Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887299 razy)

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2000 dnia: Marzec 24, 2011, 20:32:50 »
Podoficer po 15 latach służby osiągnął już przeważnie wszystko co miał do osiągnięcia. Szósta grupa to maks co może mieć, st. ogniomistrz, dodatek na ustalonym poziomie, który jeżeli nie było wpadek to raczej się już nie zmieni. Słowem... kokosów nie ma. Człowiek zaczyna popadać w rutynę. Coraz więcej spraw zaczyna go drażnić. Brak możliwości awansu i rozwoju, czy nawet lepszej perspektywy finansowej wywołuje syndrom wypalenia zawodowego. I do tego wszystkiego dochodzi wizja maksa na emeryturę (jeżeli akurat 01 jest w porządku). Rodzi się pytanie: Po co ja mam tu do jasnej cholery siedzieć, jeżeli pod ZERem będzie mi lepiej? Tak samo przeważnie wygląda sytuacja u aspiranta, któremu nie udało się spełnić oficerskich aspiracji.

Idę o zakład, że jest to 90% procent przypadków odejścia na emeryturę w przedziale 15-20 lat.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2001 dnia: Marzec 24, 2011, 20:43:57 »
Pięknie to Liberty ująłeś.Osobiście dodam że jest i grono oficerów którzy nie odnależli się w swojej roli i na niższych stanowiskach na które trafili pomagają się szybciej wypalać podoficerom i aspirantom... :wall:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2002 dnia: Marzec 24, 2011, 22:50:50 »
Ciekawe jak mają zamiar zatrzymywać ludzi skoro nawet nowe Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 marca 2009 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej daje mocno po dupie korpusowi podoficerów i aspirantów. System motywacyjny leży w tym przypadku całkowicie, jak tu ludzie mają mieć chęć do dłuższego okresu służby mają w perspektywie max. 5 grupe - korpus podofierski  :gwiazdki:
Odnośnie reformy emerytalnej to najbardziej martwi wbrew pozorom głucha cisza na temat systemu naliczania, tutaj widzę największe zagrożenie dla Nas wszystkich!!!

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2003 dnia: Marzec 26, 2011, 00:37:06 »
Nie zaniżaj kolego:
D-ca zastępu 7 grupa
St.op.sprz.spec. 7 gr
Specjalista 7 gr
i wszystkie w korpusie podoficerskim narazie.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2004 dnia: Marzec 26, 2011, 14:33:07 »
Na razie jest tak jak mówisz, ale po 31 grudnia 2013 jeżeli nic sie nie zmieni furtka zostanie zamknięta. Na ta chwile mamy jeszcze okres przejsciowy także nie wyglada to jeszcze tak źle.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2005 dnia: Marzec 29, 2011, 13:11:15 »
a mnie zastanawia ile ma pracować aspirant, oficer. Przecież do pracy jeśli nie zaliczą im nawet szkoły to przyjdą odpowiednio w wieku 21, 23 lat pracy. Osiągając 20 lat pracy będą mieć 41, 43- czy wówczas moga iść ne emkę czy też nie. I w tym przypadku mam zastrzeżenia. Pozostałość mi się podoba, bo uważam, że do 55 lat na podziale można pracować- wystarczy o siebie tylko zadbać. Mam już 40 lat a nie ustępuję 30 latkom. No ale cóż jak takiego trudno namówić na siłownię, grę w piłkę itd. Oni wolą kompa lub bilarda- a potem płacz na testach.
Zresztą jak ktoś nie nadawał by się do bezpośrednich działań zawsze można kierować tam młodszych sprawniejszych- paru się znajdzie ^_^. A jak jest teraz w większości komend?
 Na SK większość młodych, bo starzy nie chcą- powód nie tu miejsce, w biurze to samo- dłonie jak bochny chleba i zamiast do pożaru to pierdzi w stołek :fiuu:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2006 dnia: Marzec 29, 2011, 18:23:54 »
1.
Cytuj
a mnie zastanawia ile ma pracować aspirant, oficer. Przecież do pracy jeśli nie zaliczą im nawet szkoły to przyjdą odpowiednio w wieku 21, 23 lat pracy. Osiągając 20 lat pracy będą mieć 41, 43- czy wówczas moga iść ne emkę czy też nie.
watrunki takie same, jak dla innych strażaków przychodzących "z ulicy", z tym, że: a) po 20 latach służby, mogą mieć doliczane lata nauki do wysługi, b) skoro wszyscy strażacy będą mogli odejść na emeryturę dopiero po spenieniu dwóch warunków jednocześnie (wysługa 20 lat służby + warunek przekroczenia 55 lat życia), to nie będą mogli odejść na emeryturę w wieku 41-43 lat życia, mając tylko 20 lat służby.

2.
Cytuj
Pozostałość mi się podoba, bo uważam, że do 55 lat na podziale można pracować- wystarczy o siebie tylko zadbać. Mam już 40 lat a nie ustępuję 30 latkom. No ale cóż jak takiego trudno namówić na siłownię, grę w piłkę itd. Oni wolą kompa lub bilarda- a potem płacz na testach. Zresztą jak ktoś nie nadawał by się do bezpośrednich działań zawsze można kierować tam młodszych sprawniejszych- paru się znajdzie
Nie wszystko jest takie proste, jejstem tego dobrym przykładem, 43 lata, 21 lat służby, grałem zarówno w siatkówkę, jak i piłkę nożną, ale życie układa własne scenariusze, kilka lat temu doznałem kontuzji, która spowodowała dalsze kłopoty zdrowotne, w wyniku których byłem zmuszony do odejścia na wcześniejszą emeryturę ( trwale niezdolny do pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku - dowódca zmiany), w mojej KM ani KW nie znaleziono mi wakatu:( - odpowiedz, co miałbym zrobić wg. nowych zasad emerytalnych?
Jestem jak widzisz najlepszym przykładem obalającym Twoją teorię, kolego oficerze przez dwa F  :pyt:

Wkurwia mnie, jak ktoś uważa, że ma prostą i najlepszą receptę na wszystko  :krzyk:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2007 dnia: Marzec 29, 2011, 19:53:04 »
robard dziękuję za odpowiedż pomimo, że jest trochę mnie atakujaca- i tego nie rozumię. Napisałem, co jest nie do przyjęcia a co jest do zaakceptowania. Masz inne zdanie twoje prawo. Mnie zastanawia tylko to dlaczego nie masz żalu do komendanta. Przecież to on jest winien, że już jesteś na emce. Twój przypadek domniemam że jest wyjątkiem w skali kraju. Śmieszy mnie, że kom. nie potrafił znależć wakatu dla strażaka z 10 grupą- widocznie i ta grupa jest za wysoka na podziale.
Tak podsumowując dodam, że obecnie na 14ludzi na zmianie jest 5 po 50, 3 grubo po 40 i ja 40 latek, reszta to młodziaki i żaden nie szykuje się z nas na emkę. Fakt, że ci po 50 to korbowody :rolleyes: i zbytnio sie przy akcji nie wykarzą ale właśnie takie sa realia przynajmniej u mnie. Poza tym w każdej chwili jest możliwość przejścia do biura lub na PSK. No ale może to wyjątek w skali kraju :fiuu:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2008 dnia: Marzec 30, 2011, 17:46:43 »
widzisz, mój komendant sam nie może stworzyć wakatu, gdyż wszystkie stanowiska są obsadzone, a zmianę regulaminu organizacyjnego wymaga zgody KW. Co do KW, to akurat już były 01 (obiecywał, że załatwi przeniesienie do KW, a sam odszedł emkę tego samego dnia co ja:)), śmieszno i straszno, co?, tak samo jak ze mną, KW radził sobie z załatwieniem sprawy w Augustowie, więc powinieneś teraz zrozumieć, że to nie było takie proste, tym bardziej, że jakąś decyzję musiałem podjąć w odpowiednim czasie (złożyć raport o odejście z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym - 3 miechy, mój KM zachował się się w całej sytuacji bardzo fair, ponieważ wyczekał z moim raportem do ostatniej chwili - do jednego miesiąca przed odejściem. sam nigdy nie poszedłbym tak wcześnie na emkę i zawsze wszystkich namawiałem, żeby siedzieć do końca, ale zawsze też, jest to decyzja indywidualna.
Już odczuwam skutki wcześniejszego odejścia, chociażby nieprzekraczanie limitu dodatkowych zarobków:)) A dobrze, że są  :rofl:
Nie chciałem Cię atakować, ale pokazać, że w życiu bywa naprawdę bardzo różnie
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2009 dnia: Marzec 30, 2011, 19:58:04 »
Hehehehehe...rządowi nie podoba się sposób naliczania emerytur....
Nareszcie odważnie odezwali się o tym gdzie pies jest pogrzebany - propozycje były 3 lata wstecz, nawet jak zostanie 12 miesięcy, to kto wam da maxa na rok??? robaczki podziałowe?...biuro się ustawi, komendantom krzywdy nie zrobią ale podział na takich zmianach zostanie pogrzebany....życzenia powodzenia, dla oczekująch na zmiany dla młodych, mówiąc brzydko reforma ma upier...ć wszystkich, i to wiadomo....

Wiek i lata służby to jedno - są takie przypadki jak u kolegi powyżej, że trzeba odejść ale to często decyzja podejmowana nie przez nas a przez życie i zdarzenia losowe.

Ogniowy ma rację - największy problem jest w sposobie naliczania emki, a to jest łatwo uchwalić. Awanse na koniec (czytaj max) są Nagrodą za służbę - tak  mówił poprzedni Komendant Główny gdy ten temat został poruszony. Wielu z Nas awanse należą się wcześniej ale z braku kasy ich nie dostajemy. Piszecie o przypadkach, że jak chce się awans w stopniu to Komendant ucina dodatek, bo nie ma kasy.
Komendanci też są ludźmi i rozumieją różne przypadki losowe jak u robarda i z własnej woli nikomu krzywdy nie zrobią, chyba wcześniej my na nią zasłużymy.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2010 dnia: Marzec 31, 2011, 22:45:22 »
Hehehehehe...rządowi nie podoba się sposób naliczania emerytur....
Nareszcie odważnie odezwali się o tym gdzie pies jest pogrzebany - propozycje były 3 lata wstecz, nawet jak zostanie 12 miesięcy, to kto wam da maxa na rok??? robaczki podziałowe?...biuro się ustawi, komendantom krzywdy nie zrobią ale podział na takich zmianach zostanie pogrzebany....życzenia powodzenia, dla oczekująch na zmiany dla młodych, mówiąc brzydko reforma ma upier...ć wszystkich, i to wiadomo....
Wiek i lata służby to jedno - są takie przypadki jak u kolegi powyżej, że trzeba odejść ale to często decyzja podejmowana nie przez nas a przez życie i zdarzenia losowe.

Ogniowy ma rację - największy problem jest w sposobie naliczania emki, a to jest łatwo uchwalić. Awanse na koniec (czytaj max) są Nagrodą za służbę - tak  mówił poprzedni Komendant Główny gdy ten temat został poruszony. Wielu z Nas awanse należą się wcześniej ale z braku kasy ich nie dostajemy. Piszecie o przypadkach, że jak chce się awans w stopniu to Komendant ucina dodatek, bo nie ma kasy.
Komendanci też są ludźmi i rozumieją różne przypadki losowe jak u robarda i z własnej woli nikomu krzywdy nie zrobią, chyba wcześniej my na nią zasłużymy.
Nawet komendant-człowiek, jak to określasz nie da ci maxa na rok, czy 3 lata jak go w ryzach z kasą będą trzymać - bo co - ograniczy wydatki na paliwo - jakby nawet chciał to nie może... i dojdzie do tego że max będzie przywilejem, nagrodą lub zapomogą dla przyszłych emerytów - rencistów. Czyli tak jakby go dla szaraków nie było....
Sami widzicie, co się dzieje - rząd jednoznacznie powiedział - nie obniżymy akcyzy na paliwo, bo mamy niedobory budżetowe , tak samo będzie z wami - tniemy tym, którzy chcą odejść - niech idą na 1500 emerytury - wszak to i tak 2 razy więcej niż najniższa emka cywila....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

retne2

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2011 dnia: Marzec 31, 2011, 23:47:44 »
Jaj ja czytam ostatnie posty, to mi sie słabo robi, gdzie wy wyczytaliście że z 3 lat naliczanie czy z 12 miesiecy ? przeczytajcie sobie jeszcze raz fakty które przekazała strona zwiazkowa po spodkaniu z rządem
 http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=406:komunikat-po-spotkaniu-w-kprm-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30
Wy chyba jeszcze niezajażyliście o co teraz chodzi rządowi, O WYGRANIE WYBORÓW !!! jakby to wejdzieo co jest napisane w linku to opinia publiczna powie ,,NO PORZĄDNY RZĄD ZABRA WREŚCIE PRZYWILEJE EMERYTALNE I NIEBĘDZIE JUZ 15 LETNICH EMERYTÓW'' a z drugiej strony nie ma co ukrywac obeznie pracujacym strażakom ten układ jest na reke jak chesz iść po 15 to idziesz , jak chcesz iśc po 25-27,5 latach na 75% to idziesz a jak niektórzy w mojej jednosce maja teraz 46 lat i w przyszłym roku mieli by iść na pełna emke w wieku 47 lat to już powiedzieli że jeżeli to wejdzie to przerobia te 3 lata żeby zyskać 10% więcej do emki, a naliczanie w obu przypadkach ma byc takie samo z ostatniego miesiaca. I w tej sytułacji rzad zyskuje poparcie społeczeństwa i część służb mundurowych (bo niekurzy są już uprzedzeniu tak jak ja  -_- do nich), a oprucz tego przez najblisze 3-4 lata oszczędności z tego tytułu że że część funkcjionarjuszy pujdzie 3-4 lata puźniej na emke żeby dorobić do 85% , a te właśnie 3-4 lata to byłby okres ich rządenia jakby wygrali wybory. Kródko mówiąc to co PO teraz wyprawia to jest miszczostwo świata jeśli chodzi o gre polityczną

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2012 dnia: Kwiecień 01, 2011, 07:07:16 »
A czy w tym komunikacie jest mowa o ostatniej pensji, czy pensji na ostatnio zajmowanym stanowisku ??
Czasem warto czytać ze zrozumieniem i trochę pomiędzy wierszami.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2013 dnia: Kwiecień 01, 2011, 10:43:22 »
retne trafiłes w samą dziesiątkę. Potwierdzam PO zagrywa po mistrzowsku.
1.zwiększyli emkę dla kom. d-ców i ich zastępców - podsumowując dla osób, które mają max. wynagrodzenie
2.nie skrzywdzili tych, którzy chca odejść wcześniej -własny biznes, bo 5 lat dłużej nie zaszkodzi a to że będą mieć mniejszą emkę to takim wisi i powiewa - zresztą jest to malutki procent w naszych szeregach
3. ci co chcieli osiągnąc max. też przeliczą że lepiej zostać im te 3 lata dłużej , bo zazwyczaj tacy ciągnęli do 30 aby złapać jeszcze jubileuszówkę. Mając 30 stwierdzi, że osiągnął to co 2 lata wcześniej więc szkoda tych 10%- itak będzie się to kręcić.
4. młody, który będzie chciał przyjść do straży zazwyczaj nie patrzy na warunki emerytury- no może znów jakiś mały procent, no ale jak będzie chciał to przyjdzie. Będzie mało chętnych to bedą się martwić póżniej.
5. społeczeństwo zakceptuje zmiany, bo rząd stwierdzi, że wg nich na wcześniejsza emke będzie mógł odejść strażak mając około 50 lat, a jeszcze wcisną ciemnotę, że większość zdecyduje się pracować dłużej bo większa emka, pobory itd. to lud to kupi
I na koniec -- jedno pozostawiam do dalszego myślenia--- dlaczego związki zawodowe ( a raczej najwyższa władza związkowa) tak szybko zaakceptowała projekt?
zapraszam do dyskusji .

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2014 dnia: Kwiecień 01, 2011, 15:24:01 »
Witam Panów dosyć dawno nie odzywałem się na forum , widzę wielu znajomych odeszło już na emki, świat idzie do przodu... ale do rzeczy.
-Pyta kolega dlaczego związki zaakceptowały tak szybko zmiany?? ano odpowiedz jest prosta   : dlatego że szefostwo związków dawno jest już na emeryturach i stwarzają pozory ( patrz związki  zawodowe Policji tam maja szefa)
-przechodzenie na emkę z ostatniej pensji??? czy stanowiska???  morze być tylko gdzie masz gwarancje że będziesz miał do tego czasu trzynastkę, dodatek motywacyjny,0,5% za wyjazdy, zaliczone lata z cywila (tacy strażacy tez służą Panowie w naszej formacji) policz sobie rozpoczynając służbę w wieku 20 lat:
   20 lat służby =45%
 do 50 lat brakuje 10 .
10 x3% za każdy rok (obiecany) = 30
45+30=75%
Jeżeli lekarz wcześniej nie zaleci zmiany środowiska pracy po 30 latach służby wychodzi mi 75% z ostatniej gołej pensji, wiec gdzie tu lepiej??
i tak można przeliczać  rok po roku  zwiększając wiek przyjęcia  zmniejszając o lata z cywila
życzę powodzenia tym którzy maja złudzenia, pozdrawiam emerytów na mnie już też przyszedł czas...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2015 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:51:49 »
Chociaż jeden z niewielu czytających i myślących wyraził swoją opinię, zaczynam mieć wrażenie że gro uczestników tej debaty to podpuchy z KG....albo PO :)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2016 dnia: Kwiecień 01, 2011, 23:35:08 »
Witam...
Mam pytanie, czy ktoś spotkał sie z jakąś informacją na temat tego spotkania ,które miało odbyć się 30 marca?Gdzie miało być podpisane to ustalenie w sprawie zmian ? Jakaś informacja czy się odbyło? Jak ten projekt wygląda? Na chwile obecną założenia nie są ani konkretne, ani spójne, niby ogłoszono, że doszło do porozumienia, ale takowego nie widze....

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2017 dnia: Kwiecień 02, 2011, 08:44:38 »
Chociaż jeden z niewielu czytających i myślących wyraził swoją opinię, zaczynam mieć wrażenie że gro uczestników tej debaty to podpuchy z KG....albo PO :)
A Ty kolego cwaniaczku byłbyś szczęśliwy gdyby pojawiły się jak najbardziej niekorzystne zapisy w nowej ustawie. Czytam Twoje posty i widzę że siejesz defetyzm, sączysz jad i zatruwasz atmosferę. Ale byś się cieszył gdyby coś nam zabrano (z emki). Bo Ty już ją masz i będziesz piał z zachwytu jak następni dostaną od Ciebie mniej. Życzę wszystkim odchodzącym wyższej emerytury od cytowanego kolegi.

Spokojnie z emocjami, nikt nie powiedział, że się cieszy lub będzie szczęśliwy ze zmian!! Proszę nie zaogniać rozmowy na forum prywatnymi docinkami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 10:15:14 wysłana przez robn »

retne2

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2018 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:03:33 »
morze być tylko gdzie masz gwarancje że będziesz miał do tego czasu trzynastkę, dodatek motywacyjny,0,5% za wyjazdy, zaliczone lata z cywila (tacy strażacy tez służą Panowie w naszej formacji) policz sobie rozpoczynając służbę w wieku 20 lat:
   20 lat służby =45%
 do 50 lat brakuje 10 .
10 x3% za każdy rok (obiecany) = 30
45+30=75%
Dobre wyliczenia tylko jedna rzecz nie jest uwzględniona, nie wiem jak w innych komendach ale w mojej jest ciężko nie dostać rocznie 0,5% za wyjazdy i po 30 latach ma się ok. 15% gratis do emki.
Oczywiście to jest teoretycznie, a w praktyce niektórzy są po aspirantkach co im jakiś procenty uciekną, po SG też ucieka parę procent, ale w praktyce wystarczy 10% co większość uzyskuje.
Co do gwarancji: trzynastki, motywacyjnego, 0,5 %, lat z cywila - gdzie miałeś taka gwarancje 5 lat, 10 lat czy 25 lat wstecz?
No nie było takiej gwarancji. To wszystko mogli nam pozabierać już od kilku lat wstecz, mogą nam teraz zabrać, mogą to zrobić za 5, 10, czy nawet za 25 lat, a mogą nam tego wogule nie zabrać, to też niema co dywagować na takie tematy.

A czy w tym komunikacie jest mowa o ostatniej pensji, czy pensji na ostatnio zajmowanym stanowisku ??
Czasem warto czytać ze zrozumieniem i trochę pomiędzy wierszami.....
Tam jest mowa ,,Podstawą wymiaru emerytury byłoby jak dotychczas uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku.''
Ja rozumiem wątpliwości odnoście ,,ostatnio zajmowane stanowisku'' ale zwrot, jak dotychczas '' mówi jednoznacznie, że nic się zmieni.

Kolego, błędy!!! poprawiłem,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 12:24:47 wysłana przez robn »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2019 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:34:07 »
Z tego co wiem, to:
30.03 spotkania nie było, bo OFE w Senacie głosowali.
Na chwilę obecna nic nie jest potwierdzone, bo podzespoły pracują.
I rzeczywiście cały czas mam wrażenie, że kilku dyskutantów gra ze stroną służbową...
Ale ja to sie nie znam ;)

ogienek

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2020 dnia: Kwiecień 02, 2011, 17:37:16 »
Witam Panów dosyć dawno nie odzywałem się na forum , widzę wielu znajomych odeszło już na emki, świat idzie do przodu... ale do rzeczy.
-Pyta kolega dlaczego związki zaakceptowały tak szybko zmiany?? ano odpowiedz jest prosta   : dlatego że szefostwo związków dawno jest już na emeryturach i stwarzają pozory ( patrz związki  zawodowe Policji tam maja szefa)
-przechodzenie na emkę z ostatniej pensji??? czy stanowiska???  morze być tylko gdzie masz gwarancje że będziesz miał do tego czasu trzynastkę, dodatek motywacyjny,0,5% za wyjazdy, zaliczone lata z cywila (tacy strażacy tez służą Panowie w naszej formacji) policz sobie rozpoczynając służbę w wieku 20 lat:
   20 lat służby =45%
 do 50 lat brakuje 10 .
10 x3% za każdy rok (obiecany) = 30
45+30=75%
Jeżeli lekarz wcześniej nie zaleci zmiany środowiska pracy po 30 latach służby wychodzi mi 75% z ostatniej gołej pensji, wiec gdzie tu lepiej??
i tak można przeliczać  rok po roku  zwiększając wiek przyjęcia  zmniejszając o lata z cywila
życzę powodzenia tym którzy maja złudzenia, pozdrawiam emerytów na mnie już też przyszedł czas...

wszystko sie zgadza, masz 75% , ale nie dodałes do tego dodatków za wyjazdy. Za 20 lat masz 10%    (jak w moim przypadku) czyli wszystko razem daje nam maksa, czyli 85 procent. Czy może sie mylę?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2021 dnia: Kwiecień 02, 2011, 19:56:04 »
Chociaż jeden z niewielu czytających i myślących wyraził swoją opinię, zaczynam mieć wrażenie że gro uczestników tej debaty to podpuchy z KG....albo PO :)
A Ty kolego cwaniaczku byłbyś szczęśliwy gdyby pojawiły się jak najbardziej niekorzystne zapisy w nowej ustawie. Czytam Twoje posty i widzę że siejesz defetyzm, sączysz jad i zatruwasz atmosferę. Ale byś się cieszył gdyby coś nam zabrano (z emki). Bo Ty już ją masz i będziesz piał z zachwytu jak następni dostaną od Ciebie mniej. Życzę wszystkim odchodzącym wyższej emerytury od cytowanego kolegi.

Spokojnie z emocjami, nikt nie powiedział, że się cieszy lub będzie szczęśliwy ze zmian!! Proszę nie zaogniać rozmowy na forum prywatnymi docinkami.

Prywatne wędrówki pozostaw sobie pod kierunkiem własnej żony, albo rodziny...wódki w Tobą nie piłem...
Wracając do tematu - moje stwierdzenia mają na myśli tylko to, abyście nie cieszyli się z tego co zaoferują, bo zrobią wszystko aby Wasza przyszła emerytura była jak najniższa, a wiek w jakim na nią pójdziecie, był jak najpóźniejszy - wszystko z powodu oszczędności budżetowych.... dodam na koniec ...miałeś chamie złoty róg...jak tego nie rozumiesz to czekaj na zbawienną  "nową" emeryturę.
Wypowiadam się tylko dlatego, że wcześniej nie jedna obiecanka wyszła PSP na złe, ale skoro wierzycie w cuda...to powodzenia...żegnam tym postem to forum, bo już zasadniczo nie ma z kim rozmawiać.....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 20:00:51 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2022 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:08:19 »
...żegnam tym postem to forum, bo już zasadniczo nie ma z kim rozmawiać.....
Wybacz, że nie dorośliśmy Ci do pięt.  :rofl: :rofl: :rofl: Żegnaj.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2023 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:28:25 »
...żegnam tym postem to forum, bo już zasadniczo nie ma z kim rozmawiać.....
Wybacz, że nie dorośliśmy Ci do pięt.  :rofl: :rofl: :rofl: Żegnaj.
Złamałem swoje słowo...ale wali mnie to co uważasz , to tak ładnie powiedziane....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2024 dnia: Kwiecień 02, 2011, 23:49:30 »
No skoro złamałeś swoje słowo to wali mnie to i też to mam w pamięci...Lepiej nie zaglądaj na forum i nie szargaj swoim zdrowiem bo przyda się na emce...Pozdrawiam.Poprawiłem swoje rozdwojenie i udam się z tym do lekarza bo o zdrowie trzeba dbać...Myślę że nie obraziłem nikogo.

Czy kolega @Fanatyk ma rozdwojenie jaźni że pisze NAS?
Do wszystkich!! Proszę nie obrażać forumowiczów!!! Ostatnie ostrzeżenie!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 11:48:56 wysłana przez Fanatyk »