Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886096 razy)

Offline Hun17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1775 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:50:11 »
W sierpniu odchodzę na pełną emke,obym się nie obudził z ręką w nocniku :gwiazdki:

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1776 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:15:43 »
W sierpniu odchodzę na pełną emke,obym się nie obudził z ręką w nocniku :gwiazdki:
Dziwię się niektórym pracownikom że  tak bagatelizujaco podchodzą do tematu,bo wystarczy jak wam komendant nie dżwignie dodatku służbowego a i motywacyjny jest albo go może nie być w każdym momencie to jest ok.średnio przyjmuję1500 w dupie,i tyle niestety się ryzykuje na dzień dzisiejszy,może to się jeszcze różnić od stanowiska jakie zajmujemy,ale czy warto ryzykować????

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1777 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:45:17 »
... wole żeby nam nie dali wyboru i wszyscy już pracujący... odchodzili na starych zasadach ... A niema co się oszukiwać że nowe zasady będą mniej korzystne niż obecne.
Czyli - bez oszukiwania - nowe zasady będą bardziej korzystne niż obecne.
I o co chodzi > będzie lepiej.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1778 dnia: Grudzień 20, 2010, 10:51:17 »
W styczniu  "zespół", prace mogą się ślimaczyć, zresztą obecne tempo też nie imponuje, żadnych konkretów tylko ogólne hasła, a jak wspominaliście wyżej już z 1,5 roku "trwają prace". Według mnie w naszym interesie jest by jak najszybciej poznać szczegóły, bo jeżeli prace się przeciągną i odbędą się wybory parlamentarne to wtedy mogą nie chcieć już rozmawiać ze ZZ, więc szanowne ZZ proponuję ich trochę poganiać, by wszystko dopracować przed wyborami!!! Bo lepiej to już było teraz będzie chyba tylko gorzej :huh:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1779 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:31:16 »
apap000
wolę w marcu projekt dobry niż w styczniu gniota...
Ale może sie nie znam ;)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1780 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:48:48 »
radca- ja też  :rofl:
tyle tylko, że jeśli spojrzymy na to przez pryzmat Naszych "projekto-znawco-dawców" to czas nigdy nie był wyznacznikiem efektu. W styczniu gniot i w czerwcu gniot  :wall: :rofl:

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1781 dnia: Grudzień 21, 2010, 12:01:53 »
Radca! Zgadzam się z Tobą tylko, by to było w marcu, bo w końcu też nie wiadomo kiedy będą wybory parlamentarne!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1782 dnia: Grudzień 21, 2010, 17:42:24 »
Trwają prace na zmianą ustawy emerytalnej służb mundurowych. Jednym z postulatów jest wydłużenie pracy funkcjonariuszom i pozostawienie w służbie najbardziej doświadczonych po osiągnięciu minimalnego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę.

Ciekawy artykuł oraz wyrok NSA w sprawie przywrócenia policjantki do służby.

Cytuj
NSA przywrócił do służby policjantkę zwolnioną ze względu na staż pracy, jednak resort spraw wewnętrznych nie planuje zmiany przepisów dyskryminujących policjantów. Związkowcy są oburzeni, że reforma emerytalna nie przewiduje zmiany represyjnych przepisów.
– Komendanci bardzo często z tego korzystają, kiedy chcą się pozbyć niewygodnego funkcjonariusza. Kolejni ministrowie obiecywali, że usuną ten przepis, lecz na obietnicach się skończyło – mówi Antoni Duda, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
– Z drugiej strony utrzymywane są przepisy pozwalające na zwolnienie najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy. Tak dłużej nie może być – apeluje Antoni Duda.
   
http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59:nsa-przywraca-policjantk-do-suby&catid=14:aktualnoci-prawne&Itemid=16

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1783 dnia: Grudzień 23, 2010, 09:30:11 »
wczoraj w tv mówili że synek donalda pracuje w gazcie wyborczej no i jest już jasność skąd te bzdury o nas,oraz ataki na zlecenie rządu.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1784 dnia: Grudzień 23, 2010, 17:19:31 »
Ciekawy wyrok TK !

Cytuj
W lutym Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że policjanci odchodzący ze służby mają prawo do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i nieodebrane godziny nadliczbowe za cały okres służby, a nie, jak zapisano to w ustawie o Policji, tylko za 3 lata wstecz (wyrok TK z 23 lutego 2010 r. sygn. akt K 1/08, Dz.U. nr 34, poz. 190). Ograniczenie praw policjantów uznał bowiem za niekonstytucyjne.

http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80:peny-ekwiwalent-dla-wszystkich&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
z dnia 23 lutego 2010 r. sygn. akt K 1/08

po rozpoznaniu, z udziałem wnioskodawcy oraz Sejmu i Prokuratora Generalnego, na rozprawie w dniu 23 lutego 2010 r., wniosku Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów o zbadanie zgodności:

Cytuj
11) art. 114 ust. 1 pkt 2 ustawy o Policji powołanej w punkcie 1 w zakresie, w jakim policjantom, którzy podjęli służbę przed dniem wejścia w życie ustawy z 21 lipca 2006 r., ogranicza wymiar ekwiwalentu za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe i dodatkowe oraz za niewykorzystany czas wolny od służby do ostatnich 3 lat służby, z art. 2, art. 31 ust. 3, art. 32 i art. 66 ust. 2 Konstytucji,

orzeka:

8. Art. 114 ust. 1 pkt 2 ustawy o Policji, w części obejmującej słowa "nie więcej jednak niż za ostatnie 3 lata kalendarzowe":
a) jest niezgodny z art. 66 ust. 2 w związku z art. 2 Konstytucji,
b) nie jest niezgodny z art. 31 ust. 3 i art. 32 ust. 1 Konstytucji.

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,34/poz,190,wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-sygn-akt-k-1-08.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1785 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:29:01 »
Po nas choćby potop


Cytuj
Ciągle nie ma rozstrzygnięcia w sprawie ograniczenia przywilejów emerytalnych mundurowych: policjantów, żołnierzy, służb specjalnych. W "Planie..." rząd zapowiedział objęcie funkcjonariuszy - tych, którzy wejdą do służby po 1 stycznia 2012 r. - zasadami powszechnego systemu emerytalnego. Miałoby to dotyczyć nie tylko emerytur, lecz także rent i zasiłków chorobowych. Dziś funkcjonariusze dostają na chorobowym 100 proc. pensji (inni - tylko 80 proc.), co sprawia, że są jednym z najbardziej schorowanych zawodów. Biorą zwolnienia, bo nikt nie sprawdza, czy chorują (ZUS nie ma takich uprawnień, bo zasiłki wypłaca bezpośrednio budżet).

Te pomysły na tyle zaniepokoiły związkowców policyjnych, że gotowi są rozmawiać o wydłużeniu wieku emerytalnego po to, by nie wejść do systemu emerytalnego. Jednak zapowiadana od trzech lat przez rząd PO-PSL reforma mundurówek wciąż nie doczekała się finału.

Ustawa rentowa, reforma mundurowa i zmiany w KRUS są wciąż w powijakach. Może się okazać, że do wyborów nic z tych przedsięwzięć się nie uda. A ratowanie nas przed długiem ograniczy się do zmian w systemie Otwartych Funduszy Emerytalnych, np. ograniczeniu naszej składki emerytalnej, która jest przekazywana z ZUS do OFE. Dzięki temu rząd będzie miał dziś więcej pieniędzy na wypłaty emerytur. A o przyszłych emerytów, którzy teraz pracują, martwić się pewnie będą następcy za 20 lat.

http://wyborcza.pl/1,75248,8869896,Po_nas_chocby_potop.html

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1786 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:44:26 »
Wczoraj w TVN 24, chyba program "teraz tak jest" też jeden z gości (socjolog) stwierdził: że gdyby dawno przystąpiono do reformy systemu emerytalnego to już by były efekty :)
oj nie lubią nas w tych mediach, zaraz powiedzą, że dziura w budżecie to przez służby mundurowe :)
Na pytanie: "czekać, czy uciekać? coraz częściej myślę o ucieczce na emeryturę :(

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1787 dnia: Grudzień 29, 2010, 09:32:21 »
Witam, podchodząc typowo finansowo do tematu, jako emeryt od 1,5 roku mam jedno prozaiczne pytanie: co Panowie uprawnieni do odejścia na EM zyskali przez ostanie 1,5 roku - wtedy odszedłem na emeryturę w garnizonie warszawskim - podstawa do odejścia 5700 wraz z 13-tką - z 7 grupy. Dodatki na maxa. O ile wiem niełatwo teraz dostać maxa, bo KW przygląda się przebiegowi służby....a poza tym nikt nie mówi, ale napewno zmieni się sposób naliczania- wystarczy Wam z ostatniego roku i juz jest czarna d...pa bo kto Wam da maxa na rok??? Dobry czas na odejście już minął, jak ktoś ma co robić poza służbą to niech ucieka, a kto nie ma, niech lepiej poczeka na zmianę rządzących , ale nie liczyłbym na super profity. Moim zdaniem cześć przespała dobre czasy, a w PSP lepiej już nie będzie....
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1788 dnia: Grudzień 29, 2010, 11:41:18 »
ogniowy to co napisałes to się zgadza tyle tylko, że pewnie chodzi ci o kolegów którzy osiągneli max. lata pracy tj. około 29 lat. Ja mam 20 lat służby i jeśli bym teraz odszedł to będę miał mniej emki niz teraz wypłaty- nie licząc mundurówki, 13, urlopu no i zdarza się nagroda :P.
W przypadku jak wyszło by mi tyle co teraz mam miesięcznie to na drugi dzień nie ma mnie w pracy- no ale cóz nie ma szans na przeskoczenie o 3 grupy.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1789 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:51:00 »
Z tego co wymieniłeś to nie dostaniesz mundurówki,no i nagrody,bo trzynastka wchodzi w składowe emerytury,więc nie ma za bardzo co się martwić...To że trochę mniej dostaniesz...a nie bierzesz pod uwagę że nie musisz chodzić do pracy i pełnić jakieś bzdurne dyżury??i wysłuchiwać poleceń przełożonych????

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1790 dnia: Grudzień 30, 2010, 17:25:08 »
http://www.tvn24.pl/12690,1687849,0,1,zus-wezmie-5-procent-skladki,wiadomosc.html

tym martwiłbym się najbardziej; nie jest tajemnicą, że faktyczną przyczyną włączenia z powrotem do systemu uposażeniowego funkcjonariuszy przyjętych po 1998 roku była właśnie ta kasa, którą trzeba było oddawać OFE, a po wyjęciu ich z systemu powszechnego budżet otrzymał zastrzyk w postaci oddanych składek; teraz, kiedy część "inwestowana" w OFE ma być tak znikoma, można spodziewać się odejścia od systemu uposażeniowego; można mieć tylko nadzieję, że ZZ wywalczą taki sam model jak ten przyjęty w 1998 roku; chociaż można sie też pocieszać, że ta informacja miała na celu wywołanie sztucznego ruchu na GPW lub rynku walutowym, ale to by znaczyło, że rządzi nami zorganizowana grupa przestępców w białych kołnieżykach; jeśli tak nie było, to tez wcale nie oznacza, że tak nie jest:)

a jeśli chodzi o ostatnie posty, to jest bardzo prosty sposób na obliczenie, jakie jest faktyczne uposażenie strażaka z ponad piętnastoletnim stażem; wystarczy różnicę pomiędzy rocznym dochodem z tytułu służby a hipotetycznym rocznym dochodem z tytułu emerytury podzielić przez dwanaście; w wielu przypadkach kwota ta nie przekroczy 1000 pelenów, a to oznacza, że wielu ma uposażenie faktycznie niższe od płacy minimalnej:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 17:30:18 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 02, 2011, 23:31:27 »
Witam, podchodząc typowo finansowo do tematu, jako emeryt od 1,5 roku mam jedno prozaiczne pytanie: co Panowie uprawnieni do odejścia na EM zyskali przez ostanie 1,5 roku - wtedy odszedłem na emeryturę w garnizonie warszawskim - podstawa do odejścia 5700 wraz z 13-tką - z 7 grupy. Dodatki na maxa. O ile wiem niełatwo teraz dostać maxa, bo KW przygląda się przebiegowi służby....a poza tym nikt nie mówi, ale napewno zmieni się sposób naliczania- wystarczy Wam z ostatniego roku i juz jest czarna d...pa bo kto Wam da maxa na rok??? Dobry czas na odejście już minął, jak ktoś ma co robić poza służbą to niech ucieka, a kto nie ma, niech lepiej poczeka na zmianę rządzących , ale nie liczyłbym na super profity. Moim zdaniem cześć przespała dobre czasy, a w PSP lepiej już nie będzie....
Pozdrawiam

    Początek roku, ale miło nie będzie, bo jak czytam emerytów którzy uważają, że to oni odeszli w najlepszym momencie i uważają, ze cała reszta powinna odejść za nimi, to szlak mnie trafia na miejscu :gcray:
Ogniowy, chcę ci powiedzieć, że u mnie w jednostce był podobny prorok dzięki któremu odeszła połowa załogi, a było to parę lat temu. Dzięki temu prorokowi ich emerytura nie przekracza 2 tys zł i plują sobie w brodę, że posłuchali takiego buca :szalony:

  Idąc twoim tokiem myślenia spier.... wszyscy na emeryturę(w tym policjanci, wojsko itp. czyli powiedzmy 50tys funkcjonariuszy X około 3.5 tys zł miesięcznie=1,7 miliarda miesięcznie) i czekajmy kiedy to pier....  .
Ja mam dzieci i nie chcę, żeby po mojej śmierci grzebały w śmietniku, a politycy usprawiedliwiali się tym, że to emeryci doprowadzili do takiego stanu.

Wracając do głównego tematu, czyli mojej wizji emerytalnej, to recepta jest prosta, wszystkie maksymalne dodatki powinny być uzależnione od przepracowanych lat służby oraz od zaangażowania.
Jeżeli ktoś dostaje maksa po 15 latach, jest to patologia, która innych namawia do odejścia.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 02, 2011, 23:45:27 »
Cytuj
Wracając do głównego tematu, czyli mojej wizji emerytalnej, to recepta jest prosta, wszystkie maksymalne dodatki powinny być uzależnione od przepracowanych lat służby oraz od zaangażowania.
Jeżeli ktoś dostaje maksa po 15 latach, jest to patologia, która innych namawia do odejścia.


Osobiście się zgadza tylko, który z KM/KP potrafi dzielić w/g tych kryteriów ?
Zmienić trzeba sposób "podejścia" niżeli formę "odejścia" :gwiazdki:

Zresztą, może "ogniowy", niczego nie mógł już "zyskać" na swojej jednostce! Może to skłoniło go do odejścia :mellow:
Oczywiście częściowo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 09:48:01 wysłana przez jogurtOLO »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:36:32 »
Minister Rapacki o emeryturach

Cytuj
Zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego intensywnie pracuje nad modyfikacją systemu zaopatrzeniowego, tak aby w zdecydowany sposób wydłużyć aktywność zawodową funkcjonariuszy i żołnierzy.
Proponuje się, aby pierwsze ograniczone co do wysokości prawa do emerytury przysługiwały dopiero po 25 latach służby, zamiast dzisiejszych 15.
Reforma emerytur mundurowych była zapowiadana już kilkakrotnie. Jaka jest szansa na to, że w 2011 roku uda się ostatecznie zmienić obowiązujący system?
Zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego intensywnie pracuje nad modyfikacją systemu zaopatrzeniowego, tak aby w zdecydowany sposób wydłużyć aktywność zawodową funkcjonariuszy i żołnierzy. Proponuje się, aby pierwsze ograniczone co do wysokości prawa do emerytury przysługiwały dopiero po 25 latach służby, zamiast dzisiejszych 15. Alternatywą dla tego systemu jest objęcie wszystkich funkcjonariuszy i żołnierzy powszechnym systemem ubezpieczeń.
Słynny agent Tomek, ostatnio celebryta, ma 35 lat i dostaje 4 tys. zł emerytury. Wielu innych funkcjonariuszy przy sprzyjającym zdrowiu podobną emeryturę będzie pobierać jeszcze przez 40 – 50 lat.
Nie ma wątpliwości, że taki stan rzeczy musi się zmienić. Trudno, aby społeczeństwo dłużej tolerowało takie sytuacje. Proponujemy, aby przy zachowaniu systemu zaopatrzeniowego emerytura była wypłacana dopiero po przekroczeniu 55. roku życia. Na emeryturę będzie można odejść np. w wieku 45 lat, ale pierwszy przelew z Zakładu Emerytalno-Rentowego przyjdzie dopiero 10 lat później. Maksymalny pułap emerytury (70 – 80 proc. pensji z ostatniego roku) osiągałoby się po 35 latach służby.
Zależy nam, aby policjantom, strażakom, pogranicznikom i żołnierzom opłacało się pracować dłużej, aby w reformie widzieli możliwość poprawy swojej sytuacji. Choć z drugiej strony trudno sobie wyobrazić 65-latków goniących złodziei, gaszących pożary czy walczących w pierwszej linii w Afganistanie.
Przed tygodniem w Sejmie był prezentowany raport MSWiA o stanie bezpieczeństwa państwa w 2009 roku. Jaki sens ma omawianie zagrożeń roku 2009 w ostatnich dniach roku 2010?
Ten dokument trafił do parlamentu już latem, dopiero teraz był omawiany na posiedzeniu komisji. Przyznaję, że pracując nad nim, borykaliśmy się z licznymi problemami dotyczącymi np. zbierania danych. Instytucji, które mogą nakładać mandaty, jest aż 28, a dane należy pozyskać od każdej z nich. Nie oznacza to jednak, że na co dzień mamy takie opóźnienia. Główny ciężar walki z przestępczością spoczywa na barkach policji, a tutaj informacje otrzymujemy na bieżąco.
Z raportu wynika, że tylko przestępczość gospodarcza przynosi 3 mld zł strat rocznie, a w sumie cała przestępczość ogółem – ponad 5 mld zł. Jakie resort ma pomysły, aby ograniczyć przestępczość i tym samym ulżyć budżetowi w dobie kryzysu?
W rzeczywistości te straty są wielokrotnie wyższe. W raporcie zdecydowaliśmy się powołać na sumę, która pojawia się w prowadzonych śledztwach. Staramy się zdobyć grant na badania, które pozwolą nam oszacować rzeczywiste koszty przestępczości. Za przykład mogą służyć badania dotyczące wypadków drogowych, według których ich rzeczywiste koszty to aż 30 mld zł w skali roku. Zatem ich ograniczenie przyniesie konkretne oszczędności. Wynika z tego jasno, że rozsądne wydawanie pieniędzy na policję, prokuraturę jest inwestycją o dobrej stopie zwrotu.
Biznesowo na swoje działania patrzą również przestępcy. Tym bardziej że coraz mniej nielegalnie zdobytego majątku udaje im się odebrać na poczet roszczeń Skarbu Państwa.
Było wahnięcie, ale wynikało raczej z wyjątkowo udanego dla policji roku 2008, kiedy zabezpieczyliśmy m.in. kilka kamienic mafiosom związanym z tzw. Pruszkowem. Skuteczne rozliczanie nielegalnych zysków jest dla nas priorytetem i dlatego np. chcemy rozwijać Biuro Odzysku Mienia, które ma składać się z wspólnych działań trzech filarów: policji, służb Ministerstwa Finansów i prokuratury. Konkretne ułatwienia w sięganiu po informacje o majątkach osób podejrzewanych zawiera projekt ustawy o wymianie informacji między organami ścigania UE, nad którym właśnie pracujemy.

http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=109:minister-rapacki-o-emeryturach&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady/475531,adam_rapacki_trudno_aby_spoleczenstwo_dalej_tolerowalo_35_letnich_funkcjonariuszy_na_emeryturze.html

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:34:07 »
jakże budujący tekst - rzeczywistość jest taka, że często żegnamy kolegów po roku, trzech czy pięciu od przejścia na zaopatrzenie emerytalne; długo się tą emeryturą się nie nacieszyli, a do 55 lat życia często jeszcze trochę brakuje; niech buce powiedzą otwarcie, że chodzi im o to, żeby ograniczyc ilość pobierających emerytury w myśl hasła: "Funkcjonariuszu - wspieraj ZER i budżet z honorem umierając w służbie". Nie są w stanie przeprowadzić rzetelnej analizy statystycznej? Mogłoby sie okazać, że przeciętny okres pobierania uposażenia emerytalnego nie jest wcale taki długi, jakby to pomysłodawcy tej pseudo-reformy chcieli widzieć; zwłaszcze, jeżeli doliczyć by do tego okresy ujemne tych, którzy nie dożyli do tego luksusu.

PS. w zeszły czwartek w Ostatnią Drogę wyruszył emeryt z jednostki, w której obecnie służę; miał 52 lata...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:51:39 »
Boni chce rozmawiać o emeryturach

Cytuj
- Rozmawiać ze związkowcami służb mundurowych o modyfikacjach zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Rozwiązaniem mogłoby być odpowiednie ustawienie trzech parametrów: stażu gwarantującego minimalną emeryturę, wieku umożliwiającego skorzystanie z uprawnienia oraz algorytmu liczenia wzrostu emerytury powyżej owego stażu tak, by premiować dłuższą pracę. Przesunięty staż (do 20-25 lat) w połączeniu z wiekiem (50-55 lat) oraz nowym sposobem liczenia każdego roku powyżej stażu (2,5-3 proc. za okresy po 30 latach stażu) - dawałby nową emeryturę.

http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=112:boni-chce-rozmawia-o-emeryturach&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://wyborcza.pl/1,75248,8895082,Boni__Dlaczego_zmieniamy_OFE_.html?as=1&startsz=x
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 19:03:00 wysłana przez grzela »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1796 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:13:15 »
Rozwala mnie ten człowiek, tak, rozumiecie, tak, bo to o to chodzi, żeby było dobrze, tak, ale nie mamy pewności, że tak będzie lepiej, tak - kto kiedyś rozmawiał z Bonim, ten wie o co chodzi; człowiek ciągnie cały czas na opini inteligentnego i skutecznego negocjatora, a prawda jest tak, że ta opinia jest słabo uzasadniona; współczuję trochę kolegom ze strony związkowej, bo z nim się nie łatwo rozmawia; niech ktoś to w końcu powie głośno, że funkcjonariusz w wieku 50 lat po 25 latach służby na stanowiskach wykonawczych jest już w takim stanie zdrowia, że każdy dzień dalszej służby może zakończyć sie nagle:(, a jak już przejdzie w tym wieku na emeryturę, to ma duże szanse pocieszyć się nią co najwyżej kilka lat;

moja rada jest taka, że trzeba dokopać się do stenogramów z posiedzeń komisji spraw wewnętrznych i administracji, sejmu i senatu przed uchwaleniem ustawy, wyłuskac wszystkich, którzy byli za i bez najmniejszuch skrupułów jechać na ich argumentacji z tamtego okresu; obecna ustawa nie jest taka super, ale stanowiła ona i nadal stanowi najlepszy kompromis pomiędzy interesem publicznym, a interesem funkcjonariuszy; służba nie jest pracą, jak to nam się często przypomina, a system uposażeniowy w obecnym kształcie stanowi system odroczonej płatności za pełnioną służbę
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1797 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:12:31 »

moja rada jest taka, że trzeba dokopać się do stenogramów z posiedzeń komisji spraw wewnętrznych i administracji, sejmu i senatu przed uchwaleniem ustawy, wyłuskac wszystkich, którzy byli za i bez najmniejszuch skrupułów jechać na ich argumentacji z tamtego okresu;

I tak właśnie zróbmy  :fiuu: .
Największym problemem jest to, że "ONI" mają poparcie społeczeństwa na "zmiany"  :gwiazdki: :gwiazdki: Głupiec kupi nawet swoje gacie, jeżeli oferuje mu je "dobry" złodziej. Coraz częściej powtarzam sobie słowa "dziki kraj" i coraz mniej mnie śmieszą.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1798 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:44:56 »
Najpierw namieszają a później odchodzą, być może taka jest strategia premiera?

http://fakty.interia.pl/prasa/news/ministrowie-od-gospodarki-zamierzaja-odejsc,1578708

zresztą wczoraj Donek też trochę się motał jak pytano go o OFE, ale wygląda na to, że on wie wszystko najlepiej, ale że TVN go przyciskał to byłem w szoku, zwłaszcza jak redaktorzy pomyśleli o własnych emeryturach i o dziedziczeniu kasy z OFE:)

http://www.tvn24.pl/-1,1688231,0,1,gdyby-nie-decyzja-o-ladowaniu--katastrofy-by-nie-bylo,wiadomosc.html

Reforma systemu emerytalnego slużb mudurowych ma przynieść efekty w 2060 (o ile dobrze pamiętam), a KRUS za 10-15 lat i na to nie ma czasu, tylko, że PSL w koalicji, po prostu paranoja :gwiazdki:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 08:57:22 wysłana przez apap000 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 04, 2011, 09:10:07 »
jakże budujący tekst - rzeczywistość jest taka, że często żegnamy kolegów po roku, trzech czy pięciu od przejścia na zaopatrzenie emerytalne; długo się tą emeryturą się nie nacieszyli, a do 55 lat życia często jeszcze trochę brakuje; niech buce powiedzą otwarcie, że chodzi im o to, żeby ograniczyc ilość pobierających emerytury w myśl hasła: "Funkcjonariuszu - wspieraj ZER i budżet z honorem umierając w służbie". Nie są w stanie przeprowadzić rzetelnej analizy statystycznej? Mogłoby sie okazać, że przeciętny okres pobierania uposażenia emerytalnego nie jest wcale taki długi, jakby to pomysłodawcy tej pseudo-reformy chcieli widzieć; zwłaszcze, jeżeli doliczyć by do tego okresy ujemne tych, którzy nie dożyli do tego luksusu.

PS. w zeszły czwartek w Ostatnią Drogę wyruszył emeryt z jednostki, w której obecnie służę; miał 52 lata...

I może dlatego odszedłem po 15 latach aby pocieszyć się życiem, a co do spekulacji, to prawda , odszedłem bo zasadniczo nic nie miałem więcej w Warszawie do osiągnięcia a rachunek zysków i strat okazał się korzystniejszy na sronę emerytury.... mnie chodzi tylko o to że z każdym rokiem syuacja się pogarsza i coraz trudniej będzie odejść z maxa , pomijając podwyżki , których nie było....Pozdrawiam z Nowym Rokiem, a i dzięki za buca....:)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...