jak indziej ale chyba  nawet miejsc dla kursów podoficerskich nie będzie na ten rok. SA Poznań ma niby taki kryzys pieniężny tu proszę zwiększenie liczby miejsc a i młodzi pewnie już na nowych zasadach będą bo z tymi emkami to jeszcze nikt nie może być pewny.

nie siej defetyzmu - tegorocznych "młodych" reforma nie obejmie; kadeci i podchorążowie są funkcjonariuszami PSP od momentu przyjęcia do służby kandydackiej; 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 20:50:11 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2317 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:22:06 »
Co do tego kto na nowych zasadach czy starych to się zgodzę,ale kto zapewni tym starym to że odejdą z maxa??To jest dodatek służbowy na odchodne i motywacyjny??To jest niepisane prawo i wystarczy jeden telefon i nikt się nie podłoży bo leci z automatu a straty dla odchodzących ogromne, i już pewnie każdy sobie wtedy uzmysłowi że nie może odejść bo pracy i dodatkowych dochodów brak więc lepiej zostanę jak zdrowie pozwoli......

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2318 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:44:15 »
oj sheldon masz coś w tym racji przy tej liczbie osób to np w Poznaniu nie wiem jak indziej ale chyba  nawet miejsc dla kursów podoficerskich nie będzie na ten rok. SA Poznań ma niby taki kryzys pieniężny tu proszę zwiększenie liczby miejsc a i młodzi pewnie już na nowych zasadach będą bo z tymi emkami to jeszcze nikt nie może być pewny.

nie siej defetyzmu - tegorocznych "młodych" reforma nie obejmie; kadeci i podchorążowie są funkcjonariuszami PSP od momentu przyjęcia do służby kandydackiej;


@lang kolego (PRZEsympatyczny) prawa "nabyte" ???  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:w moich rekach nie było "sentencji" :szalony: :szalony: :szalony:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2319 dnia: Sierpień 01, 2011, 22:57:54 »
hehehe - prawo do emerytury policyjnej strażak nabywa mając łącznie 15 lat wysługi i będąc zwolnionym ze służby; także kolego równie sympatyczny, nie mozna mieć nabytego prawa do emerytury będąc w służbie czynnej; mówienie o "prawach nabytych" w odniesieniu do strażaków i innych funkcjonariuszy posiadających 15 lat wysługi emerytalnej jest swoistym skrótem myślowym dla plebsu; jak ktoś liznął trochę prawa, to wie o co chodzi; na chwilę obecną jet porozumienie co do tego, że nowe zasady (wysługa i limit wieku) będą dotyczyły przyjętych do służby po wejściu w życie nowych regulacji; chociaz osobiście uważam, że bardzo dogodnym momentem był powrót "ubruttowionych" (przyjątych po 1 stycznia 1999r) do systemu uposażeniowego; oni byli już w gównie po uszy, a tak zostaliby tylko po kolana; żaden by się nie mógł czuć pokrzywdzony;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2320 dnia: Sierpień 01, 2011, 23:04:24 »
Pięknie mówisz kol.lang,tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę,o co kaman?Chyba sami nie kumaci tu pracują...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2321 dnia: Sierpień 02, 2011, 09:31:58 »
Właśnie kolego, właśnie...
Napisałeś "...nowe zasady (wysługa i limit wieku) będą dotyczyły przyjętych do służby po wejściu w życie nowych regulacji..." powiedz mi jeszcze szczerze, czy Ty naprawdę wierzysz w to, że zmieni się to w inną "formę" ? Osobiście nie wierze.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2322 dnia: Sierpień 02, 2011, 11:03:43 »
nie ma mowy o tym, żeby zmiany miały odnośnie wysługi i limitu wieku miały objąć służących przed nowelizacją; jest parcie strony rządowej, żeby wszystkim zmienic sposób naliczania (wiadomo o co chodzi); są też zakusy na ograniczenie odpraw, ale tutaj mamy sojuszników po stronie służbowej:) (wiadomo, kto najwięcej by stracił); generalnie są dwie opcje: dojdzie art. 15b, albo nowe regulacje zastąpią obecny 15a; przy pierwszej opcji mielibyśmy podział na trzy grupy funkcjonariuszy z odmiennie uregolowanym prawem do emerytury; przy drugiej pozostalibyśmy przy obecnym swoistym dualiźmie; pytanie czy z korzyścią dla tych przyjętych po 1 stycznia 1999, czy tez jednak nowe zasady by ich objęły;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

darkgor asp.sztab

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2323 dnia: Sierpień 02, 2011, 13:49:51 »
Przypominam o wyroku trybunału konstytucyjnego że prawa nabyte to 15 lat służby. Po co politykom ten wyrok..... :zamknij:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2324 dnia: Sierpień 03, 2011, 08:40:56 »
Przypominam o wyroku trybunału konstytucyjnego że prawa nabyte to 15 lat służby. Po co politykom ten wyrok..... :zamknij:

gdzieś ty to wyczytał? prawo do emerytury nabywasz mając 15 lat wysługi i rozwiązany stosunek służby (jestes zwolniony); gdyby było inaczej, mógłbyś po tych 15 latach pobierać emeryturę dalej służąc w PSP; tytaj nie chodzi o żadne prawa nabyte ale o zasadę zaufania obywateli do państwa - mamy zawartą swoista umowe społeczną i obie strony muszą jej dotrzymać; pacta sunt servanda, jeśli to wam cos mówi
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie