Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1885928 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1625 dnia: Październik 29, 2010, 00:07:27 »
Tak z ostatnich chwil - w policji dość głośno mówi się już o 80% zwolnienia chorobowego...
Coś będzie...

Cytuj
Kto Ci wstąpi do ZZ? Napewno nie zrobią tego przyjęci po protekcji, chodzące kalesony, fałszywi koledzy, ciołki, walący czołem o podłogę. Jestem za szacunkiem dla przełożonych, ale swoje zdanie trzeba mieć.
Trzeba mieć mózg, żeby zrozumieć, że nie chodzi tu o sprawy lokalne.

@cul2 - tu nie chodzi o przynależność do ZZ. Protestować mozna bez własnego sztandaru.
Te ciołki, kalesony i inni muszą zrozumieć, że mówienie "NIE" jest też w ich interesie.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1626 dnia: Październik 29, 2010, 00:09:01 »
Nie nie nie,nic się nie stanie,te zapewnienia Donka w liście bez żadnych pieczęci to można sobie wsadzić...
A tu okazuje się że projekt od dawna jest już gotowy    http://biznes.onet.pl/tusk-nie-nalezy-likwidowac-krus,18543,3755316,1,news-detal

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1627 dnia: Październik 29, 2010, 00:12:54 »
Dokładnie to mówiłem kolegom z PB zaczytującym się w listach pełnych hipokryzji.

No to mamy 15 miesięcy aż uporają się z KRUSowcami i jeszcze kilka kiedy ruszą nas. Policjantów, strażaków  i cała resztę...   

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1628 dnia: Październik 30, 2010, 00:14:08 »
Generalnie mogą ruszyć..., ale? ???? Nie pozwolą sobie żeby robić smród przed 2012.. W tej chwili jest to dla "nas" - (w bardzo szerokim rozumieniu) ; "czas do popisu". Pracuję już naście...., i chyba się wypaliłem, mój entuzjazm z przyczyn bardzo zawodowych już wymięka - (proszę sobie darować teksty o e-mce). Wracając, sugeruję nie czekać do ostatniej chwili..., i konsekwentne z przymułem bawoła.. Radykalnie - nie dajmy się wy...ać!!!
PS. Pielgrzymki z racji " przemarsz z gwizdkami..., etc" nie przyniesie oczekiwanego rezultatu... Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi... Akcja związkowa w latach 2001:2002 - blokada informacji PSK - WSKR.... Mało tego, u mnie .... kontrol WSKR...- PSK, JRG ... :), w trakcie akcji protestacyjnej dzięki kumatemu przewodniczącemu ZZ odniosła b. duże znaczenie (ukłon funkcjonariuszom PSK, MSK, które miały "jaja" żeby zablokować przepływ info... Akcja protestacyjnojakaśtam - niech ma za sobą określone konsekwencje.. Pozdrawia: były związkowiec ale będący zawsze w słusznej sprawie

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1629 dnia: Listopad 08, 2010, 13:00:43 »
szkoda że Ludwik Dorn przyłączył sie dopiero teraz do dyskusji                           http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,15790.0.html
ale lepiej póżno niż wcale . Chociaż jako szef MSWiA mógł więcej zrobić żeby sytuacja jaką mamy teraz nie miała miejsca. Zgadzam sie z kolegą Mario że tu nie chodzi o ZZ i bycie w nich lub nie.Zresztą ZZ też nie są bez skazy bo dają sie wprowadzić w negocjacje( podwyżki i emerytury ) nie od tego poziomu. Kto uzasadni płacenie 60 % średniego uposażenia- jak powinno być min.100 % płacy danego strażaka powołanego do służby ponad normatyw, czy brak rewaloryzacji pensji o inflacje i podwyżek z powodu deficytu i kryzysu. A czy będzie kiedyś        " TEN" odpowiedni czas żeby to zrobić, odpowiedż - NIGDY -. Pozatym myślę ze na tym forum są "zalogowani" goście  z wojewódzkiej i głównej którzy piszą tu  bzdury i wszczynają niepotrzbne dyskusje żeby tylko wprowadzać zamęt w szeregach PSP i brane jest to jako głos zwykłych strażaków. Pozatym niech wreszcie politycy przestaną naród karmic bzdurami  typu 'Srednia pensja w psp wynosi tyle i tyle' bo zwykły szary strażak wcale nie ma wygórowanej pensji a zyć trzeba mieć za co i zabierając nam coś  odtrąbią wielkie oszczędności których budżet nawet nie odczuje (ale za to jak to ładnie brzmi przed wyborami ).A z drugiej strony nie chcą wiedzieć ,a wiedzą  że strażak żeby związać koniec z koncem biega z jęzorem na wieżchu pomiędzy służbami ,dorabia w szarej strefie no bo musi jakoś żyć. Myślę ze ci z nas którzy mają już wysłużone swoje lata pracy powinni uciekać bo czekając można tylko stracić.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1630 dnia: Listopad 10, 2010, 00:28:21 »
Przytaczając słowa kolegi z IFP"Jak to się ma do uchwalenia w 2003r. art. 15a ustawy emerytalnej? Gdzie w tym art. została zachowana zasada nie tworzenia prawa nie działającego wstecz skoro dotyczy on osób przyjętych do Firmy od stycznia 1999r. oraz nie tworzenia niekorzystnych przepisów? Tam jakoś nikt się tym nie przejmował to i w innych przypadkach również nie będzie. A wszystko w myśl zasady z Orwella "wszystkie zwierzęta są równe ale świnie są równiejsze"." Tym sformuowaniem zakończę dywagacje na temat czy prawo może działać wstecz i po braku jakichkolwiek zmian ustawowych zostało zmienione i lata wcześniejsze nie są przyznawane do emki.Kto chce to wie o czym mówię.Z nową ustawą będzie tak samo a może i gorzej tylko cisza na ten temat ...

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1631 dnia: Listopad 10, 2010, 21:05:38 »
ja daje noge....
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1632 dnia: Listopad 11, 2010, 09:41:07 »
Cytuj
Informacja ze spotkania przedstawicieli ZG NSZZ Policjantów w MSWIA
W dniu 3 listopada 2010 roku w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli MSWiA z reprezentantami Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Przedstawiamy informację z tego ze spotkania.
I N F O R M A C J A
ze spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
W dniu 3 listopada 2010 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli MSWiA z reprezentantami Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.
Ze strony MSWiA w spotkaniu wzięli udział:
1.   Zbigniew Czucha – naczelnik Wydziału Nadzoru i Koordynacji Służb Porządku Publicznego Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA;
2.   mł. insp. dr Tomasz Szankin – główny specjalista Wydziału Nadzoru i Koordynacji Służb Porządku Publicznego Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA, pełnomocnik Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do spraw kontaktów ze związkami zawodowymi.
Ze strony ZG NSZZ Policjantów w spotkaniu uczestniczyli:
1.   Antoni Duda – przewodniczący ZG NSZZ P;
2.   Tomasz Krzemieński – wiceprzewodniczący ZG NSZZ P;
3.   Ignacy Krasicki – członek Prezydium ZG NSZZ P.
Pomimo, że głównym tematem spotkania miało być “Stanowisko Prezydium ZG NSZZ Policjantów ws. ustaleń narady kierowniczej Policji” z września br. dotyczące sprawy ewentualnej zmiany zasad korzystania ze zwolnień lekarskich przez funkcjonariuszy Policji, w którym to dokumencie NSZZ Policjantów domagał się pilnego spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu zaprezentowania swojej opinii na ten temat, ponawiając swoją prośbę w piśmie skierowanym do ministerstwa bezpośrednio przed 3 listopada, w spotkaniu nie wziął udziału ani minister, ani też żaden z wiceministrów SWiA.

Podczas spotkania poruszono następujące kwestie:

2. Sprawa nowej ustawy emerytalnej dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Przedstawiciele NSZZ Policjantów stwierdzili, że środowisko oczekuje konkretnej informacji. Potrzebne są rzetelne dane, a rzeczą pożądaną byłoby oficjalne stanowisko kierownictwa resortu w tej sprawie. Strona związkowa ostrzegła, że w przypadku wprowadzenia nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych można liczyć się z dużą falą odejść w roku 2011. Minister Miller wkrótce po objęciu stanowiska deklarował, iż trudne decyzje będą podejmowane w porozumieniu ze związkami zawodowymi, ale rzeczywistość bardzo się różni od tych deklaracji.

3. Pogłoski na temat zmiany wysokości odpraw, podstawy wymiaru emerytury itp. Przedstawiciele MSWiA nie potwierdzili, by w tym kierunku były prowadzone jakiekolwiek prace.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1705

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1633 dnia: Listopad 11, 2010, 22:27:46 »
Witam,
jak widzę, policjanci działają, a nasze ZZ? W ostatnich dniach w Kazimierzu Dolnym były obrady "Floriana", byłym tam też nasze władze, a jakichś informacji aby to spotkanie było wykorzystane konstruktywnie nie widzę... Czekamy, czekamy i  d..pa.
Albo włodarze są strasznie naiwni, albo nie widzą niezadowolenia ludzi których reprezentują...
Z każdym dniem poraża mnie ten system, zastępowanie ważnych spraw , zastępczymi, wybiórcze dane, przedstawiane nam, że jakoby jak to nam jest dobrze...
 Jakieś otępienie się wkrada w nasze społeczeństwo...
P.S. Tak tylko mnie zastanawia jedna rzecz, skoro jest Federacja ZZ Służb Mundurowych, zmiany dotyczą wszystkich formacji, to dlaczego spotkania domaga się tylko ZZ policjantów, p.Duda wśród nich? Dlaczego Nie Wszystkie?

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1634 dnia: Listopad 11, 2010, 22:49:16 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1635 dnia: Listopad 12, 2010, 09:35:03 »
Witam,
jak widzę, policjanci działają, a nasze ZZ? W ostatnich dniach w Kazimierzu Dolnym były obrady "Floriana", byłym tam też nasze władze, a jakichś informacji aby to spotkanie było wykorzystane konstruktywnie nie widzę... Czekamy, czekamy i  d..pa.
Albo włodarze są strasznie naiwni, albo nie widzą niezadowolenia ludzi których reprezentują...
Z każdym dniem poraża mnie ten system, zastępowanie ważnych spraw , zastępczymi, wybiórcze dane, przedstawiane nam, że jakoby jak to nam jest dobrze...
 Jakieś otępienie się wkrada w nasze społeczeństwo...
P.S. Tak tylko mnie zastanawia jedna rzecz, skoro jest Federacja ZZ Służb Mundurowych, zmiany dotyczą wszystkich formacji, to dlaczego spotkania domaga się tylko ZZ policjantów, p.Duda wśród nich? Dlaczego Nie Wszystkie?

Gdybyś Piotr troszeczkę wykazał się to znalazłbyś informację na stronie Floriana iż były to wybory Zarządu Krajowego tak jak jest ujęte w informacji.Jakich informacji oczekujesz więcej...?

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1636 dnia: Listopad 12, 2010, 10:17:10 »
Witam....
Nie "wybory" a zebranie sprawozdawczo wyborcze, w trakcie którego dokonano wyborów do nowych władz. To mała różnica. Chodzi mi o to ,że mając na miejscu "włodarzy" można było to wykorzystać do przekazania pytań, uzyskania odpowiedzi, np. jakie działania podjęły dotychczasowe władze i czy nowe planują dążyć tą samą drogą, czy zmienić podejście  w zabieganiu o interes służby i członków ZZ.
Na każdym zebraniu jest coś takiego jak "wolne wnioski".
Czekając działamy na własną niekorzyść, a jeśli ktoś ma nadzieję,że będzie lepiej i jest wola na polubowne rozwiązanie kwestii spornych, boleśnie się rozczaruje...
My naprawdę nie mamy dużo możliwości protestu, ale kilka jest, bolesnych dla władz i dla budżetu....
P.S. Kto jest w stanie jednoznacznie określić co ze składkami ,które są w systemie, osób przyjętych po 1999 roku? W skrajnych przypadkach to 10 lat, które nie zalicza się do wyliczenia emki....
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 10:23:28 wysłana przez piotr »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1637 dnia: Listopad 12, 2010, 10:35:18 »
Maniek777
Co do 60 % to zarówno ZZ w opinii jak i na komisji sejmowej domagały sie 100 % (jak w projekcie poselskim). Ale strona rządowa zrobiła co chciała. Moim zdaniem tak się dzieje po części jest naszą winą
raz w czasie wyborów wybraliśmy co wybraliśmy
dwa skoro w Polsce 38 mln obywateli w manifestacji bierze udział 5 tys mundurowych i budzetówki a w Czechach (niecałe 10 mln ludzi) 20 do 40 tysięcy, to o czym to swiadczy. Ządac potrafi każdy zrobic cokolwiek chce malo kto.

piotr
co do spotakania 3 listopada to było podobno jedynie dla policjantów i w ich sprawach.


Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1638 dnia: Listopad 12, 2010, 16:20:59 »
Do @piotr nie wiem gdzie czytałeś, czy ktoś ci mówił ale ani "wybory" ani "zebranie sprawozdawczo wyborcze" a już z pewnością nie "dokonano wyborów do nowych władz" tylko odbył się Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów ZZS ,,Florian”. W pierwszym dniu obrad delegaci przyjęli nowelizację Statutu ZZS Florian. W trakcie drugiego dnia obrad dokonano wyboru nowych władz Związku.

Cytuj
Chodzi mi o to ,że mając na miejscu "włodarzy" można było to wykorzystać do przekazania pytań, uzyskania odpowiedzi,...
Odnosząc się do tego, tak było rzeczywiście skorzystano z uprawnień delegata i potwierdzam (dane mi było słuchać osobiście) że w trakcie Zjazdu zadawano ogrom pytań dot. całego przekroju służby na które ekipa odchodząca a także nowo-wybrana odpowiadała, owszem masz rację "wolne wnioski" też były.

Zgadzam się z tym w dużej części co napisał kolega @sikawkowy2008.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1639 dnia: Listopad 12, 2010, 17:37:53 »
witam...
Do kol. Butel: skoro ,jak sam piszesz dokonano drugiego dnia wyboru nowych władz, to chyba dobrze napisałem? Albo źle coś rozumiem.
 Fajnie by było, gdyby oprócz opisu zjazdu ,informacje o pytaniach, stanowiskach wobec kluczowych zagadnień również się pojawiły na stronie związkowej,np. szczegóły przedstawione przez p. Zbigniewa Sosnowskiego.
 Jak np. ZZ zamierzają rozliczać włodarzy z deklaracji , obietnic, dla przykładu, list od p. premiera, wystąpienie p. ministra z początku roku o przekazywaniu ZZ szczegółów projektu, mam w pamięci nie dotrzymanie terminu, wykręt,że zawarto to w projekcie konsolidacji wydatków....
Dodatkowo, jak z art. 15.a o nie zaliczaniu lat cywilnych?
Za 5 lat to te osoby prawdopodobnie będą już planować, lub odchodzić na emki, co wtedy? Rozumiem składki zgromadzone w  ZUS to i tak budżet, ale te w OFE? Przecież to prywatne firmy, które mają państwowe pieniądze, obracają nimi, pobierają prowizję, za prowadzenie, a nie ma regulacji, która określałaby wypłatę tych środków dla osób objętych emeryturami z ZER MSWiA.....

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1640 dnia: Listopad 13, 2010, 08:41:37 »
Policjanci miękną

Cytuj

Mundurowi zgadzają się pracować dłużej do emerytury. Nawet o 10 lat. - To przełom. Jest szansa, że w końcu doczekamy się reformy służb mundurowych - oceniają eksperci

- Jesteśmy w stanie zgodzić się na wydłużenie pracy o pięć, a nawet dziesięć lat - mówi "Gazecie" Antoni Duda, przewodniczący związku zawodowego policjantów. - Wykazujemy dużą skłonność do kompromisu. Niech tylko rząd z nami dyskutuje - dodaje.

Dziś policja, wojsko, funkcjonariusze ABW, CBA, CBŚ, BOR mogą odchodzić na emeryturę po 15 latach służby. I tak robią. Co szósty mundurowy emeryt w 2008 r. nie miał nawet 40 lat. Po odejściu dorabiają jako ochroniarze, część (zwłaszcza żołnierze) wraca do dawnych jednostek jako pracownicy cywilni. Pobierają od państwa i pensję, i emeryturę.

Teraz związkowcy zgadzają się odchodzić na emeryturę po 20 lub 25 latach służby. Chcą też rozmawiać z rządem o wprowadzeniu minimalnego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę. Żołnierz albo policjant mógłby to zrobić np. dopiero, gdy skończy 50 lat. Wydłużenie pracy dotyczyłoby nowych funkcjonariuszy, wstępujących do służby od 2012 r.

-Jestem zaskoczony. To może oznaczać przełom - mówi dr Wojciech Nagel, ekspert Business Centre Club ds. emerytur, członek rady nadzorczej ZUS.

-Cieszę się, że związkowcy doszli do wniosku, iż w policji można pracować dłużej. To pokazuje, że w tej pracy nie ma aż takiego niebezpieczeństwa, stresu, żeby odchodzić ze służby tak wcześnie jak dziś - wtóruje dr Monika Gładoch z Katedry Prawa Pracy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 
Mundurowi wcześniej nie zgadzali się na jakiekolwiek zmiany. Kiedy ruszała reforma emerytalna w 1999 r., byli tak jak inni Polacy w powszechnym systemie emerytalnym. Bez żadnych przywilejów. Płacili zwyczajnie składki do ZUS i OFE. Ale pod wpływem ich protestów rząd Leszka Millera po trzech latach to skasował.
Skąd nagła zgoda na dłuższą pracę? Mundurowi wystraszyli się planów rządu. Koalicja PO-PSL chce ich znów wcielić do powszechnego systemu. To by oznaczało, że policjanci i żołnierze przyjęci do służby od 2012 r. mieliby pracować jak reszta Polaków do 60. (kobiety) lub 65. (mężczyźni) roku życia. O wysokości emerytury decydowałyby też ich odłożone składki, a nie - jak dziś - dotacje z budżetu (dziś państwo na emerytury mundurowe wydaje ok. 8 mld zł rocznie).

 Taki radykalny pomysł ogłosił premier na początku roku w planie konsolidacji i rozwoju. Ma zostać wcielony w życia do końca przyszłego roku. Reforma ma dać oszczędności w przyszłości, po 2020 r., gdy coraz więcej mundurowych będzie podlegać nowemu systemowi. W 2060 r. budżet zyska 16-17 mld zł.

 Co rząd na propozycje związkowe? - Na razie nie chcemy komentować sprawy - ucina Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, MSWiA chce jednak rozmawiać ze związkowcami o ich propozycjach.

Szef MON Bogdan Klich jest bardziej radykalny i trwa przy pierwotnym pomyśle rządowym. - Rząd powinien poprzeć propozycje związków. To może być pierwszy krok do dalszych zmian. Niech w końcu ta reforma ruszy. Nikogo w Europie nie stać na utrzymywanie takich przywilejów, jakie są u nas - mówi Nagel.
[/l]
[/]
[] [/]
[] [/]
[]źródło: Gazeta Wyborcza[/]
[][/]

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1641 dnia: Listopad 13, 2010, 09:17:44 »
Moim zdaniem artykuł jest manipulacją, albo formą nacisku na służby mundurowe.
Z tego co wiem. To reforma w podobnym kształcie (ŻADNYCH ZMIAN DLA LUDZI OBECNIE W SŁUŻBIE ORAZ NOWE DLA PRZYJMOWANYCH DO SŁUZBY PO JEJ WEŚCIU W ŻYCIE) była uzgodniona już dobry rok temu.
Wiec jesli to ma na myśli GW to świadomie manipuluje.
Ale przecież ostatnio każdy projekt rządu dotyczący służb mundurowych jest wsparty "odpowiednim" artykułem GW (80 %, mundurówka, o manifestacji cisza) cóż wiecej mozna powiedzieć.
Chyba czas na wysyłanie sprostowań do tego "źródła informacji"

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1642 dnia: Listopad 13, 2010, 09:30:28 »
Tego typu projekt był już przerabiany i jest jedną z koncepcji Rządu od ponad 1,5roku, dlaczego GW pisze o tym ?   
Doskonale wiemy iż ta gazeta jest w rękach PO więc rzucają od czasu do czasu temat zastępczy i wypisują bzdury, widocznie nie mają ciekawszych tematów lub chcą pomóc PO w wyborach.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1643 dnia: Listopad 13, 2010, 10:12:27 »
"nie mają ciekawszych tematów lub chcą pomóc PO w wyborach" bo to kolejny wielki sukces PO.
Do sikawkowego 2008 - manifetsować trzeba,ok. Chociaż giwzdy i protesty na tym rządzie nie robią już wrażenia. Chyba brakuje nam kogoś w rządziekto by był naprawde po naszej stronie.(Nie taki ktos jak Pawlak do którego wysyła nas Dorn) i za jego pomocą można by składać wnioski ,pomysły zamiast czekać na kolejne planowane spotkanie z przedsawicielami rządu, bo to czasochłonne. Może przy okazji rozmów z rządem wywalczymy możliwość strajku z nie wyjeżdżaniem do akcji  włącznie  :mellow:

Podepnę się do pytania kolegi Piotra co z tymi latami cywilnymi , bo OFE kase ma ,prowizje wzieli, przysyłają powiadomienia że jest tyle i tyle uskładane i co dalej. Nie chcą wliczać do lat to niech oddadzą pieniądze z odsetkami. Może nam coś ktoś rozjaśni.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1644 dnia: Listopad 13, 2010, 11:57:20 »
dla zainteresowanych OFE tu dyskusja
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,15885.msg0.html#new
moderatorowi sory.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1645 dnia: Listopad 13, 2010, 14:59:09 »
Cytuj
Oświadczenie Przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów
W związku z ukazaniem się w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej artykułu pt. "Policjanci miękną - zgadzają się pracować dłużej do emerytury" zamieszczamy oświadczenie przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów Antoniego Dudy. Wypowiedź A. Dudy znajdzie się także w dzisiejszych wiadomościach stacji TVN24 i Polsat News.

Członkowie NSZZ Policjantów!
Policjantki i Policjanci,

Koleżanki i Koledzy,

W związku z publikacją w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej artykułu pt. "Policjanci miękną" wyjaśniam, iż podstawowe przesłanie, jakie zawierają treści zawarte w tym artykule skierowane jest przede wszystkim do Rządu, aby wycofał się z pomysłu wprowadzenia systemu powszechnego w służbach mundurowych!
Podstawowym warunkiem prowadzenia dalszego dialogu jest utrzymanie zasady praw nabytych i nie działania prawa wstecz. Przyjęcie tego warunku pozwoli na rozpoczęcie dyskusji o zmianie systemu emerytalnego, który objąłby wyłącznie tych funkcjonariuszy, którzy rozpoczną służbę po wejściu w życie nowych przepisów.

Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów
Antoni Duda

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1710

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1646 dnia: Listopad 13, 2010, 16:36:12 »
Manipulacja dziennikarzy w artykule Gazety Wybiórczej :szalony: czyżby AM odpłacił się Prezydentowi i PO za Orła Białego?
Cytuj
Premier dowiedział się z mediów

Przebywający w lubelskiem premier Donald Tusk przyznał dziennikarzom, że o gotowości do kompromisu ze strony mundurowych dowiedział się z mediów, jadąc na Podkarpacie. - Dla mnie źródło czy sposób zakomunikowania tej wieści jest obojętne, o ile jest wiarygodne - mówił premier.

- Ja uważam, że nasi partnerzy w służbach mundurowych dobrze rozumieją naszą intencję - stwierdził Donald Tusk. - Od początku mówiliśmy, że zmiany, jakie będziemy proponowali, nie będą dotykały tych, którzy dziś pracują w policji czy w wojsku - podkreślił.

Zaznaczył, że nie jest to tylko wyraz dobrej woli względem mundurowych, ale wyraz pragmatyzmu. - Nie można proponować rozwiązań, które mogą być skutecznie skarżone do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział.

Dość dowcipów o 35-letnich emerytach

- Już setki dowcipów powstały na temat 35-letnich emerytów i to powinno ulec zmianie - stwierdził premier, komentując obecną sytuację jeśli chodzi o emerytury mundurowe.

Podkreślił, że rząd będzie szukał rozwiązania w porozumieniu ze związkami zawodowymi, ale, jeśli okaże się to niemożliwe, "to się postawimy". - Jak nie ma takiej potrzeby, to lepiej w porozumieniu to zrobić - dodał natychmiast.

Zaznaczył, że po powrocie do Warszawy będzie szukał potwierdzenia informacji o gotowości do współpracy związku zawodowego policjantów. - Jeśli tak jest, to w przyszłym tygodniu siadamy i rozmawiamy - powiedział Donald Tusk.

Na koniec obiecał, że dla niego służby mundurowe, a policja w szczególności, będą pod "szczególnym, pozytywnym, przychylnym nadzorem”. Dodał, że rozumie postulat policji, że powinno być więcej środków na jej działanie. - Dotyczy to także zarobków - ocenił.

http://www.tvn24.pl/-1,1682199,0,1,tusk-koniec-dowcipow-o-35_letnich-emerytach,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 17:44:11 wysłana przez grzela »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1647 dnia: Listopad 13, 2010, 16:43:09 »

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1648 dnia: Listopad 13, 2010, 18:24:25 »
Panowie tylko nie panikujcie,poczekajcie na konkrety,ale wtedy zawiasy w drzwiach u 01 trzeba będzie dwa razy dziennie smarować żeby się nie oberwały... :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1649 dnia: Listopad 13, 2010, 23:20:33 »
Donald Tusk - Kluczem do kompromisu jest zachowanie praw nabytych.

Cytuj
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej we Włodawie, Premier Donald Tusk odpowiadając na pytania dotyczące reformy emerytur służb mundurowych, potwierdził gwarancje utrzymania obecnego systemu dla funkcjonariuszy, którzy są aktualnie w służbie.
Podczas konferencji dziennikarze dociekali między innymi, skąd premier powziął wiadomość, że związki zawodowe sygnalizują gotowość do rozmów. Premier najpierw oświadczył, że dowiedział się o tym z mediów a później uciął te dociekania, stwierdzając, że nie jest ważne źródło informacji, lecz sam fakt, że: "...nasi partnerzy w służbach mundurowych rozumieją nasze intencje..." i zaraz zapewnił, iż zmiany, jakie planuje rząd w systemie emerytur służb mundurowych, nie dotyczą tych, którzy są aktualnie w służbie, lecz tych, którzy dopiero będą wybierać ten zawód. Premier zapewnił, że niezwłocznie po powrocie do Warszawy będzie się starał usiąść do rozmów z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych.
Na pytanie; jak sobie wyobraża kompromis w tych rozmowach, premier wyjaśnił, iż kluczem do kompromisu jest właśnie udzielenie gwarancji Rządu, że system, któy obowiązuje będzie nadal obowiązywać tych, którzy są dzisiaj w służbie. Dodatkowo premier podkreślił też, że nie można podejmować rozwiązań, które mogą być skutecznie zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego, gdyż prawa emerytalne funkcjonariuszy służb mundurowych mają walor praw nabytych.
Dalej premier poinformował, że jest projekt ustawy, której efektem będzie włączenie nowo podejmujących służbę do powszechnego systemu emerytalnego. Najważniejszym jednak zadaniem jest zadośćuczynienie tym nowym funkcjonariuszom utraty prawa do wcześniejszej emerytury, co było dotychczas głównym magnesem przyciągającym młodzież do służby. "...Co rząd może zaoferować w zamian przyszłym funkcjonariuszom, żeby chcieli służyć...? To na pewno będzie przedmiotem rozmów ze związkowcami. Jak zadeklarował na koniec premier, "...służby mundurowe znajdą się pod moim przychylnym nadzorem...".

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1711