Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886807 razy)

Offline grzegorz1969

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2225 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:39:55 »
witam mam pytanie czy jeśli odeszłem ze straży 25 lutego w styczniu wziołem 9-dni urlopu zaległego za 2010 r. a w lutym 8-dni  za rok 2011. to czy należy mi się ekwiwalęt (tzw. urlopowe) proszę o odpowiedż

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2226 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:44:24 »
A z językiem polskim to wszystko ok ????????? Jak Ty piszesz chłopie !!!!! Wstyd na cały kraj !!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2227 dnia: Czerwiec 14, 2011, 21:02:37 »
witam mam pytanie czy jeśli odeszłem ze straży 25 lutego w styczniu wziołem 9-dni urlopu zaległego za 2010 r. a w lutym 8-dni  za rok 2011. to czy należy mi się ekwiwalęt (tzw. urlopowe) proszę o odpowiedż

Czytaj dokładnie informacje podane w poprzedzających postach  :kwit:

Tu jest link odnośnie stanowiska KG odnośnie wyliczania urlopu za nie pełny rok służby.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=47&offset=60&id=31220

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 21:09:54 wysłana przez Butel »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2228 dnia: Czerwiec 15, 2011, 06:42:04 »
Postarałem się bardziej i znalazłem, ze strony KG:
"Czy strażakowi PSP przysługuje dopłata do wypoczynku tylko w przypadku korzystania z urlopu za rok kalendarzowy za który przysługuje dopłata, czy też winna być wypłacana również w przypadku korzystania w roku za który przysługuje dopłata do wypoczynku z ur.....
Kwestia dopłaty do wypoczynku uregulowana jest w wydanym, na podstawie delegacji ustawowej z art. 63 ust. 3 cyt. ustawy o PSP, rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych i bytowych przysługujących strażakowi Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom jego rodziny (Dz. U. z 2001 r., Nr 116, poz. 1248 ze zm.).

Świadczenie socjalne zwane dopłatą do wypoczynku przysługuje strażakowi (oraz członkom jego rodziny), który w związku z pełnieniem służby nabył w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu wypoczynkowego (§ 2 ww. rozporządzenia). Dopłatę do wypoczynku wypłaca się strażakowi nie wcześniej niż na 14 dni przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych (§ 4 ust. 1 i 2 ww. rozporządzenia).

Przepisy nie precyzują czy dopłata do wypoczynku przysługuje wyłącznie w przypadku wykorzystania urlopu wypoczynkowego przysługującego za dany rok kalendarzowy. Należy zatem wnosić, iż świadczenie to przysługuje także w przypadku wykorzystania urlopu wypoczynkowego zaległego (warunkiem jest wykorzystanie 14 kolejnych dni kalendarzowych i złożenie wniosku). Przepisy nie precyzują dokładnego terminu wypłaty dopłaty do wypoczynku, wprowadzając jedynie warunek, iż nie może być ona wypłacona wcześniej niż na 14 dni przed rozpoczęciem 14 dniowego urlopu wypoczynkowego."
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=47&offset=70&id=30981
Dlatego też dla strażaka najlepszym do odejścia jest koniec czerwca i później- wypłacona 13-tka, zakończony rok mundurowy, pobrane świadczenia za urlop. Robi się zazwyczaj tak, że bierze się z początkiem roku urlop aby wykorzystać go do końca marca, wypisuje kwity na urlop i dostaje kasę. Po urlopie pod koniec marca składasz kwity , że chcesz odejść - w dobrym tonie jest zrobić to na trzy miesiące przed odejściem. Wtedy uznaje się , że prawo pracownika do urlopu jest wyczerpane i nikt nie ma prawa skorzystać z cytowanego rozporządzenia - bo pracownik mógł na urlopie np. pomyśleć o emeryturze - a wykorzystanie urlopu to jego prawo a nie prawo pracodawcy. To swego rodzaju wybieg, ale skutecznie stosowany. Jeśli gdzieś po takim zabiegu zdejmą Wam np. urlop z nadgodzin, to jest to nieuprawnione. Czasem bardziej opłaca się wziąć świadczenia urlopowe, niż liczyć na rewaloryzację.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

...już emeryt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2229 dnia: Czerwiec 15, 2011, 08:15:48 »
Odejście na emeryturę powinno być procesem przemyślanym i skalkulowanym. Nie ma recepty co jest "najlepsze dla strażaka". Jest to bardzo indywidualna sprawa. Chodzi mi tutaj o liczenie procentów, nagrody jubileuszowej, odprawy no i wspomnianych w innych postach sortach i ekwiwalentach. Nie bez znaczenia jest też styl odejścia....
Wiadomo, każdy chce "wyrwać" wszystko co mu się należy, bo z czegoś trzeba wykarmić dziatwę. Ale druga sprawa to wiedzieć co ci się należy. Taka właśnie była moja intencja w poprzednich postach. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
pozdrawiam

ps. do kolegi grzegorz1969: złóż wniosek o dopłatę, to warunek konieczny.... a potem czekaj, to nic nie kosztuje...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 13:35:24 wysłana przez Butel »

już prawie emeryt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2230 dnia: Czerwiec 15, 2011, 09:35:12 »
Ja odchodze z końcem czerwca na świadczenie. Wykorzystałem połowę urlopu, dostałem trzynastkę, sorty, dopłatę do wczasów. Komendant wiedział o odejsćiu od roku, w marcu złożyłem raport. Wybrałem porozumienie, a nie działanie z zaskoczenia, bo dzięki temu otrzymałem podwyżkę w ostatnim miesiącu. Znam kolegów, którzy żałowali odejścia z zaskoczenia, ale każda sprawa jest inna.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 13:32:39 wysłana przez Butel »

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2231 dnia: Czerwiec 15, 2011, 10:55:18 »
Koledzy dziś ma się rozstrzygnąć sprawa naszych emerytur, jeśli będziecie coś wiedzieli to wrzućcie na forum.
Ja osobiście uprzedziłem swojego 01 (raport)że odchodzę 30 października nieodwołalna decyzja już mam dosyć zamieszania i niepewności , nie oczekuje podziękowania za moją służbę po prostu chcę spokoju i stabilności .
Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2232 dnia: Czerwiec 15, 2011, 13:27:33 »
Koledzy dziś ma się rozstrzygnąć sprawa naszych emerytur, jeśli będziecie coś wiedzieli to wrzućcie na forum.
Ja osobiście uprzedziłem swojego 01 (raport)że odchodzę 30 października nieodwołalna decyzja już mam dosyć zamieszania i niepewności , nie oczekuje podziękowania za moją służbę po prostu chcę spokoju i stabilności .
Pozdrawiam
I to jest to , dla czego warto uciec, a nie czekać, jak jest w tytule....w całej rozciągłości popieram kolegę...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 13:49:37 wysłana przez robn »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2233 dnia: Czerwiec 15, 2011, 17:21:09 »
Wynik dzisiejszych rozmów Zespołu
Cytuj
Przed chwilą zakończyło się spotkanie Zespołu Rządowo-Związkowego do spraw reformy systemu emerytalnego służb mundurowych.

Spotkanie nie zakończyło się podpisaniem porozumienia, natomiast ustalono kolejny termin negocjacji na dzień 6 lipca 2011'.

Dalsze rozmowy dotyczyć będą modyfikacji systemu zaopatrzeniowego przy uzgodnionym jak dotąd warunku 25 - letniego stażu służby uprawniającego do uzyskania emerytury.
Uzgodniono, że strony zmierzać będą do wynegocjowania porozumienia, które będzie obowiązywać rząd, jaki zostanie wyłoniony po wyborach parlamentarnych na jesieni 2011'
Prace w ramach Zespołu dotyczyć będą także odrębnej ustawy dot. orzecznictwa emerytalno - rentowego.
Patrząc na kalendarz prac zespołu - wprowadzenie znowelizowanych warunków systemu emerytalnego możliwe będzie najwcześniej z początkiem roku 2013'
Podczas spotkania omawiano także sprawę kontynuacji programu modernizacji. Zgodnie z zapewnieniem strony rządowej - analizie zostanie poddana również sprawa możliwości waloryzacji płac służb mundurowych.

źródło : http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=817:wynik-dzisiejszych-rozmow-zespou-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2234 dnia: Czerwiec 15, 2011, 18:40:27 »
Waloryzacje płac mundurowych hehe obiecanki macanki idą wybory już obiecują

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2235 dnia: Czerwiec 15, 2011, 20:36:14 »
Media o ustaleniach Zespołu 

Cytuj
Wiadomości TVP1 o 19,30 nadały relację ze stanu rozmów Zespołu rządowo-związkowego do spraw reformy systemu emerytalnego. Informację w tej sprawie zamieścił PAP, skomentowała Gazeta Prawna a stacja RFM FM wyemitowała własny materiał autorstwa Krzysztofa Zasady.

W materiale wyemitowanym przez TVP1 wystąpił Antoni Duda, który podkreślił, że celem prac zespołu jest wypracowanie porozumienia z rządem. Również minister Michał Boni pozytywnie ocenił postęp rozmów i potwierdził, że przygotowanie ustawy nie jest możliwe w tej kadencji Sejmu. Minister zaznaczył, że zmiany, nad którymi pracuje zespół obejmą nowo wstępujących do służby, a więc korzyści dla państwa z tego tytułu pojawią się około roku 2035'. Do tego czasu zdaniem ministra będziemy na pewno dłużej żyć i pracować.

RMF FM o spotkaniu zespołu poinformował w materiale Krzysztofa Zasady zatytułowanym: "Nie ma szans, żeby reforma mundurówek weszła w życie od stycznia 2012" Pełen tekst: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-nie-ma-szans-zeby-reforma-mundurowek-weszla-w-zycie-od,nId,345579
Z kolei Gazeta Prawna zamieściła artykuł pt. "Związkowcy idą na ustępstwa: emerytury mundurowe po przepracowaniu 25 lat"
"Funkcjonariusze służb mundurowych powinni mieć prawo do emerytury po 25 latach służby bez względu na wiek - taką propozycję związkowcy przedstawili w środę ministrowi Michałowi Boniemu. To krok do przodu - ocenia Boni".
Gazeta cytuje również przewodniczącego NSZZ Policjantów Antoniego Dudę, który powiedział dziennikarzom po spotkaniu, "...że w tej chwili analizowane są dwa warianty reformy. Według jednego z nich funkcjonariusze nabywaliby uprawnienia emerytalne po 25 latach służby bez względu na wiek; według drugiego - zgłaszanego wcześniej - po 25 latach służby i ukończeniu 50. roku życia."

Więcej
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/523704,zwiazkowcy_ida_na_ustepstwa_emerytury_mundurowe_po_przepracowaniu_25_lat.html

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=818:media-o-ustaleniach-zespou&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

W dzisiejszej prasie jak na razie tylko niezłomna Gazeta Prawna kontynuuje temat reformy systemu emerytalnego służb mundurowych.
 
Cytuj
W artykule zatytułowanym: "Ciągnąca się debata o mundurówkach" pisze między innymi, iż "...Związki zawodowe policjantów zgodziły się wczoraj na to, by minimum 25-letni staż służby uprawniał do uzyskania emerytury mundurowej. Ale wciąż bronią postulatu, by wiek uprawniający do uzyskania emerytury wynosił 50 lat, a nie jak chce rząd – 55." oraz informuje, że "...Na stole negocjacyjnym pojawiła się jeszcze jedna propozycja ze strony związków: by nie wprowadzać minimalnego wieku uprawniającego do pobierania świadczenia. Można by je dostać po 25 latach służby, czyli nawet w wieku 45 lat. Za to miałyby zostać wprowadzone różne przeliczniki wysokości emerytury za każdy rok uprawniający do świadczenia. Np. piloci, komandosi, żołnierze z misji zagranicznych czy policyjni agenci pracujący pod przykryciem mieliby po 25 latach służby znacznie wyższą stopę zastąpienia, czyli relację emerytury do ostatniej pensji, od ich kolegów z innych rodzajów służby."
Gazeta cytuje Antoniego Dudę, który powiedział, że "Takie rozwiązanie upraszcza system i uwzględnia zastrzeżenia różnych resortów, które chciały preferencji dla pewnych grup".
Według Gazety, wobec tej ostatniej propozycji rząd jest sceptyczny, lecz zobowiązał się przeliczyć wszystkie warianty i 5 lipca dać związkowcom odpowiedź, czy zgadza się na ich propozycje. Data kolejnych negocjacji przesądza, że bez względu na wynegocjowane warunki będą je wprowadzali życie nowy parlament i rząd. Teraz możliwe jest wyłącznie zawarcie porozumienia, które stanie się podstawą do przygotowani ustawy po wyborach.

Więcej: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/523771,ciagnaca_sie_debata_o_mundurowkach.html

Cytuj
Krótką informację zamieszcza też Gazeta Wyborcza Biz, ale jest to raczej spóźniona wczorajsza relacja. W notatce pod tytułem: "Wciąż bez porozumienia w sprawie emerytur mundurowych", Gazeta Wyborcza informuje, że "Rząd chce, aby policjanci i żołnierze pracowali do 55 lat. Związkowcy zgadzają się tylko na 50. Dziś po raz kolejny spotkali się mundurowi związkowcy z ministrem Michałem Bonim. Strony zgadzają się, aby reforma emerytalna objęła tylko nowo wstępujących do służby policjantów, żołnierzy, strażaków. Nie zgadzają się natomiast co do warunków, na jakich mundurowi mieliby prawo odchodzić ze służby".
Niewykluczone, że w ciągu dnia pojawi się szerszy materiał.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=819:przegld-prasy-16062011&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 09:58:57 wysłana przez grzela »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2236 dnia: Czerwiec 16, 2011, 11:27:27 »
Cytuj
F-26/2011 Warszawa, dnia 15.06.2011 r.
STANOWISKO FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻB MUNDUROWYCH WS. ZAŁOŻEŃ NOWEJ USTAWY EMERYTALNEJ

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zajmuje następujące stanowisko w sprawie założeń nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych:

1. System emerytalny służb mundurowych ma charakter zaopatrzeniowy.

2. Zachowane zostają uprawnienia emerytalne dla wszystkich funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, PSP i Służby Więziennej oraz żołnierzy będących obecnie w służbie.

3. Zachowane zostaje uprawnienie do łączenia emerytury i renty oraz odrębny system orzecznictwa dla funkcjonariuszy i żołnierzy będących w służbie.

4. Nowy system orzecznictwa obejmie wyłącznie wszystkich, którzy podejmą służbę po wejściu w życie nowej ustawy emerytalnej.

5. Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych dopuszcza możliwość wydłużenia w nowym systemie stażu służby uprawniającego do minimalnych uprawnień emerytalnych do 25 lat bez określenia wieku.
Możliwe jest również określenie minimalnego wieku uprawniającego do świadczenia emerytalnego na poziomie nie wyższym niż 50 lat, z uwzględnieniem szczególnych warunków i charakteru służby, przy zwolnieniu na własną prośbę.


6. W nowym systemie emerytalnym po 25 latach służby podstawa wymiaru emerytury będzie wynosić co najmniej 55% i wzrastać za każdy kolejny rok służby o 3% aż do 85% podstawy wymiaru. Podstawą wymiaru świadczenia emerytalnego będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku.

7. Nowa ustawa emerytalna obejmie wyłącznie funkcjonariuszy i żołnierzy przyjętych do służby po jej wejściu w życie. Obecnie zatrudnieni funkcjonariusze i żołnierze będą mieli prawo wyboru systemu w dniu złożenia wniosku o przejście na emeryturę.


Federacja ZZSM akceptuje propozycję rządu dotyczącą kontynuacji programu modernizacji służb mundurowych oraz nad zmianami ustaw pragmatycznych w zakresie złagodzenia części przepisów pozbawiających funkcjonariuszy prawa do emerytury i mieszkania oraz wykreślenia zapisu umożliwiającego zwolnienie ze służby z tytułu 30 lat wysługi emerytalnej.

Przewodniczący ZK ZZS „Florian” Przewodniczący KKW NSZZ FSG
Krzysztof Oleksak Mariusz Tyl
Przewodniczący ZG NSZZ PP Przewodniczący ZG NSZZP
Krzysztof Hetman Antoni Duda
Przewodniczący ZG NSZZ FiPW
Wiesław Żurawski 
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2237 dnia: Czerwiec 16, 2011, 19:09:14 »
Federacja zapomniała o bardzo istotnej sprawie: naliczanie z ostatniego miesiąca

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2238 dnia: Czerwiec 17, 2011, 06:31:09 »
Federacja zapomniała o bardzo istotnej sprawie: naliczanie z ostatniego miesiąca
bo o to chodzi, aby coś spłodzić, ale grzecznie pod dyktando rządu, cichcem przemycić inne założenia, zrobić z siebie dobrych i was wydymać
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2239 dnia: Czerwiec 17, 2011, 07:24:32 »
Ogniowy, jak masz tak komentować to lepiej zamknij m...! Bo ile można tego słuchać???

Cytuj
Podstawą wymiaru świadczenia emerytalnego będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Nie ma ani o roku, ani o miesiącu. Czy ostatnie zajmowane stanowisko ma być kompromisem, tego się pewnie dowiemy później. Wg ustalonych punktów zmiany obligatoryjnie obejmują nowo przychodzących więc służących już nie obejmie, da im ewentualnie możliwość wyboru. Więc nie przejmujmy się na zapas.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2240 dnia: Czerwiec 17, 2011, 11:55:17 »
Ogniowy, jak masz tak komentować to lepiej zamknij m...! Bo ile można tego słuchać???

Cytuj
Podstawą wymiaru świadczenia emerytalnego będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Nie ma ani o roku, ani o miesiącu. Czy ostatnie zajmowane stanowisko ma być kompromisem, tego się pewnie dowiemy później. Wg ustalonych punktów zmiany obligatoryjnie obejmują nowo przychodzących więc służących już nie obejmie, da im ewentualnie możliwość wyboru. Więc nie przejmujmy się na zapas.
Nowo wstępujących obejmie nowy system, starych rozporządzeniem ministra SWiA obejmie zmiana naliczania, bo chodzi o oszczędności już, a nie za 25 lat, jeszcze tego nie zrozumiałeś???
Dlatego nic nie mówi się o tym, w wspólnych stanowiskach na zasadzie: to zmienimy, ale o tym nie mówimy, komendantom i tak krzywdy nie zrobimy.... to się nazywa kompromis w ustaleniach ze stroną związkową, jakie to dziecinnie proste....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2241 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:19:12 »
A mnie bardzo niepokoi forma wypowiedzi czy to premiera czy Boniego cały czas mówią o tym, że nie zamierzaja nic zabierać tym co maja prawa nabyte czyli jeśli w dniu wejścia nowej ustawy nie masz 15 latek to praw nie posiadasz i coś mi sie widzi że chyba chcą tych wszystkich ludzi  załatwić bez mydełka.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2242 dnia: Czerwiec 17, 2011, 14:57:19 »
A mnie bardzo niepokoi forma wypowiedzi czy to premiera czy Boniego cały czas mówią o tym, że nie zamierzaja nic zabierać tym co maja prawa nabyte czyli jeśli w dniu wejścia nowej ustawy nie masz 15 latek to praw nie posiadasz i coś mi sie widzi że chyba chcą tych wszystkich ludzi  załatwić bez mydełka.
Jesteś na bardzo dobrym tropie...ciepło, a wręcz gorąco...
Jeżeli jest tak super, o po co ta planowana Manifestacja????

Koleżanki i Koledzy,
Komisja Krajowa NSZZ ”Solidarność” podjęła decyzję o przeprowadzeniu
MANIFESTACJI w dniu 30 czerwca 2011r. w Warszawie pod hasłem:
„POLITYKA WASZA – BIEDA NASZA”
Manifestacja rozpocznie się o godzinie 10.30 na Placu im. Józefa
Piłsudskiego a przewidywane zakończenie ma nastąpić około godziny 17.00 pod
Kancelarią Premiera Rady Ministrów w alejach Ujazdowskich.
Manifestacja jest kolejnym etapem walki związku o podniesienie
wynagrodzenia minimalnego, o zwiększenie działań Rządu w celu zmniejszenia
bezrobocia, o podjęcie działań osłonowych obywateli wobec zwiększonej inflacji,
przeciwko likwidacji polskiego przemysłu, o rzeczywisty dialog społeczny pomiędzy
pracownikami a pracodawcami i rządem.
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” postanowiła dołączyć
do protestu ze swoimi postulatami, którymi są:
1. Sprzeciw dla zapowiedzi braku podwyżek, a nawet wyrównania
inflacyjnego uposażenia strażaków na rok 2012.
2. Sprzeciw dla dalszego niedotrzymywania słowa, ciągłych zmian ustaleń w
negocjacjach o ustawie emerytalnej służb mundurowych i prób ograniczania
uprawnień emerytalnych funkcjonariuszom.
3. Sprzeciw w sprawie pracy w czasie ponadnormatywnym podczas EURO
2012 i prezydencji Polski w Unii Europejskiej w sytuacji braku środków na
zapłatę za czas nadpracowany.
4. Zapłata za nadgodziny zaległe od 2005 do 2010 roku.
Biorąc pod uwagę fakt, iż sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać naszych
problemów MUSIMY wykorzystać okazję i włączyć się do protestu NSZZ
„SOLIDARNOŚĆ” , aby manifestować nasze niezadowolenie z działań rządu.
Zwracam się do Kolegów i Koleżanek, członków Związku jak i nie zrzeszonych
o czynny udział w proteście. Jest to wielka szansa przekazania stronie rządowej
naszych postulatów i udowodnienia, że jednoczymy nasze siły i nie poddamy się
manipulacjom i próbom odbierania nam należnych uprawnień i pensji.
Ze strony MOZ 1504 jesteśmy w stanie zapewnić zwrot kosztów dojazdu na
teren manifestacji po przedstawieniu faktur VAT za transport i potwierdzeniu liczby
obecnych osób na terenie manifestacji.
Udając się na manifestację proszę o zabranie transparentów, gwizdków i innych
atrybutów, które zapewnią głośny i zauważalny przemarsz ulicami Warszawy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 15:00:25 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2243 dnia: Czerwiec 17, 2011, 21:33:22 »
... Biorąc pod uwagę fakt, iż sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać naszych problemów MUSIMY wykorzystać okazję i włączyć się do protestu NSZZ
„SOLIDARNOŚĆ” , aby manifestować nasze niezadowolenie z działań rządu. ...
Musimy to myśleć co mówimy i robimy oraz być w tym konsekwentnym.
Jeżeli nie uda się załatwić spraw za pośrednictwem Federacji Związków Mundurowych, to nie ma co liczyć na "Solidarność". A do dawania poparcia formacji politycznej pod nazwą związku zawodowego nie powinno się - przynajmniej na tym forum - nikogo namawiać.
@ Ogniowy - bądź konsekwentny swoich wcześniejszych wypowiedzi i daj sobie na wstrzymanie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2244 dnia: Czerwiec 18, 2011, 10:27:36 »
piotr998 czyli uważasz, że nie ma powodu do manifestacji? Brak podwyzek inflacyjnych przez 4 lata jest dla Ciebie ok?
no chyba że jesteś emerytem i dostajesz waloryzację to zwracam honor...
A przechodząc do manifestacji jak widzę zaproszenie jest do wszytkich związkowców i niezrzeszonych. Pytam wiec czy postulaty S są nietrafne. Czy którys ZZ lub niezrzeszony nie zgadza sie z koniecznością podniesienia płac, nadgodzinami czy ochroną dotychczasowych rozwiązań emerytalnych dla już służacych?
Skoro wszyscy są do niech zgodni a negocjacje w sprawie trwają, to masowe wyrażenie poparcia dla negocjatorów chyba by się przydalo.
Inaczej znowu będziemy biadolic a jak do działań przychodzi to nie mam czasu niech zrobia to inni.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2245 dnia: Czerwiec 18, 2011, 11:40:34 »
piotr998 czyli uważasz, że nie ma powodu do manifestacji? Brak podwyzek inflacyjnych przez 4 lata jest dla Ciebie ok? ... Czy którys ZZ lub niezrzeszony nie zgadza sie z koniecznością podniesienia płac, nadgodzinami czy ochroną dotychczasowych rozwiązań emerytalnych dla już służacych?
Skoro wszyscy są do niech zgodni a negocjacje w sprawie trwają, to masowe wyrażenie poparcia dla negocjatorów chyba by się przydalo. ...
Powody są nie tylko do manifestacji i to nie tylko brak podwyżek.
Mimo że pamięć mam dobrą bo krótką, to jeszcze niedawno "S" była przeciwna niektórym "przywilejom mundurowym".
W czasie negocjacji nie powinno być żadnych protestów dotyczących tematyki negocjacji - pewne zasady winny obowiązywać strony negocjacji. Co nie znaczy że strona rządowa nie powinna czuć presji społecznej.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2246 dnia: Czerwiec 19, 2011, 00:56:33 »
@piotr998 jakiej presji społecznej????Presja społeczna jest teraz taka żeby zabrać mundurowym wszelkie przywileje bez względu na to w jakiej formacji służą,a nas niby z największym poparciem jest ok.30 000,więc nie łódż się że dla nas będzie lepiej.Zabiorą wszystko co się uda i to z poklaskiem społeczeństwa....

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2247 dnia: Czerwiec 19, 2011, 08:30:21 »
Nie sądzisz chyba że udział w manifestacji razem z tymi co opowiadają się za odebraniem mundurowym "przywilejów" jest dobrym rozwiązaniem.
A pod pojęciem "presji społecznej" można rozumieć "przecieki kontrolowane" czego może się władza spodziewać przy twardym stanowisku w negocjacjach. I nie mają to być informacje od central związkowych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2248 dnia: Czerwiec 19, 2011, 09:01:02 »
@piotr
Widzę, że jesteś z tej części, która nie daje się robić w tzw. "banbuko"  :szalony:
Ja bym dodał tylko tyle, że to całe społeczeństwo chce krwi MUNDUROWYCH z pominięciem strażaków. Na 100 zapytań (początek roku 2011) 83 odpowiedzi na "z wyłączeniem straży pożarnej"  :szalony: :szalony:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2249 dnia: Czerwiec 19, 2011, 10:31:53 »
Witam ! No cóż : wydaję się , że to porozumienie ( ogłoszone narazie tylko przez ZZ ) faktycznie nie zmieni nic dla tych , którzy mają " prawa nabyte " , łącznie z naliczaniem emerytury . Bo w ustawie obecnie obowiązujacej jest zapis :
Cytuj
Art. 5. 1. Podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Chyba , że jakieś przepisy około ustawowe ( np. rozporządzenie Ministra SWiA - wtedy nie jest niezbędna zmiana ustawy ) mogą zmienić sposób naliczania emerytury ( może ktoś coś wie na ten temat ? )
Natomiast dalej niewiadomą jest co oznaczają prawa nabyte ( w kontekscie obietnicy , że dla pracujących nie będzie żadnych zmian ) no i milczenie rządu . Bywało już tak , że mimo ogłaszania przez ZZ ustaleń - pewniaków , rząd zmieniał wszystko o 180 0 . Sorry , że szukam dziury w całym , ale tak mi podpowiada moje wieloletnie doświadczenie , np. płacenie za nadgodziny . Pozdrawiam .