Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887177 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1825 dnia: Styczeń 11, 2011, 17:20:50 »
O 14 miało byc spotkanie krajowych ZZ mundurówki w sprawie.

i jeszcze trwa  ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 17:32:59 wysłana przez Butel »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1826 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:33:39 »
no i co skończyło się?
a tak poważnie, według mnie nie chodzi o to, że "w czasie grudniowego spotkania związkowców z premierem Donaldem Tuskiem rząd z większym zrozumieniem wysłuchał argumentów przeciwko włączeniu do systemu powszechnego" po prostu nie mają na to kasy i tyle, więc według mnie nie należy wymiękać tylko walczyć o swoje ile się da! Mam nadzieję, że ZZ staną na wysokości zadnia i nie dadzą urwać zbyt wiele, bo z tego co widzę trwa nagonka medialna i napuszczanie "jednych na drugich", tym razem PRACODAWCY!

http://biznes.interia.pl/news/cios-dla-mundurowek-ma-silne-poparcie-biznesu,1581538

Nie wiem jak jest u Was, ale w moim regionie pracodawcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej ustalają ile mają płacić pracownikom, tak by zapewnić tanią siłę roboczą i nie konkurować między sobą, więc wcale się im nie dziwie, że najlepiej jakby u nas było 65 lat i płaca minimalna!

Przepraszam, bo może ten temat nie pasuje do tego wątku, ale ten rząd  tylko ściemnia:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/na-czym-polega-wielkie-oszustwo-rzadu-tuska,1580942,4199
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 09:44:36 wysłana przez apap000 »

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1827 dnia: Styczeń 13, 2011, 18:20:34 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Coś mi się wydaje, że chyba nie ma sensu długo czekać. Mam 25 lat służby, grupa 10 i zamknieta droga awansuPodwyżek też nie bedzie a 75% już mam, szkoda tych kilku procen z rewaloryzacji, które jescze można by było wyszarpnąć  :mellow: Jeśli ktoś może mi podać shemat naliczania podstawy odejścia na emkę to będę wdzięczny. Z kadrowcem nie chę na ten temat rozmawiać bo jak go znam, to zaraz poleci na podział a tam młode wilki już będą typować kogoś na moje miejsce, nie mówiąc o tym, że zwolnią się stanowiska na podziale i następni bedą układać sobie scenariusz dalszej służby.

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1828 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:35:32 »
Ludzie mówię do tych którzy mają już prawa emerytalne nie wiem na co Wy czekacie przecież dobrze już w tym Kraju nie będzie.W przyszłym roku pewnie nie będzie już motywacyjnego a może nawet trzynastki.Niektórzy będą musieli pracować 10 lat dłużej żeby mieć emeryturę taką jak w tym roku została by im naliczona a większość nie będzie miała już nigdy w takiej wysokości. Jeżeli będą cięcia to na pewno zaczną od pensji.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1829 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:44:18 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Coś mi się wydaje, że chyba nie ma sensu długo czekać. Mam 25 lat służby, grupa 10 i zamknieta droga awansuPodwyżek też nie bedzie a 75% już mam, szkoda tych kilku procen z rewaloryzacji, które jescze można by było wyszarpnąć  :mellow: Jeśli ktoś może mi podać shemat naliczania podstawy odejścia na emkę to będę wdzięczny. Z kadrowcem nie chę na ten temat rozmawiać bo jak go znam, to zaraz poleci na podział a tam młode wilki już będą typować kogoś na moje miejsce, nie mówiąc o tym, że zwolnią się stanowiska na podziale i następni bedą układać sobie scenariusz dalszej służby.
No i wyjasniło się dlaczego niektórzy nie chcą uciekać na emeryturę. Gdyby tak można było zabrać ze sobą stanowisko, odeszłoby wielu. A tak to trudno sie pogodzić, że ktoś zajmie np. 10 grupkę. Ot i cała polska mentalność - sam stracę ale komuś też nie dam. Jeżeli zaś chodzi o obliczenie emerytury to wejdż na stronę http://www.emerytura.yoyo.pl/ i ściągnij sobie PROGRAM - EMERYTURA (wersja 3.0 z 13 marca 2010 r.) Dalej mam nadzieję sobie poradzisz :)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1830 dnia: Styczeń 14, 2011, 15:10:00 »
Mniej więcej wygląda to tak:
wysokość podstawy z danej grupy+dodatek służbowy+ motywacyjny+1/12 podstawy doliczana przez KG PSP. To wszystko razy przysługujący procent z lat  służby.  A co do: odejść czy nie to myślę że lepiej w straży już było a teraz może być tylko gorzej. Poza tym znowu gratulacje dla ZZ i komendanta Głównego. Podpisana umowa OC z Hestią  to kolejny majstersztyk braku kompetencji obu stron. Nie bradzo wiem po co płacicie kasę waszym prawnikom jeśli cały czas was rolują. Umowa podpisana z dniem 01.12.2010. - niby po to by była ciągłość???? Przecież my w grudniu już RAZ PŁACILIŚMY!!!!!!składkę na OC dla PZU. Teraz zapłacimy drugi raz za to samo. Stawiam pytanie ZZ - to jest brak kompetencji czy celowe działanie????
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1831 dnia: Styczeń 14, 2011, 15:55:11 »
Link wysłany przez ronina do wyliczania emerytury sprawdza się w 100%. Wcześniej korzystałem ze starszej wersji , ale jak podstawiłem dane do tej wersji to kwota emki wyszła co do 1 gr.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1832 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:01:47 »
boloyung
Nia ma złych odpowiedzi sa tylko żle zadane pytania a poważnie:

Albo nie wiesz o czym mówisz i mylisz fakty albo świadomie kłamiesz.

Umowa z PZU została wypowiedziana nie pamietam z jaką datą ale możłiwości sa takie:
- jesli ze skutkiem na 30 listopada  2010,to nie mogłeś płacic składki, bo umowa nie obowiazywała. Jesli ktoś u Ciebie pomyłkowo ją pobrał to mozna żądać zwrotu - zapytaj swojego prawnika jak  :huh:
- jesli umowa wygasała 31 grudnia 2010 to składkę musiałes zapłacić, ale nic Ci ona nie dawała (wyczerpała sie suma ubezpieczenia),wiec w razie szkody i tak nia miałes ochrony.
Wiec to, że ktoś objął nas ochroną przed podpisaniem ostatecznej umowy chyba jest ok. Inaczej do stycznia bylibyśmy całkowicie bez ochrony ubezpieczeniowej w tym zakresie.
Ale jeśli miałes lepsze pomysly, to szkoda że nie wspomniałeś o nich nikomu.
Tak namarginesie ubezpiecznie jest w Twoiem dobrze pojętym interesie, ale nikt Cie nie zmusza ;)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1833 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:02:51 »
Niestety wiem o czym piszę. Poczytaj artykuły: Umowa została wypowiedziana 24.11.2010 z okresem wypowiedzenia do 31.12.2010. Reasumując: w grudniu pobrana została składka dla PZU, w lutym pobrana zostanie za grudzień, styczeń i luty na Hestii. Nie ma co się burzyć i wypisywać co mogę a co nie tylko dlatego że decydenci nie potrafią czytać umów. Wielokrotnie pisałem na forum jak można zareagować np. na brak obiecanych podwyżek ale ani decydenci ZZ ani tacy jak ty nie reagowali. Głową muru nie przebiję ale rozumiem tych którzy partaczą to za co im płacą i jeszcze nie potrafią się do tego przyznać. Jeśli ktoś nie potrafi skrzyknąć strażaków do protestu czy np zaprzestania wypełniania meldunków i głupkowatych zestawień/to dla przykładu/ to niestety chyba nie nadaje się na czołowego przedstawiciela ZZ. Kolejny bubel to kwota za nadgodziny. Jesteśmy jedyną formacją gdzie za nadgodziny płaci się mniej niż za godzinę służby. Rząd swego czasu proponował ok 18 PLN- wtedy twardo ZZ oponowały-teraz na 13,75 bez ogródek przyklasnęły. To jest obrona naszych interesów????Sam sobie odpowiedz.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1834 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:41:45 »
boloyung zauważyliśmy też to ostatnio czytając nową umowę. Po prostu płacimy dwa razy za to samo.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1835 dnia: Styczeń 14, 2011, 21:24:39 »
Radca
Masz w zupełności rację że to mój interes ubezpieczyć się. Ja tylko stwierdziłem że nawet nasze kochane ZZ nie potrafią zadbać o to by dobrze ale tylko dla nas dobrze swormułować umowę. Taką umowę to nie trzeba mieć prawnika by sfinalizować. Pokaż choć jedną rzecz którą może poszczycić sięZZ którą samodzielnie wywalczył dla strażaka. Życzę długiego szukania.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1836 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:20:07 »
Radca
Masz w zupełności rację że to mój interes ubezpieczyć się. Ja tylko stwierdziłem że nawet nasze kochane ZZ nie potrafią zadbać o to by dobrze ale tylko dla nas dobrze swormułować umowę. Taką umowę to nie trzeba mieć prawnika by sfinalizować. Pokaż choć jedną rzecz którą może poszczycić sięZZ którą samodzielnie wywalczył dla strażaka. Życzę długiego szukania.

bez obrazy kolego boloyung ale szkoda gadać a nawet odpisywać na twoje postawione zarzuty  :gwiazdki:  po za tym to wątek o.... - (jak w temacie). Po twoich postach widać że masz jakiś uraz do ZZ, nie wnikam jaki.
Proszę nie zaśmiecaj go innymi sprawami.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1837 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:50:27 »
Wypowiedź Rapackiego:

Cytuj
Słynny agent Tomek, ostatnio celebryta, ma 35 lat i dostaje 4 tys. zł emerytury. Wielu innych funkcjonariuszy przy sprzyjającym zdrowiu podobną emeryturę będzie pobierać jeszcze przez 40 – 50 lat.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1768

Może i p. Tomek bierze 4 tys. zł. EM, ale AR nawet nie zajrzał do statystyk i nie wie, że 50 % pobieranych EM w służbach mundurowych jest w granicach 2.000-3.000 zł.

http://www.zer.mswia.gov.pl/stat/stat10.pdf

http://www.zer.mswia.gov.pl/stat/stat2.pdf

Informacja o przeciętnej długości okresu wysługi emerytalnej ogółem, wysługi emerytalnej z tytułu służby i okresów innych niż służba – stan na czerwiec 2010 r.

z tytułu służby wynosi   22 lata i 6 miesięcy

http://www.zer.mswia.gov.pl/stat/stat4.pdf

Jest to typowa manipulacja liczbami przez rządzących i doradców, przekazywana mediom, aby funkcjonariuszy przedstawić w złym świetle.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1838 dnia: Styczeń 15, 2011, 14:13:10 »
najważniejsza tabelka to ta:

http://www.zer.mswia.gov.pl/stat/stat6.pdf

wynika zniej, że 40% świadczeń emerytalnych pobierana jest krócej niż 10 lat, a jedynie 20% dłużej niż 20 lat; moim zdaniem konieczne jest ustalenie przeciętnego okresu pobierania świadczeń i dominanty, gdyż ta ostatnia moze okazać sie niższa od przeciętnej; statystyki nie uwzględniają równiez przypadków nagłego zakończenia służby i nie skorzystania ze świadczeń emerytalnych, a takie przypadki powinny miec ujemny wpływ na ostateczne dane (wyjaśniam o co chodzi - funkcjonariusz umiera po 15 latach służby; przeciętna wysługa bez "cywila" to  22 lata i sześć miesięcy; inny funkjonariusz pobiera emeryturę przez 7 lat i 6 miesięcy; przeciętna długośc pobierania emerytury przez tych dwóch funkcjonariuszy to 0 lat i 0 miesięcy - (-7,5 + 7,5)/2=0); tylko w ten sposób obliczana przecietna długosc pobierania świadczeń w pełny sposób odzwierciedli rzeczywistość, oprócz tego powinna być wyznaczana wartośc dominująca (dominanta), gdyż jest ona bardziej miarodajna niz średnia arytmetyczna (przeciętna);
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1839 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:14:36 »
Do ronina:
Dzięki za podpowiedź i impuls do podjęcia właściwej decyzji. Zostaję i już nie muszę sobie naliczać podstawy emerytury. Nie pisałem złośliwie ani z zawiścią o młodych wilkach, którzy w mojej JRG potrafią nawet puścić nieprawdziwą informację żeby namieszać i ,,umilić służbę". A jeśli przez takie działanie zwolni się jakieś stanowisko to tym bardziej wierzą w swój sukces. To by było na tyle :wall:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1840 dnia: Styczeń 16, 2011, 17:57:21 »
gdyby  tak niejeden z wielu uświadomił sobie sobie, że po odjęciu od jego rocznego dochodu z tytułu pełnienia służby hipotetycznego rocznego świadczenia emerytalnego i podzieleniu tej różnicy przez 12 otrzymalibsmy kwotę dwukrotnie lub trzykrotnie niższą od uposażenia stażysty, to otworzyłyłyby sie możliwosci awansu dla tych wielu z nas, którzy coś jeszcze mogą osiągnąć w życiu zawodowym; jest to niezrozumiałe dla wielu z nich co stawia pod znakiem zapytania ich predyspozycje do zajmowania stanowisk ziwązanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w kontekście umiejętności logicznego wnioskowania; Howgh
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 18:00:29 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1841 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:45:39 »
Cytuj
Przedsiębiorcy z BCC opowiadają się za jak najszybszą reformą emerytalną: likwidacją mundurówek, zmianami w KRUS oraz zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/478703,biznes_za_reformami_emerytalna_mundurowek_krus_oraz_zrownania_wieku_emerytalnego.html

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1842 dnia: Styczeń 18, 2011, 06:53:30 »
Cytuj
Rząd i związkowcy bliscy porozumienia w sprawie emerytur mundurowych. Znamy szczegóły. Policjanci i żołnierze będą mogli wybrać dłuższą pracę za wyższą emeryturę. Nowo przyjęci obowiązkowo będą pracować o pięć-dziesięć lat dłużej


zobaczymy.....

przeczytajcie w całości
http://wyborcza.pl/1,75478,8963696,W_mundurze_wkrotce_popracuja_dluzej.html

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1843 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:12:55 »
Cytuj
Zmienić się też mają podwyżki za dodatkowe lata. Rząd, chcąc premiować dłuższą pracę, proponuje, aby w nowym systemie każdy rok pracy po 30 latach stażu zwiększał emeryturę nawet o 3 proc. Maksymalna emerytura mogłaby stanowić nawet 85 proc. ostatniej pensji - dziś maksymalne świadczenie to 75 proc. ostatniej pensji i aby je dostać, trzeba przepracować 28,5 roku.

85% jest kuszącą propozycją, ale zapomnieli dodać o najważniejszej sprawie- czy emerytura będzie obliczana z 3 ostatnich miesięcy czy 3 ostatnich lat.
Bo jeżeli przejdzie ta 2 opcja to nie ma się co łudzić żeby ktoś z obecnie pracujących zgodził się na dłuższą pracę, bo prawdopodobnie przy takim przeliczniku wcale nie dostałby wiele większej emerytury (o ile w ogóle byłaby większa).
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1844 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:18:06 »
ciekawy jest także sondaż który jest przy artykule :
SONDAŻ
Czy służby mundurowe powinny mieć specjalne przywileje emerytalne (np. wcześniejsza emerytura), czy nie?
-69% Nie, to praca jak każda inna
-27% Tak, bo wykonują wyjątkową pracę
- 3%  Nie mam zdania

Muszą nas chyba już tak nie lubić  :fiuu: 
 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1845 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:17:21 »
Co za głupie pytanie: "specjalne przywileje" wcale się nie dziwie, że takie wyniki, jeżeli ktoś nas nie lubi to raczej ten, który zadał to pytanie!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1846 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:28:20 »
To nie jest kwestia czy nas ktoś lubi czy nie. Nawet największy sympatyk straży, pracujący po za nią, na tak postawione pytanie zawsze odpowie że "nie". I nie ma co tu się spinac zapewne każdy z nas na jego miejscu zrobiłby dokładnia to samo. W końcu musimy sobie uzmysłowić strażacy to nie jest naród wybrany lecz częśc społeczeństwa obywatelskiego (przynajmniej mam taką nadzieję iż w takim funkcjonuje), co nie znaczy że mamy z otawtymi ustami przyjmować wszystko co nam proponują bo tak nie jest, lecz musimy sobie uzmysłowić jedno, w dzisieszej sytuacji każdy sektor przeszedł, przechodzi lub przejdzie reformę i nas też to dotyczny. Pewnych żeczy nie unikniemy.....

Pozdrawiam

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1847 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:52:08 »

cyt "Maksymalna emerytura mogłaby stanowić nawet 85 proc. ostatniej pensji - dziś maksymalne świadczenie to 75 proc. ostatniej pensji i aby je dostać, trzeba przepracować 28,5 roku."
czyli z ostatniej pensji........ OBY TAK  BYŁO
Pozdrawiam


gratulacje z okazji setnego posta:)[/]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 09:00:11 wysłana przez mario »

Offline pchor89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1848 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:55:44 »
Ja mam takie pytanko odnośnie służby kandydackiej. Jak będą rozpatrywane osoby które w obecnej chwili są w służbie kandydackiej. Czy jako te które już wstąpiły do służby i będą objęte starym systemem, czy gdy zostaną skierowane do służby stałej obejmie ich nowy system.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1849 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:03:05 »
Odpowiedź policjantów na plany RP w sprawie zmiany zasad przejścia na EM.

Policjanci idą gremialnie na emeryturę !

Cytuj
Ponad 200 policjantów z Wielkopolski odejdzie na emeryturę do końca lutego. Pierwsze miesiące roku zawsze są najcięższe dla policji - funkcjonariusze odchodzą, licząc na szybką (jeszcze marcową) waloryzację emerytur, która zwiększa wysokość świadczenia. Natomiast na przyjęcia nowych trzeba poczekać.
Jesienią liczbę wakatów w wielkopolskim garnizonie szacowano na około 400. Niedawno przyjęto ponad 50 osób. Nadal się szkolą, ale nawet jeśli zasilą szeregi patrolówki, będzie to niewielkie wzmocnienie. Zwłaszcza że zaczyna się czas odejść z pracy.
- W pierwszym kwartale tego roku przejście na emeryturę zadeklarowało 230 funkcjonariuszy - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
-Spodziewamy się, że będą i tacy, którzy zechcą odejść ze służby w kolejnych miesiącach roku, ale nie będą to tak liczne grupy.
Wśród odchodzących są zarówno szeregowi pracownicy komend i komisariatów, jak i funkcyjni. Na emeryturę odchodzi między innymi znany Wielkopolanom, bo pracujący w zespole prasowym Romuald Piecuch oraz legenda poznańskiej prewencji Marek Szwarc. Szwarc słynął z tego, że twardą ręką trzymał w ryzach patrolówkę. Był pierwszym dowódcą Wydziału Zabezpieczenia Miasta, a ostatnio szefem komisariatu Poznań Północ. Na zwalniane przez niego stanowisko już ogłoszono postępowanie kwalifikacyjne.
W związku z odejściami trzeba spodziewać się kolejnych roszad personalnych. Już teraz trwają konkursy na stanowiska zastępcy komendanta komisariatu w podpoznańskim Luboniu, szefa jednostki Stęszewie czy Środzie Wlkp. Ponieważ w minionym tygodniu dymisję złożył szef komisariatu w Luboniu (przechodzi do wydziału kontroli KWP), należy spodziewać się, że niebawem ogłoszony zostanie kolejny "konkurs" na zwalniane stanowiska. - Już teraz są kłopoty ze znalezieniem oficerów na ważne stanowiska w "jednostkach liniowych" - komentują funkcjonariusze. I dodają, że odejścia spowodowane są nie tylko chęcią odpoczynku, ale także coraz większymi naciskami na poprawę wyników i zapowiedziami niekorzystnych dla policjantów zmian w systemie emerytalnym.
Nadal nie wiadomo, ile osób zostanie przyjętych w tym roku do służby w wielkopolskiej policji. Związkowcy obawiają się jednak, że ze względu na oszczędności nie uda się zapełnić wszystkich wakatów.
http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1809
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 09:06:29 wysłana przez grzela »