Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886647 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2250 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:35:28 »
Witam ! No cóż : wydaję się , że to porozumienie ( ogłoszone narazie tylko przez ZZ ) faktycznie nie zmieni nic dla tych , którzy mają " prawa nabyte " , łącznie z naliczaniem emerytury . Bo w ustawie obecnie obowiązujacej jest zapis :
Cytuj
Art. 5. 1. Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Chyba , że jakieś przepisy około ustawowe ( np. rozporządzenie Ministra SWiA - wtedy nie jest niezbędna zmiana ustawy ) mogą zmienić sposób naliczania emerytury ( może ktoś coś wie na ten temat ? )
Natomiast dalej niewiadomą jest co oznaczają prawa nabyte ( w kontekscie obietnicy , że dla pracujących nie będzie żadnych zmian ) no i milczenie rządu . Bywało już tak , że mimo ogłaszania przez ZZ ustaleń - pewniaków , rząd zmieniał wszystko o 180 0 . Sorry , że szukam dziury w całym , ale tak mi podpowiada moje wieloletnie doświadczenie , np. płacenie za nadgodziny . Pozdrawiam .
Nie szukasz dziury w całym... taka jest prawda, kilka lat temu jeden z wpływowych związkowców przy pracy nad zmianą ustawy w zakresie czasu pracy chełpił się, że to Oni zablokowali zapis o możliwości płacenia za nadgodziny - tak zostało to ustalone a dodatkowo jak wszyscy wiemy strona rządowa wrzuciła zapis o możliwości pracy ponad normę, dla tzw dobra służby - jaki klops z tego mamy widać od prawie 5 lat, więc ja osobiście nie ufałbym w kwestii emerytur, bo jak znam życie analogicznie w drodze kompromisu wrzucą coś, co potem wyjdzie zgniłym jajem, tak jak z nadgodzinami.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2251 dnia: Czerwiec 19, 2011, 21:57:25 »
Poprę tu kol.Ogniowego.Zauważcie że od 1999r(tak zwane ubruttowienie zniesione bodajże w roku 2003) bez zmiany ustawy zasadniczej zabrało doliczanie lat do emerytury sprzed służby,doliczyć ją można dopiero po osiągnięciu wymaganego wieku emerytalnego,więc po tym wszystkim i nagonce mediów można się wszystkiego spodziewać najgorszego,bo są oszczędności i kryzys o którym nikt nie mówi bo tak wygodnie i jeszcze jest spokój,popatrzmy na Grecję tam też było dobrze nawet lepiej niż u nas....

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2252 dnia: Czerwiec 20, 2011, 13:12:30 »
Piotr kiedy Solidarność popierala odebranie przywilejów mundurowych i jakich jesli łaska. Ładnych pare lat jestem w S i jakos o tym nie słyszałem. 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2253 dnia: Czerwiec 20, 2011, 13:32:07 »
Nie sądzisz chyba że udział w manifestacji razem z tymi co opowiadają się za odebraniem mundurowym "przywilejów" jest dobrym rozwiązaniem.

Cytuj
W zakresie obrony praw pracowniczych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w imieniu NSZZ "Solidarność" od samego początku rozpoczęcia prac na temat reformy systemu emerytalnego służb mundurowych występuje Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidarność". Komisja Krajowa na bieżąco współpracuje z Sekcją w sprawach dotyczących uprawnień emerytalnych służb mundurowych. Podstawowe warunki do prowadzenia rozmów na powyższy temat to:
- Nowe rozwiązania prawne obejmą jedynie osoby, które zostaną zatrudnione po wprowadzeniu ich w życie.
- Nowy system nie powinien szkodzić bezpieczeństwu obywateli z powodu obniżenia jakości wykonywanych zadań na rzecz społeczeństwa i państwa.

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/Odpowiedz_%20na%20pismo%20w%20sprawie%20systemu%20emerytalnego%20SM_NSZZ%20S%281%29.pdf

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2254 dnia: Czerwiec 20, 2011, 17:47:35 »
Piotr kiedy Solidarność popierala odebranie przywilejów mundurowych i jakich jesli łaska. Ładnych pare lat jestem w S i jakos o tym nie słyszałem.
To słabo słuchałeś, np.:
19.12.Warszawa (PAP) - Dokonał się polityczny handel - tak odrzucenie w piątek weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ustawy o emeryturach pomostowych ocenił przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek. Dodał, że "S" chce rozmawiać o reformie całego systemu emerytalnego.
"Dołączyliśmy wniosek, żeby zająć się emeryturami mundurowymi i emeryturami dla wymiaru sprawiedliwości" - zaznaczył Śniadek. "Bez rozmowy o całym systemie (emerytalnym) nie uporządkujemy go" - stwierdził.
Stenogramem wypowiedzi przewodniczącego niestety nie dysponuję.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2255 dnia: Czerwiec 20, 2011, 18:46:54 »
A ja mam pytanko odbiegajac od tej Manify bo i tak moim zdaniem nic z tego nie bedzie tylko kolejny temat w TVN ... kiedy moze wejsc w zycie ta ustawa ?? poczatek 2012 ?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2256 dnia: Czerwiec 20, 2011, 22:30:08 »
Piotrze - przewodniczącemu Śniadkowi juz podziękowaliśmy, mamy nowego, który takich głupot nie wygaduje i jest nam zdecydowanie bardziej przychylny - to tyle jeżeli chodzi o "S"
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2257 dnia: Czerwiec 21, 2011, 09:23:08 »
Piotrze dokładnie zgadzam sie z Langiem.
POza tym J. Śniadek przeprosił za niefortunne pomysły (o  ile pamiętam).
Ale proponuję wrocic do tematu raz czy czekac czy uciekac  i czy manifestacja może nam w obronie naszych uprawień pomóc

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2258 dnia: Czerwiec 22, 2011, 14:36:14 »
Witam

http://www.skpnszz.org/news.php

pismo od p. Dudy do p.  Dudy



Pzdr
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 14:39:20 wysłana przez kz69 »
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2259 dnia: Lipiec 06, 2011, 16:47:26 »
Cytuj
Komunikat FZZSM po spotkaniu Zespołu

Zakończyło się spotkanie Zespołu Rządowo-Związkowego ds. reformy emerytur mundurowych.

Komunikat Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych po spotkaniu Zespołu Rządowo - Związkowego do spraw reformy emerytur mundurowych.

6 lipca 2011' w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Zespołu Rządowo-Związkowego ds. reformy emerytur mundurowych, któremu przewodniczył minister Michał Boni. W spotkaniu udział wzięli ponadto: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki, szefowie poszczególnych służb mundurowych, dyrektor ZER MSWiA, przewodnicząca Centralnej Komisji Lekarskiej MSWiA

Stronę społeczną reprezentowali przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i KSP NSZZ "Solidarność" oraz przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Wojska Polskiego.

W trakcie spotkania przewodnicząca CKL MSWiA dr Beata Janas przedstawiła prezentację "Propozycji uregulowań w zakresie orzecznictwa lekarskiego". Następnie odbyła się dyskusja nad przedstawionym materiałem. Minister Boni stwierdził, że konieczne są dalsze prace nad przedstawionymi propozycjami, mające na celu określenie skali zjawiska i dokonanie analizy poszczególnych przypadków oraz charakterystykę sytuacji konkretnych osób, zwłaszcza tych, które korzystają aktualnie z podwyższenia emerytury z tytułu tzw. III grupy inwalidzkiej.

Ponadto Z-ca Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP Jacek Gil przedstawił warianty różnych rozwiązań w zakresie stażu służby i wieku emerytalnego możliwych do przyjęcia w nowym systemie emerytalnym, uwzględniających zarówno propozycje strony rządowej, jak i strony społecznej. Część z przedstawionych propozycji, co podkreślił minister Boni, miała charakter wyłącznie analityczny.

Minister Boni zaznaczył, że każdorazowo o postępach prac zespołu informuje premiera i działa w ścisłym porozumieniu z Prezesem Rady Ministrów. Przypomniał, że rząd podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie pozostawania emerytur mundurowych w systemie zaopatrzeniowym a także, że nowe zasady obowiązywać będą wstępujących do służby po wejściu w życie nowych przepisów.

Strona związkowa podtrzymała swoje stanowisko w sprawie warunków brzegowych nowego systemu emerytalnego tj. 25 lat stażu służby bez określenia wieku, bądź przy ustaleniu wieku 50 lat życia, a także opowiadając się za dalszym łączeniem emerytury z rentą i pozostawieniem III grupy inwalidzkiej. Uzasadniając swoje stanowisko podkreśliła, że nie do przyjęcia jest aby funkcjonariusze i żołnierze pierwsze uprawnienia emerytalne nabywali w wieku 55 lat, ponieważ w takim przypadku uzyskanie pełnych uprawnień emerytalnych następowałoby dopiero w wieku 65 - 67 lat.

W trakcie spotkania minister Michał Boni i wiceminister Adam Rapacki odnieśli się do postulatu związków zawodowych, by sprawę reformy systemu emerytalnego rozpatrywać łącznie z nową ustawą o modernizacji służb mundurowych. Wiceminister Rapacki poinformował, że istnieje projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie kontynuacji programu modernizacji na lata 2012-2015, w którym przewiduje się zarówno środki na inwestycje, jak i na wzrost płac, poczynając od 2013 roku.

Minister Boni podkreślił, że rząd wyraża obecnie wolę zainicjowania procesu modernizacji i zaproponował spotkanie robocze w tej sprawie z udziałem ministrów Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sprawiedliwości i Finansów.

Najważniejszym ustaleniem spotkania było to, iż prawdopodobnie w dniu 20 lipca 2011' w trakcie kolejnego posiedzenia Zespołu Rządowo - Związkowego dojdzie do zawarcia porozumienia między stroną rządową a związkową. Projekt porozumienia strona związkowa otrzyma w trybie roboczym, a dodatkowe spotkanie w tej sprawie odbędzie się 15 lipca 2011'

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=891:komunikat-fzzsm-po-spotkaniu-zespou&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30


Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2260 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:03:14 »
Jak dla mie to tylko kiełbasa i szukanie naiwnych którzy by poszli zagłosować na PO:
,,Minister Boni podkreślił, że rząd wyraża obecnie wolę zainicjowania procesu modernizacji "

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2261 dnia: Lipiec 07, 2011, 07:54:26 »
Ostatnia to była wieczerza.
W treści komunikatu jest mowa o kolejnych posiedzeniach/spotkaniach.
Nie bądź taki niecierpliwy.  :o
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2262 dnia: Lipiec 07, 2011, 09:18:07 »
Policjanci będą pracować dłużej...

Cytuj
Wśród dzisiejszych doniesień medialnych pojawiają się informacje dotyczące wczorajszego spotkania Zespołu Rządowo - Związkowego ds. reformy emerytalnej służb mundurowych.

W artykule zatytułowanym "Policjanci będą pracować dłużej. Związkowcy zgodzili się na reformę emerytur" - Dziennik Gazeta Prawna zadziwia w tytule konsekwentnym pomijaniem wszystkich innych służb mundurowych, których ewentualna reforma emerytalna będzie dotyczyć. Nie jedynie policjantów. Poza tym, jeszcze wczoraj w relacji po spotkaniu zatytułowanej "Reforma emerytur mundurowych znowu się odwleka" - Gazeta Prawna w minorowym tonie doniosła, że spotkanie zakończyło się niczym - "...W środę w kancelarii premiera omówiono tylko kwestie dotyczące orzecznictwa rentowego w służbach mundurowych. Na początku prac zespołu ustalono, że reforma wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r. Teraz jednak wiadomo, że nie uda się wprowadzić jej w tym terminie...".

Ale dzisiaj Gazeta w innym tonie donosi już o innym wyniku wczorajszych rozmów: "...Zdaniem policyjnych związkowców ostateczne porozumienie z rządem może zostać podpisane 20 lipca. Rząd dmucha jednak na zimne. „Rozmowy trwają” – taki komunikat przesłał po wczorajszym spotkaniu Michał Boni, który prowadzi rozmowy ze strony rządowej. – Wszystko zmierza w tym kierunku, abyśmy za dwa tygodnie podpisali porozumienie, które określiłoby generalne założenia ustawy o emeryturach mundurowych – mówi Antoni Duda, przewodniczący związku zawodowego policjantów..."
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/529256,policjanci_beda_pracowac_dluzej_zwiazkowcy_zgodzili_sie_na_reforme_emerytur.html


Wszystkich, którzy mogą się poczuć zdezorientowani zmiennością doniesień prasowych odsyłamy do komunikatu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, który zamieściliśmy bezpośrednio po zakończeniu wczorajszego spotkania. Prawdą jest to co powiedział Gazecie Prawnej Antoni Duda - rzeczywiście osiągnięcie porozumienia wydaje się coraz bardziej realne, jednak wymaga ono jeszcze szczegółowego dopracowania. Taką roboczą wersję porozumienia związkowcy otrzymają 15 lipca 2011'. Jest więc możliwe, że 20 lipca na oficjalnym spotkaniu zespołu, porozumienie może zostać parafowane.

Z innej beczki: FAKT we wczorajszym wydaniu uchylił rąbka prawdy o sytuacji policjantów, komentując pierwsze założenia do Programu Modernizacji Służb Mundurowych, jaki ukazał się na stronie bipMSWIA.

"...Szeregowy policjant - taki, który na ulicy naraża zdrowie i życia - dostaje co miesiąc niecałe 2000 zł do kieszeni. Ale ma być lepiej. Rząd obiecuje, że w ciągu trzech lat dołoży mundurowym średnio po 450 zł podwyżki. Niedużo, ale policjanci wątpią, że dostaną nawet tyle. Obietnice rządu nazywają kiełbasą wyborczą..." Fakt cytuje wypowiedzi Antoniego Dudy i Tomasza Krzemieńskiego oraz odwołuje się do opinii wyrażanych przez funkcjonariuszy na Internetowym Forum Policyjnym: "To kiełbacha wyborcza, nie dam się na to nabrać" – napisał jeden z funkcjonariuszy. Wtórują mu inni, pisząc o nadchodzących wyborach. Przypominają, że przez całą kadencję nikt się nimi nie interesował. Musieli nawet wyjść na ulice by dopomnieć się o pieniądze – nie o podwyżki, ale o zaległości..." Otóż to! O zaległości!.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=892:policjanci-bd-pracowa-duej&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Cytuj
Kto się na co zgadza
Porozumienie między rządem a służbami mundurowymi zakłada, że zmiany będą obligatoryjne dla nowo wstępujących do służby. Natomiast obecnie służący mogą dobrowolnie z nich skorzystać.

Na razie pewne jest, że nastąpi wydłużenie minimalnego okresu służby. Rząd i związkowcy porozumieli się, że będzie to 25 lat. Tak jak wcześniej proponowała strona rządowa. Stopa zastąpienia po takim okresie służby (czyli relacja emerytury do ostatniej pensji) ma wynieść 55 proc. To mniej więcej tyle, ile wynosi w powszechnym systemie emerytalnym, tyle że pracownicy otrzymują to świadczenie po osiągnięciu ustawowego wieku emerytalnego. Zachętą do dłuższej służby jest to, że emerytura mundurowa ma rosnąć około 3 pkt proc. za każdy kolejny rok. Miałby też wejść w życie zakaz łączenia emerytury z rentą.

Czego nie ustalono
Sporny jest maksymalny wymiar emerytur. Rząd broni obecnego poziomu 75 proc. ostatniego uposażenia. Związkowcy zrezygnowali już z wyjściowego postulatu 85 proc. i godzą się, aby maksymalna emerytura wynosiła 80 proc. Ale bardzo prawdopodobne, że pójdą tu na rękę rządowi i zgodzą się na pozostawienie maksymalnego wymiaru świadczenia na obecnym poziomie.

Liczą w zamian na to, że rząd ostatecznie zgodzi się, by minimalny wiek emerytalny wyniósł 50 lat, a nie 55, jak brzmi obecne stanowisko. – Na razie to ustalenie robocze, będzie ostateczne, jeśli znajdzie się w oficjalnym porozumieniu – mówi Duda. Ale współpracownicy ministra Boniego zapewniają, że nie jest to jeszcze rozstrzygnięte i stanowisko rządu to wciąż 55 lat.

Sporny pozostaje także sposób wyliczania emerytury. Związkowcy chcą, by utrzymano obecną zasadę, że to odniesienie do ostatniej pensji. Godzą się jedynie, aby ograniczyć możliwości zawyżania jej przez sumowanie rozmaitych dodatków. Może to prowadzić do sytuacji, w której emerytura jest nawet wyższa niż pobierana do niedawna pensja.

Michał Boni proponuje, aby była wyliczana na podstawie średniej z 12 miesięcy, co w znaczący sposób ograniczyłoby taki proceder. Inna propozycja przewiduje, że dodatki, które policjant czy żołnierz otrzymuje krócej niż pół roku, nie byłyby brane pod uwagę przy wyliczaniu świadczenia.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 09:23:02 wysłana przez grzela »

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2263 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:15:16 »
Może odnoszę mylne wrażenie ale zbierając pewne informacje prasowe i wszystkie wiadomości które krążą w naszym środowisku mundurowym to dochodzę do wniosku ze nasi kochani związkowcy na szczeblu krajowym zapomnieli o ludziach których reprezentują a skupili się na myśleniu o sobie.

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2264 dnia: Lipiec 07, 2011, 12:29:15 »
Co masz na myśli, bo niewolno nikogo bezpodstawnie obrażać.

leszno

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2265 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:47:32 »
czy te przeliczania np z 12 miesiecy to bedzie tez tak jak z wiekiem tzn od 2012 wszyscy a do 2012 jak kto woli bo jak wprowadza to kazdemu odchodzacemu na eme od 2012 to nas ladnie boni zalatwi mam nadzieje ze zwiazki na to sie nie zgodza bo nas startych ugotują

W pisowni stosuje się kropki i przecinki czyli znaki interpunkcyjne, bo się Twojej pisowni nie da normalnie przeczytać. A pisownia świadczy o użytkowniku. Popraw to poprzez funkcję MODYFIKUJ
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 22:28:02 wysłana przez robn »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2266 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:38:03 »
Może odnoszę mylne wrażenie ale zbierając pewne informacje prasowe i wszystkie wiadomości które krążą w naszym środowisku mundurowym to dochodzę do wniosku ze nasi kochani związkowcy na szczeblu krajowym zapomnieli o ludziach których reprezentują a skupili się na myśleniu o sobie.
Dalej chłopie czytaj telegazetę na TVP 1 i Wyborczą KIEŁBACHE a napewno Cie dopadnie choroba z rodzaju psychotropowych.

Offline asp. sztab.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2267 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:45:40 »
Witam na Forum. "czekać czy uciekać" - ja dziś wybrałem odchodzę, chociaż szkoda bo to naprawdę fantastyczna praca, która przez 17 lat dawała mi wiele satysfakcji i radości z wykonywania tego trudnego zawodu. Będzie brakowało kupli ze zmiany, jazdy na kogutach. Na szczęście nowa praca i zaproponowane warunki finansowe + emerytura pozwoli na  znaczne podniesienie standardu życia dla moich najbliższych, a dalsze czekanie na podwyżki może 2013 może 2015 ... w niedogrzanych strażnicach i rozlatujących się sortach gdzie na wymianę czeka się parę miesięcy, nie zachęca do dalszej służby w oczekiwaniu na to co zabiorą a co zostanie. Pozdrawiam a na do emki 85 dni :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2268 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:12:45 »
Witam na Forum. "czekać czy uciekać" - ja dziś wybrałem odchodzę, chociaż szkoda bo to naprawdę fantastyczna praca, która przez 17 lat dawała mi wiele satysfakcji i radości z wykonywania tego trudnego zawodu. Będzie brakowało kupli ze zmiany, jazdy na kogutach. Na szczęście nowa praca i zaproponowane warunki finansowe + emerytura pozwoli na  znaczne podniesienie standardu życia dla moich najbliższych, a dalsze czekanie na podwyżki może 2013 może 2015 ... w niedogrzanych strażnicach i rozlatujących się sortach gdzie na wymianę czeka się parę miesięcy, nie zachęca do dalszej służby w oczekiwaniu na to co zabiorą a co zostanie. Pozdrawiam a na do emki 85 dni :)
wytrzymasz, i zapewniam Cię , że będziesz zadowolony....odkryjesz nową jakość życia, bezstresowego - w którym wszystko możesz a nie musisz....a to zajebista różnica - wspomnisz moje słowa....gratuluję decyzji...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2269 dnia: Lipiec 08, 2011, 11:52:26 »
asp. szt. czy w związku na emkę twój kom. podwyższył ci stanowisko, dodatki? I jak się to ma do obecnej twojej pensji?
Ja mimo 20 lat pracy i dodatkowej (zaznaczam lepiej płatnej doróbki dobowej niż w słuzbie) nie decyduję się na odejście. kadrowiec mi wyliczył że emka była by w stosunku do obecnej pensji mniejsze o 1500 zł  nie licząc że poszła by 13, mundurówka, brak lokalu, wczasy (razem 6 osób), sufitówka. Razem wychodzi, że dostał bym w plecy. 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2270 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:24:10 »
BLISKO POROZUMIENIA

Cytuj
20 lipca zostanie podpisane w tej sprawie porozumienie, które rozpocznie prace nad ustawą zmieniającą system - powiedział Antoni Duda w wywiadzie dla TVN CNBC.

Żołnierze i policjanci dłużej będą pracować na emeryturę. Mundurowi porozumieli się z rządem. Ustalono zasady, na jakich zostanie przeprowadzona reforma emerytalna służb. 20 lipca zostanie podpisane w tej sprawie porozumienie, które rozpocznie prace nad ustawą zmieniającą system - powiedział Antoni Duda, szef związków służb mundurowych, który był gościem programu "Bilans". Reforma ma wejść w życie najwcześniej w 2012 roku.


http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=899:blisko-porozumienia&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.tvncnbc.pl/9913962,0,0,1,1,blisko-porozumienia,tvn_cnbc.html

Cytuj
Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów akceptuje warunki wynegocjowane przez przedstawicieli NSZZ Policjantów w zespole ds. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, niezbędne do przygotowania i zawarcia porozumienie między Rządem RP a związkami zawodowymi służb mundurowych.

Prezydium ZG NSZZP upoważnia swoich przedstawicieli e zespole rządowo - związkowym do podpisania porozumienia uwzględniającego dotychczas ustalone warunki brzegowe, w tym przede wszystkim:
1. utrzymanie systemu zaopatrzeniowego służb mundurowych;
2. pierwsze uprawnienia emerytalne w nowym systemie po 25 latach służby i w wieku 50 lat;
3. zachowanie odrębnego orzecznictwa rentowego;
4. podstawą wymiaru emerytury będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku;
5. nowy system emerytalny obejmie wyłącznie osoby, które podejmą służbę po wejściu w życie nowej ustawy.

Funkcjonariusze i żołnierze będący obecnie w służbie będą mieli prawo wyboru nowego systemu najpóźniej w dniu złożenia wniosku o emeryturę.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=901:decyzja-prezydium-zg-nszz-policjantow&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2011, 17:09:54 wysłana przez grzela »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2271 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:16:24 »
K
Cytuj
OMUNIKAT nr 6/2011

Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”

Informuję, że 6 lipca 2011 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Zespołu Rządowo-Związkowego ds. reformy emerytur mundurowych, któremu przewodniczył minister Michał Boni. W spotkaniu udział wzięli ponadto: wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki, szefowie poszczególnych służb mundurowych, dyrektor ZER MSWiA, przewodnicząca Centralnej Komisji Lekarskiej MSWiA. Stronę związkową reprezentowali przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i KSP NSZZ "Solidarność" oraz przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Wojska Polskiego.

 W trakcie spotkania przewodnicząca CKL MSWiA dr Beata Janas przedstawiła prezentację "Propozycji uregulowań w zakresie orzecznictwa lekarskiego". Następnie odbyła się dyskusja nad przedstawionym materiałem. Zdaniem strony rządowej konieczne są dalsze prace nad przedstawionymi propozycjami, mające na celu określenie skali zjawiska i dokonanie analizy poszczególnych przypadków oraz charakterystykę sytuacji konkretnych osób, zwłaszcza tych, które korzystają aktualnie z podwyższenia emerytury z tytułu tzw. III grupy inwalidzkiej.
 W dalszej części z-ca Dyrektora Biura Kadr i szkolenia KGP Jacek Gil przedstawił warianty różnych rozwiązań w zakresie stażu służby i wieku emerytalnego możliwych do przyjęcia w nowym systemie emerytalnym, uwzględniających zarówno propozycje strony rządowej, jak i strony społecznej. Przedstawione propozycje miały charakter wyłącznie analityczny.

 Minister Boni kilkukrotnie podkreślał, że rząd podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie pozostawania emerytur mundurowych w systemie zaopatrzeniowym a także, że nowe zasady obowiązywać będą wstępujących do służby po wejściu w życie nowych przepisów.

 Strona związkowa podtrzymała swoje stanowisko w sprawie warunków brzegowych nowego systemu emerytalnego tj. 25 lat stażu służby bez określenia wieku, bądź przy ustaleniu wieku 50 lat życia, a także opowiadając się za dalszym łączeniem emerytury z rentą i pozostawieniem III grupy inwalidzkiej. W uzasadnieniu podkreślano, że nie do przyjęcia jest, aby funkcjonariusze i żołnierze pierwsze uprawnienia emerytalne nabywali w wieku 55 lat, ponieważ w takim przypadku uzyskanie pełnych uprawnień emerytalnych następowałoby dopiero w wieku 65 - 67 lat.
 W trakcie spotkania minister Michał Boni i wiceminister Adam Rapacki poinformowali, że istnieje projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie kontynuacji programu modernizacji na lata 2012-2015, w którym przewiduje się zarówno środki na inwestycje, jak i na wzrost płac, poczynając od 2013 roku - ale z naciskiem że "istnieje", i że "projekt" (dop wł).

 Najważniejszym ustaleniem posiedzenia było uzgodnienie daty kolejnego "ostatniego" spotkania na dzień 20 lipca 2011 roku w trakcie którego być może ! dojdzie do zawarcia porozumienia między stroną rządową a związkową. Projekt porozumienia strona związkowa otrzyma w trybie roboczym, a dodatkowe, "ostatnie " z "ostatnich" spotkań w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie 15 lipca 2011 roku.

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”
 Robert Osmycki

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=479
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 22:25:45 wysłana przez Butel »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2272 dnia: Lipiec 11, 2011, 17:07:30 »
Aktualny komunikat S

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=480

Cytuj
W związku z informacjami, które wskazują na możliwość zawarcia porozumienia w dniu 20 lipca br. pomiędzy związkami zawodowymi a Rządem w sprawie projektu założeń nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych uprzejmie informuję, że w chwili obecnej występują następujące rozbieżności:
- nie ma porozumienia w zakresie wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę;
- nie ma porozumienia co do sposobu wyliczania podstawy emerytury (stopy zastąpienia);
- nie ustalono minimalnej stopy zastąpienia;
- w kwestiach świadczeń rentowych nie ustalono w jakim zakresie obejmą one obecnie pełniących służbę funkcjonariuszy i żołnierzy.
Oprócz powyższych zagadnień, które wymienione są jako najważniejsze, istnieje szereg szczegółowych spraw, które nie zostały dookreślone. Dlatego też twierdzenie co do możliwości zawarcia porozumienia (prezentowane przez związkowców Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych) jest w moim przekonaniu przedwczesne.

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”
Robert Osmycki

Czyli jeszcze są sprawy do omówienia z rządem i są tacy którzy chcą nas reprezentować:)


« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 22:26:39 wysłana przez Butel »

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2273 dnia: Lipiec 11, 2011, 22:08:07 »
Federacja podła te wiadomości dużo  wcześniej. Czy tylko jest jedna  słuszna informacja? Zastanówcie się koledzy co piszecie. Albo wszyscy grają do jednej bramki ( także Federacja i "S-ka),albo nie gra nikt. Poz Pytek.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2274 dnia: Lipiec 12, 2011, 06:14:12 »
Aktualny komunikat S

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=480

Cytuj
W związku z informacjami, które wskazują na możliwość zawarcia porozumienia w dniu 20 lipca br. pomiędzy związkami zawodowymi a Rządem w sprawie projektu założeń nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych uprzejmie informuję, że w chwili obecnej występują następujące rozbieżności:
- nie ma porozumienia w zakresie wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę;
- nie ma porozumienia co do sposobu wyliczania podstawy emerytury (stopy zastąpienia);
- nie ustalono minimalnej stopy zastąpienia;
- w kwestiach świadczeń rentowych nie ustalono w jakim zakresie obejmą one obecnie pełniących służbę funkcjonariuszy i żołnierzy.
Oprócz powyższych zagadnień, które wymienione są jako najważniejsze, istnieje szereg szczegółowych spraw, które nie zostały dookreślone. Dlatego też twierdzenie co do możliwości zawarcia porozumienia (prezentowane przez związkowców Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych) jest w moim przekonaniu przedwczesne.

Przewodniczący
Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ ”Solidarność”
Robert Osmycki

Czyli jeszcze są sprawy do omówienia z rządem i są tacy którzy chcą nas reprezentować:)




Witam. Mnie zastanawia fakt iż ,pan Antoni Duda ,szef związków służb mundurowych, który był gościem programu "Bilans" powiedział :
Cytuj
Ustalono zasady, na jakich zostanie przeprowadzona reforma emerytalna służb. 20 lipca zostanie podpisane w tej sprawie porozumienie
, przytaczając te słowa pana Dudy- czy nie uważacie brak porozumienia w wewnątrz naszych związkach ?.Jeżeli ZZ solidarność  nie jest już tak pewna do porozumienia w 22 lipca b.r.Jak dla mnie Pan Duda powinien chyba bardziej ostrożny z takimi deklaracjami ,gdyż czytając Informacji S ,ze  nie wszystko jest takie proste..
Zastanawia mnie jeszcze jedno ,(chodzi o łączenie emki z rentą ) przecież przerwanie tej możliwości bardzo będzie dotyczyło tych którzy nie mają pełnej emerytury ,gdyż maja do stracenia  co nie którzy 15 % ,a to już daje nie zła sumkę ... Więc chyba warto negocjować, jeszcze bynajmniej  próbować ,aby ta możliwość pozostała dla już pracujących .Pozdrawiam ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."